Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Дайте идея за Online backup
Автор: d_ave   
Дата:   25-10-11 14:32

Замислих се, че не е лошо да си направя един бекъп на важните снимки, файлове и т.н., но за по-сигурно искам да е онлайн, плюс това е добра възможността за достъп от всякъде до бекъп-натата информация. да, обаче се оказа, че всичко, което искам да запазя възлиза на около 650гб:) съгласен съм да ползвам и платен бекъп някъде, стига да мога да кача всичко там. проблема е, че на единственото (което намерих) място, на което предлагат неограничено пространство се качва изключително бавно - има 15 дни trial и сега го тествам, за 12 часа е качило само 2 гб.
ще кажете да ползвам външен хард диск - не ме блазни много идеята, предпочитам данните да са качени на защитен сървър, а не на устройство, което едно, че може да се скапе, и друго е толкова лесно за крадене колкото всичко останало:)
та предложете какво може да е ползва, това, което пробвам в момента се казва Carbonite, ослугата е доста добра, ама с тоя темп на качване има да чакам няколко месеца всичко да се качи:)

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте идея за Online backup
Автор: didesignbg   
Дата:   25-10-11 14:49

Вариант А - Колокация, съмнява ме да има смисъл да се доразвива идеята.
Вариант Б - облачна услуга, която най ти изнася.
Вариант В - машина и собствен облак, най-изгодно икономически и вероятно достатъчно сигурно. Само трябва да и измислиш място. Подвариант е всъщност на вариант А, но без да го бухаш в дейта център.

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте идея за Online backup
Автор: psychoiho   
Дата:   25-10-11 14:59

втори преносим хард който стои в офиса, при баба ти, при приятел.. и веднъж седмично/месечно се носи да се опресни
по-евтино от това здраве му кажи

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте идея за Online backup
Автор: __SpOO__   
Дата:   25-10-11 15:18

Както и да го погледна да си правиш backup на каквито и да са онлайн сървъри не звучи много идейно.

Онлайн сървърите ползват хардуер какъвто ползваш ти и всеки един от нас. Независимо какви били, защитени, незащитени и прочие винаги има възможност да се скапе нещо и някой да изпищи.

Друго, кой ти дава гаранция, че ползвайки някакъв онлайн сървър/услуга фирмата, която я предлага няма утре да каже, фалирахме и спираме услугата. Или дори без каквото и да е известие да я спрат? Надали някой дава подобна гаранция, дори и да дава аз не бих се вързал [smilie21]

Варианта с външният хард диск и според мен е най-добрият. Друг е въпроса, ако не ти се дават пари за това и искаш/търсиш единствено безплатна алтернатива.

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте идея за Online backup
Автор: psychoiho   
Дата:   25-10-11 15:33

бекъп на онлайн сървъри, поддържани от професионалисти е най сигурното, защото тези хора имат опит, процеси и дисциплина които липсва на 99% от простосмъртните. Това не те застрахова срещу грешки, но сериозно намалява вероятността. Един аматьор може да допусне огромно количество грешки или гафове, които дори не осъзнава, това е най-опасното.

ползвам много онлайн услуги от 10 години и дотук никой не е "клопнал кепенците" от днес за утре. пък и това е бекъп - ако изчезне тогава имаш резервното копие и ще си в опасност само докато си с 1 копие. бекъп при който имаш само 1 място където има пълните данни не е никакъв бекъп.

така че както и да го погледнеш онлайн бекъпа е един много сигурен вариант ;)

друг е въпроса колко е удобен или скъп в момента.

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте идея за Online backup
Автор: navy   
Дата:   25-10-11 15:36

NAS със защитен FTP достъп [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте идея за Online backup
Автор: __SpOO__   
Дата:   25-10-11 15:51

psychoiho,

в общият случай може би си прав. Не споря. Но аз лично имам достатъчно опит, дисциплина и тинтири-минтири, за да се оправя без онлайн сървъри и прочие услуги.

В крайна сметка автора на темата след като е избрал онлайн услугите явно им има достатъчно доверие. Нещото, което аз нямам в чужди хора.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте идея за Online backup
Автор: navy   
Дата:   25-10-11 15:59

Нищо не ти пречи домашният NAS да ти синхронизира с някой онлайн сървър отделно.
Просто личният НАС си е личен НАС [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте идея за Online backup
Автор: psychoiho   
Дата:   25-10-11 16:00

споо, за теб:
1) помисли тази тема дали е за средния човек или за 1% от хората които знаят какво правят. Редовно в този форум хората са готови да се бият за правотата на своето мнение без да осъзнават че са далеч от мейнстриима
2) моя опит сочи че който не се доверява на други също има проблем със доверяването в собствените си умения ;) - тук те бъзиквам, признавам си...
3) аз ползвам хардове...имам си ред причини, така че пийс :)

Нейви, тоя НАС трябва обаче да го сложиш в сейф, а сейфа да го завинтиш със стоманени дюбели в пода, че като дойдат крадците да не могат да го отнесат...един приятел така беше направил, взривоустойчива кутия пълна с оловни плочи че да не могат да я отнесат...

аз като ходя на почивка и отвинтвам единия хард от НАС-а и си го влача с мен или го заключвам в офиса. но си треперя понякога през деня къщата като е празна, и това при условие че живея в сигурен град. Затова съм се ориентирал към преносими хард-чета и едното ще си го държа в офиса.

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте идея за Online backup
Автор: alex_stand   
Дата:   25-10-11 16:27

Пробвай Амазон S3 - аз го ползвам от година и съм много доволен

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте идея за Online backup
Автор: chavdark   
Дата:   25-10-11 16:45

Може да пробваш dropbox. https://www.dropbox.com/pricing

Дават 2 GB Безплатно като ако поканиш приятели получаваш по 250 MB отгоре за всеки поканен, както и той за това, че е поканен от теб.


Отговори на това съобщение
 Re: Дайте идея за Online backup
Автор: d_ave   
Дата:   25-10-11 17:33

Spoo, не искам онлайн бекъп не защото не мога да си организирам собствен, а защото последния път като тръгнах да го организирам в крайна сметка започнах да ползвам харда за storage и нищо не стана:) NAS наистина е най-доброто решение при такъв голям обем, ама нямам къде на друго място да сложа "харда":) не искам да е у нас, а нямам къде другаде.

chavdark - колко човека трябва да поканя, че да стигна 650 гб:) не мога да смятам до толкова:)



Публикацията е редактирана (25-10-11 17:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте идея за Online backup
Автор: __SpOO__   
Дата:   25-10-11 17:54

d_ave,

разбирам те напълно :) Точно това се случи и с мен и сега се замислям за втори външен диск.

Успех [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте идея за Online backup
Автор: psychoiho   
Дата:   25-10-11 19:24

между другото box.net имат промоция - 50г безплатно доживот....

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте идея за Online backup
Автор: sir_sky   
Дата:   25-10-11 20:42

А и лимита за дропбокс и с покани е 10ГБ за безплатен профил, аз вече го достигнах! ;)[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте идея за Online backup
Автор: amplified   
Дата:   25-10-11 21:24

Къде го дават тоя 50г безплатно, никъде не намирам :(

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте идея за Online backup
Автор: d_ave   
Дата:   26-10-11 11:10

Намерих добър бекъп - livedrive, без ограничение в каченото количество информация, без ограничение в трафика, ако се плати за 1 година напред излиза по 5 и нещо $ на месец, което не е нищо:)

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте идея за Online backup
Автор: psychoiho   
Дата:   26-10-11 15:54

дропбокс промоцията се задейства като се регистрирате и си инсталирате техния апп за айфон или айпад

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте идея за Online backup
Автор: anjilina   
Дата:   26-10-11 16:13

Направи си компа с 2 RAID харда и давай лабаво. Вероятността да се скапят и двата е толкова голяма, колкото да ти изгори къщата. А тогава едва ли ще ти е до файлове... Въобще нищо онлайн не ти препоръчвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте идея за Online backup
Автор: d_ave   
Дата:   26-10-11 17:17

може и 3 да си направя, като ме посети чичкото с торбата после нито снимки ще имам, нито раидове:)
според мен за такива неща онлайн е най-препоръчително.
за сега livedrive доста добре се справя, пък да видим.

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте идея за Online backup
Автор: стоп   
Дата:   27-10-11 07:54

Аз съм на домашния NAS + отделен лайф онлайн бекъп на Acronis.
За мен си работи добре.
Акронис-а е платен - ама цената е добра за 250гига място у облака.
А най-добре е да не се налага да ги ползваме всичките тея бекъпи!

С.

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте идея за Online backup
Автор: erotila   
Дата:   27-10-11 09:35

архив

ако си с линукс , но това по скоро за работни файлове

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте идея за Online backup
Автор: Navy   
Дата:   27-10-11 09:48

Какъв е проблема НАС-а да е натирен някъде, де слънце не огрява. Това може да е от тавана, до мазата или канцеларията на секретарката на кмета [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте идея за Online backup
Автор: dashikov   
Дата:   27-10-11 09:59

Не виждам причина да плащаш по 4-5$ на месец за фтп при положение, че за тези пари си има хостинг на 100 места.С всичките си му екстри.

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте идея за Online backup
Автор: navy   
Дата:   27-10-11 11:06

Нищо НЕ може да замени СКОРОСТТА в локална мрежа... никакви интернет решения.

Прибираш се с 20-30 гигабайта снимки и се почва едно ъплоадване [smilie18]

Според мен дублирането с интернет сървър трябва да е отделно и независимо. След като си си изсипал творенията на 'диска', той вече когато свари и както свари - да ъплоадва... или не, по точно - да синхронизира съдържанията [smilie7]

Разбира се аз говоря принципно, не конкретно [smilie7]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »