Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Читава карта - избор
Автор: rusinov   
Дата:   25-10-11 21:48

Изгоря ми картицата и ми се иска да си взема пак SanDisk Extreme 3. Въпросът ми е:

До сега бях с:

http://www.backscatter.com/hostedstore/images/products/detail/sd-x3-sd8gb.jpg



Сега гледам някакви нови HD Video:


http://phonebestbuy.com/109-820-large/sandisk-extreme-hd-video-sdhc-sd-hc-8gb-8g-8-g-gb-30mb.jpg



Тааааа питането ми е каква е разликата :)

Отговори на това съобщение
 Re: Читава карта - избор
Автор: rusinov   
Дата:   25-10-11 21:50

Пояснение - Въпросът ми беше Extreme 3 или тази последната :)

Иначе има и Transcend на половин цена, но не знам...[smilie11]



Публикацията е редактирана (25-10-11 22:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Читава карта - избор
Автор: gmir   
Дата:   25-10-11 22:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Читава карта - избор
Автор: vboykov   
Дата:   25-10-11 22:04

До колкото прочетох в сайта и форума им, тази HD е новото поколение, което замества старата. Има минимални разлики - използваната технология е по-ново поколение. Скоростта е същата.



ето това е от форума:

ok first the Extreme Class 10 cards are actually the same as the Extreme HD video they just changed the name. that being said there have been a few other changes as well.



SDSDRX3-032G-A21 is an Extreme HD video card class 10. this product is no longer manufactured and was replaced with SDSDX-032G-X46



SDSDX-032G-X46 is also an Extreme HD video card but this card is a UHS 1 card. UHS is part of the new SD 3.0 spec. for more info on SD 3.0 spec you can visit sdcard.org.


Форум с тази дискусия



Дано да съм помогнал [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Читава карта - избор
Автор: Dani0000   
Дата:   25-10-11 22:14

За какво ще използваш картата?

Отговори на това съобщение
 Re: Читава карта - избор
Автор: rusinov   
Дата:   26-10-11 00:56

Видео няма да правя, за фотографска цел ми трябва. Иначе има и моменти, в които скоростта ми е от полза. По-важното обаче е качеството и сигурността на картата. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Читава карта - избор
Автор: asahi   
Дата:   26-10-11 01:10

Имай предвид, че Сандиск чипове не правят.

Отговори на това съобщение
 Re: Читава карта - избор
Автор: kote   
Дата:   26-10-11 01:47

А дата 8 гиги клас 10 за 18 лева
ми доволен съм
платил си доста за да ти е безпроблемна и сигурна картата и ти е изгоряла
странното е че искаш пак такава със същия аргумент[smilie8]
аз бих предпочел за тези пари 4 карти А дата и да си ги въртя с общо 32 гиги и съм сигурен че статистически ще са по-сигурни от една на сандиск

Отговори на това съобщение
 Re: Читава карта - избор
Автор: jarjar_   
Дата:   26-10-11 01:53

asahi написа:

> Имай предвид, че Сандиск чипове не
> правят.
А бе те и EIZO матрици не правят, ама......

По темата, изборът ти е много добър, взимай смело.



Публикацията е редактирана (26-10-11 01:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Читава карта - избор
Автор: imitev   
Дата:   26-10-11 02:25


Ако няма да снима видео е излишно да се ръси много пари за бърза карта.

Отговори на това съобщение
 Re: Читава карта - избор
Автор: Jankoff   
Дата:   26-10-11 06:44

Аз използвам Transcend - имам един кош карти SD (и за FullHD) и CF, от тази марка съм много доволен. Чета често, че SanDisk много ги фалшифицират. Прави ми добро впечатление, че за цитираната от gmir карта локалните търговци не искат повече пари, отколкото в Германия. Щото като правило искат една трета повече [smilie9] [smilie9] [smilie9] [smilie9] [smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re: Читава карта - избор
Автор: nsirakov   
Дата:   26-10-11 07:18

имам ПиКюАй, Трансенд, А дата, Сенддиск, нито една не се е развалила... мисля че с тези кари е до късмет

Отговори на това съобщение
 Re: Читава карта - избор
Автор: kjey   
Дата:   26-10-11 07:50

Аз също използвам Transcend - имам 4 карти и за 4 години не съм имал проблем.Последно купих една такава:[cool]
текст


Отговори на това съобщение
 Re: Читава карта - избор
Автор: davor   
Дата:   26-10-11 07:57

След няколко месечен престой в кал и вода един сандиск и един лексар не само че не се беше загубила информацията но си работят без проблем[smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Читава карта - избор
Автор: realnoncho   
Дата:   26-10-11 08:22

Трансценд имах и беше добре, сега една А-дата клас 10 ми прави проблеми с 60Д-то, 1-2 на 100 снимки ми стават със сиви ленти и след като уж ми я смениха пак същото.

Сандиск е добро решение [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Читава карта - избор
Автор: mitku   
Дата:   26-10-11 12:11

imitev написа:

>
> Ако няма да снима видео е излишно
> да се ръси много пари за бърза карта.

И защо? Това просто е широкоразпространен мит. То като се снима видео и Class2, а още повече с някакви обикновени/евтини Class6 или Class10 - ще свърши същата работа. За видео (включително и за FullHD) НЕ е необходима супер-бърза карта и реално всяка карта ще работи защото като файлов трансфер видеото записва около 1-2MB/s, най-много до към 4-5MB/s (при някои камери в най-високите режими). [smilie3]

Единствените места, където наистина трябва и се усеща, и има полза бързата карта е снимането в серия (най-вече в RAW или RAW+JPG и пак зависи от буфера на камерата и какво точно се снима) И свалянето на файловете на компютъра (ако човек има и хубав кард-ридър). [smilie7]

Иначе и аз ползвам една карта SDHC SanDisk ExtremeIII 8GB (на която се записват JPG-овете) и една карта SDHC SanDisk Estreme Pro 32GB (на която се записват NEF-овете). И двете си вършат работата екстра. [cool]



Публикацията е редактирана (26-10-11 13:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Читава карта - избор
Автор: gmir   
Дата:   26-10-11 13:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Читава карта - избор
Автор: Dani0000   
Дата:   26-10-11 17:54

Не се хаби с нещо толкова скъпо.
Клас 10 вече е предостатъчен. Аз си взех трансенд клас 10 от чиста куртоазия. Не снимам спортни състезания, а в RAW снимам изключително рядко. Така че и по-бавна карта да бях взел би ми свършила работа.
Можеш да помислиш над въпроса с обема на картата.
Ако си вземеш една голяма карта и тя ти даде дефект, ще имаш една голяма дефектна карта.
Ако си вземеш няколко по-малки и една от тях ти даде дефект, ще имаш една дефектна и няколко здрави карти.

По тази причина съм си взел 4 по 4Г а не една 16Г карта.

[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Читава карта - избор
Автор: tvk75   
Дата:   26-10-11 18:18

SanDisk си е SanDisk,пък за фалшификатите си внимавайте

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »