Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Проблем със зарядно Maha/POWEREX MH-C800S
Автор: GhostBuster   
Дата:   29-10-11 13:28

Вчера си взех чисто ново зарядно устройство Maha/POWEREX MH-C800S
И естествено почнах да си "освежавам" батериите. Пуснах сутринта 4 батерии на режим "Condition" и по обяд реших да добавя още една, при което се получи следната ситуация, която се запази дори след като извадих всички батерии:

https://photo-forum.net/static/site_pics/191/o_1319883586_P1170373.JPG


Само да поясня, че всичко е застинало и нищо не мига!
В интерес на истината последно добавената батерия нещо не е читава. При предния опит за "освежаване" в един момент просто изчезна от дисплея. Но колкото и да не е читава би трябвало да се изписва на екрана защото си има сигнализация и за такива батерии.

Да връщам ли зарядното или е нормално да се сбъгва така?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно Maha/POWEREX MH-C800S
Автор: asahi   
Дата:   29-10-11 13:53

Ако след рестарт не се оправи ще връщаш.
Не е зле да изчетеш внимателно менюала.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно Maha/POWEREX MH-C800S
Автор: GhostBuster   
Дата:   29-10-11 15:30

След рестарт се оправи. А упътването е супер пестеливо - препрочетох го няколко пъти и българското, и английското. Но не открих нищо, което да касае моя случай. И специално немигащите празни батерии на екрана (дори при извадени батерии) липсват като вариант за сигнализация. Има само описано какво значат мигащи празни батерии.

Ще продължа да го тествам и ще видя дали с редовни батерии прави някакви аномалии. Все се надявам, че тая батерия е много шантава(по-шантава отколкото зарядното може да понесе [smile] ) и оттам идва проблема.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно Maha/POWEREX MH-C800S
Автор: GhostBuster   
Дата:   21-11-11 07:05

А нормално ли е от 10 часа да блъска по 500mAh на две батерии по 2700mAh и да не спира да зарежда?

Май ще ходя до фотопавилиона, щото не виждам да е написано адрес на сервиз. За съжаление май това прехвалено зарядно ми съсипа със сигурност поне една батерия като успя да й обърне полюсите.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно Maha/POWEREX MH-C800S
Автор: GhostBuster   
Дата:   21-11-11 07:30

В интерес на истината проблемът го констатирах само с uniross 2700mAh батерии. Но в указанието не пише - "не можем да се справим с uniross батерии"
[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно Maha/POWEREX MH-C800S
Автор: bobby__   
Дата:   21-11-11 09:53

Автор: GhostBuster
Дата: 21-11-11 07:05

А нормално ли е от 10 часа да блъска по 500mAh на две батерии по 2700mAh и да не спира да зарежда?


Нормално е за калпави батерии. Ако батериите са читави, чак тогава бих подозирал проблем в зарядното.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно Maha/POWEREX MH-C800S
Автор: GhostBuster   
Дата:   21-11-11 10:10

Имам една стара калпава и нея много бързо я зарежда. Мисля, че калпавите е нормално да се зареждат бързо защото имат малък капацитет.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно Maha/POWEREX MH-C800S
Автор: asahi   
Дата:   21-11-11 16:53

От неизправен акумулатор можеш да очакваш всякакви изненади. Добре, че зарядното е дуракоустойчиво.

Вероятно някъде пише за заряден ток 0.1С. Вероятно някъде има предписания и за разряден. Аз не бих "блъскал" половин ампер в 2.7Ач съмнителна батерия. Също така не вярвам, че вълшебен зарадно/разряден цикъл ще съживи всеки продукт.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно Maha/POWEREX MH-C800S
Автор: GhostBuster   
Дата:   21-11-11 19:05

От неизправен акумулатор можеш да очакваш всякакви изненади.
На скапано зарядно батериите му са криви. Нали има сигнализации за нередовни батерии? Що не сигнализира като е толкова умно?

Добре, че зарядното е дуракоустойчиво.
Абе не знам колко е дуракоустойчиво, но добре, че не го оставих без надзор да си блъска 0,5А до безкрай.

Вероятно някъде пише за заряден ток 0.1С. Вероятно някъде има предписания и за разряден. Не знам какво е заряден ток 0.1C Ето го мanuala-a http://www.mahaenergy.com/download/mhc800s.pdf
предписанията са супер семпли и мисля че съм ги спазил дословно.

Също така не вярвам, че вълшебен зарадно/разряден цикъл ще съживи всеки продукт.
Проблемът е не, че не съживява нормално работещите батерии, а че се опитва да ги скапва. Аз проблем с батериите не съм имал, а с поведението на зарядното. Дори съм го документирал горе със снимка. Да ми дава че има три батерии в гнездата при положение, че съм ги извадил значи нещо не е у ред. И ако не бяха и другите изцепки щях да приема, че нещо се сбъгнало в рамките на нормата. Но то не спря да ме изненадва почти всеки ден.

Добре, че от Фотопавилиона ми го приеха и обещаха да го сменят с MH-C9000!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно Maha/POWEREX MH-C800S
Автор: asahi   
Дата:   21-11-11 21:50

Очаквам с интерес новите ти приключения.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно Maha/POWEREX MH-C800S
Автор: GhostBuster   
Дата:   24-11-11 10:51

Както правилно преположи asahi приключенията продължават.

След първоначалното обещание от фотопавилион, че директно ще ми го сменят с MH-C9000 и след като вече им го върнах зарядното (по което няма и драскотина, а според техните думи е напълно изправно). Сега ми се обадиха да ми искат батериите, с които прави проблем за да го тестват с тях. Дори казаха, че е нормално да няма съвместимости с някои марки батерии... Но така и не разбрах защо ще го тестват с батериите след като вече си имат теза, че е НОРМАЛНО да няма съвместимост с определени марки батерии и да не се обяви НИКЪДЕ! Снимката по-горе е явно доказателство, че зарядното е бъгаво.

В началото бях много зарадван от експедитивността на Фотопавилион-а по случая и от договореното по email решение за смяна с друг модел зарядно. Силно се надявам да не ми се налага да ходя повече от 3 пъти до магазина им. Защото язък за поръчката през интернет.

Нямам търпение още днес да им занеса батериите за да видя какво следва оттук нататък.


P.S. Забравих да кажа, че преди да ми излезнат с тезата, че е нормално да не сработва с определени марки батерии, се опитаха да обвинят за случая, батериите, които можело да са дефектни. Звучи логично на пръв поглед, но нали затова е умно зарядното за да има специална индикация за дефектни батерии. А тази сигнализация не се е появявала. Отделно аз твърдя, че зарядното ми развали поне една от тези батерии защото й обърна поляритета. А такова нещо досега не й се беше случвало.


Е-е-е-х, колко по лесно щеше да бъде просто да ми го заменят с друго зарядно.



Публикацията е редактирана (24-11-11 10:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно Maha/POWEREX MH-C800S
Автор: asahi   
Дата:   24-11-11 12:10

Май е най-добре да то продадат с отстъпка един комплект свестни акумулатори.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно Maha/POWEREX MH-C800S
Автор: GhostBuster   
Дата:   24-11-11 18:03

Надявам се последен ъпдейт по темата.
От Фотопавилиона потвърдиха, че ще ми сменят зарядното с MH-C9000 като дори ми предложиха две батерии за компенсация, заради това, че евентуално зарядното може да е повредило мои батерии. С което определено ме запазиха като клиент за още дълго време. Благодаря!

Asahi, Uniross 2700mAh не са ли свестни като батерии?

http://www.photoanswers.co.uk/upload/8835/images/270x200/Uniross%202700mAh%20Performance%20rechargea

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно Maha/POWEREX MH-C800S
Автор: asahi   
Дата:   25-11-11 00:16

На харизан кон зъбите не се гледат. При неправилна експлотация и тях можеш да скапеш.
Хубавото на MH-C9000 е, че е с подробно менюалче. Ти обичаш да четеш - ще намериш полезни неша.

Абе не е лесна павилионската...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно Maha/POWEREX MH-C800S
Автор: GhostBuster   
Дата:   25-11-11 01:02

Не са ми харизани тези батерии. Нито съм приел да ми подаряват батерии от павилиона. Просто ги показвам, за да се види, че са нормална марка, но въпреки това зарядното правеше проблеми с тях. (Според мен направо скапа няколко от тях)И не смятам, че неправилно съм ги експлоатирал. Напротив винаги съм внимавал колко време ги зареждам. Да не говоря, че въобще рядко съм ги ползвал.

Абе с една дума не съм толкова малоумен, че да ползвам батерия с обърнат поляритет без да го забележа. Нито мога да приема за нормална снимката в началото на темата.

Но пък кой съм аз, че да споря с едно MAHA/POWEREX


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно Maha/POWEREX MH-C800S
Автор: bpavlov   
Дата:   25-11-11 03:21



Айде слагай ги тея Унирос на MH-C9000, да видим той какво ще каже и колко време ще тъпче половин ампер. Даже можеш да им пуснеш и един, така ще спестиш двойно време за експеримента

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно Maha/POWEREX MH-C800S
Автор: GhostBuster   
Дата:   25-11-11 07:48

bpavlov, още не съм взел MH-C9000 защото очакват доставка, съжалявам, че пропуснах да го отбележа.

Иначе няколко от батериите вече са се скапали очевидно, това го показа служебния MH-C9000 на фотопавилиона. Но вече се изморих да си преразказвам историята. Не може батериите преди да са ползвани без проблем и изведнъж след зарядното на MAHA поляритета да им се обърне. Отделно, че не само с тези батерии ми направи проблем. На горната снимка с бъгнаия дисплей бяха Sanyo AAA 1000mAh

А за тъпченето с половин ампер случая беше следния:

След като две от четирите батерии се заредиха упешно другите две зациклиха на финалната фаза 10 часа. Накрая ги извадих, пак ги вкарах и така няколко пъти, но не спираха да се зареждат. Тогава извадих щепсела от мрежата и пак го вкарах - и о чудо, след малко спря да зарежда и изписа DONE. Т.е очевидно не е бил проблема в батериите. И това не е първия път при който след такъв рестарт се изчистват проблеми. Съжалявам, но не смятам да го рестартирам с вадене на кабела всеки път.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно Maha/POWEREX MH-C800S
Автор: ATO   
Дата:   25-11-11 11:15

Няма друг начин да се рестартира зарядното, трябва или да извадиш батерията, или щепсела. МН-С9000 също се рестартира така.
Колкото до заряда, не се притеснявай да им пуснеш и повечко ампери. Тя зареждачката си следи сама зарядния ток, ти задаваш само началния. Аз зареждам почти винаги 1С когато нямам време. От четири комплекта два Snyo Eneloop и два Powerex Imedion, които ползвам повече от две години, до сега скапана батерия нямам.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно Maha/POWEREX MH-C800S
Автор: GhostBuster   
Дата:   25-11-11 12:42

ATO, само с изваждане на батериите при мен не става и съм го документирал със снимката горе. Но по-големият проблем е, че се наложи поне два пъти да го рестартирам от щепсела защото се беше бъгнало. Аз това меко казано не го намирам за нормално.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно Maha/POWEREX MH-C800S
Автор: styllo   
Дата:   25-11-11 12:59

А колко струват горепосочените зарядни?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно Maha/POWEREX MH-C800S
Автор: asahi   
Дата:   25-11-11 13:18

Ако използваш един комплект акумулатори известно време - 50-100 цикъла - и не ги симетрираш, демек не ги рзреждаш и зареждаш всеки поотделно, в най-слабия от тях се натрупват проблеми, които стават видни при един истински цикъл рзряд-почивка-заряд. Акумулаторът си е "тръгнал" и само констатираш това.
Ако от нови ползваш акумулаторите на истинско зарядно с независимо зареждане и мерене на всеки елемент шансовете това да се случи са минимални.
Зарядният ток не се определя автоматично. Няма такава автоматика, няма такъв режим. Понякога стойността му може да даде сериозно отклонение, свързано с моментното състояние на акумулатора, но никога повече от зададеното.

Защо не цъкнете с търсачката на "зареждане" - всичко е казано многократно.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно Maha/POWEREX MH-C800S
Автор: GhostBuster   
Дата:   26-11-11 09:31

styllo, в момента са на промоция по 105лв. и двете

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно Maha/POWEREX MH-C800S
Автор: GhostBuster   
Дата:   26-11-11 09:41

asahi, това в общи линии го знам. Но не обяснява по никакъв начин защо една батерия, която съм я ползвал една година без проблем, след "Condition" режим на великото MAHA зарядно да й се обърне поляритета.

Ако го напиша още веднъж в темата ще ми е за първи път.

Така че не виждам смисъл повече да споря.

Благодаря за отделенето време! В края на краищата всичко завърши с happy end. Другото не е толкова важно.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно Maha/POWEREX MH-C800S
Автор: asahi   
Дата:   26-11-11 12:54

Защо трябва едно нещо да обяснява друго? Това не е експертиза. Ти до завчера не знаеше какъв е реалния капацитет на "безпроблемната" батерия, после я нацеди в екстремни условия и сега си търсиш обяснения. Може причината да е в зарядното, но дотук не виждам никакво доказателство в подкрепа на тезата. Както и да е - ще имаш ново. Да живее Потребителят!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно Maha/POWEREX MH-C800S
Автор: Славов   
Дата:   26-11-11 13:04

Абе, да не ползвате некви батерии по 100 лв. едната..... ба си .... и филма.... аз съм с обикновено зарядно, само чакам комплекта да угасне нацяло и го зареждам, през това време снимам с друг комплект.... НИКОГА, НИКАКВИ проблеми...

Както казвате "Да живее потребителят" .... що да не се вземат 100 лева за нещо, дето друго и за 30 върши същата работа....

После всички набутали се: ама заслужава си всека стотинкаааа...

да бе да .... [beer]

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно Maha/POWEREX MH-C800S
Автор: rgb-f   
Дата:   26-11-11 17:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно Maha/POWEREX MH-C800S
Автор: ATO   
Дата:   26-11-11 19:47

asahi, написал съм 1С, което значи допустим начален заряден ток спрямо капацитета на батерията. Не се прави, че не разбираш какво съм казал. [smilie5]
Да му е честито на колегата новото МН-С9000 и да си го ползва със здраве.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно Maha/POWEREX MH-C800S
Автор: styllo   
Дата:   26-11-11 23:35

GhostBuster,
попитах за цената, защото ми стана интересно - колко може да струва нещо подобно. За 105 лв. би трябвало да е много сериозна машинка, а както разбирам въпросното нещо е далеч от истината. За сравнение ще посоча моето зарядно, което струваше около 70$ с доставката от Америка. Опциите са:
- зарежда от 1 бр. до 12 бр. NiMH или NiCd акумулатори всякакви размери ААА, АА, ... зависи какъв слот за батерии сложиш.
- зарежда и балансира Li-Ion или Li-Poly акумулатори от 1 до 6 паралелни клетки (иначе казано всичко в диапазона от 3,6V do 21,6V) в това число почти всички фабрични батерии за фотоапарати, камери, мобилни телефони ... Казвам почти всички, защото някои имат вградена електроника и там нещата са други.
- зарежда оловни акумулатори 6V и 12V (става за колата).
- максимален заряден ток - 10А
- максимален разряден ток - 2А
- температурен сензор, с възможност да прекъсне процеса при определена температура.
- USB порт за връзка с компютър където може да ти нарисува кривите за ток, напрежение,температура, капацитет (мАh) по време на процеса на заряд и разряд, както и да ги следиш в реално време (моментните стойности се виждат и на LCD дисплея на устройството). Софтуера е безплатен на сайта на производителя.
- един куп настройки на процесите
- и най-важното според мен: финна настройка на Delta peak - това е момента в който зарядното разбира, че батерията е заредена, а това за доста от прехвалените марки акумулатори е индивидуално и зависи от експлоатацията. С две думи - понякога зарядното изключва процеса преди, или доста след, като батерията е заредена.
Мога да изброя още един куп преимущества, ама стана дълго, тъй че за да приключа ще кажа:
Подобно зарядно в момента може да се купи от интернет с доставка
за около 50 - 60 лв. има и в България, но са по скъпи (до 100 лв.)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно Maha/POWEREX MH-C800S
Автор: marrio31   
Дата:   27-11-11 00:35

styllo,това твоето звучи интересно,някаква марка да кажеш,как да го намеря..

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно Maha/POWEREX MH-C800S
Автор: styllo   
Дата:   27-11-11 02:51

Изборът е доста голям. Има много сайтове и марки, но така на първо четене мога да ти препоръчам един сайт. От където пазарувам редовно и до сега всичко е пристигало на домашния ми адрес, с обявена 1/10 от реалната цена, в напълно приемливи срокове.



Евтин вариант

Скъп вариант


Прочети характеристиките, коментарите на потребителите и потърси сайта на производителя. В случая визирам IMAX B8 (скъпия вариант)

Проверих колко ще струва с доставка до България:
40$ - устройството
18$ - доставка

За да няма разочаровани искам да предупредя:
- повечето такива устройства се захранват с допълнителен адаптор (около 10$, ако си го купуваш отделно), аз лично ползвам старо, ненужно захранване за лаптоп или принтер с изходен ток 10А, тока - колкото по голям, толкова по-добре. Подходящото напрежение е в диапазона 10V - 18V. Може да се включи в акумулатора на колата.
- комплета съдържа доста кабели, куплунги, щипки и връзки, но ако го използвате за по нестандартни батерии, ще се наложи да си направите сами някои допълнения: Пластмасов слот за 4 бр. АА батерии се купува за стотинки от "Конрад" останалото е 5 мин. работа с поялник и елементарни познания по електротехника (достатъчно е да уцелиш + и -).
- Преди да работиш с подобно устройство, трябва да се запознаеш с упътването и все пак, да прочетеш някои неща за зареждане и разреждане на различните видове акумулатори. Много полезени ще ти бъдат дискусиите във форума "Моделистика" (http://modelistika.com/index.php). Направи си акаунт, напиши в търсачката "зарядно" и чети: марки, видове, преимущества, недостатъци, продажби (на старо има доста добри попадения)...
Хората там са отзивчиви и вярвай, разбират от батерии, зарядни и знаят как да изстискат най-доброто от тях.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно Maha/POWEREX MH-C800S
Автор: ATO   
Дата:   27-11-11 18:25

styllo, Точно със зарядно iMAX B6 и аз си зареждам батериите за самолетите. Това са по-универсални зареждачки, но не следят заряда на всяка батерия отделно с изключние на полимерните. LiPo батериите имат куплунг през който се зареждат, през него се следи и заряда за всяка клетка.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно Maha/POWEREX MH-C800S
Автор: GhostBuster   
Дата:   28-11-11 00:03

rgb-f, aз работя с едно, което май се казва MW - не се самоизключва. И друго Philips, което се самоизключва, но е от най обикновените. Батериите ми са Sanyo вкл. Eneloop, Uniross, GP batteries. И също никога не съм имал проблем, ама никога! Батериите си ставаха за ползване, може и някакъв капацитет да им се е намалявал, но с просто око не можех да разбера. След като ползвах режима condition на Maha/POWEREX MH-C800S, разбрах какво значи да ти се скапе батерия от зарядно - т.е. да няма грам ток в нея даже да има леко обърнат поляритет.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно Maha/POWEREX MH-C800S
Автор: asahi   
Дата:   28-11-11 00:50

"- Преди да работиш с подобно устройство, трябва да се запознаеш с упътването и все пак, да прочетеш някои неща за зареждане и разреждане на различните видове акумулатори. "

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно Maha/POWEREX MH-C800S
Автор: styllo   
Дата:   28-11-11 03:07

АТО,
Почти никога не зареждам по 1бр. батерия (когато става дума за NiMh или NiCd). Винаги ги пускам в комплект, както ще работят в съответното устройство - по 2, 4, 6... бр. В случая е важен общия капацитет. Ако забележа нещо нередно, значи някоя от батериите е "умряла". Чак тогава пускам всяка по отделно и го оставям да ми нарисува графиките на тока, напрежението, капацитета и температурата, така повредената батерия се хваща лесно и съответно се изхвърля. Така, че няма нужда при всяко зареждане на комплекта, зарядното да "следи" (както казваш) всяка батерия. Може би, ако някой иска просто да грабне от чекмеджето една шепа батерии, от различни марки и капацитети, да ги пъхне в зарядното и да ги зареже да се оправят сами - тогава е удобно да ти "следи" всяка батерия. Само че такива зарядни за 100 лв. няма. За това не се лъжете да купувате "умни" зареждачки, изберете такава, на която да се управляват: зарядния ток, крайното напрежение, Delta peak - чувствителността, също така устройството да може да спре процеса, при прегряване (това най-често унищожава батериите) и да предупреждава ако има прекъсната верига или обърнат поляритет (проблема на GhostBuster). На мен също ми се е случвало да поставя батерия на обратно. Важно да виждате всички тези данни в реално време. Когато имате данните и елементарни познания за процеса заряд-разряд, ще може да настроите зарядното перфектно, за всеки комплект батерии (това, че на батерията пише SANYO-NiMh-2000 mAh, не значи, че тя се зарежда както GP-NiMh-2000 mAh или ENELOP-2000 mAh).


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно Maha/POWEREX MH-C800S
Автор: GhostBuster   
Дата:   28-11-11 07:54

"Може би, ако някой иска просто да грабне от чекмеджето една шепа батерии, от различни марки и капацитети, да ги пъхне в зарядното и да ги зареже да се оправят сами - тогава е удобно да ти "следи" всяка батерия. Само че такива зарядни за 100 лв. няма."

В общи линии точно това търсех. Все по-често се налага да зареждам батерии и ми писна да ги чакам да се разредат и после пък да ги следя колко време се зареждат. И сега с това твърдение малко ме изненадваш. Но сигурно знаеш за какво говориш. И значи с Maha MH-C9000 препоръчваш пак да слагам батерии в комплект? А може ли два комплекта по 2 батерии примерно?


"На мен също ми се е случвало да поставя батерия на обратно."

Все още не ми се е случвало да слагам батерия наобратно, но сигурно предстои [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно Maha/POWEREX MH-C800S
Автор: asahi   
Дата:   28-11-11 19:30

Maha MH-C9000 работи с всяка батерия поотделно. На единия слото можеш да зареждаш, на другия да анализираш и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със зарядно Maha/POWEREX MH-C800S
Автор: styllo   
Дата:   28-11-11 23:18

Това устройство Maha MH-C9000 не го познавам. Ако наистина работи с всяка батерия поотделно, значи може да правиш всичко, без да се притесняваш.


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »