Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Покупка на 1ви DSLR
Автор: devilax   
Дата:   04-10-11 00:38

Здравейте,нов съм във форума и исках да попитам нещо. Любител съм на фотографията ,макар че желая да се занимавам и с това професионално...По принцип съм снимал до сега само със "сапунерка" ,но желая да мина на огледално-рефлексен. Имам няколко варианта. Единия е Canon 500D с 15-55мм и 75-300мм , който излиза най-много на "сметка",но офертата си е скъпичка. Евентуално ако може съвет да ми дадете дали си заслужава някой по стар апарат 2ра употреба, но по-евтин? Ако не ви затруднява давайте по някое примерче за апарат. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на 1ви DSLR
Автор: pefoto01   
Дата:   04-10-11 01:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на 1ви DSLR
Автор: slav4cho   
Дата:   04-10-11 01:37

за какви пари става дума

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на 1ви DSLR
Автор: stardriver   
Дата:   04-10-11 09:34

Кажи с колко пари разполагаш и към какъв тип фотография си се насочил.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на 1ви DSLR
Автор: BoneFletcher   
Дата:   04-10-11 10:02

1. Защо желаеш да минаваш на огледално-рефлексен?
а) кефи те звукът и ударът на огледалото, който разтриса целия апарат
б) чувал си, че най-яките апарати били огледално рефлексните
в) снимайки със сапунерката изведнъж си решил, че по-добре може да кадрираш през визьор

2. Защо питаш във форума?
а) не знаеш английски
б) мързи те
в) не си намерил подобна тема
г) смяташ производителите за идиоти за това, че може да са пуснали апарат който е по-лош от всички останали във всички аспекти и те е страх да не се набуташ

3. Защо си се спрял точно на Canon 500D !?
а) има въртящ екран ( не! )
б) има FULL HD 1080p ( не! )
в) има матрична стабилизация ( не! )
г) има по-добро цветопредаване и шумоподтискане от подобните апарати на Nikon и Sony ( не! )
д) приятелите са ти казали, че Canon е върха ( питай тях тогава за по-нататък )


Извинявам се за написаното, ако звучи грубо, ама ... четете бе хора! То е същото като да си търсиш кола и да идеш на Горубляне и да кажеш аз съм си харесал Ауди А3, ама кажете ми дали става за мен или ми препоръчайте някоя друга марка.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на 1ви DSLR
Автор: devilax   
Дата:   04-10-11 10:33

Относно пари...цената да не превишава 1300-1400 лева ,макар че и толкова са ми много. Относно Никон: по принцип и аз предпочитам никон в някои отношения ,но съм се насочил към канон ,защото имам познати с канони и може да "менкаме" обективи и аксесоари с тях. И да ти отговоря на въпросите BoneFletcher. Искам да мина на огледално-рефлексен ,защото искам в бъдеще да се занимавам с фотография. В случай че се чудиш ,знам достатъчно информация за огледално-рефлексните. Питам във форума ,защото тука мога да намеря добро мнение по въпроса. Не се доверявам много на хора ,които пишат ревюта и т.н. И съм се спрял на 500D ,защото съм снимал със такъв и мога да кажа ,че ми беше супер. Пък и бюджета ме ограничава. Всеки може да отиде в магазина и да каже "Дайте ми 5D или Nikon D3s" нали? Ама като не може да ги плати...? Обратно на 500D: Снимките излизаха прекрасни. Не ми е заради въртящ екран или 1080p видео заснемане. Просто ми харесва как снима.


Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на 1ви DSLR
Автор: iasen2   
Дата:   04-10-11 10:37

BoneFletcher [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на 1ви DSLR
Автор: ilcoin   
Дата:   04-10-11 11:07

Еми, що питаш тогава. Вземай и това е.

/Всяка седмица има поне 3 такива теми, нещата се дъвчат до премаляване и е станало досадно отдавна/

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на 1ви DSLR
Автор: erotila   
Дата:   04-10-11 11:19

Автор: BoneFletcher
Дата: 04-10-11 10:02


[smitten] [smitten] [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на 1ви DSLR
Автор: stardriver   
Дата:   04-10-11 11:26

devilax не отговори на най-същественото, а именно с какъв тип фотография искаш да се занимаваш?

(тялото е от второстепенно значение спрямо обективите...ако не се търси "съвършенство")

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на 1ви DSLR
Автор: photo_liubitel   
Дата:   04-10-11 11:27

Хора, защо се заяждате с човека. Интересува се и пита. Нали уж за това е форуа. Зада се обменят мнения и да си помагаме

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на 1ви DSLR
Автор: atrifonov   
Дата:   04-10-11 11:32

photo_liubitel е как що, нали трябва да се направят на разбирачи[smilie23]
Като не ви кефят такива теми просто не влизайте в тях

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на 1ви DSLR
Автор: BoneFletcher   
Дата:   04-10-11 11:51

photo_liubitel, atrifonov

Никой с никого не се заяжда! При зададен точно и ясно въпрос, вероятно ще се получи и точен и ясен отговор. Авторът на темата дори не е прочел/копирал точно милиметрите на обектива "15-55мм". И накрая това на мен не ми прилича на търсене на отговор, а по-скоро публично споделяне на намеренията на автора.

Както и да е! Няма да пиша повече в тази тема, може и да греша и не е добре да я оспамвам, ако е така.

devilax, вземай смело 500D, аз съм снимал с него няколко месеца - прави снимки. Ако го намериш втора ръка - още по-добре. Само снобарите си купуват нови фотоапарати ( аз съм един от тях ).

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на 1ви DSLR
Автор: tziko   
Дата:   04-10-11 12:02

"Не се доверявам много на хора ,които пишат ревюта и т.н."

Според теб, тези хора в какви форуми киснат?
Кое те кара да мислиш, че в тази тема няма да пише някой от писателите на ревюта?

Като искам да си купя нещо, изчитам де що намеря ревю за същото, изчитам също и за подобни/сходни продукти, досега не съм съжалявал за никоя покупка.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на 1ви DSLR
Автор: ilcoin   
Дата:   04-10-11 12:16

Когато искам да купя нещо, гледам дали ми трябва, дали ми харесва и дали мога да си го позволя. Ако отговорите на всички въпроси са да, обикновено следва и покупка.

Еднакво позиционираните ценово продукти на две големи конкурентни компании обикновено имат еднакви или близки параметри.

Ако мислиш, че купувайки 550д кит ще получиш снимките като от първа страница, си изпаднал в жестоко заблуждение, което се разсейва със съответното количество финикииски знаци за обективи. Канон имат достатъчно от всичко. Апарата сам по себе си има възможност да ги направи тия снимки.

Надявам се съм отговорил на душевните ти терзания и страха да не се набуташ е понамалял поне малко.

Поздрави и успех с новата щракалка [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на 1ви DSLR
Автор: da_durty   
Дата:   04-10-11 14:20

devilax написа:

> Здравейте,нов съм във форума и
> исках да попитам нещо. Любител съм
> на фотографията ,макар че желая да
> се занимавам и с това
> професионално...По принцип съм
> снимал до сега само със "сапунерка"
> ,но желая да мина на
> огледално-рефлексен. Имам няколко
> варианта. Единия е Canon 500D с 15-55мм и
> 75-300мм , който излиза най-много на
> "сметка",но офертата си е скъпичка.
> Евентуално ако може съвет да ми
> дадете дали си заслужава някой по
> стар апарат 2ра употреба, но
> по-евтин? Ако не ви затруднява
> давайте по някое примерче за
> апарат. [smile]

1300-1400лв. са си доста пари и със сигурност можеш да се оборудваш с добра техника. За да можеш обаче да напаснеш техниката според нуждите си трябва да си изясниш някои неща. Ново ли искаш или си склонен на втора употреба. Новото несъмнено е най-добро, но първо е най-скъпо. Второ - ако не си професионалист и не си изкарваш хляба с фотография, ще загубиш доста от себестойността му, като тръгнеш да го продаваш. Ако си го взел за 1000 да кажем, след 6 месеца може да му вземеш 700, но може и за 500 да не можеш да му вземеш. От друга страна техниката втора употреба е по-евтина, за дадените пари можеш да си вземеш повече неща и е напълно възможно да вземеш нещо 2-ра употреба и след 6 месеца да кажем да го продадеш или на същата цена или на много близка от покупателната способност.
След това. Гледам те начинаещ си все още. Лично аз те съветвам първо да вземеш нещо втора употреба с някакъв обектив. Да се научиш известно време да снимаш, един вид да приложиш заучената теория на практика. В началото и аз уж ги знаех нещата , много бях чел, ама да не ти показвам колко лоши бяха снимките в началото. Не, че сега съм големия професионалист с хипер добрите снимки, просто сега 8 от 10 снимки ми се получават да кажем, докато в началото е било да кажем 2 от 10.
Другото върху което трябва да се замислиш - какво ще снимаш. Ако ще са пейзажи, портрети т.е. сравнително статични неща горе-долу всяко тяло ще ти върши работа. Вече за обективите предполагам се досещаш - за пейзажи по-широчки обективи, за портрети по-светли. Сега, ако ще снимаш екшън - спортни мероприятия, бързо движещи се обекти и т.н. ще ти трябва тяло с бърз фокус и колкото се може по-висок fps. Ако си вземеш безмоторен никон там вече на самия обектив трябва да му обърнеш внимание.
Общо взето в момента каквото и да си вземеш няма да има значение. Просто разликите, недостатъците на избраната платформа ще ги усетиш с времето.
Моя съвет е да си вземеш нещо втора употреба от базара с китов обектив и на първо време да разцъкаш е него. Вече като му посвикнеш и като започне да не ти достига нещо ще знаеш какво точно ти трябва и или ще смениш системата или обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на 1ви DSLR
Автор: ivanov.10   
Дата:   04-10-11 14:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на 1ви DSLR
Автор: MauMyHa   
Дата:   04-10-11 14:52

Виж кво щи кажа. ако ма някакви предпочитания към никон или друга марка взимай. Не чакай на "добри" познати да ти услужват с обективи и аксесоари[smilie3]
Щом ти е слабост никон вземи никон[smilie24]
Аз взех моят Д40Х и навъртях 140к кадъра и имам участия в конкурси с много добри резултати(макар и любителски).
Ще те посъветвам да не се скъпиш за тяло сега, щото по скъпото винаги излиза по евтино[smilie3] Въпреки че съм доволен от това което имам не значи че не съм ограничен[smilie21] Примерно не мога да използвам безмоторни обективи, над 400 дори и на 400 ИСО има "снеговалеж" [smilie5] .
А това са елементарни неща които, възпрепядстват по-добрият кадър. И още нещо съвременните апарати са с по-качествени матрици[smilie3] .
Е, много е важно с какви обективи ще оборудваш тялото[cool]
Не се хвърляй на китаци с голям зуум пимерно 70-300 на ента бленда.
Достатачноти е 18-55 или при възможност 18-105 най-добре и някъв твърд за по отговорно снимане[smilie21] според това какво предпочиташ да снимаш[smilie11]
Поснимай така изброената конфигурация от мен и чак тогава прецени какво ти е необходимо за да разшириш възможностите ти[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на 1ви DSLR
Автор: stella_star   
Дата:   04-10-11 14:57

photo_liubitel [smilie24]
atrifonov [smilie24]
ivanov.10 [smilie24]

devilax - Изхождайки от това, че даваме хиляди левове за какви ли не глупости, купуването на фотоапарат си е добра инвестиция, няма как да загуби човек от това, може само да спечели - ново хоби, нов интерес, ново светоусещане, нов поглед над нещата и пр. а това е безценно! Аз самата си взех чисто нов Canon EOS 500D, като за начало с китов обектив, за да се науча да снимам с него, и за миг не съм съжалила за това!
Относно мненията..то е ясно, че ще получиш противоречиви - много хора, много мнения. Може да се още повече да се объркаш. Лично аз затова претеглих везните и реших.


Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на 1ви DSLR
Автор: devilax   
Дата:   04-10-11 22:00

Благодаря на всички за мненията. Понеже ме питаха на няколко пъти към каква фотография съм се насочил да отговоря. По принцип не съм се насочил към нищо конкретно като фотография. Но като за удоволствие харесвам да снимам нощни снимки, високоскоростна фотография,портрети,макро и "светлинно рисуване" (съжалявам ако не съм уцелил термините правилно). Направих малко ...проучване... и стигнах до идеята ако ще е канон да е втора употреба с китов обектив...евентуално с още един в плюс ако продавача продава. Ако не ще бъде никон д3100 нов или д5000/д5100 втора употреба //-//-// . И като за край на темата: съжалявам ,че в очите на някои от вас съм се представил като неук относно фотоапарати и т.н. Както казах НОВ съм тук и изобщо в света на фотографията.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на 1ви DSLR
Автор: nsirakov   
Дата:   04-10-11 22:41

таурус снима с 550Д и е ДОВОЛЕН... а и показва перфектни кадри с него...

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на 1ви DSLR
Автор: Belge   
Дата:   05-10-11 23:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на 1ви DSLR
Автор: danvan16   
Дата:   06-10-11 18:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на 1ви DSLR
Автор: universum   
Дата:   06-10-11 19:32

В другата тема има едно мнение на Славов - човека казва, че сменил 3 системи и все един и същи снимки прави.
Подкрепям напълно.

Вземаш това, което си решил. Няма опасност да се набуташ. На всичко му се намира колая. Това нямало, онова нямало. Дрън-дрън!

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на 1ви DSLR
Автор: iordanov   
Дата:   06-10-11 20:51

Бягай от Пентакс! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »