Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: photosynthesis   
Дата:   14-10-11 13:23

Един бърз поглед на Иван Масларов към системата Nikon 1


Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: BoneFletcher   
Дата:   14-10-11 14:01

Благодаря! Интересно ревю, интересни възможности! Ако може авторът да обясни защо използва "квадрат" вместо "кадър" - питам от чист интерес. Не съм впечатлен от качеството на снимките - sorry. Струва ми се, че Canon като нищо ще "издухат" V1 и J1 с някоя тяхна сапунерка със сменяема оптика и кроп фактор 4 - 5 [smilie3] Щом Nikon така е преценил, явно такава е тенденцията, пък и нали има Сопа за мацане и шарпене...

Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: джъмбо   
Дата:   14-10-11 14:23

frame per second
идва от кино езика където кадъра (който във фотографията е само един) се снима с определени квадрати за секунда

Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: didesignbg   
Дата:   14-10-11 14:56

"ISO тест / ISO 100-6400 с изключено шумоподтискане" e омазан.

Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: джъмбо   
Дата:   14-10-11 15:05

кадрите са 1:1 от камерата...
аз не съм се намесвал

сигурен съм, че ако бях отворил нефовете щях да докарам доста по-добро изображение а представените снимки всичко е джепег директно от картата

Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: pstoev   
Дата:   14-10-11 15:34

аз също го пробвах преди няколко седмици,
резултатите са "сапунерски кадри"
съмнявам се че дори и г-н Джъмбо ще си го купи(като изтъкнат фен на Nikon)
[smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: джъмбо   
Дата:   14-10-11 15:36

не се съмнявай
другата седмица официално си имам джей 1 с китак... за всеки ден [cool]

отдавна съм превъзмогнал техничарството и си се забавлявам със снимане

Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: tzl   
Дата:   14-10-11 15:48

Мен ми е смешно, когато започнат да се сравняват различни класове камери и да се изтъква как това, което струва 100лв не било същото като това, което било 1000лв, което пък не било същото като това, което струвало 60000лв.

Това е просто друг фотоапарат с друга концепция. Няма какво да му се търсят свойствата на примерно D3S. Който търси D3S, да снима с него. Който търси компактност и част от нещата, които DSLR дава, може да пробва с този в текущата тема.

Смешно е също, когато някой казва, че "D3S му бил много тежък". А кой ли снима с D3S _само_ с цел туризъм (освен бивши адвокати, хирурзи и други с по-дълбоки джобове)?

ЗАБЕЛЕЖКА: Разсъжденията ми са на база на това какво болшинството коментират за подобни фотоапарати, не че Джъмбо е писал подобни неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: mitakabs   
Дата:   14-10-11 15:49

Абе не е зле , ама на тестовете и на реалния кадър в църквата няма нищо общо на 400 исо. Динамика никва..иначе съм приятно изненадан от кадрите на ниско исо , и оптиката не е лоша май като гледам ..[smilie24]
..Браво за ревюто! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: Belge   
Дата:   14-10-11 15:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: 4i4o-Joro   
Дата:   14-10-11 16:04

джъмбо, по-добре "30 кадъра за секунда"
не знам от къде ти хрумнаха тез "квадрати"


Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: джъмбо   
Дата:   14-10-11 16:14

както казах по-горе учил съм за оператор и го казвам по навик така както е правилно за кино езика
както и казвам диафрагма вместо бленда [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: didesignbg   
Дата:   14-10-11 16:18

Под омазан имам предвид, че имаш нерязък кадър, дали кофти фокус, или мърдане не знам.
Йовко хубава играчка има.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: 4i4o-Joro   
Дата:   14-10-11 16:44

имам чувството, че ти си го измисляш този кино език [smile]
/за диафрагмата ок/


Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: джъмбо   
Дата:   14-10-11 16:47

всеки има право да чувства каквото иска...

Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: sirkhann   
Дата:   14-10-11 16:49

Джъмбо - пишеш доста увлекателно [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Предполагам, че много хора ще намерят своята камера в лицето на Nikon 1, други - някъде другаде.

Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: uri64   
Дата:   14-10-11 17:06

За новите Никонски сапунерки не знам, ама ризата дето е изпляскана 6-7 поста по-горе е ужасно грозна [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: kirilius   
Дата:   14-10-11 17:40

Аз лично се кефя на новите малки апарати с големи възможности, но тук нещо не се впечатлих.

На този кадър погледенете главата на мъжа:

http://photosynthesis.bg/UserFiles/Image/Nikon_1_reviu/BIG/_DSC1190.JPG



Сцената е много контрастна и предполагам прегорялото е нормално, но мен ме притеснява друго: има замазване в не-прегорялата част на главата. Не мога да преценя дали това се дължи на липса на фокус или скоростта не е достатъчна (1/60 при 81мм приравнено фокусно разстояние)

tzl: "Мен ми е смешно, когато започнат да се сравняват различни класове камери и да се изтъква как това, което струва 100лв не било същото като това, което било 1000лв, което пък не било същото като това, което струвало 60000лв."

Съгласен, нека сравним Nikon V1 с апарати с подобна цена:

- Nikon V1 - $900
- Nikon D5100 - 800$
- Canon 600D - 850-900$
Ако гледаме съотношението цена/краен резултат, за какво сравнение изобщо става дума?

Ако сравним Nikon V1 с другите безогледални камери в момента, той не вади по-добра картина и не е по-малък от тях.

Едно уникално предимство, коетото виждам в Nikon V1 е многото кадри в секунда, но това не на всеки му трябва.


Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: tzl   
Дата:   14-10-11 17:46

Именно, че смешното е, че се сравняват по цена. Това, че цените са близки не означава, че са едни и същи продукти. Това са съвършено различни продукти.

Това е все едно да сравняваш 35/1.4 и 85/1.2 по цена и да обясняваш как единият бил по-скъп и бил "по-добър". А то става въпрос за тотално различни продукти.

По същия начин и тук. Ако ще се сравняват по цени, тогава трябва да се сравняват ПЪРВО по показатели, цел (като потребителска маса и чисто практическа цел) на продукта.


Ако човек, който е ползвал сапунерка в чужбина се замисли колко снимки прави от автобус, тогава броят кадри в секунда ще е нещо, което ще му е много полезно. Мен лично ми е липсвало и съм се ядосвал, че процесорът на сапунерката ми не е бил толкова бърз, за да снимам нещо няколко пъти, тъй като движението, "минаващите" дървета/стълбове/храсти са ми пречили да снимам нещо.

А дали цената му е реална — това е съвсем друга тема. Цената му е сложена от хора, които са си направили сметката и са решили, че сигурно ще станат богати от това. По-нататък това е въпрос на потребителите дали ще ги направят богати.



Публикацията е редактирана (14-10-11 17:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: джъмбо   
Дата:   14-10-11 17:52

ами човека си мърдаше и си работеше не седеше като истукан

това си е улична фотография с любителско апаратче което не претендира да яде хляба на батковците...

пуснах я заради момента а не щото гоня само някаква острота и рязкост които са един вид богове тук [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: 4i4o-Joro   
Дата:   14-10-11 18:00

всеки има право да чувства каквото иска...

Да, не ме е излъгало чувството.

Изразът "кадъра за секунда" се среща 102 хиляди пъти.
Изразът "квадрата за секунда" се среща 4 /четири/ пъти, като двата са твои.

Повече няма да коментирам, ти решаваш каква терминология да използваш в иначе нелошите статии.


Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: jekopj   
Дата:   14-10-11 18:53

Тези назъбвания на правите линии в снимките само аз ли ги виждам?Това не е ли липса на детайл?И при голямо увеличение не ме впечатлява,но може и да не довиждам,знам ли![smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: psychoiho   
Дата:   14-10-11 20:05

от ревюто: "това е система, насочена предимно към потребителите, търсещи компактноста на джобните фотоапаратчета и качеството, което предлагат DSLR фотоапаратите."

2 поста по-нагоре: "любителско апаратче което не претендира да яде хляба на батковците..."

Джъмбо нещо си противоречи...

Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: clipse   
Дата:   14-10-11 21:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: hotsnail   
Дата:   14-10-11 21:33

Браво за ревюто.

А на тия с критиката да кажа - за всеки влак има пъници.

Аз бих си взел такова никонче ако нямах некс.

Снимките са доста качествени. ДОФ-а не е всичко.

Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: hemilio   
Дата:   14-10-11 21:40

Екстара си е ! [smilie24]
но мисля ,че P 300 по нищо не му отстъпва по качество,да не говорим колко е по- компактен!

Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: джъмбо   
Дата:   14-10-11 21:43

уважаеми г-н жоро
този кино език съм го учил 5 години във филмова академия и след това съм работил във филмови продукции където се е продължавали да се ползва ( за вас не съм чувал да сте се движили в тези среди професионално) така че се обърнете за консултасия към някой колега от моя бранш за справка та да ви обясни какво представлява филмовия кадър...

психойчо не си противореча, но може да не се изразявам прекалено точно...

Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: psychoiho   
Дата:   14-10-11 22:03

Джъмбо, много маркетингова звучи тази статия, аха отнякъде да изкочи "внимание в предаването има продуктово позициониране" [smile]

снимките са приятно пътеписче но нищо повече. лошото е че съм ти виждал пътепипса от онзи остров с лайката и простооооо....сещаш се каква е разликата. та и от там ми е чуден ентусиазма ти.

peace...

Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: джъмбо   
Дата:   14-10-11 22:15

в джоба на якето има един j 1 с палачинка... а иначе си чакам да е с китова мазачка.... [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: serjy   
Дата:   14-10-11 22:17

мене понеже ме кефят малките и качествени неща, това никонче ми е откровено симпатично. може да не снима като дслр, но снимките са доста по-качествени от на сапунер.

Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: rhyan   
Дата:   14-10-11 22:18

Аз онзи ден разгледах V1 и изобщо не останах очарован от това, което никон предлага. Колкото и да съм фен на марката, колкото и да ми се искаше Никон да изкарат безогледалка с която да го втъркат на всички други - уви не се случи.

Предимството на безогледалките се очаква да е размера - да са компактни. Колкото по-голям е сензора, толкова по-голям е обектива, респективно би трябвало тялото да съответства на обектива. По тази логика некс би трябвало да е най-обемистата система. Уви - новия некс 5н е по-малък и по лек от v1. Като добавим и дизайна на сони, който отрковенно е по-модерен - направо никончето изглежда жалко, а размера му не е осезаемо по-малък да кажем от Пен/Панасоник.

Като добавим, че сони има по-голям сензор - няма какво да мислим за качеството - 1.5 кроп е къде къде по-добре от 2.7...

Хибридния фокус (фейз детекшън без огледало) не ми се стори особено по-бърз от този на сони и на пен еп3. Според мен е по-близо до маркетингов трик тази фейз детекшън история, от колкото до реално измерим бърз фокус, който да откроява никнона от другите камери.

Не оспорвам, че има благини - високи скорости( до 1/16000 по спецификация) и читаво видео, но като цяло не можах да харесам никонската безогледалка. За мен това беше изсмукано от пръстите решение, нов измислен пазарен сегмент, с който никон отговориха на очакванията най-накрая да представят безогледалка. Предвид цената на новата играчка не вярвам да добие популярност в България.

Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: kirilius   
Дата:   14-10-11 22:23

clipse [smilie24]

hotsnail, аз мисля, че пътниците за този влак са заклети фенове на марката, които обичат скъпи играчки.

Инак аз съм точно на влака описан от Джъмбо: аз търся "компактноста на джобните фотоапаратчета и качеството, което предлагат DSLR фотоапаратите". За съжаление Никон 1 не е този влак.

Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: hotsnail   
Дата:   14-10-11 22:34

@kirilius аз мнгоо се кефя на Сони НЕКС и на панасоник и на самсунг. На оли млако по-малко.

ДСЛР-ите за мен са минало - чакам да дойде некс-7 да мисля как да се отърва от моя.

Въпреки това никона ми се струва има своите интересни страни.

Цената е висока вярно е, дано се оправи след няколко месеца.

Качеството на снимките обаче е близко до м4/3, което е доста далеко от сапунерка.

За определен клас потребители може би е добро решение.

Например може да се окаже, че има супер макро дето няма да има равен - заради малкия сензор.

Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: kirilius   
Дата:   14-10-11 22:50

Мда, и аз си мисля за един Некс-7 или каквото и там излезе в близко бъдеще, което да ми бъде основен (а не втори) компактен апарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: serjy   
Дата:   14-10-11 22:55

качеството на снимките е близко до м4/3 точно толкова колкото м4/3 до некс [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: emo99   
Дата:   14-10-11 23:33

clipse [smilie24] Напълно съм съгласен с теб .



цитат : " любителско апаратче което не претендира да яде хляба на батковците.."

Тъкмо мислех да си го купя , но този цитат ме разубеди . Все пак Джъмбо е снимал със всякакви апарати и има поглед върху нещата . И щом той казва , че не става - значи е така .

Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: GhostBuster   
Дата:   15-10-11 00:06

Интересува ме дали има някакви проблеми при ползване на адаптер за познатите ни никонски обективи?


Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: hotsnail   
Дата:   15-10-11 00:09

@serji [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: simbon4o   
Дата:   15-10-11 00:10

Прави ми впечатление следното:
1. с изключено шумоподтискане има чувствителности, които са мазни и такива които са много добре. Примерно 100 исо е зле, 200 е добре, 3200 беше по-добре от 800...
2. не ми харесва цветопредаването, измити са всички цветове и е оставено жълтозелено само. Динамиката е зле ама не съм очаквал повече.

Като цяло не е лоша системка. Но не е мой тип.

Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: Alex-dan   
Дата:   15-10-11 03:26

Уви - новия некс 5н е по-малък и по лек от v1.

С закачени обективи в повечето случаи едва ли, така или иначе те са неудобната част в комбинацията тяло/обектив...

Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: jino   
Дата:   15-10-11 07:20

Джъмбо ,здравей!


Имаш ли кадрите в НЕФ и ако ги имаш би ли могъл да ми изпратиш този кадър .


http://photosynthesis.bg/UserFiles/Image/Nikon_1_reviu/BIG/_DSC1190.JPG



Интересува ме колко детайл бих могъл да "извадя" в изгорелите участъци.

jino_arch@abv.bg

Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: джъмбо   
Дата:   15-10-11 09:52

добре но в понеделник
имай предвид, че не се отваря още от шоп или лайт

Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: jino   
Дата:   16-10-11 20:18

Ще го отварям с кепчър.Дали ще мога с версия 2,1

Отговори на това съобщение
 Re: Един поглед на Джъмбо към Nikon 1
Автор: Ivan_A   
Дата:   19-11-11 15:48

http://www.stevehuffphoto.com/2011/11/14/the-nikon-v1-camera-review-the-camera-i-expected-to-hate/


Ревюто е положително, за себе си авторът преценя:

"... Me? If choosing TODAY (at the time of this writing) between an E-P3, NEX-5n or Fuji X10 for an every day snapshot camera or family camera I would take the NIkon V1. "

"... За мен? Ако избирах ДНЕС /когато пиша това/ между Е-Р3, NEX5n или Fuji X10, бих взел Nikon V1 за ежедневна/семейна камера."

Интересно!

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »