Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Фотохартия за мастилен принтер или заместител
Автор: nacho1   
Дата:   22-10-11 09:02

Тук от няколко дни се "боря" с една мастилка (HP формат A3+) и забелязах, че крайният резултат на разпечатките зависят в изключително голяма степен от хартията. И друг път съм чел във форума, че фотохартията затова е направена, но на мен ми трябва някаква медия за печат формат А3+ на която да се получи задоволител резултат без някакви върхово качество и която да е сравнително евтина. Нещо като офсетовата хартия. Исках да попитам печаталите с мастилени принтери от къде в Пловдив мога да проверя за картони с които да направя проби - ходих до едно дизайн студио от което взех за проби, но както казах на почти един и същ външен вид листове печата става невероятно различен.
Благодаря предварително за всякаква насока към хора занимаващи се с ремонт или печат на мастилено-струйни принтери (плотери) в Пловдив [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотохартия за мастилен принтер или заместител
Автор: nikidinov   
Дата:   22-10-11 09:55

може да си поръчаш Hahnemühle FineArt от Фактор България тук

фотохартията, за разлика от обикновена и друга хартия, има специално покритие за да задържа капката да не се разлива
отделно за цветовете и други разни [shtrak]



Публикацията е редактирана (22-10-11 09:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотохартия за мастилен принтер или заместител
Автор: mitku   
Дата:   22-10-11 10:07

-> Хартия за фотопринтер

Определено хартията е най-важното нещо в печатането на фотопринтер. Намери си подходяща хартия за твоя принтер, защото за различни принтери има различна "подходяща" харрия. [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотохартия за мастилен принтер или заместител
Автор: da.fo   
Дата:   22-10-11 10:24

В Метро имаше преди една хартия ARO (тяхната марка) и мисля , че беше швейцарско производство със сравнително задоволително качество за цената си от 7,50 лева за 50 листа А 4. Скоро я мярнах по рафтовете им.


Отговори на това съобщение
 Re: Фотохартия за мастилен принтер или заместител
Автор: asahi   
Дата:   22-10-11 10:37

Начо, като намериш някаква що-годе отговаряща на търсенията ти хартия се убеди, че изображението е достатъчно трайно, не избелява и не пожълтява. След това направи профил за хартията. В противен случай много пъти ще се блъскаш с една и съща задачка.

Ролната хартия за широкоформатни принтери е по-евтина от рязаната. От рекламните агенции можеш да си купиш парчета, стига да знаеш какво точно търсиш. Май на теб ще ти трябва хартия за мастила на водна основа и термоглави. Тези, които не ти вършат работа, са за солвентни мастила и пиезо глави.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотохартия за мастилен принтер или заместител
Автор: nacho1   
Дата:   22-10-11 17:00

та значи всичко ми е ясно досега което е изписано по-горе. Особено благодаря на mitku за линка, които ми е дал, но това само ме кара лавинообразно да се чудя за различните комбинации. Хартии - поне 50 вида, мастила - още 10 вида най-малко, настройка на хартията в драйвърите - още 30-тина възможности и още няколко фундаментални настройки на режимите .. и като прибавим хилядите възможности за една и съща технология и рецепта на мастилата и хартиите на един и същ вид консуматив и става ЕДНА ГОЛеМА ЧУДЕНКА.

Пуснах темата за някой друг практичен съвет за сравнително евтина алтернатива на печат с мастилено-струен принтер на задоволително качество. Знам, че дори и тези няколко определения са субективно разбираеми [smilie8] но аз да питам дали знаете някой в Пловдив, които е наясно с хартиите за евтин печат с "мастиларка". В краен случай мога и с куриери да работя, но не виждам как може да стане ориентацията ми за точният модел хартия, който ще ми свърши работа.

Благодаря Ви за отделеното време на всички писали по темата - най-хубавото на форума е че винаги сте ми давали отправна точка за заигравките ми [smilie5]

Само да уточня: търся начин да печатам ЕВТИНО не снимки, макар да имат елементи от кадри. Печата е с темална технология (НР 1280) на листове А3+ (330х450-480) и мастила на водна основа (които мисля, че не са много бъзосъхнещи)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотохартия за мастилен принтер или заместител
Автор: 3DF   
Дата:   22-10-11 17:21

От опит:

ХП не е доброто решение за печат на снимки.
Епсон и Канон са по добро решение

Може би най Евтин варянт са хартиите в Метро
От тях
ХП Евридей папер - забрави. Ползвай на ХП само хартията с 6 и повече звездички на гърба на опаковката.
Цанон хартията най хубавяа е наи скъпата - Премиум или про

Аз лично ползвам А3 хатрия на INKTek
Продават я в Метро в сини кутии 100 гр е хартията и е мат. На мен лично много ми допада
с този мат ефект , а черното го дава много черно.
Имам от няколко години копия в рамка поставена на стената до прозорец (на която стена е и самия прозорец) бе ба пряка светлина и не е мръднала.
Може да ползваш Аро пак на метро но тя леко зеленее след печат. Трябва да променяш интезитета на цветовете.

Когато пробваш с различни хартии пробвай само с едни и същи мастила и еднакви настройки на принтера.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотохартия за мастилен принтер или заместител
Автор: 3DF   
Дата:   22-10-11 17:26

за тази хартия иде реч има я и в А3



Публикацията е редактирана (22-10-11 17:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотохартия за мастилен принтер или заместител
Автор: asahi   
Дата:   22-10-11 18:59

Да намериш вярната комбинация от медия, мастила и настройки се нарича професионализъм и не се получава ей така, отведнъж.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотохартия за мастилен принтер или заместител
Автор: nacho1   
Дата:   22-10-11 19:33

Благодаря и на 3DF .. [beer] поразрових се за тези хартии и в понеделник ще се обяснявам по телефоните

asahi, и това ми е ясно, но обикновено в 95% от случаите каквото търся или купувам стресирам професионалните продавачи ... обясняват по 20 мин колко е велика фирмата и какви невероятни продукти имат, а като ги попитам за елементарни характеристики например грамаж (плътност), размер или бройка в пакета (или пък не дай си боже да ми щукне да попитам за цена на единица от продукта) и ъъъъъъъ... " а,бе, аз ти гарантирам, че няма да имаш, ама никФи ядове даже и за това, където не искаш .. и то "почти" за без пари" [smilie18]
Считай, че точно за такъв професионалист питах за който ти говориш, а не за 95% от "профитата". За подходящ съвет винаги съм бил готов и да си платя, защото времето и кефа да знаеш и можеш цена нямат [beer]
Колкото до цените на самите продукти - не винаги съм склонен да платя!


Отговори на това съобщение
 Re: Фотохартия за мастилен принтер или заместител
Автор: moketa   
Дата:   22-10-11 22:23

Аз също съм на мнение, че за снимки по-добри са Епсън и Канон. Канон от серията Pixma печатат много бързо, Епсън са по-бавни, но по мое мнение дават по-качествен отпечатък.
Ето ти още едно предложение за сравнително добра за тази цена хартия:
http://procart-bg.com/category/22/1



Отговори на това съобщение
 Re: Фотохартия за мастилен принтер или заместител
Автор: asahi   
Дата:   22-10-11 23:04

Всяка от големит ефирми за инкджети си има добър фотопринтер, ама с това "за по-малко пари" разваля нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотохартия за мастилен принтер или заместител
Автор: moketa   
Дата:   22-10-11 23:20

asahi, съгласен съм напълно с теб що се отнася до лични нужди. В бизнеса обаче най-често клиентът разваля нещата с това "за по-малко пари". Колкото пъти съм се опитвал да обясня на клиенти, че скъпото е по-качествено, толкова пъти клиентите отиват при колегата дето работи "по-тънко"! Правя мостри на скъпа качествена хартия, харесват ги и после си избират евтинкото и омазаното.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотохартия за мастилен принтер или заместител
Автор: nacho1   
Дата:   23-10-11 00:28

да, едните на които ще звъня са Прокарт

Нека да уточня търся медия 330х450-480мм, сравнително най-евтина, която да се "понася" на вид след печата с мастила на водна основа [smile] все пак е фотохартия, а не "велпапе"-то от 5лв за 500л/А4

Спрял съм се на рула по 30 метра или листове 330х450-480 с 200-265г/м2. Тези с малките размери ми се струват с убийствени цени за печата който ще ги ползвам и неподходящо тънки.

Изтекоха ми очите да чета мнения тия дни, но няма как да се направят сравнения още повече, че се и печатат с различни принтери ... а, бе, ужасТ е това печата без да си тествал поне тестовите пакети. [smilie11]

А някой да е печатал с хартия TRUE JET ? Тези и ИНКТЕК май трепят с цените всичко останало [smilie10] .. утре ще смятам цена на м2, ама ако са зле при печата няма да има смисъл

п.п. то с пари и баба знае [smilie18] и пак казвам, че няма да се печата фотографии и не се търси най-доброто качество ... ама това което споделя moketa си е ежедневие [smilie2]



Публикацията е редактирана (23-10-11 00:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотохартия за мастилен принтер или заместител
Автор: asahi   
Дата:   23-10-11 10:56

Като си харесаш някаква хартия трябва да си сигурен, че от нея има редовни доставки и че складовите наличности се съхраняват добре. В противен случай радостта ще е кратка.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотохартия за мастилен принтер или заместител
Автор: nacho1   
Дата:   23-10-11 18:16

то какво ли не трябва да гледам, asahi ?? [smilie8]

исках да попитам печаталите вече на фотохартия:
Има ли проблем когато пише, че хартията е да речем Epson (за пиезо и мастилата не мисля, че са на водна основа), а печатам с НР (термален печат с мастила на водна основа) и дали не е най-добре да започна с НР хартии ? Ама много лошо мнение има по форумите за НР-то [smilie2]

Срещнах на Inktec "Хартия PVC for Pigment of Thermal&Piezo Type" то термален тип добре ... ама пигментно мастило на НР-то е само черното, цветните не са ?? И какво ще рече "хартия PVC" , която я дават за плотери ?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотохартия за мастилен принтер или заместител
Автор: nacho1   
Дата:   24-10-11 22:12

А някой да има мнение за фотохартия SIGMA ?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотохартия за мастилен принтер или заместител
Автор: batzas   
Дата:   25-10-11 17:28

Sigma e новото АРО (За метро говорим, тяхна марка си е). Стават им сатин и ултра не знам си каква беше в лилавата опаковка. С другите има компромис за мен поне. Но не съм виждал да имат А3+. аз предимно 10х15 печатам и чат пат А4(Точно с лилавата 265гр/м2 беше,50 листа под 20лв кво му плащаш).

Иначе аз съм много доволен от премиум хартиите на FULLCOLORS от Про-Карт (ако ги има), цена около тия на Метро.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »