Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Малко въпроси за обективи и филтри
Автор: fildi   
Дата:   11-10-11 10:49

Здравейте,
бих искал предварително да се извиня за може би глупавите въпроси, но съм абсолютно начинаещ и ми трябва малко ваша помощ за да се справя :) Случаят е следния: преди 2 дни си купих Canon EOS 1100D и това ми е първия фотоапарат от такъв клас. Преди това винаги съм ползвал сапунерки :) Казаха ми няколко човека, че трябва да си купя филтри за да се предпазва оптиката, а и не само и поръчах ето тези:

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=20&cat=56&product=7252&show=additional

всичко добре, но не знам кой филтър за какво трябва да се ползва :) това беше първия ми въпрос.

Освен това бих искал да си купя още 2 обектива на Canon със стабилизация на изображението. Единият бих искал да е по-универсален за ежедневно ползване, а другия за макро снимки. Бихте ли могли да ми препоръчате някакви такива обективи, които да са среден клас поримерно, да не са от най-скъпите поради бюджетни причини :)

Предварително благодаря за рабирането и помощта!


Отговори на това съобщение
 Re: Малко въпроси за обективи и филтри
Автор: mitaka33   
Дата:   11-10-11 12:29

Ако си го купил с китов обектив (най-вероятно 18-55 IS), той ти е достатъчен за начало. Прави и нелоши макроснимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко въпроси за обективи и филтри
Автор: neuromancer   
Дата:   11-10-11 13:22

Не слушай всеки какво ти говори. Ако не знаеш за какво се ползват, защо ги купуваш? [smile]
Китака ще ти свърши много добра работа за начало, за ежедневно ползване със стабилизация. Ако много държиш на друг за тази цел, вземи 17-55/2.8 IS, много е добър.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко въпроси за обективи и филтри
Автор: pefoto01   
Дата:   11-10-11 13:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко въпроси за обективи и филтри
Автор: muncho_   
Дата:   11-10-11 14:24

За филтрите може да прочетеш малко инфо тук:
http://www.macropic.net/UV.html

Има страшно много инфо в нета,ползвай Гугъл :)
Иначе комплекта който си поръчал за цената си е супер, но при възможност не ползвай филтри освен PL-а когато снимаш пейзажи.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко въпроси за обективи и филтри
Автор: fildi   
Дата:   11-10-11 14:43

Страшно много благодаря на всички отзовали се и писали в темата ми! Както ви казах, купих апарата преди 2 дни и все още не знам откъде да го подхвана :) Затова мерси за всички мнения и особено на muncho_ за споделения линк. Видях, че там има и много друга информация, която ще ми бъде полезна!

Още един път, благодаря! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко въпроси за обективи и филтри
Автор: muncho_   
Дата:   11-10-11 14:59

Не се ограничавай само с информацията от този линк.Чети където и каквото намериш.Колкото повече толкова повече :)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко въпроси за обективи и филтри
Автор: thumper   
Дата:   11-10-11 16:20

Как пък за 2 години си още "абсолютно начинаещ" ?! [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко въпроси за обективи и филтри
Автор: tziko   
Дата:   11-10-11 16:26

Автор: thumper
Дата: 11-10-11 16:20

Как пък за 2 години си още "абсолютно начинаещ" ?! [smilie10]

2 ДНИ е написал човека!
преди 2 години тоз сапоп щеше да е супер :)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко въпроси за обективи и филтри
Автор: vinek   
Дата:   11-10-11 18:28

Здравейте имам и аз един върпос свързан към темата, защото и аз съм в сектор "начинаещи" Въпросния апарат се продава с 2 вида обективи
EF-S18-55DC III и EF-S18-55IS II. Може ли някои да сподели каква е разликата освен в цената :). Чудя се кой от двата да си взема, може би по-скъпия, но защо. Искам да си снимам най-вече кучета и кучешки изложби, така че се предполага че основно снимките ще бъдат на движещи се предмети. Благодаря предаврително.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко въпроси за обективи и филтри
Автор: Suggs   
Дата:   11-10-11 18:59

По-скъпият е малко по-добре оптически, и има стабилизация.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко въпроси за обективи и филтри
Автор: vinek   
Дата:   11-10-11 20:54

т.е. с по скъпичкия има по голям шанс да фокусира тичащо куче например

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »