Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на ДСЛР, обектив и още няколко въпроса
Автор: vspfinance   
Дата:   20-10-11 18:25

Здрасти,
Мн хубаво форумче сте спретнали! Поздравления :)
Мн се запалих по този тип фотоапарати, но досега даже не съм хващал такъв...Доста прочетох и мисля, че се спрях на Пентакс
сега обаче имам друг проблем... не мога да преценя каква оптика ще ми е нужна :(
Харесах си 18-200 защото е с голям обхват, но на мн места пишат, че нещо им куца след 100 и т.н. все неща, които не мога да разбера.
Въпроса ми е искам да снимам всичко, но предимно обекти, които са на далече/досега на сапунерката ставаше със зум, тука до колкото разбрах нагласяш оптиката на 200 и вече ти е приближен обекта, а може и да не съм разбрал правилно/, но също и ще правя снимки от близо...ориентирал съм се към този тип защото не искам да нося 2-3 и повече обектива и да ги сменям постоянно, в смисъл търся да е някакъв тип универсален ;)
Не ми се дават и повече от 1100-1200 лв за такава джуджавка даже съм решил ако успея да си намеря някой по запазен апарат втора ръка,а вече оптиката може би ще е нова.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на ДСЛР, обектив и още няколко въпроса
Автор: snoopoff   
Дата:   20-10-11 19:00

18-200 предполагам, че ще маже след определени милиметри, защото започва от много широкото - 18мм. Вземи си една Сигма или Тамрон 70-300 и ще си екстра [smilie24] + китовия 18-55, на Пентакс са доста добри (като за китаци). Ако искаш универсален обектив, ще трябва да направиш някакъв компромис с качеството на 200мм. Ако няма да си вадиш хляба с него, смятам, че ще ти върши перфектна работа, не ги слушай кво ти говорят [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на ДСЛР, обектив и още няколко въпроса
Автор: jorro_z   
Дата:   20-10-11 19:30

Пентакс нямат 18-200 [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на ДСЛР, обектив и още няколко въпроса
Автор: vspfinance   
Дата:   20-10-11 19:41

Snoopon Мерси за отговоро, не няма да се занимавам професионално, а ще си правя любителски снимки на природата и разни мероприятия с приятели :)))
Jorro_z, никъде не съм казал, че обективът ще е пентакс - макар, че гледах че и те са имали "smc PENTAX DA 18-250mm F3.5-6.3 ED AL [IF] спрян!"

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на ДСЛР, обектив и още няколко въпроса
Автор: snoopoff   
Дата:   20-10-11 19:54

Никой не е казвал, че обективът ще е на Пентакс [smilie21]

Щом ще снимаш за кеф, няма кво да го мислиш... [cool] [cool] [cool] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на ДСЛР, обектив и още няколко въпроса
Автор: Suggs   
Дата:   20-10-11 20:07

Здрасти,
Форумът е мн по-хубав, отколкото си мислиш [smile] . Специално за хора като теб, които се интересуват каква техника да си купят, има разни ревюта. >>>Цъкни тук<<< например, и ще видиш колко яки снимки прави обектива, дето си го харесал. Като за начало е идеален. А хубавото е, че ако след време решиш да го смениш, ще си запазиш тялото.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на ДСЛР, обектив и още няколко въпроса
Автор: snoopoff   
Дата:   20-10-11 20:12

Супер си е [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на ДСЛР, обектив и още няколко въпроса
Автор: AlexHD   
Дата:   20-10-11 20:24

За снимки на далече - Сигма 70-300 АПО ДГ Макро.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на ДСЛР, обектив и още няколко въпроса
Автор: snoopoff   
Дата:   20-10-11 20:49

Да, ама човека иска 2в1, демек 18-200 му върши перфектна работа. Не му се разнасят и сменят обективи. Гледам има едни тамрони 18-270, незнам кви пари са обаче и разликата с 18-200 каква е, като цена. Като за снимки за кеф, качеството няма какво да се коментира, ще е достатъчно [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на ДСЛР, обектив и още няколко въпроса
Автор: vspfinance   
Дата:   20-10-11 21:45

Мерси много на всички ;)
да разгледах ревютата...мн полезна информация :) хубава вечер и се надявам скоро да се похваля ;) ако не за нова година [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »