Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Помощ моля :(
Автор: badsett   
Дата:   13-11-11 12:35

Здравейте приятели ! "На времето" ми помогнахте да си избера фотоапарат, който да отговаря на желанията ми тогава - Канон ПС560 от който съм доволен ... но сега имам голяма молба към Вас - възможната ми бъдеща приятелка ми поиска съвет за полу - професионален апарат на Никон от порядъка до 1000 лв, който да може с подходящи филтри / мисля, че беше ... / "да снима с минимално отблясък примерно през витрина и още да може да се прави подходяща настройка или филтър с който да се постигне ефекта - снимане на човек или предмет, а фона зад него да е замъглено" ... да странни желания, но аз трябва да задоволя поне, като информация ... Моля за помощ и предварително благодаря !


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ моля :(
Автор: jivkojj   
Дата:   13-11-11 12:45

Едно предложение за апарата - D3100

да се постигне ефекта - снимане на човек или предмет, а фона зад него да е замъглено - ще трябва обектив с широка бленда, например af-s 50/1.8

да снима с минимално отблясък примерно през витрина - а товa се постига със поляризационен филтър поставен на обектива - CPL

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ моля :(
Автор: badsett   
Дата:   13-11-11 13:02

Благодаря за бързата реакция / не съм се и съмнявал за този форум! /, но от тук следва и ламерския въпрос тези "неща", които изброи - едното е възможна настройка на този фотоапарат, който предложи нали ?, а и филтъра, който несъмнено се купува отделно ? дали е скъп ... В "Фото павилиона" има
" Nikon D3100 kit (18-55mm VR) + чанта Nikon
14.2 мегапиксела, 11-точков автофокус, Full HD видеоклип, 3" LCD дисплей ", който е 1050 лв и то на промоция ... няма ли нещо малко по - "тънко", нещо от порядъка на 800 - 900, т.е границата е 1000 лв, но реално по бива нещо малко по евтино ....

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ моля :(
Автор: Navy   
Дата:   13-11-11 13:04

Ама хайде без тези стряскащи заглавия :)

Бих сменил от ПОМОЩ, на МОЛБА ЗА СЪВЕТ ЗА ПОЛУПРОФЕСИОНАЛЕН... Алабала...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ моля :(
Автор: marto   
Дата:   13-11-11 13:06

възможната ми бъдеща приятелка

Това е много готинко [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ моля :(
Автор: jivkojj   
Дата:   13-11-11 13:09

Не е само до настройка. За да размазваш фона, трябва и обектива да го позволява, а тоя 18-55mm VR не е удачен за тая цел. Затова ти предложих и af-s 50/1.8


http://static.computeruniverse.net/media/images/175/904211882BD0D83627BB43FD932AF060.jpg




Филтъра се купува отделно и принципа обикновено е: колкото по-скъп - толкова по-малко влошава картината и премахва по-удачно отблясъците. Цената зависи и от размера, който пък е съобразен с обектива.


http://img.alibaba.com/img/pb/571/327/249/1273912211983_hz_en_mp32_8_13143.jpg




Публикацията е редактирана (13-11-11 13:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ моля :(
Автор: Suggs   
Дата:   13-11-11 13:17

"няма ли нещо малко по - "тънко", нещо от порядъка на 800 - 900"

Има. Отиди в базара, и търси някой запазен Nikon D80 , Nikkor AF 50/1.8D , и CPL филтър. За останалите пари - някой вариообектив за обща употреба(18-55, 18-70 или каквото намериш).


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ моля :(
Автор: badsett   
Дата:   13-11-11 14:23

Благодаря на всички, които ми дадоха разумно мнение ...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ моля :(
Автор: badsett   
Дата:   15-11-11 22:57

Здравейте пак :) Обясних и с идеята, че с полу - профи фотоапарат не се снима така както с телефон / пък бил той и за над 1000 лева / или със "сапунерка" ... а тя ми каза, че D7000 и и изглеждал добре ?! Поправете ме ако греша ?! - При закупуване на фотоапарата от този "вид" то той се продава с обектив за обща употреба + ако има още нещо, ако е на промоция ... след което за човек снимал само с телефон и/или "сапунерка" ще му е нужно доста време да разбере изобщо как да снима, а камо ли да вникне в "детайлите" ? Освен това в какви по конкретни случаи с "две думи" ще е необходимо да закупува други обективи / филтри или може да си снима и с този обектив за обща употреба с който би дошъл фотоапарата ? По принцип тя ще ходи на екскурзия до Истанбул и/или Дубай и иска да има качествени снимки, а също така да снима клип в HD качество. Аз всячески се опитвам да я разубедя да взема такъв профи апарат за снимки от този род, но реално насреща не и представям никаква алтернатива ?! Затова няма да откажа съвет за нещо, което не е огледално - рефлексен фотоапарат, но е далеч от евтините "сапунерки" и позволяваща качествени снимки и ако може HD клип ...
Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ моля :(
Автор: badsett   
Дата:   15-11-11 23:25

Само искам да вметна, че приятелката ми не е някаква хлапетия която прави снимки на купони с телефона си и не знае "какво се случва" , но е вярно че няма опит, нито ще публикува снимките си, а просто иска да се сдобие с наистина добър и качествен фотоапарат, който прави добри снимки и по възможност HD клип, като е готова да се раздели с "значителна" сума заради това.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ моля :(
Автор: atrifonov   
Дата:   15-11-11 23:29

Д7000 определено не е за нея- нито като възможности, нито като ценови клас
Взимай едно Д3000 и си свиркай

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ моля :(
Автор: чепат   
Дата:   15-11-11 23:36

Вземи оли пен, ще остане доволна от размера [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ моля :(
Автор: badsett   
Дата:   15-11-11 23:45

Olympus E-PM1 Pen (White) kit 14-42mm II (Silver)
или
Nikon D3000 kit (18-55mm VR) + Nikkor 55-200mm VR
примерно ...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ моля :(
Автор: emo1   
Дата:   15-11-11 23:53

Пена е добра идея, ако държи на ДСЛР във базара Д3100 се намира за около 700-750лв. с китов обектив, модела е на около година и ще има остатъчна гаранция, подходящ за начинаещи.
Втора употреба обектив 35/1.8 е за около 300лв. със които може да маже фона и е по-подходящ от 50/1.8 за снимане на витрини, със втория рискува да я згази кола (трябва да се отдалечи).
Филтъра е за около 80лв. и горе-доло се вмества във бюджета.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ моля :(
Автор: badsett   
Дата:   15-11-11 23:59

Благодаря ... просто опасенията ми за нея са, че ще си навие и ще си вземе някой огледално - рефлексен, скъп и като реши да снима някое семейно събитие и / или на екскурзия ще се чуди и мае как да снима, а като резултат или няма да се получи "нищо" или няма да види някаква разлика от тези които е снимала с Експерията или HTC си с което е сега защото няма да може да разбере бързо как да го настройва ... По скоро бих се опитал да я убедя да вземе един компактен фотоапарат някъде от порядъка на 1000 лева, който би правил добри снимки и HD видео, но далеч по "френдли" от тези със сменяеми компоненти. Просто не я виждам как сменя обективи за конкретен случай вместо да направи лека настройка на един макар и не профи апарат, но с добри качества ...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ моля :(
Автор: emo1   
Дата:   16-11-11 00:05

За по-добри снимки трябва и малко четене, може и да се запали!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ моля :(
Автор: badsett   
Дата:   16-11-11 00:39

ок благодаря ви !

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ моля :(
Автор: Jim__Beam   
Дата:   16-11-11 01:09


.. Тя , докато се върне от Дубай , може и да не ти е възможната ти бъдеща приятелка ..... [smilie7] [smilie7] [smilie7] [smilie7]

... така че , мЕсти го у другия крачол и да не ти пука толкова ....... в живота има и по-сериозни неща ...... вервай ми !

Ся , друг е въпросът , ако ти го купуваш ......... [smilie7] [smilie7] [smilie7]


.. Ама , верно ...... що не се напрайш на мъШ ..... одма ше те заобича .... [smilie3] [smilie3] [smilie3] [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ моля :(
Автор: badsett   
Дата:   17-11-11 01:38

Здравейте решението е взето: Nikon D7000 ... това е положението [smilie10]Молбата ми е, някой да отдели време с няколко думи да ми каже какво аджеба освен тялото да се вземе с конкретен пример. Апарата ще се вземе от София - Фото Павилион или ако някой има "по - добра" идея и той ще бъде окомплектован с някакъв обектив и следователно трябва да се вземе предполагам чанта, памет ? 32 ГБ, втора батерия ? и ако тук вече помогнете за обектив и филтри за най - вероятни случаи - нощни снимки, море и екскурзия примерно ще сме ви безкрайно благодарни :) Благодаря предварително !

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ моля :(
Автор: MOPT   
Дата:   17-11-11 13:06

За любител не виждам смисъл от втора батерия (оригиналната на Д7000 държи адски много) и 32 ГБ памет. Аз съм с 2х4ГБ и рядко имам снимки на втората карта.
Не знам какво разбираш под нощни снимки, но в зависимост от различните тълкувания ще и трябва светкавица или светлосилен обектив. За Д7000 най-евтиният вариант е Никон 50/1.8 (220лв като нов ако не се лъжа). Предполагам с апарата ще дойде и 18-105, който е добър обектив.
За светкавица не мога да дам съвет, но като начало вградената ще свърши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ моля :(
Автор: jivkojj   
Дата:   17-11-11 13:15

Добре го давате - от 1000лв. таван, та на Д7000 [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ моля :(
Автор: yakumo   
Дата:   17-11-11 13:28

Като й се дават сума пари за нещо, което не знае какво е - да дава - тяло, универсален зум, светъл твърд, памет , да купува и един поляризатор с преходник , за да го ползва и на двата обектива и да се радва [smilie5]

Само за 2800 лв. - в Дубай тва го имат за бакшиш вероятно [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ моля :(
Автор: badsett   
Дата:   17-11-11 22:18

Благодаря на всички, които ми писаха. Вече каквото можах, чрез вас я посъветвах и тя си е взела решение. Благодаря пак и всичко добро от мен!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ моля :(
Автор: badsett   
Дата:   29-02-12 11:55

Здравейте резултата е това:
Фотоапарат Nikon D5100 kit (18-55mm VR) + чанта CF-EU05 + 4GB SanDisk Ultra
http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&product=9107&show=additional#
Молбата ми е ако някой може да ми даде някой съвет за този фотоапарат, като филтри или каквото да е било друго ще му бъдем благодарни! Приятен ден!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ моля :(
Автор: io_bs   
Дата:   29-02-12 13:28

Колегите по-горе си казаха, че ще е нужен поляризационен филтър. Иначе четейки нещата тук, според мен 18-105mm ще е по-подходящ. Тъй като той е по-скъп, може да се наложи да се вземе D3100 примерно (той също има full hd видео). За нощни снимки - светъл обектив като 35mm f/1.8G и/или статив (зависи какви ще са снимките).

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »