Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: XP или Windows 7
Автор: iasen2   
Дата:   12-10-11 17:20

продават се втора употреба
жена ми продава микроинвест склад про с компютър и лиценз втора употреба

едва ли някой барче ще си купи седмица с 8 ядрен процесор с 32 нишки да си смята кафетата
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: psychoiho   
Дата:   12-10-11 17:27

голям си шегобиец с тия нишки, много остроумно. Само дето забрави кой написа следното 5 поста по-нагоре

"в 90% от случайте работи и се натоварва само едното ядро . останалото е маркенгов трик . "

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: ludiakolio   
Дата:   12-10-11 17:28

Доста от хората,които пишат по темата май не са прочели за каква машина пита човека,а се започва с изхвърляне за конфигурации и прочие,даже някои хора се и похвалиха с какво разполагат.По горе се говори за базов лаптоп ,който по принцип се продава с Линукс операционна система и една евентуална ОС като 7 ще му точи от и без това малкия ресурс.За конкретния пример лаптоп просто Xp е по-удачния вариант.Няма нужда от толкова задълбочаване.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: ilcoin   
Дата:   12-10-11 17:29

Ще си купи двуядрен котлон с 2Г рам и 7 хоум [smilie25]

А май според EULA споразумението с М$, нямаш право да препродаваш техен продукт. Не съм сигурен де, така са ми казвали.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-10-11 17:32


psychoiho написа:

> Ще е голямо геройство да си купиш
> лиценз за ХР. Би трябвало никъде да
> не се продават вече от няколко
> години.

Идеята беше, че и да може не си заслужава. Поне според мен. MS винаги поддържат такива ценови нива, че да е по-изгодна последната им ОС. И са си прави за себе си, разбира се.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: psychoiho   
Дата:   12-10-11 17:38

хех. да си купиш лаптоп с линукс че по ефтино и после да питаш кой пиратски виндоус да му сложиш във фото форум...дет' се вика "безценно"



Публикацията е редактирана (12-10-11 17:38)

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-10-11 17:44

Ами аз точно това имам предвид като намеквам, че спорът е малко безсмислен ... И затова казвам, че най-добрия и изгоден вариант е лаптопа с Windows 7 при закупуването. Щото иначе малко проблемно се очертава ...

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: iasen2   
Дата:   12-10-11 17:45

ludiakolio ,целта беше да оспамим темата .

psychoiho , напълно си е прав за неговите си неща ,шапка му свалям че има такава техника . 7-мицата си е добра операционна система , но ако имаш 15-20 компютъра едва ли ще ти се дават пари за каквото и да е било в момента .

Но нали трябва някъде да избие кризата , безпаричието и гув...та с които се занимаваме по цял ден .

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-10-11 17:52

Ако вече ги имаш тези 15-20 компютъра и си имат ОС, наистина няма смисъл да харчиш пари за нови 15-20 лиценза, ако разбира се не се налага по някакви други причини. По същата логика, по която не си купуваш всеки нов модел автомобил или фотокамера, който излиза, само защото е с нещо по-добър от този, който вече имаш [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: digitalgab   
Дата:   12-10-11 18:59

Ако ви кажа че има Windows която поддържа повече от 4 гб (до64)оперативна памет, работи отлично с новите устройства, има висока производителност при работа с многоядрени процесори, поддържа раздели на дисковете до 2,2 тб, има висока скорост на приложенията и на самата ОС, с висока безопасност при работа, снети много ограничения и още ... вярвам, няма да повярвате. [smilie3]

Сървърен вариант.



Публикацията е редактирана (12-10-11 22:09)

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: bvsmp   
Дата:   14-10-11 15:20

.



Публикацията е редактирана (21-04-15 16:55)

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: ilcoin   
Дата:   14-10-11 16:22

@bvsmp - а какво става със лиценза на 7-цата? Заменя го, или получаваш 2в1 - легална 7-ца + ХР бонус?

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: photo_liubitel   
Дата:   14-10-11 16:36

написа:

> Ако ви кажа че има Windows която
> поддържа повече от 4 гб
> (до64)оперативна памет, работи
> отлично с новите устройства, има
> висока производителност при
> работа с многоядрени процесори,
> поддържа раздели на дисковете до
> 2,2 тб, има висока скорост на
> приложенията и на самата ОС, с
> висока безопасност при работа,
> снети много ограничения и още ...
> вярвам, няма да повярвате. [smilie3]
>
> Сървърен вариант.
>

>
> Публикацията е редактирана (12-10-11
> 22:09)

[smilie5]
Само дето не си много прав за MAX VOLUME SIZE (Максимална голeмина на един дял)
максималният размер е 16TB с изключение на BOTABLE VOLUMES (Дяла от който стартира операционната система). BOTABLE VOLUMES има ограничения заради MBR (Master boot record).

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: bvsmp   
Дата:   14-10-11 17:13

Честно казано не знам. Ние си дадохме системите на фирма и тя ни ги върна с инсталиран софтуер и всички документи. Лиценза за 7-цата мисля, че е върнат и срещу него е даден такъв на XP-то. Но добре,
е го има и тоя вариант, защото един по-старичък /но все още добър за това което се ползва/офис компютър няма нужда от 7-ца, а не е оправдано да се купуват нови системи само заради един лиценз /когато става дума за 10-15 компа/

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   14-10-11 17:46

bvsmp, само от любопитство питам - тези 10-15 компютъра, за които говориш и очевидно са стари, до сега с каква ОС са работили? Нали не сте ги купили така, току-що - модел от преди 8-10 години?


Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: photo_liubitel   
Дата:   14-10-11 17:49

написа:

> @bvsmp - а какво става със лиценза на
> 7-цата? Заменя го, или получаваш 2в1 -
> легална 7-ца + ХР бонус?
На теория с купения лиценз за 7-ца можеш да ползваш за XP. Тя е една сложна процедура със звънене в Микрософт и ти дават само код за XP, и трябва да имаш исталационно CD за XP иначе още 30 евра за него.
На практика 7-цата си е при теб и можеш да си я инсталираш с кода за 7-ца, но не е лицензна. Все едно си сложил пирадско копие, от Правна гледна точка на.



Публикацията е редактирана (14-10-11 17:50)

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: ilcoin   
Дата:   14-10-11 17:49

Абе, аз го мисля това ама не съм сигурен, че си струва да се купува ХР. За да не може да ходи 7-ца на него, значи е доста стар и така или иначе скоро ще трябва да се сменя. И после пак трябва да се купува друг уин за него.

То всеки си преценя де, ама аз така си мисля ...

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: photo_liubitel   
Дата:   14-10-11 18:07

Ако лиценза за WIN не ти е ОЕМ а е Retail можеш после да го слагаш на всяко РС
Само ОЕМ е точно за това РС, но разликата в цената на ОЕМ и Retail е Огромна

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: jrr   
Дата:   14-10-11 20:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: psychoiho   
Дата:   14-10-11 20:29

в лиценза

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: jrr   
Дата:   14-10-11 21:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: psychoiho   
Дата:   14-10-11 21:26

и кво, не знаеш как да ползваш google ли ?

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: photo_liubitel   
Дата:   14-10-11 21:57

написа:

> А каква е разликата м-у самите
> системи - OEM & Retail ? В Какво се
> изразява ?

По простичко ще обясня разликата
ОЕМ-се купува само със чисто ново РС и важи единствено и само за него. Изхвърялш РС-то, изхвърляш и WIN

Retail-Можеш да си го купиш по всяко време и не е обвързано с това да си го купиш заедно с РС. Просто си купуваш WIN. След това имаш право да го инстлира на кое и да е РС. Кат това РС го изхвърлиш лиценза ти остава за друго. Казано с 2 думми имаш го за винаги с правото да го инсталиеаш едновременно само на ЕДНО РС
Е по просто немога да го обясня

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »