Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 XP или Windows 7
Автор: deni86   
Дата:   10-10-11 19:20

Кой от двата windows е по - добър .

Аз досега съм бил на XP . Но днес си купих нов лаптоп и нещо не иска да тръгне да се инсталира XP . Аз си държа на него , но ако не може трябва да разбера как ще е с windows 7.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: Alex-dan   
Дата:   10-10-11 19:22

7 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: Myth   
Дата:   10-10-11 19:25

7

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: veb   
Дата:   10-10-11 19:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: bordon   
Дата:   10-10-11 19:26

Честито за новата машина :-)
Новите ги правят за 7. И аз имах същата ситуация. В момента съм със 7.
Въпреки че въпроса е спорен :-)

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: netizen   
Дата:   10-10-11 19:36

7 , първият свестен Windows

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: iasen2   
Дата:   10-10-11 19:44

XP - бойната машина на пехотата
убииствено бърз
коя версия на ХР искаш да инсталираш
някой версии не поддържат SATA дискове , затова ти казва , че няма диск и не ще да тръгне

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: mihajlov2   
Дата:   10-10-11 19:48

За голяма част от новите лаптопи е почти невъзможно да се намерят драйвъри за ХР. Освен това, ако лаптопът е с повече от 3 GB RAM, ХР няма да види повече от 3GB. Е, това последното се отнася и за 32-битовата версия на седмицата. Спокойно си инсталирай Windows 7. За да не ме разбере някой неправилно - купи си лицензирано копие на Win7.Няма да уточнявам от кой магазин...[smile]



Публикацията е редактирана (10-10-11 19:49)

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: bordon   
Дата:   10-10-11 20:00

mihajlov2 написа:

> За голяма част от новите лаптопи е
> почти невъзможно да се намерят
> драйвъри за ХР. Освен това, ако
> лаптопът е с повече от 3 GB RAM, ХР
> няма да види повече от 3GB. Е, това
> последното се отнася и за
> 32-битовата версия на седмицата.
> Спокойно си инсталирай Windows 7. За да
> не ме разбере някой неправилно -
> купи си лицензирано копие на
> Win7.Няма да уточнявам от кой
> магазин...[smile]
>

> Точно и при мен - липса на драйвери - една от причините.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: deni86   
Дата:   10-10-11 20:08

HP 625 с 4 GB RAM е .
За щастие подкарахме XP :)

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: badwolf   
Дата:   10-10-11 20:08

Ако лаптопа е нов слагай смело Windows 7. На сравнително нови машини с поне двуядрен процесор и 2GB рам седмицата върви в пъти по-добре от ХР.
Проверено лично.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: ogogogo   
Дата:   10-10-11 20:15

XP не може да използва пълноценно двуядрени процесори.Товари на макс едното ядро а,другото стои на нула.Седмицата разпределя задачите поравно на двете ядра и компютъра работи в пъти по-бързо.Затова седмицата е най-добре за теб.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: slav4cho   
Дата:   10-10-11 20:15

Абе не мога да разбера защо толкова плахо гледаме на нови неща?Не съм виждал някой да е мрънкал от 7 пък и да не ти хареса пробвай седмица като видиш,че не ти допада махай.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: tvk75   
Дата:   10-10-11 20:18

Ясен 2 е прав,причината да не тръгва инсталацията на ХР не е в лаптопа,а в една опция в БИОС-а,сменя се и готов [smilie24]

един глас за ХР,освен ако лаптопа ти не е 4-ядрен нещо,,,,

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: __SpOO__   
Дата:   10-10-11 20:24

Щастие? За НЕщастие сте подкарали XP на този лаптоп.

[smilie23]

От кога пък за Win 7 се иска Quad Core CPU? Хора вие гледате много филми [smilie18]

Хайде малко по-сериозно [smilie21]



Публикацията е редактирана (10-10-11 20:26)

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: ogogogo   
Дата:   10-10-11 20:31

tvk75 ,ти изобщо пробвал ли си как работи седмицата?Тествай как работят двата уиндоуса на един и същ компютър и тогава пиши пак за 4,5,8,15 ядрени процесори.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: slav4cho   
Дата:   10-10-11 20:37

карам със 7 на 4 годишен лаптоп с процесор core 2 duo 1.5ghz и 3гб рам и уиндолса цепи пък вие за в пъти по добри машини се чудите дали ще работи [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: imitev   
Дата:   10-10-11 20:47

Ако имаш много рам - 7 върви не по-бавно от ХР.

Аз бих сложил 7 - новите софтуери все по-малко ще поддържат ХР и все повече ще трябва да се търсят начини за заобикаляне на ограниченията.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: photo_liubitel   
Дата:   10-10-11 21:01

Мога да изкажа само скромното ми професионално мение. Може да съм ФотоЛюбител, но работя като IT Managaer в голяма компания, Имам на главата си около 320 песрсонални компютъра за които дирекцията ми отговаря.

HP 625 с 4 GB RAM на 32Bit XP работят само 3
Ако сложищ WIN 7 32bit ще ти познае 3 и малко MB, което автоматически означава че трябва да сложиш 64 битова ОС. Ако сложиш 64 битово XP ще имаш проблеми с 32 битовите приложения, а повечето все още са такива. За XP Mainstream Support е спрян до 2014 ше се подържа само Extended Support End Date, единствено защото има закупени машини с OEM XP преди 2009 г. и са длъжни да го подържат 5 години, а това незначи че се подържа качествено, защото се набляга на win 7. СПРАВКА ТУК за WIN 7 всички поизводителеи правят драйвери и ги упдейтват
До тук от чисто техническа гледна точка, а сега от гледна точка на БЪРЗИНА, НАДЕЖНОСТ и всичко останало.
WIN 7 зарежда много по бързо
WIN 7 работи много по бързо
WIN 7 много по рядко забива
WIN 7 в 98% от случаите се оправя със упдейтването на нови драйвери, особено когато намери ново устройство.
Всички нови продукти които се правит за WINDOWS са тествани и се гарантира че ще работят на WIN 7.

В заключение ще кажа че от 2 години всичките ми нови машини идват с WIN 7 и не се е налагало до сега преинсталация на windows, което беше често срещано явление на XP просто се умазваше до неузнаваемост XP и или трябваше да се чисти с часове реджистри и пак да не е ясно какво ще се случи или да се преинсталира.

P.S, ЗАбравих да добавя че и происводителите на компютри ги правят така че работят по добре със WIN 7



Публикацията е редактирана (10-10-11 21:14)

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   10-10-11 21:08

photo_liubitel [smilie24]

Освен това мога да вметна, че въпросът обикновено не е W7 срещу XP, а W7 + софтуера, който използваш срещу XP + софтуера, който използваш. Ако не използваш подчертано стари версии на софтуера, все повече проблеми ще имаш под XP - не само защото няма драйвери за новия хардуер, а и защото новия софтуер работи оптимално с W7 в много от случаите. И за да подкараш някой приложения под XP на практика върху него се инсталират сума ти надстройки и на практика по този начин ще имаш в един момент много от недостатъците на W7, без да имаш предимствата му.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: photo_liubitel   
Дата:   10-10-11 21:13

HSGeorgiev, Това съм го написал и аз Всички нови продукти които се правит за WINDOWS са тествани и се гарантира че ще работят на WIN 7.
А и си направих труда да погледна на страницата на hP какво пише за подържани ОС за HP 625 ето ТУК е кзано ясно:
Supported Genuine Windows 7 Home Premium 64*
Genuine Windows 7 Professional 64*



Публикацията е редактирана (10-10-11 21:16)

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: deni86   
Дата:   10-10-11 21:23

А на Windows 7 може ли да се сложи Kaspersky , Photoshop CS 2,3 и CorelDraw 12 и може ли да се направи на български ?

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: Alex-dan   
Дата:   10-10-11 21:26

Автор: deni86
Дата: 10-10-11 20:08

HP 625 с 4 GB RAM е .
За щастие подкарахме XP :)

изобщо защо трябваше да я тая тема тогава [smilie8] Цял живот с XP ли ще караш... или докато спрат да го поддържат програмите [smilie18] Супер безмислено е да се дърпа човек за нещо, през което така или иначе ще мине...

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: photo_liubitel   
Дата:   10-10-11 21:27

deni86, естествено че може
А за Български няма по лесно, и хубавото е че може да е дновременно на БГ и на EN всеки различен юзер може да е на какъвто език си иска да бъде



Публикацията е редактирана (10-10-11 21:44)

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: deni86   
Дата:   10-10-11 21:31

А как сме прави на български , че ме бяха стреснали че не може или ако може е много трудно да стане . А за Kaspersky тръгва на 100% така ли

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »