Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 XP или Windows 7
Автор: deni86   
Дата:   10-10-11 19:20

Кой от двата windows е по - добър .

Аз досега съм бил на XP . Но днес си купих нов лаптоп и нещо не иска да тръгне да се инсталира XP . Аз си държа на него , но ако не може трябва да разбера как ще е с windows 7.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: Alex-dan   
Дата:   10-10-11 19:22

7 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: Myth   
Дата:   10-10-11 19:25

7

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: veb   
Дата:   10-10-11 19:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: bordon   
Дата:   10-10-11 19:26

Честито за новата машина :-)
Новите ги правят за 7. И аз имах същата ситуация. В момента съм със 7.
Въпреки че въпроса е спорен :-)

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: netizen   
Дата:   10-10-11 19:36

7 , първият свестен Windows

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: iasen2   
Дата:   10-10-11 19:44

XP - бойната машина на пехотата
убииствено бърз
коя версия на ХР искаш да инсталираш
някой версии не поддържат SATA дискове , затова ти казва , че няма диск и не ще да тръгне

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: mihajlov2   
Дата:   10-10-11 19:48

За голяма част от новите лаптопи е почти невъзможно да се намерят драйвъри за ХР. Освен това, ако лаптопът е с повече от 3 GB RAM, ХР няма да види повече от 3GB. Е, това последното се отнася и за 32-битовата версия на седмицата. Спокойно си инсталирай Windows 7. За да не ме разбере някой неправилно - купи си лицензирано копие на Win7.Няма да уточнявам от кой магазин...[smile]



Публикацията е редактирана (10-10-11 19:49)

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: bordon   
Дата:   10-10-11 20:00

mihajlov2 написа:

> За голяма част от новите лаптопи е
> почти невъзможно да се намерят
> драйвъри за ХР. Освен това, ако
> лаптопът е с повече от 3 GB RAM, ХР
> няма да види повече от 3GB. Е, това
> последното се отнася и за
> 32-битовата версия на седмицата.
> Спокойно си инсталирай Windows 7. За да
> не ме разбере някой неправилно -
> купи си лицензирано копие на
> Win7.Няма да уточнявам от кой
> магазин...[smile]
>

> Точно и при мен - липса на драйвери - една от причините.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: deni86   
Дата:   10-10-11 20:08

HP 625 с 4 GB RAM е .
За щастие подкарахме XP :)

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: badwolf   
Дата:   10-10-11 20:08

Ако лаптопа е нов слагай смело Windows 7. На сравнително нови машини с поне двуядрен процесор и 2GB рам седмицата върви в пъти по-добре от ХР.
Проверено лично.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: ogogogo   
Дата:   10-10-11 20:15

XP не може да използва пълноценно двуядрени процесори.Товари на макс едното ядро а,другото стои на нула.Седмицата разпределя задачите поравно на двете ядра и компютъра работи в пъти по-бързо.Затова седмицата е най-добре за теб.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: slav4cho   
Дата:   10-10-11 20:15

Абе не мога да разбера защо толкова плахо гледаме на нови неща?Не съм виждал някой да е мрънкал от 7 пък и да не ти хареса пробвай седмица като видиш,че не ти допада махай.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: tvk75   
Дата:   10-10-11 20:18

Ясен 2 е прав,причината да не тръгва инсталацията на ХР не е в лаптопа,а в една опция в БИОС-а,сменя се и готов [smilie24]

един глас за ХР,освен ако лаптопа ти не е 4-ядрен нещо,,,,

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: __SpOO__   
Дата:   10-10-11 20:24

Щастие? За НЕщастие сте подкарали XP на този лаптоп.

[smilie23]

От кога пък за Win 7 се иска Quad Core CPU? Хора вие гледате много филми [smilie18]

Хайде малко по-сериозно [smilie21]



Публикацията е редактирана (10-10-11 20:26)

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: ogogogo   
Дата:   10-10-11 20:31

tvk75 ,ти изобщо пробвал ли си как работи седмицата?Тествай как работят двата уиндоуса на един и същ компютър и тогава пиши пак за 4,5,8,15 ядрени процесори.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: slav4cho   
Дата:   10-10-11 20:37

карам със 7 на 4 годишен лаптоп с процесор core 2 duo 1.5ghz и 3гб рам и уиндолса цепи пък вие за в пъти по добри машини се чудите дали ще работи [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: imitev   
Дата:   10-10-11 20:47

Ако имаш много рам - 7 върви не по-бавно от ХР.

Аз бих сложил 7 - новите софтуери все по-малко ще поддържат ХР и все повече ще трябва да се търсят начини за заобикаляне на ограниченията.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: photo_liubitel   
Дата:   10-10-11 21:01

Мога да изкажа само скромното ми професионално мение. Може да съм ФотоЛюбител, но работя като IT Managaer в голяма компания, Имам на главата си около 320 песрсонални компютъра за които дирекцията ми отговаря.

HP 625 с 4 GB RAM на 32Bit XP работят само 3
Ако сложищ WIN 7 32bit ще ти познае 3 и малко MB, което автоматически означава че трябва да сложиш 64 битова ОС. Ако сложиш 64 битово XP ще имаш проблеми с 32 битовите приложения, а повечето все още са такива. За XP Mainstream Support е спрян до 2014 ше се подържа само Extended Support End Date, единствено защото има закупени машини с OEM XP преди 2009 г. и са длъжни да го подържат 5 години, а това незначи че се подържа качествено, защото се набляга на win 7. СПРАВКА ТУК за WIN 7 всички поизводителеи правят драйвери и ги упдейтват
До тук от чисто техническа гледна точка, а сега от гледна точка на БЪРЗИНА, НАДЕЖНОСТ и всичко останало.
WIN 7 зарежда много по бързо
WIN 7 работи много по бързо
WIN 7 много по рядко забива
WIN 7 в 98% от случаите се оправя със упдейтването на нови драйвери, особено когато намери ново устройство.
Всички нови продукти които се правит за WINDOWS са тествани и се гарантира че ще работят на WIN 7.

В заключение ще кажа че от 2 години всичките ми нови машини идват с WIN 7 и не се е налагало до сега преинсталация на windows, което беше често срещано явление на XP просто се умазваше до неузнаваемост XP и или трябваше да се чисти с часове реджистри и пак да не е ясно какво ще се случи или да се преинсталира.

P.S, ЗАбравих да добавя че и происводителите на компютри ги правят така че работят по добре със WIN 7



Публикацията е редактирана (10-10-11 21:14)

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   10-10-11 21:08

photo_liubitel [smilie24]

Освен това мога да вметна, че въпросът обикновено не е W7 срещу XP, а W7 + софтуера, който използваш срещу XP + софтуера, който използваш. Ако не използваш подчертано стари версии на софтуера, все повече проблеми ще имаш под XP - не само защото няма драйвери за новия хардуер, а и защото новия софтуер работи оптимално с W7 в много от случаите. И за да подкараш някой приложения под XP на практика върху него се инсталират сума ти надстройки и на практика по този начин ще имаш в един момент много от недостатъците на W7, без да имаш предимствата му.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: photo_liubitel   
Дата:   10-10-11 21:13

HSGeorgiev, Това съм го написал и аз Всички нови продукти които се правит за WINDOWS са тествани и се гарантира че ще работят на WIN 7.
А и си направих труда да погледна на страницата на hP какво пише за подържани ОС за HP 625 ето ТУК е кзано ясно:
Supported Genuine Windows 7 Home Premium 64*
Genuine Windows 7 Professional 64*



Публикацията е редактирана (10-10-11 21:16)

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: deni86   
Дата:   10-10-11 21:23

А на Windows 7 може ли да се сложи Kaspersky , Photoshop CS 2,3 и CorelDraw 12 и може ли да се направи на български ?

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: Alex-dan   
Дата:   10-10-11 21:26

Автор: deni86
Дата: 10-10-11 20:08

HP 625 с 4 GB RAM е .
За щастие подкарахме XP :)

изобщо защо трябваше да я тая тема тогава [smilie8] Цял живот с XP ли ще караш... или докато спрат да го поддържат програмите [smilie18] Супер безмислено е да се дърпа човек за нещо, през което така или иначе ще мине...

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: photo_liubitel   
Дата:   10-10-11 21:27

deni86, естествено че може
А за Български няма по лесно, и хубавото е че може да е дновременно на БГ и на EN всеки различен юзер може да е на какъвто език си иска да бъде



Публикацията е редактирана (10-10-11 21:44)

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: deni86   
Дата:   10-10-11 21:31

А как сме прави на български , че ме бяха стреснали че не може или ако може е много трудно да стане . А за Kaspersky тръгва на 100% така ли

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: photo_liubitel   
Дата:   10-10-11 21:33

deni86
Имаш лично съобщение

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: tziko   
Дата:   10-10-11 21:44

Срамота на тази машинка да сложите ХП, Осъкатявате компа!

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: imitev   
Дата:   10-10-11 21:55

Препоръчвам Corel X3.

Adobe CS5

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: photo_liubitel   
Дата:   10-10-11 22:18

Imitev, такак както си го написал излиза че не подържа Photoshop CS 2,3 и CorelDraw 12 тези които човека пита, а ТО НЕ Е ТАКА

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: veb   
Дата:   10-10-11 22:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: Nimi   
Дата:   10-10-11 22:56

photo_liubitel написа:

> Ако сложищ WIN 7 32bit ще ти познае 3 и
> малко MB, което автоматически
> означава че трябва да сложиш 64
> битова ОС. Ако сложиш 64 битово XP ще
> имаш проблеми с 32 битовите
> приложения, а повечето все още са
> такива.

Дали всички пишещи в темата го забелязаха.. малка но съществена подробност [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: chones   
Дата:   10-10-11 23:08

И аз бях пред същата дилема...не намерих драйвъри за XP, а държах да е той.Сложих седмицаТа,сега изобщо не съжалявам [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: photo_liubitel   
Дата:   11-10-11 00:07

написа:

> photo_liubitel написа:
>
> > Ако сложищ WIN 7 32bit ще ти познае 3 и
> > малко MB, което автоматически
> > означава че трябва да сложиш 64
> > битова ОС. Ако сложиш 64 битово XP
> ще
> > имаш проблеми с 32 битовите
> > приложения, а повечето все още са
> > такива.
>
> Дали всички пишещи в темата го
> забелязаха.. малка но съществена
> подробност [smilie3]
Ако не си ме разбрал правилно САМО ЗА XP 64 битивата версия има проблем
при win7 е изчистен този проблем
Win 7 си създава 2 папки Program files и Program files (x86)
В първата слага 64 битовите приложения а във втората 32 битовите и те работят без никакъв проблем

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: photo_liubitel   
Дата:   11-10-11 00:15

написа:

> питане към photo_liubitel - как правят
> лаптопите самсунг да зареждат
> доста по-бързо.
> Още 64 битовата версия бачка без
> проблеми с стари програми мислени
> от преди 4 и повече години.

Батерията е литево полимерна, но незнам с този бърз заряд колко ще изкара. От скоро самсунга е с по-бързо зареждаща се батерия, определено не е ясно за сметка на какво е по бързият заряд. И повечето модели с бърз заряд са с несменяеми батерии [smilie11]

За 2-рото ти изречение не разбрах въпрос ли е или констатация, но да всички 32 битови приложения работят, единствено има проблем със стари DOS програми, но и за него има лек. WIN7 разполага с виртуализация за XP т.е. пуска се виртуална машина XP тъй наречения XP Mode http://www.microsoft.com/windows/virtual-pc/default.aspx




Публикацията е редактирана (11-10-11 00:20)

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: imarinov10   
Дата:   11-10-11 00:35

Windows 7 не се мъчи с това хп

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: nihavai   
Дата:   11-10-11 01:15

http://youtu.be/BpOvzGiheOM
[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: Nimi   
Дата:   11-10-11 01:30

@photo_liubitel

Исках да наблегна на уточнението, че дори да си със 7-цата ако тя е 32-битова версия няма да разпознае повече от 3,2GB RAM...

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: BatV   
Дата:   11-10-11 02:15

Много тъп въпрос!

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: prizovka   
Дата:   11-10-11 08:22

Сложи Windows 95 и ще излети тоа уаптоп ко се занимаваш с тва новото Xp или пък 7-ца[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Много мъка има по този свят....

Ps Виртуалното Xp на 7-ца е възможно само ако хардуера го поддържа....



Публикацията е редактирана (11-10-11 08:25)

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: asahi   
Дата:   11-10-11 08:52

Ако няма да работиш с някаква архивна периферия по-добре 7. Аз работя с ХР само заради един специализиран софтуер, който не става за 7.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: nedelcho1   
Дата:   11-10-11 09:19

Само да вметна, че Win XP си работи безпроблемно с 2 или 4 ядра. Проблема идва ако имаш повече от 2 физически процесора, на отделен цокъл. Тогава няма да работи с тях.

Аз лично съм с Win 7 64bit понеже съм с 8GB RAM и съм нямал никакви проблеми с 90% от 32 битовите приложения.



Публикацията е редактирана (11-10-11 09:20)

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: ilcoin   
Дата:   11-10-11 09:25

Работил съм на всички уиндоси от 98 насам до 7 + почти година и половина на ябълков компютър.

В момента съм със 7 про, 64 бита. Това е най-близкото до мак произведение на редмъндската компания и определено най-добрия уиндос евър. Във всяко едно отношение! Да сложиш на нов компютър отживелица от 2001 е жалко просто ...

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: psychoiho   
Дата:   11-10-11 09:39

еле пък точно вин 7 със смотания си таск бар да го сравниш с Мак няма как.

Никой не споменя червейчета, вируси и друга фауна. Вижте например таз графика:

https://www-secure.symantec.com/content/en/us/enterprise/images/security_response/blogs/down2_sml.jp


става дума за w32.downloadup

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: zarimale   
Дата:   11-10-11 09:45

Хора, ХР-то празнува 10 години на 25-ти октомври!!! Замислете се малко, добра си беше ама вече я има и 7-цата... [thankyou] и аз доскоро се дърпах ама от седмица съм с нея и съм страшно доволен! Всичко което ми трябва си върви много по-добре. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: ilcoin   
Дата:   11-10-11 09:57

На мене поне таск-барът ми е удобен. Но даже и да не го ползваш, няма нищо общо с ХР и определено е най-доборото от М$.

По въпроса за фауната, аз вирус не съм имал от 2006 насам. Нормалният защитен софтуер + интерент култура е достатъчен според мен.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: klez   
Дата:   11-10-11 11:23

Windows 7!
Пълна глупост е да качите 10 годишна операционна система на нов лаптоп... Абсолютно не можете да се възползвате от пълните хардуерни възможности на машината!

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: digitalgab   
Дата:   11-10-11 11:29

Както и пълна глупост ще е да сложите 7 на машина сглобена преди 5-6 години.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: nedelcho1   
Дата:   11-10-11 11:34

Ами зависи. Моя компютър може би ще направи към 5 години в момента и не съм го бутал за това време с никакви ъпгрейди. И Windows 7 си върви на пушка :). Само че аз инвестирах доста средства и взех най - доброто, което може да си позволя тогава.

Ще си позволя да пейстна от един друг форум конфигурацията ми, която е близо на 5 години вече.

GB EP35-DS3R /P35/LGA775 | Q6600@default | 8800GTS 512MB@default | 8GB DDR2-800MHz | 2x160GB Seagate SATA2 8MB Cache @ RAID 0 + HDD Seagate 500GB SATA2 8MB Cache | Creative X-Fi XtremeMusic | Creative Gigaworks S750 | PSU - Fortron 400W | DVD-RW NEC 4551-A | Monitor NEC 2090UXi

Както е тръгнало може да изкарам още няколко годинки с тази конфигурация. Това е идеята. Дали ще си вземеш слаб и евтин компютър, който ще трябва да го ъпгрейваш на 2-3 години с нещо или нещо по - добро, което да го ползваш 7-8 години е все там като инвестиция. Само че през тези 7-8 години ще се радваш на добра производителност и стабилна работа.



Публикацията е редактирана (11-10-11 11:37)

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: klez   
Дата:   11-10-11 11:36

На стария ми лаптоп (2006 година модел но слабичък - 1.73GHz Celeron, 2GB RAM) Пак си бях сложил 7... маалко по бавно вървеше от ХР-то ама пък забравих за вируси по флашките и т.н. и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: imitev   
Дата:   11-10-11 11:45


http://img254.imageshack.us/img254/1745/ramche.jpg



Ето че 32 битовия 7 разпознава повече от 3.2 гб рам.

Предлагам корел Х3 защото 12ката е бъгава и има проблеми с шрифтовете. Не предлагам Х5 защото той има усложнена система за цветови настройки.

Предлагам ЦС5 защото е много по-добър при работа с повече рам.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: imitev   
Дата:   11-10-11 11:46

Забравих да спомена - от 10 години нямам нищо антивирусно инсталирано на компютъра. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: Nimi   
Дата:   11-10-11 12:15

@imitev

Той 32-битовия и 16GB разпознава... ма не ги ползва [smilie18]

Вярно не са 3,2GB а 3,5GB са били...

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: niro   
Дата:   11-10-11 12:16

С горецитираните препоръчани системи /за HP 625/ на 7 малко трудно ще го кирилизирате, а и там юзерите не могат да си избират език. Виж, с Ултимейт и Ентърпрайза става, но са и повечко пари, ако ще слагаш лиценз.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: ilcoin   
Дата:   11-10-11 12:44

Да се кирилизира = да пише на бългаски, или да му се преведе интерфейса на български. Едното няма общо с другото [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: jrr   
Дата:   11-10-11 13:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: imitev   
Дата:   11-10-11 13:11

Nimi - ако няма да слагаш поне 6 гб няма смисъл да слагаш 64 битова 7ца. Доста по-тежка е от 32 битовата.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: sirkhann   
Дата:   11-10-11 13:13

http://technomarket.bg/products/09061459/windows-7-home-premium-32bit-eng

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: IDA   
Дата:   11-10-11 13:24

Ако ще ползваш и стар софтуер, който няма да работи на Win7, какъвто е случаят при мен, препоръчвам да си инсталираш на два отделни дяла на диска и двете операционни системи - Win7x64 и XPx32. Аз така съм направил с двата настолни компютъра и лаптопа, които ползвам вече 4 години, само че вместо Win7, съм им инсталирал Vista-64, като втора ОС.

Последната (Vista-64) ползвам главно за фотообработка и мога да кажа, че е значително по-бърза и производителна от XP-32, средно 2-3 пъти, както на двуядрен, така и на четириядрен компютър. CS5 и ALR 3 са оптимизирани така, че да ползват максимално ефективно всички ядра и цялата памет. Досега не съм имал нито едно зависване или син екран за всичките тези години. Истинско удоволствие е да се работи с 64-битова система.

Някой има ли впечатления, с какво Win7-64 e по-добра от Vista-64?

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: IDA   
Дата:   11-10-11 13:32

"Както е тръгнало може да изкарам още няколко годинки с тази конфигурация. Това е идеята. Дали ще си вземеш слаб и евтин компютър, който ще трябва да го ъпгрейваш на 2-3 години с нещо или нещо по - добро, което да го ползваш 7-8 години е все там като инвестиция. Само че през тези 7-8 години ще се радваш на добра производителност и стабилна работа."

Неделчо, [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Подкрепям напълно! Няма нещо, което да мразя повече от смяната на компютъра ми, особено след като съм работил с него години наред, свикнал съм му и ми е бърз, стабилен и удобен. Абсолютно съм на мнение, че един компютър трябва да издържи поне 7-8 години при пълно и ежедневно натоварване. Това би било и безценен жест към околната среда.


Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: imitev   
Дата:   11-10-11 13:38


У дома съм с 32 битов виндовс 7, на работа с 64 - нито единия не забива. [cool]

Оптимизацията за многото ядра се отнася до фотошопа, не до виндовса.

Ако нямаш повече от 4 гб рам няма никакъв смисъл да пускаш 64 битов фотошоп. Има смисъл ако имаш примерно 8 гб рам и фотошопа се докопа до 6 от тях, защото другите 2 ги лапва ОСа при зареждане.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: klez   
Дата:   11-10-11 15:47

Imitev, той 32 битовия разпознава не само повече от 3.2... Той си разпознава до 4GB Памет и ги ползва (казвам само Памет... не оперативна памет)

Особеното е там, че паметта включва не само оперативна памет.
Включва и памет на видеокартата и още някои кешове и т.н.
Та ако имаш 1GB памет на видеокартата и 4GB оперативна и си със 32бит... вероятно ще ползва по-малко от 3ГБ оперативна памет

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: photo_liubitel   
Дата:   11-10-11 18:13

написа:

> Imitev, той 32 битовия разпознава не
> само повече от 3.2... Той си
> разпознава до 4GB Памет и ги ползва
> (казвам само Памет... не оперативна
> памет)
>
> Особеното е там, че паметта
> включва не само оперативна памет.
> Включва и памет на видеокартата и
> още някои кешове и т.н.
> Та ако имаш 1GB памет на
> видеокартата и 4GB оперативна и си
> със 32бит... вероятно ще ползва
> по-малко от 3ГБ оперативна памет

Това важи само ако видео картата ти е на дъното и то само за 32 битова ОС

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: klez   
Дата:   11-10-11 18:42

photo_liubitel Грешиш.....
Не е само ако е на дъното. Като цяло 32битова операционна система адресира до 4GB памет независимо дали оперативна, видео, кеш и т.н.
Адресното пространство е ограничено до 4GB

А Относно 32бит... аз съм си казал че става дума за 32битова операционна система.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: photo_liubitel   
Дата:   11-10-11 19:14

Говорим за INSTALED MEMORY (RAM), което означава физически инсталираната RAM на дъното. Оделен е въпроса колко от нея е свободна и колко може да се ползва. 32 битовият WIN7 не се оправя да види повече от 3.5 независимо че тя физически съществува и че microsoft казва че адресира 4 ГБ. Ако на същата машина сложиш 64 битова версия ще видиш, че вижда цялата памет и после можеш да разгледаш какво от нея за какво се ползва.
Но е излишно да влизаме в спорове и да спамим темата.
Првилото е едно ако процесора е 64 битов се слага 63 битова ОС независимо колко памет имаш



Публикацията е редактирана (11-10-11 19:14)

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: klez   
Дата:   11-10-11 19:27

photo_liubitel.... Сложно ми е да ти обясня но добре.
да приемем че си прав.
А това правило, че ако процесора бил 64бит, трябва да словиш 64бит операционна система.... само потвърждава ника ти: ...Любител

:)
Ти тръгни да ползваш някви изчанчени USB устройства с компа си дето нямат WHQL драйвери пък си слагай 64битова операционна система :D.

Опитах се да ти обясня, точно защо казват че разпознава 4гб, а то реално разпознава 3.5 или 3.2 или 3.7...

Ти приемаш за вярно, че "WIN7 не се оправя да види повече от 3.5 независимо че тя физически съществува" щот така си видял някъде ;)

Аз ти обяснявам, че съм виждал и 3.7 и 3.25 и т.н. И това зависи от другите памети които имаш на компютъра.
Ама както и да е :)



Публикацията е редактирана (11-10-11 19:27)

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: photo_liubitel   
Дата:   11-10-11 19:40

Наистина умазахме темата и хората които не са специалисти в ИТ ще ги хвърлим в музиката. След малко ще се наложи да обясняваме и какво е WHQL Drivers [smilie5]



Публикацията е редактирана (11-10-11 19:41)

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: digitalgab   
Дата:   11-10-11 19:48

Ми аз тъй знам,ако е слаба машината - ХР, ако е яка и изпълнява системните изисквания - седмица. Стоя си на ХР. Не че не мога да си сложа някоя руска сглобка.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: surg   
Дата:   11-10-11 19:59

1. мисли само за W 7, 32 бит, дори и да не използва напълно наличните ти 4 Гб, изобщо не е проблем, а вероятно и това есподелена памет с видео картата, та няма и да се изгуби изобщо.... толкоз рам не ти трябват, квото и да ти пишат тук...ще имаш и съвместимост с всичко което му сложиш някога, устросйтва и софтуер
това е за простосмъртни хора като теб и мен
2. ако имаш мноооооого специални приложения които вървят само на 64 бита, или имаш снимки по мнооооого Мбайти и работиш за рекламна агенция или ще покоряваш света
то иска много Рам и много процесор и 64 бита
имам огромен опит с ОС и приложения от времето на ДОС 3.0 и виндовс 2.0, големите неща, особено на лаптоп са за единици на този свят....

3. виж една малко известна програма тук....ФОТО ЗОНЕР има всичко за което някога съм се сетил и ми е трябвало и е относителналека за ресурси....

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: ludiakolio   
Дата:   12-10-11 12:21

На HP625 Win7 няма да лети,системата му е 32 битова ,така че забрави за 64 бита ОС.На тази конфигурация при работа с win7 ще браузваш нормално и това е,повечето от драйвърите ще ти работят на принципа на XP както Directx.
Относно Win7 64bit с оригинална версия на ултиматум все още има доста бъгове и програмки от доброто старо време,които не вървят както трябва.

Едно ЗА за XP.
Добре,че си го подкарал,пък дано да имаш скоро възможност за по-добра машинка и там да мислиш за друг Win.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: psychoiho   
Дата:   12-10-11 12:33

Другари експерти, вие не осъзнавате ли че като се цепите тук ще подведете хора които не разбират?

Кога ще осъзнаете че когато изказвате публично експертно мнение, вие поемате отговорност, защото ако кажете глупост, ще причините със сигурност вреда на бедните хора които ви послушат?

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: ludiakolio   
Дата:   12-10-11 12:36

Споделеното е лично мнение от личен опит и затова форумите са интересно място, за да споделят.Всеки преценява за себе си ,кое е глупост и кое-не.Няма нищо отговорно в това.



Публикацията е редактирана (12-10-11 12:40)

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: Батко   
Дата:   12-10-11 12:56

"7-та била в пъти по-добра от XP"
това е абсолютна глупост и лъжа

"по-добра" е само в 2 случая:
- когато нова програма не ще да тръгне на XP. За сега се броят на пръсти.
- поддръжка на нови периферни устройства, за които трябва да качваш драйвери в XP, но за сметка на това стари няма да работят под 7 и тогава трябва да ходиш по магазините да купуваш и нов хардуер ( за да е и той под 7 ) [smilie23] [smilie23] [smilie23]


Във всички останали случаи е "по-зле":
- 10GB чиста инсталация
- 1 кашон с двд-та с програми за XP, които не вървят изобщо или не работят както трябва ( това важи с пълна сила за много игри )
- безброй сървизи, които товарят процесора и заемат голяма част от паметта
- осакатени стандартни програми от аксесоарите
- нови екстри, които уж ти помагат, а всъщност пречат и дразнят
- нови малоумни ( сложни ) процедури да свършиш нещо просто по настройката на системата
- ограничени възможности по настройките. Много възможности са премахнати и вместо да те попита - сам си решава какво да прави, което е [smilie23] [smilie23] [smilie23]

И още нещо - в този форум са се събрали такива едни експерти по всичко, че не знам да се смея ли, да плача ли...

Не е този форумът в който ще намериш верния отговор на поставения въпрос. От всичката плява трудно ще отсееш истината.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: digitalgab   
Дата:   12-10-11 13:03

Батко [cool] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: ludiakolio   
Дата:   12-10-11 13:36

Батко[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: psychoiho   
Дата:   12-10-11 14:40

има една приказка че народите заслужават лидерите си

та и тук така. Който реши да си слага ХР след вашите "мнения" заслужава съдбата си...

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: danny_falin   
Дата:   12-10-11 14:56

колко неуки елементарни частици има тука направо не е истина, тая тема не е актуална от 2008ма година, от тогава много добре се знае кой е прозореца

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: klez   
Дата:   12-10-11 15:02

Батко по твойта логика 98 е по добър от XP по същите причини :))))

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: ilcoin   
Дата:   12-10-11 15:16

Нежеланието на определени хора да прогледнат наистина ме учудва сериозно. Дотолкова изглупяват в това, че стигат до идиотизъм. И 10 години работа на една от най-големите софтуерни компании в света се зачертава ей-така, без нищо.

На един му бил келяв компютъра, той затова плюе. Друг решил, че му трябва някое извънземно приложение или хардуер от на Хитлер новобранската - той пак плюе. Трети го мързи да свикне с новия интерфейс.

Еми, ваш проблем другари. Не пречете на хората и техниката да се развиват. Може ли да кара компютъра ти 7, слагаш без да се замисляш.

Батко, на моя компютър и на него ли ще сложиш ХР
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

PROCESSOR : ONE INTEL XEON W3670 (3.20GH
MEMORY : 6GB (3X2GB) 1333MHZ ECC-UDIMM
GRAPHICS : 256 MB ATI FIREPRO 2260 - 2 D[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: digitalgab   
Дата:   12-10-11 15:34

На мене ми трябва ОС която да е олекотена, да не заема много място на диска, да е бърза, да не товари процесора и паметта, и да работят всякакви приложения. Нямам Феном или нещо такова на компа.
7-мицата такава ли е? За някои хора и конфигурации да, но за мене май не.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: psychoiho   
Дата:   12-10-11 15:38

digitalgab , сега ако се окаже и че има някакви факти на базата на които подозираш 7-мицата ще е интересно да ги споделиш

Ако са просто суеверия базирани на някакъв страх...ми запази ги за себе си

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: ilcoin   
Дата:   12-10-11 15:39

Да, зависи от приложението и от това какво ти трябва и какво смяташ да вършиш.

Но на общо основание да се отрича и да се мятат разни гръмки заключения, не съм съгласен!

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: Батко   
Дата:   12-10-11 15:45

Не виждам проблем да си сложиш XP - стига да си доволен!

Аз съм си решил проблемите кардинално: на единия дял имам 32-битово XP, на другия 64-битова 7-ца за да си ползвам 16-те GB рам, обаче понякога ме домързява да рестартирам, затова пускам XP-то под виртуална машина.

Нямам много против 7-та с изключение на заменянето на едни проблеми с други. Исках да кажа, че за работа 7-та с нищо не е по-добра от XP.

Относно 98-та това е нещо съвсем различно. Тя не е NT, от там и многото сини екрани и като цяло нестабилната работа, та не може да сравняваш XP с 98, но XP можеш да го сравняваш с 7.

Който е дал една торба с пари за нова техника и си пада по шареното да си ползва 7 - няма проблеми. Който просто иска да си бачка не му дреме дали е на 7 или на XP или на Виста - на работата съм с лицензна Виста и не съм намерил причина да мрънкам за 7-ца.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: digitalgab   
Дата:   12-10-11 15:47

Психолино, това са системните изисквания за седмица:

Системные требования:
64-разрядный процессор с тактовой частотой 1 гигагерц (ГГц) или выше;
2 Гб оперативной памяти (ОЗУ);
20 Гб пространства на жестком диске;
графическое устройство DirectX 9 с драйвером WDDM версии 1.0 или выше;
устройство чтения и записи DVD-дисков.

Сборката е оптимизирана, инсталационният файл е 4 гб.
Моята система изпълнява изискванията, с изключение на паметта, но това не е проблем, поне тя е евтина.
Не съм пробвал, но ако имам нужда бих я сложил. Но засега ХР ми върши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: psychoiho   
Дата:   12-10-11 15:53

ясно, значи чисто суеверие

за протокола - не съм върл фен на винбозе-то независимо от версията, дори обратното мразя всеки уиндоус "with passion", но когато почна да чета "експертни" мнения базирани на суеверия и какво казала съседката,без грам обосновка, ми пада пердето...

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: iasen2   
Дата:   12-10-11 15:54

ilcoin [smilie24]
аз имам компютри,които работят на 98 и то доста добре . Най важния ми принтер,на който печатам кройките не работи добре с драйвера за ХР , и затова го пускам на 98

Жената има счеоводна къща и там работи с ХР
много сертификати и електронни подписи се гърчат на уин7 , а и икономически не е изгодно да вземеш компютър за 500лв ,като можеш да го вземеш за 150 и да има същото бързодействие и е доста по надежден .

Така че полемиката е безсмислена .
Гогато човек си изкарва хляба с това икономическата целесъобразност не е за пренебрегване [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: tziko   
Дата:   12-10-11 16:10

Точно пък за ел подписа е много по-добре организирана 7цата от ХП. И аз работя счетоводство и мога да кажа, че е задължително да имам поне един мощен комп. От общо 3 компа в офиса от днес остана само един с ХП и нямам търпение да му купя рам и да му сложа 7.

А като си сложи човек адекватен счетоводен софт много ми е интересно как ще върви на комп за 150лв.

btw за ~250лв може да се купи 2ядерен интел на 2-2.5 гхц, 2гб рам и дъно, ако има човек останалото 7цата си върви и песен пее.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: ilcoin   
Дата:   12-10-11 16:13

И като си сложа ХР, как точно ще ползва от хардуер за 1500$?

За тези 10 години е направена сериозна работа по оптимизация разпаралелването на процесите, използване на хардуера, управление на паметта и пр. Да твърдиш обратното не е сериозно просто. Стига сте бъркали хората

Ако нямаш сериозна причина да използваш стара ОС, не виждам смисъл в това. Икономическата ефективност се подразбира.

Ама да купиш компютър за ХХХХ$ и да го осакатиш с нещо толкова старо е глупост велика. И да, шареното може и да се махне.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: psychoiho   
Дата:   12-10-11 16:19

полемиката никак не е безмислена, само на теб ти се иска ясене да удариш точката и да генерализираш че твоето мнение или "опит" е единственото меродавно.

ако мислеше малко по-групово можеше и да се усетиш колко специални са случаите в които ти наистина сигурно си взел правилно решение.

а когато човек си изкарва хляба с чук или компютър винаги е важно да се погрижи да си осигури качествен инструмент...въпрос на манталитет. щото този компютър за 150 лева със крадения виндоус на него като изпуши и ще върнеш клиенти кото може и 1500 лева да ти струват в пропуснати ползи.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: ilcoin   
Дата:   12-10-11 16:22

psychoiho [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

За това говорим точно!

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: iasen2   
Дата:   12-10-11 16:26

за обикновения потребител нищо в повече не дава тази операционна . Навремето имаше MMX , после процесорни платки на цокъл и кво ли още не .............
всички обещаваха неимоверна мощ

ако прочетете спецификациите на на някой евтини процесори ще ви падне шапката
в 90% от случайте работи и се натоварва само едното ядро . останалото е маркенгов трик .

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-10-11 16:30

Аз пък не виждам какво има да се обсъжда - Window XP струва в най-добрия случай, ако е Home към 170-180 лв. Трябва да имам много излишни пари, че като взема сега този нов лаптоп, за който е темата, да му купя и инсталирам XP, пък след една - две години като се окаже, че XP не се поддържа за определена периферия или определен софтуер, да дам още 200 - 250 лв. за Windows 7. Няма логика всяка година едва ли не да си купувам нова ОС ...

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: imitev   
Дата:   12-10-11 16:33


И какво сега - с ХР не можеш да обработваш снимки и да чоплиш в интернет?

А със 7 ще го правиш 5 пъти по-бързо [cool]

Да не почна да плюя сега find files на windows 7 че още ме е яд от сутринта...

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: psychoiho   
Дата:   12-10-11 16:35

георгиев, въпроса в началото на темата не е такъв.

ясене, аз не само чета спецификации ами и товаря процесорите на макс. някои от тези процесори са със по 8 ядра и 32 физически нишки. моя личен опит показва че говориш големи глупости.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: ilcoin   
Дата:   12-10-11 16:36

ОС е най-добре да се купува с нов компютър. Така излиза най-изгодно.

Равномерното (и оптимално) натоварване на ядрата е един от фундаменталните въпроси на съвременното програмиране. Подхода не е еднакъв и определянето на резултата не винаги е еднозначно. При всички случаи, това е едно от основните направления (изключая "шаренкото" и хардуерната поддръжка), в което се развиват съвременните ОС.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: Myth   
Дата:   12-10-11 16:37

Автор: photo_liubitel
Дата: 11-10-11 19:40

Наистина умазахме темата и хората които не са специалисти в ИТ ще ги хвърлим в музиката. След малко ще се наложи да обясняваме и какво е WHQL Drivers

То пъ в случая щото трябва да си навътре в IT.
32bit ОС може да адресира ДО 4ГБ памет, в тях влизат и кешове и памет на видеокартата.

Във всички останали случаи е "по-зле":
- 10GB чиста инсталация
- 1 кашон с двд-та с програми за XP, които не вървят изобщо или не работят както трябва ( това важи с пълна сила за много игри )
- безброй сървизи, които товарят процесора и заемат голяма част от паметта
- осакатени стандартни програми от аксесоарите
- нови екстри, които уж ти помагат, а всъщност пречат и дразнят
- нови малоумни ( сложни ) процедури да свършиш нещо просто по настройката на системата
- ограничени възможности по настройките. Много възможности са премахнати и вместо да те попита - сам си решава какво да прави, което е

Много глупости си написал брееее. И най-голямата от тях е за програмите дето не тръгвали под Win7.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: psychoiho   
Дата:   12-10-11 16:40

що бе, човека може да е наследил от баба си верно един кашон цд-та със monkey island, laisuresuit larry и други класики

то странно как никой още не се е оплакал че вече не слагат 5 инчови флопита на компютрите

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: iasen2   
Дата:   12-10-11 16:44

psychoiho , на тебе ти трябва съвсем друга операционна система [smilie5]

нама такъв процесор,който да се товари на макс ,винаги има конвеир в него ,който да е запушен , а всичко друго да бездейства
единственото изключение е PIC16/18 серията , но това са съвсем други процесори .
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: psychoiho   
Дата:   12-10-11 16:56

айдее, поредния инженер който разбира от всичко

баба ми им вика на такива "дървен философ"

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-10-11 17:05

psychoiho написа:

> георгиев, въпроса в началото на
> темата не е такъв.
>

deni86 написа:

> Аз досега съм бил на XP . Но днес си купих нов лаптоп и нещо
> не иска да тръгне да се инсталира XP . Аз си държа на него , но
> ако не може трябва да разбера как ще е с windows 7.

Мисля, че това е въпроса от първия пост, нали?
Та аз казвам, че ако съм си купил нов лаптоп без ОС просто не видвам логика да платя едни 180 - 200 лв. за Windows XP, ако не смятам че ще използвам Windows XP постоянно с този нов лаптоп.
Тоест, ако си мисля че догодина да речем, ще си купя нещо ново, което няма да мога да подкарам под XP или пок че ще използвам нов софтуер, който няма как да подкарам под XP, като си го купувам си програмирам още едно плащане за нова ОС след година ... Просто ми се вижда пилеене на пари, защото лиценза за XP едва ли ще мога да си му варна парите тогава - не зная дали изобщо е възможно според лицензните условия за това XP, пък и Microsoft не горят от желание да го поддържат ...


ilcoin написа:

> ОС е най-добре да се купува с нов компютър. Така излиза най-изгодно.

ilcoin [smilie24] Без да съм специалист и аз така мисля - че най-добре да си купиш компютъра с ОС и най-добре да не се налага да я сменяш в последствие.


Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: psychoiho   
Дата:   12-10-11 17:15

Ще е голямо геройство да си купиш лиценз за ХР. Би трябвало никъде да не се продават вече от няколко години.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: iasen2   
Дата:   12-10-11 17:20

продават се втора употреба
жена ми продава микроинвест склад про с компютър и лиценз втора употреба

едва ли някой барче ще си купи седмица с 8 ядрен процесор с 32 нишки да си смята кафетата
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: psychoiho   
Дата:   12-10-11 17:27

голям си шегобиец с тия нишки, много остроумно. Само дето забрави кой написа следното 5 поста по-нагоре

"в 90% от случайте работи и се натоварва само едното ядро . останалото е маркенгов трик . "

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: ludiakolio   
Дата:   12-10-11 17:28

Доста от хората,които пишат по темата май не са прочели за каква машина пита човека,а се започва с изхвърляне за конфигурации и прочие,даже някои хора се и похвалиха с какво разполагат.По горе се говори за базов лаптоп ,който по принцип се продава с Линукс операционна система и една евентуална ОС като 7 ще му точи от и без това малкия ресурс.За конкретния пример лаптоп просто Xp е по-удачния вариант.Няма нужда от толкова задълбочаване.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: ilcoin   
Дата:   12-10-11 17:29

Ще си купи двуядрен котлон с 2Г рам и 7 хоум [smilie25]

А май според EULA споразумението с М$, нямаш право да препродаваш техен продукт. Не съм сигурен де, така са ми казвали.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-10-11 17:32


psychoiho написа:

> Ще е голямо геройство да си купиш
> лиценз за ХР. Би трябвало никъде да
> не се продават вече от няколко
> години.

Идеята беше, че и да може не си заслужава. Поне според мен. MS винаги поддържат такива ценови нива, че да е по-изгодна последната им ОС. И са си прави за себе си, разбира се.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: psychoiho   
Дата:   12-10-11 17:38

хех. да си купиш лаптоп с линукс че по ефтино и после да питаш кой пиратски виндоус да му сложиш във фото форум...дет' се вика "безценно"



Публикацията е редактирана (12-10-11 17:38)

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-10-11 17:44

Ами аз точно това имам предвид като намеквам, че спорът е малко безсмислен ... И затова казвам, че най-добрия и изгоден вариант е лаптопа с Windows 7 при закупуването. Щото иначе малко проблемно се очертава ...

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: iasen2   
Дата:   12-10-11 17:45

ludiakolio ,целта беше да оспамим темата .

psychoiho , напълно си е прав за неговите си неща ,шапка му свалям че има такава техника . 7-мицата си е добра операционна система , но ако имаш 15-20 компютъра едва ли ще ти се дават пари за каквото и да е било в момента .

Но нали трябва някъде да избие кризата , безпаричието и гув...та с които се занимаваме по цял ден .

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-10-11 17:52

Ако вече ги имаш тези 15-20 компютъра и си имат ОС, наистина няма смисъл да харчиш пари за нови 15-20 лиценза, ако разбира се не се налага по някакви други причини. По същата логика, по която не си купуваш всеки нов модел автомобил или фотокамера, който излиза, само защото е с нещо по-добър от този, който вече имаш [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: digitalgab   
Дата:   12-10-11 18:59

Ако ви кажа че има Windows която поддържа повече от 4 гб (до64)оперативна памет, работи отлично с новите устройства, има висока производителност при работа с многоядрени процесори, поддържа раздели на дисковете до 2,2 тб, има висока скорост на приложенията и на самата ОС, с висока безопасност при работа, снети много ограничения и още ... вярвам, няма да повярвате. [smilie3]

Сървърен вариант.



Публикацията е редактирана (12-10-11 22:09)

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: bvsmp   
Дата:   14-10-11 15:20

.



Публикацията е редактирана (21-04-15 16:55)

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: ilcoin   
Дата:   14-10-11 16:22

@bvsmp - а какво става със лиценза на 7-цата? Заменя го, или получаваш 2в1 - легална 7-ца + ХР бонус?

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: photo_liubitel   
Дата:   14-10-11 16:36

написа:

> Ако ви кажа че има Windows която
> поддържа повече от 4 гб
> (до64)оперативна памет, работи
> отлично с новите устройства, има
> висока производителност при
> работа с многоядрени процесори,
> поддържа раздели на дисковете до
> 2,2 тб, има висока скорост на
> приложенията и на самата ОС, с
> висока безопасност при работа,
> снети много ограничения и още ...
> вярвам, няма да повярвате. [smilie3]
>
> Сървърен вариант.
>

>
> Публикацията е редактирана (12-10-11
> 22:09)

[smilie5]
Само дето не си много прав за MAX VOLUME SIZE (Максимална голeмина на един дял)
максималният размер е 16TB с изключение на BOTABLE VOLUMES (Дяла от който стартира операционната система). BOTABLE VOLUMES има ограничения заради MBR (Master boot record).

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: bvsmp   
Дата:   14-10-11 17:13

Честно казано не знам. Ние си дадохме системите на фирма и тя ни ги върна с инсталиран софтуер и всички документи. Лиценза за 7-цата мисля, че е върнат и срещу него е даден такъв на XP-то. Но добре,
е го има и тоя вариант, защото един по-старичък /но все още добър за това което се ползва/офис компютър няма нужда от 7-ца, а не е оправдано да се купуват нови системи само заради един лиценз /когато става дума за 10-15 компа/

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   14-10-11 17:46

bvsmp, само от любопитство питам - тези 10-15 компютъра, за които говориш и очевидно са стари, до сега с каква ОС са работили? Нали не сте ги купили така, току-що - модел от преди 8-10 години?


Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: photo_liubitel   
Дата:   14-10-11 17:49

написа:

> @bvsmp - а какво става със лиценза на
> 7-цата? Заменя го, или получаваш 2в1 -
> легална 7-ца + ХР бонус?
На теория с купения лиценз за 7-ца можеш да ползваш за XP. Тя е една сложна процедура със звънене в Микрософт и ти дават само код за XP, и трябва да имаш исталационно CD за XP иначе още 30 евра за него.
На практика 7-цата си е при теб и можеш да си я инсталираш с кода за 7-ца, но не е лицензна. Все едно си сложил пирадско копие, от Правна гледна точка на.



Публикацията е редактирана (14-10-11 17:50)

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: ilcoin   
Дата:   14-10-11 17:49

Абе, аз го мисля това ама не съм сигурен, че си струва да се купува ХР. За да не може да ходи 7-ца на него, значи е доста стар и така или иначе скоро ще трябва да се сменя. И после пак трябва да се купува друг уин за него.

То всеки си преценя де, ама аз така си мисля ...

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: photo_liubitel   
Дата:   14-10-11 18:07

Ако лиценза за WIN не ти е ОЕМ а е Retail можеш после да го слагаш на всяко РС
Само ОЕМ е точно за това РС, но разликата в цената на ОЕМ и Retail е Огромна

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: jrr   
Дата:   14-10-11 20:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: psychoiho   
Дата:   14-10-11 20:29

в лиценза

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: jrr   
Дата:   14-10-11 21:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: psychoiho   
Дата:   14-10-11 21:26

и кво, не знаеш как да ползваш google ли ?

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: photo_liubitel   
Дата:   14-10-11 21:57

написа:

> А каква е разликата м-у самите
> системи - OEM & Retail ? В Какво се
> изразява ?

По простичко ще обясня разликата
ОЕМ-се купува само със чисто ново РС и важи единствено и само за него. Изхвърялш РС-то, изхвърляш и WIN

Retail-Можеш да си го купиш по всяко време и не е обвързано с това да си го купиш заедно с РС. Просто си купуваш WIN. След това имаш право да го инстлира на кое и да е РС. Кат това РС го изхвърлиш лиценза ти остава за друго. Казано с 2 думми имаш го за винаги с правото да го инсталиеаш едновременно само на ЕДНО РС
Е по просто немога да го обясня

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »