Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Изборът на фото-чанта не е лесна работа...
Автор: rorus   
Дата:   18-10-11 17:05

Оказва се, че задачата - каква фото-чанта (раница) да си изберем е не по-малко сложна от избора на обективи. И обикновено завършва с няколко броя в шкафа...

Нека уточним, че не става дума за професионален фотограф нито за компактни камери (сапунерки).

Ако имаме 1 система:
- Трябва ни голяма, която да събере почти всичко – при пътувания до някаква „база”, където ще се снима.
- Трябва ни средна, с която да снимаме на разстояния близки до базата или в градът ни.
- Трябва ни малка, когато искаме да сме супер разтоварени, но все пак с камера.
- Не-фотографските неща, които носим са – компютри, таблети, телефони, ключове, портфейли, бутилка вода (или друго).

Когато имаме 2 или 3 системи – задачата се усложнява още...

Колко чанти имате в шкафа?


Отговори на това съобщение
 Re: Изборът на фото-чанта не е лесна работа...
Автор: asahi   
Дата:   18-10-11 17:08

Две основно. Този уикенд ги носих заедно даже.

Отговори на това съобщение
 Re: Изборът на фото-чанта не е лесна работа...
Автор: pefoto01   
Дата:   18-10-11 17:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Изборът на фото-чанта не е лесна работа...
Автор: fizo   
Дата:   18-10-11 17:13

Една, която от нарастващия ми брой обективи започна да се изпокъсва. Сега искам нова да си купя и съм си харесал едни невероятни раници, които за съжаление ги няма в БГ :( .
http://www.kata-bags.com/

Искам раница която да събира 4-6 обектива + 1 ДСЛР. И ако се наложи понякога като взема едно 80-200/2.8 да може да го събере със закачен фотоапарат, като се извадят 2-3 обектива от другите.

Отговори на това съобщение
 Re: Изборът на фото-чанта не е лесна работа...
Автор: bordon   
Дата:   18-10-11 17:14

То скоро и аз ще съм с две - една по- малка, която ползвам към момента и ще се наложи скоро да взимам голяма раница :-)))

Отговори на това съобщение
 Re: Изборът на фото-чанта не е лесна работа...
Автор: jivkojj   
Дата:   18-10-11 17:16

Голяма чанта Тамрак - събира всичко и много важно - единия от задните джобове може да се разкопчае отдолу и се закача на куфар - "тролей". Удобен достъп до мобилния телефон, докумените и билетите. Отдолу има и връзки за евентуален статив или (плажен) чадър. Незаменима, когато се отдалечавам от "базата" [smilie5]

Една малка и дискретна - само за апарата с обиктив + севткаваица или още 1 малък обектив.

Фотоелек Тамрак, в който удобно пасват телефон, портмоне, ГПС-логера, дреболии и т.н. Ако искам, слагам и един обектив за смяна в джоба. При дъжд, на гърба има голям джоб да скриеш техниката. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Изборът на фото-чанта не е лесна работа...
Автор: kadar   
Дата:   18-10-11 17:16

Имам 3 раници и 7 чанти в "шкафа" .....
Не е лесно , но помага :)


KATA ....имат представителство в БГ :)

Отговори на това съобщение
 Re: Изборът на фото-чанта не е лесна работа...
Автор: мара   
Дата:   18-10-11 17:17

1

Отговори на това съобщение
 Re: Изборът на фото-чанта не е лесна работа...
Автор: tzl   
Дата:   18-10-11 17:19

То много е важно какво наричаш "система". Забелязал съм, че "система" за мнозина е 1 или повече тела и няколко обектива, а някои добавят и ръчна или ръчни светкавици + аксесоари, зарядни и т.н. В случая тази "система" работи за една група хора.

Има друга група, които носят няколко генератора и няколко глави (демек светкавици), софтбоксове и т.н... и за тях им трябват по-скоро куфари.

Та, трябва да се уточни точно какво ти трябва, за да се даде адекватен съвет.

Та, само 1 статив дори трудно може да се побере "в шкафа" (може да става въпрос за 3-крилни гардероби... не знам) и на този въпрос не може да се отговори еднозначно.

Отговори на това съобщение
 Re: Изборът на фото-чанта не е лесна работа...
Автор: tziko   
Дата:   18-10-11 17:19

С една голяма(мъкна я постоянно за щяло и нещяло) и една по-малка дето събира тяло с 2 буркана. Като искам да съм супер разтоварен, но с камера, взимам само апарата с един буркан на него, без чанта.

Отговори на това съобщение
 Re: Изборът на фото-чанта не е лесна работа...
Автор: didesignbg   
Дата:   18-10-11 18:29

Не ми се броят сега, но знам че ми трябва още една [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Изборът на фото-чанта не е лесна работа...
Автор: io_bs   
Дата:   18-10-11 21:44

Една средно голяма, в която се побира апарата със сложен обектив, а че дори има и свободно място за още един такъв [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Изборът на фото-чанта не е лесна работа...
Автор: la_rus   
Дата:   19-10-11 08:49

Имам 2 чанти - по голяма и по малка.Имам ги от 2 години и съм доволна от тях.
1.по малка - текст
2. по голяма - текст


Отговори на това съобщение
 Re: Изборът на фото-чанта не е лесна работа...
Автор: sirkhann   
Дата:   19-10-11 09:52

Четири LowePro-та и един тармък - от най-малката до сравнително голяма.

И пак не ми покриват всички нужди...

Отговори на това съобщение
 Re: Изборът на фото-чанта не е лесна работа...
Автор: boink   
Дата:   19-10-11 10:46

Трябва ни голяма, която да събере почти всичко – при пътувания до някаква „база”, където ще се снима.


аз лично си реших този проблем с едно lowepro computrecker aw и ми върши супер добра работа.


http://products.lowepro.com//CatalogImages/18-1924-IMG1_LRG.jpeg



едно тяло, 70-200,17-40,50,8,430ех,1 go pro, кутия филтри кокин, зарядно за батерии, зарядно за апарата, един комплект за чистене цайс, четец за карти, няколко кутийки за филтри и това само във вътрешната част. картите си ги държа в капака заедно с един хард, а в предната част си носия кабелите за различните тоци. отзад ми е компютърчето. какво повече ми трябва като не съм про? на практика всичките ми неща свързани с хобито се помещават в една раница, която нося само до "базата" и то само когато снимам спорт.

когато ходя на излет:


http://products.lowepro.com//CatalogImages/18-2009-IMG1_LRG.jpeg



ми побира тялото с два обектива и филтри и идеално ми става най-горно ниво на раницата.

реално не зазимявам играчките си и нямам излишни неща освен 50-те мм.

/да, имам и един пластмасов съндък в килера в който стоят различни онеща като кутии, кабелчета подарени ненужни неща/

Отговори на това съобщение
 Re: Изборът на фото-чанта не е лесна работа...
Автор: n1x0n   
Дата:   19-10-11 10:54

11

Отговори на това съобщение
 Re: Изборът на фото-чанта не е лесна работа...
Автор: thumper   
Дата:   19-10-11 10:57

Не виждам защо да е труден изборът. Принципът е прост - вземаш най-голямата, която можеш да си позволиш [cool]

Иначе съм като охлюв - мънка всичко на гръб с един Pro Runner в 99% от времето. Рядко ползвам старата чантичка, която след смяната на системата събира само апарата с 1 не много дълъг обектив.

А под "малка" аз разбирам да побира апарата с два обектива и светкавица, което обикновено се отива към средна чанта.

Калъфите и саковете за стативи и осветление не ги броим, нали? [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Изборът на фото-чанта не е лесна работа...
Автор: boink   
Дата:   19-10-11 10:59

Нека уточним, че не става дума за професионален фотограф нито за компактни камери (сапунерки).


може би пак идва на дневен ред темата какво е професионален фотограф и стробист хобист?

Отговори на това съобщение
 Re: Изборът на фото-чанта не е лесна работа...
Автор: sirkhann   
Дата:   19-10-11 11:13

thumper-е, не е точно така.

За съжаление няма нищо универсално. Едно е да имаш огромна фоточанта и да наблъскаш всичко в нея, но в момента, в който поискаш да покараш малко колело и да вземеш фотоапарата с един обектив само, умираш прав, щото няма къде да сложиш никакъв багаж.

По същия начин - с огромната раница е абсурд да се разхождаш из центъра, трябва ти нещо за носене на рамо. И т.н. и т.н.



Публикацията е редактирана (19-10-11 11:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Изборът на фото-чанта не е лесна работа...
Автор: rorus   
Дата:   19-10-11 11:29

Бях започнал да се притеснявам за себе си, но kadar и n1x0n ме успокоиха. [smile]

В момента съм с 6 броя (последната от вчера).

(Стативи и осветление – това е отделно разбира се)


Отговори на това съобщение
 Re: Изборът на фото-чанта не е лесна работа...
Автор: rorus   
Дата:   19-10-11 11:31

asahi / bonik !

Много ефективно сте решили задачата.

Отговори на това съобщение
 Re: Изборът на фото-чанта не е лесна работа...
Автор: autosvet   
Дата:   19-10-11 11:36

Аз имам две раници и две чанти. И си ги ползвам според условията.

Отговори на това съобщение
 Re: Изборът на фото-чанта не е лесна работа...
Автор: boink   
Дата:   19-10-11 12:06

аз имам танк, но го карам само извънградско. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Изборът на фото-чанта не е лесна работа...
Автор: SLR   
Дата:   19-10-11 12:08

Аз пък винаги съм имал само по една чанта?!?
От 5 години съм с една LowePro Nova 4 която събира тяло, широк зуум,дълъг зуум,50мм,светкавица, няколко филтъра, карт риидър и ако се наложи и нетбуук.
Рядко обаче я пълня цялата, а взимам само каквото предценя.
Само не ми казвайте че като вземете 5 обектива и ги ползвате всичките[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Изборът на фото-чанта не е лесна работа...
Автор: sirkhann   
Дата:   19-10-11 12:32

Ами непрофесионалистите май имат повече претенции, чини ми се, щото носят фотоапарата заедно с другия багаж. Оттам и въжделенията според другия багаж. Когато отиваш някъде само да снимаш, носиш си само голямата раница и това е.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »