Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Снимки и история
Автор: slav4cho   
Дата:   17-10-11 22:42

Реших да пусна една тема в която да споделяме снимки и под снимката история свързана със самия кадър.Темата е провокирана от много обикновени на пръв поглед снимки но след прочитането на самата история стават необикновени.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки и история
Автор: slav4cho   
Дата:   17-10-11 22:44


https://photo-forum.net/static/site_pics/181/l_1318753526_IMG_2733p.jpg



Заглавие: Suicidal tendencies...
От автора: историята е следната...снимам си аз в Порто привечер метрото как минава, то и на този кадър се вижда. Обаче се вижда и нещо друго- на първото ребро над метрото- това е човек, който искаше да..... скача! Аз не го бях видял доста време, ное дна жена изломоти нещо на португалски и сочеше ...и си тръгна. Аз му се развиках на български и ръкомахах...махна се човека и после дълго седя на една пейка...май му помогнах, дано...

автор vale_en

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки и история
Автор: Knartist   
Дата:   18-10-11 00:05

О, да, спомням си го това на валето [smilie24]
Съвсем друго си е като го прочетеш за какво става въпрос [smilie24] [beer]

Сещам се за нещо мое си, ама хич не е толкова впечатляващо... може би по-нататък...


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки и история
Автор: slav4cho   
Дата:   18-10-11 00:29

Сподели дори и да не е нещо толкова фрапиращо [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки и история
Автор: Knartist   
Дата:   18-10-11 00:53

slav4cho, евала за темата [smilie24] [beer]

Айде, колкото да тръгне... наистина моето не е нещо кой знае какво и си е доста лично... макар и аз да си го чувствам като най-добрия ми или поне най-любимия ми уличен портрет...

Кадрото - "Професор Маес"


https://photo-forum.net/static/site_pics/178/i_1257194330_IMG_9008.jpg



Историята (както я описах тогава):

Като ме видя да го снимам, Маес ме заговори. Оправдах се, че не разбирам дъч и човекът мина на прилично разбираем английски. Имам усещането, че в Гент буквално куцо и сакато говори английски. Поиска ми пари, “1 euro will be fine, thank you”. Разговорихме се, кой откъде е и какво ли не. Издаде ме на леличката продавачка от съседното магазинче, която закачливо ме избъзика на български с “какво снимаш ти бе, момче?”
Не ми допада идеята да давам пари на просяци, реших по-добре да се почерпим по биричка. После станаха по две.
Заразправя ми разни небивалици – как бил професор по психология, как обиколил сума ти свят и говорил сума ти езици (последното е бая вероятно, доколкото го чух да говори на четири от тях), как въртял някакви далавери със злато и сребро с някакви цигани, как полицията искала от него да им снася информация, как и той като мен предпочита народния Жупилер пред друга известна бира с име като неговото, как Канон правели много добри камери (негови думи, не мои! ;))
Помоли ме да му пратя копия от снимките. Написа ми адреса на социалните служби, където си получава помощите.
Като се прибрах се поразтършувах из нета за някакво инфо, свързано с неговото име и фамилия и думичката “психология”. Не намерих. Но пък, не знам защо, този час и нещо прекаран с него на пейката до спирката винаги ме усмихва. Може и да е защото много готинко си пасва с десетките приятни гентски историйки, които ме накараха да се влюбя в този град и хората му. Надявам се и Маес да се усмихне като си получи снимките. Независимо дали ще си спомня за онзи следобед и юнакa, когото изпрати с думите “Thank you Noni, you are a good friend.”


Ъпдейт:

Извадих две от снимките от серията и му ги пратих на адреса, който той ми написа...
За съжаление белгийските пощи ми ги върнаха с обяснението, че "адресът не е достатъчен" (а, според Маес, това била някаква социална служба, в която си получавал помощите)... та, шантаво е някак... не го знам колко адекватен изобщо е бил човечецът... дълго време ми беше някак гузно и ми идваше да отида да го издиря и да му ги дам... но пък най-вероятно и той (да е жив и здрав) е забравил [smilie3] [shtrak] [beer]

Всъщност биричките (Жупилер, разбира се... а има известна бира с неговото име - Маес - но и той предпочиташе "народния" Жупилер) после станаха три...

Ето ни тук двамата -


http://photo-zona.net/images/user59316/album52403/large/1318887843_ajnl0308_IMG_9003.jpg



Та, всичко това си е много лично мое си - това ми е най-любимият град, в който съм бил, това ми е най-хубавото лято в живота... изобщо най-щастливите дни в живота... наскоро направих и първата си самостоятелна изложба с кадри от там... изобщо никога преди това не съм се чувствал толкова "вкъщи" някъде... което е един вид абсурдно - хич не им разбирам шантавия ала дъч (те, разбира се, направо буквално всички говорят английски)...
Но за мен това си е най-важното - там си ми беше вкъщи, беше ми хубаво, хората ме караха да се чувствам все едно ме обичат, при това някак лично... излизаш от вкъщи и се започва - поздрави, киманици, усмивки, реплики... и, да, Маес беше едно от най-колоритните и готини изживяваници там... та, не знам, никога няма да мога да им се отблагодаря... като в оназ песничка - Those Were The Best Days of My Life [smile] [thankyou] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки и история
Автор: slav4cho   
Дата:   18-10-11 01:25

Супер увлекателна история [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки и история
Автор: Knartist   
Дата:   18-10-11 01:44

slav4cho, мерси ти [beer]
И пак евала за темата, наистина е идейна... и, като се позамисля, доста рядко тук съм срещал снимки, за които хората да си разказват разни, а особено ЛИЧНИ истории... а това би било доста гот... сещам се, че наскоро гледах разни нещица - и от НатГео, и май от някаквите пулицъри, и от онова бостънско за The Big Picture - навсякъде с истории и background-и... а тук като че ли хората малко се шашкат, че едва ли не ще е един вид "нечестно" да си "пробутват" нещата по този начин... примерно щото ще се сметне, че е един вид подмолно просене на точки... а има толкова много отвъд това и отвъд тъпите точки... вероятно и толкова много неразказани историии... та, браво ти [smilie24] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки и история
Автор: pefoto01   
Дата:   18-10-11 02:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки и история
Автор: slav4cho   
Дата:   18-10-11 15:58

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки и история
Автор: J0R0   
Дата:   18-10-11 16:11

Много снимки с лични истории съм наредил в профила си във Фейсбук.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки и история
Автор: slav4cho   
Дата:   18-10-11 16:30

Сподели профила да видим част от историите [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки и история
Автор: мара   
Дата:   18-10-11 20:49

много готина тема[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки и история
Автор: slav4cho   
Дата:   18-10-11 20:59

Маре ти си човека,който усещам,че ще извади някоя интересна история.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки и история
Автор: мара   
Дата:   18-10-11 22:16

ами трябва да се заровя

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки и история
Автор: мара   
Дата:   18-10-11 22:29

https://photo-forum.net/i/1431971


тук има история с левия кадър [smilie18] нищо особено не е де, направо си е скучна, всравнение с горните...
беше едно влажно, но безснежно време зимно-пролетно такова. и едни големи ята гарги и чавки прелитаха от дърво на дърво в парка на мястото на старата зоологическа. аз просто си ходех, ама все пак носех апарат. и ги задебнах, ама докато тва, докато онова - все не успявах да ги хвана в кадър. накрая цялата тайфа се настани на дървото с/у стадиона, на ъгъла с/у градинката. и аз реших, че ми е последен шанс да ги снимам и зех да се опитвам да ги "вдигна". там има сграда, както е видно - не иде да мятам тежки неща, с леки - не става...ами зех да грача, да кряскам...кълнях ги, ругах ги...докат литнат [smilie18] [smilie18] [smilie18] хората ме заобикаляха отдалече, забързваха се, направо си бягаха...
предполагам, че съм изглеждала особено налудничаво - добре облечена жена на средна възраст, на вид нормална - странно поведение, де [smilie18] [smilie5]


а па за снимките с радо с роклята пред мола...то сага мое да се напише...с пътепис. че го изкарахме бос да ходи, с кошница цветя, от нас до мола...

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки и история
Автор: мара   
Дата:   18-10-11 22:30

опа...не се е качил кадър...нищо няма[smilie10]

https://photo-forum.net/static/site_pics/156/2_1297097049.jpg


проба, проба


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки и история
Автор: BirdOfPray   
Дата:   18-10-11 23:24

МАРО.... дай за МОЛА историята бе ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки и история
Автор: slav4cho   
Дата:   19-10-11 01:10

Тая история с мола ме заинтригува [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки и история
Автор: Knartist   
Дата:   23-10-11 16:46

Ко стана с мола бре? [smilie8]

Или изобщо с каквото и да било, ъпвам темичката, че ми аресва [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки и история
Автор: Knartist   
Дата:   14-11-11 22:17

Не знам защо тази толкова готинка темичка не потръгна... дали е заради някаква балканска/българска интровертност и/или заради (неоправдан!?) страх от "откриване"...

Нещо в посока issues-ите (вероятно съвсем "нормални") между баща и син...

Имам си цяла серийка от кадри от едно любимо игрище в селцето на Елин Пелин, на което като малък ходехме за гъби и да ритаме с баща ми, майка ми и първия ни дог...

Сега нещо не мога да намеря в по-голям размер снимките от детството ми...


http://photo-zona.net/images/user59316/album52403/large/1321300963_vfqa8805_old.jpg



След много, много годинки пак започнахме да минаваме... първото, което ми дойде, беше баш по темата -


https://photo-forum.net/static/site_pics/184/o_1258308197_IMG_4227-web.jpg



Със съответното адекватно за случая заглавие и песньовка...

Cats In The Cradle

Та, чудно ми е, от какво толкова се страхувате, за да се откриете, да си кажете нещо лично, да споделите... ей това не ми харесва по тези географски ширини... и съответно ми харесва по други - откритостта и смелостта да си отвориш сърцето, да си кажеш ЛИЧНИТЕ работки без да се коркаш, че нещо кой знае колко страшно ще стане...


https://photo-forum.net/static/site_pics/170/a_1296322370_IMG_4464.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/178/n_1321299227_DSC_0782.jpg



Open your heart, open your mind... proud like a god [smilie3] [cool] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки и история
Автор: slav4cho   
Дата:   14-11-11 22:55

И на мене ми се стори много интересна темата.Надявах се да се напълни и човек да влезе и да чете и да гледа снимки но уви...

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки и история
Автор: Knartist   
Дата:   14-11-11 23:23

slav4cho, съвсем резонно ми звучи на мен да ти се стори такава... както и на мен ми се стори... ама явно wrong place, wrong time, wrong people дори, може би :(


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки и история
Автор: nemchev   
Дата:   15-11-11 00:29


https://photo-forum.net/static/site_pics/177/m_1166701792_DSC_0311.jpg


Това е дядото на жена ми. Той обикновено казваше "Мани го тоя апарат, седни да изпием по едно вино."
Малко преди тая снимка го беше прегазила каруца с коня, и тоя човек се чувстваше страшно не на място, щото не можеше да върши нищо сам. Та тогава каза " Ела ме снимай сега, че друг път може да няма"... и нямаше друг път. Три месеца по-късно почина. Лека му пръст на човека.


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки и история
Автор: slav4cho   
Дата:   15-11-11 00:54

Тази история ми напомня за моя дядо,който все повтаря:всеки ден ми е подарък.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки и история
Автор: malakar   
Дата:   15-11-11 21:17

Отиваме да видим Бату кейвс, голяма забележителност на 10-ина километра от центъра на Куала Лумпур - стар будистки храм, издълбан дълбоко в скалите, в последствие свързан с цивилизацията посредством 270 стълби. Навън е 35 градуса и пече адското слънце. 270 стълби тръгват от пиедестала на 42-метрова статуя на бог Муруган, боядисана в златно. Жена ми иска да си вземе нещо за пиене, все пак ни чака сериозно изкачване. Е, успя да си пийне една глътка [smilie18] [smilie18]


https://photo-forum.net/static/site_pics/160/6_1321383680.jpg



Иначе още от България си знаехме, че извън градската среда всичко трябва да е стабилно хванато за теб - фотоапарат, шапка, раница и т.н. - защото има любопитни маймуни, които просто си вземат каквото им хареса. А веднъж вземат ли го... е, иди намери крадеца.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »