Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Кой от двата???
Автор: dimlubnik   
Дата:   12-11-11 08:21

Panasonic Lumix DMC-FZ150 или Canon PowerShot SX40 HS ???
Искам да го използвам и като камера.


Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата???
Автор: BatV   
Дата:   13-11-11 03:32

И двата ни стаат.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата???
Автор: MARLOV   
Дата:   13-11-11 11:19

Здравей! Не очаквай голямо разбиране от профитата. За повечето е антиимиджово да говорят за сапунерки. Аз не се наемам да ти кажа кой отдвата да избереш, затова ти извадих един комп. превод на човек на който плащат за това. Дано ти помогне!



Кое е по-добре - Canon Sx40 HS или Panasonic Lumix FZ150? (Нови открития!)

Дори след Canon SX40 HS беше обявено, тя все още не е единствената опция за супер увеличение там. На на своите претенденти е Panasonic Lumix DMC-FZ150 камера 24x Superzoom, че вече е намерила някакъв висок рейтинг на много сайтове камера ревюта. Факт е, че някои хора не им пука за увеличение предимство, че SX40 HS има над FZ150 (35x срещу 24x). Много хора се грижи за цялостната работа на камерата и други функции, които FZ150 има и SX30 ХС не.

Съм натъкнах на един много хубав преглед на Cnet , че със сигурност показва силата на Panasonic Lumix DMC-FZ150, когато става въпрос за качество на изображението. Няма съмнение, че по отношение на оптични характеристики LEICA DC VARIO-ELMARIT обектив със сигурност помага на фотоапарата, за да се постигне някои отлични резултати. Въпреки това, аз съм чел статия за разликата в качеството на изображението между firmwares версия 0.2 и версия 1.0 на dpreview , и можем да видим, че повече подобрение идва с някои промени в двигателя на JPEG. Предварително производство високо ISO изображения не изглеждат толкова добре, като се има предвид една и съща леща (разбира се) и единственото нещо, което се променя е версията на фърмуера на предварително производство модел и производство модел.

Въпросът, който остава е дали BSI CMOS сензор + обектив на Canon може да доведе до по-добро качество на изображението в сравнение с FZ150. Освен това, много хора все още заявка за AF на камерата, и дали това е по-добре, отколкото FZ150, или не?

Отидох търсене за висока ISO образ някои Canon PowerShot SX40 HS проба, за да видите, ако не мога да намеря някои. За щастие мога да пресичат една от първите SX40 ревюта, направено от expertreviews.co.uk . Сайтът представи извадка снимка, направена в ISO16000. Като гледам в 100% реколта и анализ на качеството на изображението. Изглежда, че Canon SX40 HS може да произвежда някои невероятни резултати.

Аз препоръчвам да посещавате сайта и да погледнете някои примерни изображения, взети на ISO 1600. Можете да видите, че на изображения с висока ISO изглежда изненадващо чист. , Които започват да ме доведе до мисълта, че Canon SX40 HS няма да ви разочарова. Всъщност, мисля, че го представи един от най-висок коефициент на интелигентност ISO в своя клас.

Въпреки че FZ150 изображения с висока ISO (с фърмуер версия 1) са различни, все още мисля, че качеството на изображението на SX40 HS със сигурност е по-добре, отколкото на FZ150 един. Когато погледнем към 100% култури, можете да видите, че камерата е в състояние да се поддържа много от детайлите, и картинката изглежда остър, с добра наситеността на цветовете и контраста.

ISO 100 до ISO 400, изображението изглежда отлично. Все още можете да спазва някаква степен на шум при ISO 100, но какво да се оплакват, разбира се. Вие най-вече да я забележат в плана на цветове като небето.

Като се има предвид диапазон на увеличение (диапазон на фокусното разстояние) и качество на изображението, SX40 HS със сигурност е един от най-обещаващите ултра-мащабиране камери там.

Въпреки това, някои хора може да се оттегли купуват SX40 поради ниска разделителна способност и сравнително малък LCD дисплей (230K 2.7 "). Аз мисля, че е срамота, че Canon не са използвали 921 хил. точки и 3-инчов LCD, но нищо не е перфектно. аз предполагам, че Canon нужда да използвате този нисък LCD разходите, защото го избрали за по-скъпи части, хардуер да си отлична производителност този фотоапарат. Ако е вярно, вие трябва да оцените Canon за това. Но отново, само когато тя е 100 % доказано, че качеството на изображението е най-добрият в своя клас. Точно сега изглежда, че е.

По отношение на качеството на видеото, не може просто да се каже, че аз лично обичам това, което съм виждал в следния видеоклип в YouTube. Видеото по-долу пробата е била заснета с Canon SX40 ХС в 1080p HD запис.




Качеството на видеото е невероятно, по мое мнение: ярки, контрастни, красиви наситени цветове и IS работи чудесно в дългата увеличение. Наистина, просто не може да падне в любов с това, което виждате в това видео. Видео на Panasonic Lumix DMC-FZ150 не попада кратко на Canon SX40 HS. В действителност, тя също е отличен. От това, което аз съм чел, основният недостатък е, че можеш да чуеш силен шум от вятъра, при снимане на видео, което е доста смущаващ да се каже, най-малко. 24-кратно увеличение работи чудесно, но това не е 35x ЛИК една върху SX40HS. За някои това ще бъде важно, за други това не ще. Както и да е, и двете имат отлично качество на видеото и е трудно да се избере пред другите. Всичко, което мога да кажа е, че аз обичам Canon цветове по-добре, но това е само мое мнение (Какво ще пиете?). За мен

Ето, погледнете видео изстрел проба с Panasonic Lumix FZ150 (взети от CNET UK)




Просто имайте предвид, че аз съм чел някои форум за мнения от хора, които казват, че те са направили някои големи щампи с FZ150 изображения с висока ISO и те казаха, че изображенията са много чисти. Точно сега ние не трябва всеки, който е отпечатан Canon SX40 HS едър шрифт, но аз предполагам, че тя ще работи много близо до FZ150, ако не и по-добре.

В полза на FZ150 23 фокусни точки, в сравнение с 9 SX40 HS, по-добре 460K точки 3-инчов LCD. Мисля, че Panasonic не страдат всички от над експозицията. Всъщност, бях издухат от някои изображения, които съм виждал в CNETwere детайли, цветове и експозицията са просто място за всички в кадъра (цитат от CNET: "светлинния спектър е равномерно фокусирани по време на останалата част от изображението , " ). Мисля, че по отношение на оптиката на Panasonic може да има предимство тук, но мога да кажа със сигурност . Canon IS може да бъде по-добре, и нека не забравяме, Интелигентен е, което също включва Hybrid е като този на обектив Canon EF 100mm F2.8L.


Всичко на всичко, две отлични ултра увеличение камери. Аз наистина мисля, че е трудно на избрани между двете . Ако питате мен, аз предпочитам получаване на Canon, поради голямата му диапазон на увеличение, но аз бях малко разочарован с LCD екран и изпълнение на Panasonic FZ150 изглежда отлично. Това нещо е, че на оптични характеристики може да бъде и по-добре на Panasonic, поради по-малък диапазон на увеличение.


Споделете вашите мисли. Ако имате някои добри ресурси, моля, публикувайте тези връзки, както и .. Благодаря! За мен

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата???
Автор: dimlubnik   
Дата:   13-11-11 19:45

Благодаря Marlov

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата???
Автор: MARLOV   
Дата:   15-11-11 12:23

[smile] [smile] [smile] [smile] [smile] [smile] [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »