Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за видео камера.
Автор: CnEHc   
Дата:   11-11-11 19:05

Имам няколко въпроса.

1вия е колко време държи една батерия на видео камера до 1000 лева нова , и следващият въпрос колко струва втора батерия , и за колко време се зарежда 1 батерия.


2рия е какъв размер е един видео фаил дълъг 1 час под HD 1080p , и има ли начин да се конвертира видеофайла но да остане със същото качество но да заема по малък размер.

Четох че със 16gb се записва 1 час видео o.O няма ли как да се форматира 1 час да се побере на 3gb ....

3ти последен въпрос е гледах едни ДВД дискове по 17.8 Gb

Ако може да ми кажете колко струва един такъв диск , и дали може да се чете от всяко DVD за компютър и DVD Player.

Ще съм много благодарен ако ми отговорите важно ми е :p

Дано се намерят ентусиасти , пишете на лични ако е по дълго обяснението.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за видео камера.
Автор: gmir   
Дата:   12-11-11 03:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за видео камера.
Автор: CnEHc   
Дата:   12-11-11 09:27

1\ http://www.technomarket.bg/products/09107705/panasonic-hdc-hs80ep-k Това е набелязаната камера.

2\ това не го разбрах .... по какъв начин камерата копресира видето ли ти е мисълта ?

3\ С какъв капацитет е най големият DVD диск който може да се чете от обикновенни PC DVD и DVD Player .

И незнам каква е разликата между 1080p и 1080i ако може малко помощ.

И пак питам може ли на речем на два двд диска да се поберат 7 часа видео със сносно за окото качество ?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за видео камера.
Автор: gmir   
Дата:   12-11-11 12:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за видео камера.
Автор: MARIANA88   
Дата:   13-11-11 00:19

По втория ти въпрос- конвертираш в mkv формат за да запишеш материала на dvd диск като се запазва 1080 ,но губиш менюто за съжаление или поне аз не знам програма ,която да го запази за момента и го гледаш на компа или на разни мулнимедийни плеъри, които поддържат този формат.ДВД-то не ми го плейва ,старо е,а за новите не съм се интересувала какви са им възможностите сега.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за видео камера.
Автор: pepi34   
Дата:   13-11-11 00:38

И накрая най-важния въпрос. Не се опитай нещо да правиш, нищо няма да стане брато.Прекалено много не знаеш, за да ти бъде обяснено тук в тоя форум. Щом и двд то не знаеш колко му е капацитета ( при положение, че на него си пише), всичко друго е безмислено. Не се сърди приятелю, но няма как да научиш граматиката, при положение , че не знаеш азбуката. Трябват ти книжки и четене от 0 , от основните понятия. Вероятно тука ся ше скочат некви разбирачи срещу мене, обаче аз ти казвам истината, повярвай ми. Ако някой може да ти даде линкове към онлайн статии по освовните понятия, най-добре ще е, пък въпросите задавай след месец. Предпологам ще се обидиш, но ще запишеш нещо на двд , ако снимаш с тая камера с същия успех с който аз бих извършил черепно -мозъчна операция. Даже и не бих си помислил да питам в някой форум какво да правя, резултата ще е същия [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за видео камера.
Автор: pepi34   
Дата:   13-11-11 00:51

Иначе по същество

1 въпрос - отговора го има в магазина който продава камерата, струва едно телефонно обаждане и кратък разговор с продавач консултант.

2.Размера е ясен, над 10ГБ е( на мойта камера е 13.2г), НЯМА никакъв начин да се конвертира без загуба на качество, въпроса е колко ще е загубата (пропорционално на намалянане на обема и повече даже), сметни си го сам, предполагам си ходил на училище.

3.ДВД има 2 стандарта - 4.7( събира 4.25) и 8.5( събира 8.1) Гигабайта. По големи варианти няма, другото е Блу рей ,там има вече до 128гб, на нашия пазар се продават само до 50Гб.

4. Мерси за петъчната тема[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за видео камера.
Автор: 35mm   
Дата:   13-11-11 01:24

И аз като pepi34.

Относно втория ти въпрос, ще допълня това:

Когато компресираш нещо, всичко опира до възприятието. Не е важно дали си намалил оригиналното блу-рей (примерно някакъв филм с поток около 33 Мбита/сек за видеото) до 2000 кбита или до 10000 килобита на вече конвертирания файл.
Важно е дали ти харесва, дали върши работа за целта, и дали ще видиш разликата между 2000 и 10000.


Ето ти данни за ориентир от едно анимационно филмче което имам сега пред мене за ориентир. Около 1 час и 11 минути е. Има само 2 звукови опции. DD на 640 килобита 6 канала, и стерео в LPCM на 1536 килобита (16 бита/48 кхц).

Ако махнем Долби звука, ще намалиш 15,8 ГБ размера с 229 МБайта.
Предполагам че ти на конвертирания файл ще имаш само една опция за звук.

Format : BDAV
Format/Info : Blu-ray Video
File size : 15.8 GiB
Duration : 1h 11mn
Overall bit rate mode : Variable
Overall bit rate : 31.8 Mbps
Maximum Overall bit rate : 48.0 Mbps


Bit rate mode : Variable
Bit rate : 28.5 Mbps
Maximum bit rate : 38.0 Mbps
Width : 1 920 pixels
Height : 1 080 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 23.976 fps


Горния пример е от диск който е сравинително с нисък битрейт (28.5 Mbps). При камера може да имаш по-голям файл, или по-малък, в зависимост какво качество си избрал. На твоята камера има в упътването кое качество с какъв поток заснема.

(Данните са от детското филмче Винни-Пух на Blu-ray).


На въпроса ти отговора е Да, може да остане със същото качество ЗА ОЧИТЕ ТИ. Т.е. ако не видиш разликата след като си го намалил, за теб файла ще си е със същото качество. Пробвай с различни потоци, и виж до колко ако падаш, ще те удовлетворява.
Ако имаш опция за "Double Pass" на конверсията, и ти се чака използвай я.



Публикацията е редактирана (13-11-11 01:37)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »