Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 err 20
Автор: minardi   
Дата:   06-10-11 11:04

Здравейте,
Имам Канон 50Д и от време на време ( когато апарата си поиска ) ми дава err 20. След това трябва да изключа и да включа апарата за да тръгне. Лошото е, че понякога ми дава тази грешка доста начесто, никога не е само единично. Забелязах, че когато се случи това, апарата сякаш "умира" и огледалото пада върху затвора и така може да го счупи ( както стана вече веднъж ). Та въпроса ми е някой знае ли какво означава тази грешка и има ли оправия от нея, тъй като четох из Канонски форуми, че Канон директно заменяли телата с такава грешка.. ? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: err 20
Автор: erotila   
Дата:   06-10-11 11:17

[smilie18] къде пада огледалото [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: err 20
Автор: minardi   
Дата:   06-10-11 11:19

е добре де, удря се в затвора, и се чува гаден звук... не е като нормално щракване ( това го останових след като махнах обектива и гледах какво става ). И както казах веднъж вече затвора беше счупен заради това ... та ако може някой който знае отговора да ми каже ...

Отговори на това съобщение
 Re: err 20
Автор: erotila   
Дата:   06-10-11 11:22

огледалото и затвора са толкова далече и са съвсем различни механични системи... невярвам да се пляскат както ти го нарече...

тези теми с грешките са толкова умни:
вариант1 - гаранцианен апарат- обаждаш се на сервиза и питаш
вариант2 - извънгаранцианен апарат- обаждаш се на сервиза и питаш

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: err 20
Автор: minardi   
Дата:   06-10-11 11:28

Тези варианти са ясни, понеделник ще пътува за сервиза, но исках да разбера от къде идва тази грешка или какво я причинява ... [smilie2] Първия път само са оправили затвора без да го погледнат по обстойно, въпреки, че им обясних за проблема.

Отговори на това съобщение
 Re: err 20
Автор: pefoto01   
Дата:   06-10-11 14:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »