Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Батерии?
Автор: slav4cho   
Дата:   31-10-11 15:21

Имам следния проблем:апаратът ми е с 4аа батерии(2300mah)и от време на време ми изписва,че батериите са празни и апарата изключва.Вадя батериите и ги слагам на ново и правя още 100-200 снимки и така докато станат някъде около 500 снимки (преди около 700 с едно зареждане).Пробвах с други батерии обаче не мога да разбера откъде е проблема защото другите батерии са по 1300mah(и издържат някъде около 200 снимки) та нещо от апарата ли е или от батериите?

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии?
Автор: 2metraninja   
Дата:   31-10-11 15:53

Според мен проблема идва от батериите. И аз имам проблем с батериите, макар и за светкавиците. Пълен въз са всички марки, които пробвах - и Пауърекс, и Енелууп и Медион и сякви но-наме.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии?
Автор: slav4cho   
Дата:   31-10-11 15:56

Аз от тези като цяло съм много доволен но последния месец нещо се попрецакаха явно...

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии?
Автор: photo_liubitel   
Дата:   31-10-11 16:01

Има няколко причини:
1. Батериите 2300 са с голям собствен саморазряд. и се саморазреждат за 4-5 дни ако не се изполват
2. Апаратът ти си смята сам на колко живот има в батериите без да ги замерва. НАпример не знае че са 2300 а си мисли че са 1000, защото така фабрично му е зададено.

Провери относно батериите в инструкцията на апарата, а ако беше написал какъв модел е апарата можеше и да получиш повече инфо

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии?
Автор: sirkhann   
Дата:   31-10-11 16:05

Апаратът не си мисли нищо за капацитета на батериите, просто като падне напрежението, ги смята за изхабени и изключва.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии?
Автор: slav4cho   
Дата:   31-10-11 16:09

апарата е fujifilm s1000fd батериите са bilora
http://www.bilora.de/uploads/download_images/589-23.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Батерии?
Автор: slav4cho   
Дата:   31-10-11 16:11

Означава ли,че колкото по голям капацитет имат се саморазреждат и по–бързо ?

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии?
Автор: sirkhann   
Дата:   31-10-11 16:15

Означава, че ако са прецакани, ще имаш много по-малък капацитет.

Освен това не трябва да ги изтощаваш на 100%.

Ако са ти прецакани наистина и са с намалял капацитет, трябва да ги зареждаш по-малко, защото иначе се прецакват повече.

Много по-лесно е с процесорно зарядно, но за един комплект не си струва.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии?
Автор: slav4cho   
Дата:   31-10-11 16:21

Какво е процесорно зарядно?Иначе зареждам веднъж снимам максимално и пак зареждам да са готови ако ми потрябват.Винаги съм гледал да ги изтощя,колкото може повече и мислех,че е по добре [smilie11]?

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии?
Автор: photo_liubitel   
Дата:   31-10-11 16:24

Скоро взимах батерии за светкавица и се бях засилил да са 2700 и понеже ги взимам от познат който от 20 години внася батерии ми предложи да взема 1900 защото на тях им дават за 3 години саморазряд до 75%, а тези от 2700 пет дни. И всички над 2000 били с голям саморазряд.

Автор: sirkhann
Дата: 31-10-11 16:05

Апаратът не си мисли нищо за капацитета на батериите, просто като падне напрежението, ги смята за изхабени и изключва.

Имах навремето един лоукмен който като му сложех батерии от 1100 се държеше така както е обяснено в първит пост. И след махане и слагане на батериите изкарваше още толкова. Указа се че фабрично е настроен за батерии 550ma/h и си брои прораноптени минути и спира. Е верно че говоря за Sony от преди 12-13 години

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии?
Автор: seuret   
Дата:   31-10-11 19:13

За батериите с голям капацитет го има момента със саморазреждането, но далеч не е 5 дни, както и не е за батерии за над 1900mAh. Най-малкото, Eneloop-а е 2000, а има и други които съм тествал и съм доволен от точно таза им характеристика - Ansmann battery


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »