Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос относно избор на фотоапарат
Автор: porogosh   
Дата:   15-10-11 17:28

Здравейте,
Първо искам да уточня че не не съм фотограф и познанията ми в тази сфера са на доста примитивно ниво. В прекрасният ви и полезен форум попаднах търсейки в гугъл обяви за продажба на фото техника втора ръка. Та попадайки в базара ви започнах да гледам като "теле в железница" поради всички тези термини, марки, параметри и прочие, които са ми непознати. Гледах, гледах, па реших да попитам.
Следва и логичният въпрос защо искам да си купувам професионална фото техника. Конкретната причина е че трябва да снимам дрехи (за онлайн магазин). Понастоящем използвам любителската си "сапунерка" (Канон А495), но въпреки тъкането във фотошопа резултатите не ми се нравят много (особено на снимките в цял ръст).
Та в тази връзка ще безкрайно благодарен ако някой би бил така любезен да даде някакви насоки относно какво би ми свършило работа имайки в предвид гореизложеното. Бюджета в който бих искал да се вмъкна (естествено, ако въобще е възможно) е 250-350 лв. Към марки претенции нямам.
Благодаря предварително на всички, които ще се отзоват с някакъв съвет.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно избор на фотоапарат
Автор: bordon   
Дата:   15-10-11 17:39

Здравей [smile]
Не можеш да си закупиш хубава техника с подобен бюджет.
Просто няма такава - та дори и в "Базара".

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно избор на фотоапарат
Автор: sirkhann   
Дата:   15-10-11 17:42

Съвсем лаконично - съмнявам се, че с 250-350 лв човек може да си купи дори Canon A495.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно избор на фотоапарат
Автор: porogosh   
Дата:   15-10-11 18:05

Ами мисля че струваше някъде около 150 лв. в Технополис[smile]
Иначе до тук ми става ясно че евентуално бюджета трябва да бъде коригиран в възходяща посока. Все пак е нещо. Благодаря ви.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно избор на фотоапарат
Автор: bordon   
Дата:   15-10-11 18:14

Не ме разбирай погрешно но ще ти трябва един минимум от 800 до 1000 лв. за нещо прилично.
Може сумата да е и по-малка, но ще правиш компромиси.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно избор на фотоапарат
Автор: procokal   
Дата:   15-10-11 18:19

Евтин ДСЛР + 18-55 (500-600лв) и си готов. Sony Alpha 2XX,3XX, Nikon d40, Canon 4XXd...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно избор на фотоапарат
Автор: bobihot   
Дата:   16-10-11 15:01

Ето за към 500лв:

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=2&i=454331&t=454331&phorum_uriauth=

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно избор на фотоапарат
Автор: gbrain   
Дата:   16-10-11 16:20

Вземи си две такива http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=155&cat=168&product=8174&show=additional

и някакъв статив за сапунерката.

Проблема ти е в осветлението, не в апарата, който е абсолютно достатъчен за дрехи, каталог, снимки с малка разолюция показвани в интернет

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно избор на фотоапарат
Автор: pan   
Дата:   16-10-11 16:54

Според мен gbrain е 100 % прав! Подобни снимки са напълно по силите на почти всяка сапунерка. Стативът е задължителен, а осветлението трябва да е достатъчно - може и да не е специализирано. Останалото е правилни настройки...



Публикацията е редактирана (16-10-11 16:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно избор на фотоапарат
Автор: pefoto01   
Дата:   16-10-11 17:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно избор на фотоапарат
Автор: porogosh   
Дата:   16-10-11 17:23

Ами статив имам (евтин, естествено но върши работа). А за осветление ползвам 3 енергоспестяващи лампи от 20 вата (нормални 100) и 6400 келвина. Както виждам лампите на софтбокса от линка на gbrain са нещо подобно, но са 4 на бокс от по 55 вата. По принцип проблема на който се натъквам най-често снимайки със сапунерката са цветовете. Има определени цветове, които не излизат правдиво. А пък чистейки снимките на фотошопа също променя понякога нюанса. Има и снимки които излизат перфектно. Щом като казвате че сапунерката е ОК за такива снимки, то може би и това се дължи на светлината.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно избор на фотоапарат
Автор: gbrain   
Дата:   16-10-11 17:33

Тези крушки са 5500К - демек неутрална светлина (нито жълтееща, нито синееща). Заради 6400те ти келвина се изменят цветовете.

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=155&cat=181&product=7030&show=additional


Виж и тук инфо за г-н Келвин:

http://en.wikipedia.org/wiki/Color_temperature




Публикацията е редактирана (16-10-11 17:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно избор на фотоапарат
Автор: porogosh   
Дата:   16-10-11 17:53

Мерси [smile] То доколкото се досещам, дори и да си купя ДСЛР пак трябва да имам (и да инвестирам) в правилната светлина.[smile]
Или може да се използва светкавица?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно избор на фотоапарат
Автор: porogosh   
Дата:   16-10-11 18:17

pefoto01 споменава за по-евтини осветителни решения. Интересно ми е какво конкретно има в предвид.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно избор на фотоапарат
Автор: pefoto01   
Дата:   16-10-11 19:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно избор на фотоапарат
Автор: neuromancer   
Дата:   16-10-11 20:20

porogosh написа:

> Мерси [smile] То доколкото се досещам,
> дори и да си купя ДСЛР пак трябва
> да имам (и да инвестирам) в
> правилната светлина.[smile]
> Или може да се използва
> светкавица?

Да, ще ти трябва осветление. И да, може да се използва светкавица, но не тази, която е вградена в апарата.



Публикацията е редактирана (16-10-11 20:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно избор на фотоапарат
Автор: porogosh   
Дата:   17-10-11 15:11

Благодарност на всички ви за полезните съвети [beer]
След продължително главоблъскане реших да се вслушам в съвета да си похарча парите за осветление.
Макар че нещо взе да ме човърка отвътре и за по сносен апарат, ама...[smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »