Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Pentax DA 35mm f/2.4 AL или SMC Pentax-FA 50mm F1.7
Автор: sakuraki   
Дата:   22-10-11 20:57

Здравейте! Тъй като наскоро се сдобих с широк обектив като продадох моя портретния сега към коледа мисля да си взема отново портретно/универсално обективче. Спрял съм се на двата модела посочени в заглавието, но си нямам идея кой. До 250лева втора ръка ще се взима. Ако пък имате по - добри предложения помагайте.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax DA 35mm f/2.4 AL или SMC Pentax-FA 50mm F1.7
Автор: snoopoff   
Дата:   22-10-11 22:55

Аз имам 35-цата, ако искаш мога да ти пратя снимки. 50-тката, ще маже повече. Макар, че 35-цата е по-универсален заради милиметрите... според мен това :)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax DA 35mm f/2.4 AL или SMC Pentax-FA 50mm F1.7
Автор: snoopoff   
Дата:   22-10-11 22:58

ФА-то дали ще го има за до 250лв? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax DA 35mm f/2.4 AL или SMC Pentax-FA 50mm F1.7
Автор: sakuraki   
Дата:   22-10-11 23:43

Ами ако може да ми изпратите снимки ще ви бъдя много благодарен и да си кажете мнението за обектива. А 250 лева говоря от чужд сайт, не от български :).

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax DA 35mm f/2.4 AL или SMC Pentax-FA 50mm F1.7
Автор: Suggs   
Дата:   23-10-11 07:54

Знаеш много добре какъв е правилният отговор [smile] - и двата.
Имам никонски 35/1.8 и 50/1.8. Не мога да заменя единия с другия, предназначението им е различно.
Ако си ограничен откъм финанси, и ако си пазиш още твърдия ръчнофокусен 50мм-ов, препоръчвам ти да си потърсиш някой вариообектив. Една Sigma 17-70/2.8-4 DC например ще ти върши много повече работа. С нея ще имаш автофокус, стабилизация в тялото, достатъчно широко и достатъчно дълго за ежедневни нужди, и доста прилично макро. След нея можеш да мислиш и за твърди обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax DA 35mm f/2.4 AL или SMC Pentax-FA 50mm F1.7
Автор: snoopoff   
Дата:   23-10-11 11:50

Аз от един месец не съм свалял 35-цата... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax DA 35mm f/2.4 AL или SMC Pentax-FA 50mm F1.7
Автор: Suggs   
Дата:   23-10-11 12:54

Лошо няма, добър обектив е [cool] . Но зависи какво снимаш.
Знам, че колегата sakuraki си пада и по макрофотографията. А за макро 35/2.4 няма да му е много от полза - има макс. увеличение само 1:5.9 , докато Sigma-та, която му препоръчвам, докарва до 1:2.3 . А и да имаш на разположение още много фокусни разстояния също е предимство.
След нея вече може да се мисли за други твърди, и 35-ицата е един от първите, които се препоръчват.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »