Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Canon 17-40L толкова ли е зле на Full Frame ?
Автор: borkond   
Дата:   29-09-11 10:14

Ако ще го ползваш за пейзажи - зенитар 16/2,8 на 9 и 11 бленда - има еднв базара за 250 лв, но ако ти трябва светлосилно не става. Иначе на тези бленди нито аберерира сериозно нито винетира и има много добър детайл - в пъти по-добър от посочената сигма. Твърди се че там е по-добър и от аналогичния никор. На тези бленди и по краищата е достатъчно остър.Най-голямия проблем, по който отстъпва на канона е изкривяванията, но за пейзаж не е особен проблема пак.Канона си има по-добро цветопредаване, контраст и яркост, но имама чувството, че е по-мазничък, поне този дето пробвах, от зенитара.Токината не я познавам, но не мисля ,че е по-добра от сигмата.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 17-40L толкова ли е зле на Full Frame ?
Автор: photostoykov   
Дата:   29-09-11 10:34

От години ползвам EF 17-40/4 на фулфрейм, но на старото тяло Canon EOS 5D, което е по-толерантно към недостатъците на обективите.
Нямам оплаквания от обектива, защото 5D-то няма майкроаджъстманс и се наложи да избирам от няколко бройки втора употреба, принадлежащи на различни собственици.
Единствено при 17 mm на f/4 в екстремните крайща няма никой!
Но за пейзажна, интериорна и екстериорна фотография това не е от никакво значение, понеже снимам на лимита до появяването на дифракция.
Canon EOS 5D Mark II със своята "гъста" матрица поставя много по-високи изисквания към оптичните качества на обективите и тук спасението е използването на обективи с постоянно фокусно разстояние.
За твоя случай - Zeiss Distagon T* 2,8/21 mm!



Публикацията е редактирана (29-09-11 10:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 17-40L толкова ли е зле на Full Frame ?
Автор: special_k   
Дата:   29-09-11 10:44

да не мислиш че 16-35 не винетира

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 17-40L толкова ли е зле на Full Frame ?
Автор: kapitancho   
Дата:   29-09-11 10:49

Влез в pixel-peeper и ще видиш колко зле е 17-40 на ФФ.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 17-40L толкова ли е зле на Full Frame ?
Автор: photostoykov   
Дата:   29-09-11 11:05

Я, никонците си нямат друга работа...[cool]

Ето един от многото примери:


http://www.flickr.com/photos/schreck61/3885559471/lightbox/


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 17-40L толкова ли е зле на Full Frame ?
Автор: thumper   
Дата:   29-09-11 11:36

Господине, първата версия на 16-35 в базара съм я виждал веднъж за последните 6м.

prisonbreak, Кубето какво да го питам, снима си мацки и му е само до широко [smilie5] А и, до колкото виждам има първата серия на 5Д, която както са писали е по-малко капризна на обективи.

Photostaoykov, цайса е хубав, но и парите са му хубави [smilie5]

Капитанчо, там съм ги гледал всички с 5Д2 + 17-40, но са малки и обработени.



Публикацията е редактирана (29-09-11 11:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 17-40L толкова ли е зле на Full Frame ?
Автор: photostoykov   
Дата:   29-09-11 12:34

Това е положението, Минке!
Пълно щастие няма.
Който има брада му трябва гребенче...

[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 17-40L толкова ли е зле на Full Frame ?
Автор: Тед   
Дата:   29-09-11 13:19

Намери си читав 17-40, - иска време и гледане.
На ФФ 5Д + 17-40 тази Сигма 12-24 я отнасям не само в краищата но и по други пера.Интересно е, че с 1ДС Марк 3 е правена снимката и ми изплуват някои питанки ..ама ..не ми се занимава. Въпреки, че 17-40 срещу 12-24 в мм отношение не са за сравняване:

http://www.juzaphoto.com/shared_files/articles/sigma_12-24_review/sigma_12-24-12_f11-large.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 17-40L толкова ли е зле на Full Frame ?
Автор: kayso   
Дата:   29-09-11 13:32

Тед - с новото или старото 5D я отнасяш и коя по-точно от двете сигми, новата или старата? Някакви сравнителни тестове правил ли си?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 17-40L толкова ли е зле на Full Frame ?
Автор: Тед   
Дата:   29-09-11 14:14

Привет kayso, със старото 5Д. Дали новата или старата - не мога да кажа - гледам сниката над твоя последен пост.
Но все пак едно е 12 мм, друго 17 мм, затова мисля, че не е коректно да се сравняват, но като краища, микроконтраст, детайл, острота, (може и да се лъжа за аберациите, но май ги има по клончетата (синьо)/.

Не съм сравнявал 12-24 и 17-40 лично, но съм избрал 17-40 заради по-големия диапазон мм, които ми трябват, понеже и на 40 мм си щракам доста често. 12-24 като мм ми е много широк. На 12 мм или 10мм или нещо си бих предпочел фиш ай. Все пак раниците имат габарити и не можем да носим много багаж при ходене пеш.

Сравнявал съм 17-40 с различни от същия вид преди да си купя този. Предимно бройки от базара. Имах и папка, ама замина някъде покрай една авария с харда.
Най-честия проблем, който гледах при 17-40 е мекия долен ляв ъгъл. Това просто се набиваше на око. Огромно парче блър..защо...не знам. Беше щракано прилично и така както бях искал --- на 17 и 40 мм от бленда 4, 5,6, и 8 перпендикулярно на някоя стена, при възможност от статив, ниско ИСО (за дистанция не говорех, че и без това ги притеснявах с въпроси продавачите).
Имаше една бройка си спомям, все едно беше сложен некачествен филтър отпред - нито детайл, нито микроконтраст и цвета... Питах дали има завит филтър - отговора беше, че няма.

Екобо също имаше една добра 17-40, с която се раздели на времето и май сега е при Генчо, като споделяше някои мои наблюдения. Защо има разлики - не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 17-40L толкова ли е зле на Full Frame ?
Автор: sirkhann   
Дата:   29-09-11 14:24

12-24 II не знам в България да е пипал още, освен ако sd не е виждал на макет на някоя Фотокина.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 17-40L толкова ли е зле на Full Frame ?
Автор: thumper   
Дата:   29-09-11 14:31

Относно новата сигма, едно изречение в ревю във photozone.de ми привлече вниманието: "Please note that the Sigma is basically as good as the Canon EF 16-35mm f/2.8 USM L II (and superior to the EF 17-40mm f/4 USM L) at 16mm and comparable aperture settings." Става дума за резолюция.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 17-40L толкова ли е зле на Full Frame ?
Автор: sirkhann   
Дата:   29-09-11 14:34

Става дума за РЕВОЛЮЦИЯЯЯЯЯ [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 17-40L толкова ли е зле на Full Frame ?
Автор: chukov   
Дата:   29-09-11 15:14

Не им вярвам на Сигма аз и имам основателни причини за това

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 17-40L толкова ли е зле на Full Frame ?
Автор: StefanGeorgiev   
Дата:   29-09-11 15:29

,а някой решава просто така :)
[beer]


http://www.davidclapp.co.uk/blog/images/articles/nikon1424/1424_1740.jpg


[beer]

http://www.davidclapp.co.uk/blog/images/articles/nikon1424/adapter.jpg



Canon 5D Mark2 + Nikon Af-S 14-24


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 17-40L толкова ли е зле на Full Frame ?
Автор: IDA   
Дата:   29-09-11 15:32

Както се вижда от сравнителните тестове по-горе, няма свръхширок варио обектив, който да не винетира и да не маже по ъглите максимално отворен. Просто НЯМА! Затова, в широкия край, такива обективи се ползват достатъчно притворени и винаги с отразена светкавица за максимално добър резултат.

И EF 17-40 и Sigma 12-24 (старата версия) са великолепни обективи и чудесно се допълват на старото 5Д. От 12-17 мм Сигмата е много рязка и няма аналог, но от 17 до 24 мм 17-40 е малко по-добър. На бленди 11-13 (точно под границата на дифракцията за 5Д), резултатът и за двата обектива е фантастичен. Винетирането изчезва, а мазането в екстремалните ъгли практически не се забелязва.

Сигмата си има специфика на снимане в широкия край и иска внимателен подбор на фокусната точка при заснемане на сцени със силно рахвърляни обекти в кадъра, за да излезе всичко (и преден и заден план) на фокус. Само с едно цъкване на мишката, ACR коригира идеално винетиране и изкривявания и резултатът много радва. А въздействието на свръхшироките кадри е просто невероятно! Силно препоръчвам да разгледате кадрите в сайта на Juza по-горе, заснети с тази Сигма и 1DsIII.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 17-40L толкова ли е зле на Full Frame ?
Автор: thumper   
Дата:   30-09-11 14:04

Гледам разни тестове и ми се струва, че 17-40 е по-добре от първата версия на 16-35 [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 17-40L толкова ли е зле на Full Frame ?
Автор: thumper   
Дата:   30-09-11 16:05

Ще използвам темата да задам и два странични въпроса:
Вчера заснех видео от около 3мин (два последователни клипа от по 1.5мин на макс. резолюция) и апаратът загря много отзад вдясно до дисплея, точно над CF картата. Картата пък беше направо гореща. Знам, че CF картите си греят доста, но за толкова кратко време нормално ли е така да загрее? Картата е Transcend 4GB x133. Ако е по-бърза картата дали ше грее по-малко? (мисля да взема х400 16 или 32ГБ).
Другото което ми прави впечатление, е че при почистване на сензора (при изключване или ръчно) се чува шум като скърцане. 450-то ми също си самопочистваше матрицата, но никога нищо не съм чувал при него и не знам дали този шум е нормален.
Снимащите с марк 2 да споделят ако може [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 17-40L толкова ли е зле на Full Frame ?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   30-09-11 16:52

Нормално е да грее, но чак да пари.[smilie8]
Учудвам се , че тая карта изобщо може да пише ХД видео. Не ти ли насича? Моя съвет е да ползваш карти на Сан диск или Лексар.
При чистенето на сензора, когато е ръчно зададено има няколко поскърцвания, а при пускане и спиране от ключето on/off няма шум.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 17-40L толкова ли е зле на Full Frame ?
Автор: thumper   
Дата:   30-09-11 16:56

Ами при мен и при пускане и спиране пак има шум. Картата не пареше, но беше МНОГО топла, апаратът също. Записва си видео без да насича. Иначе до сега съм ползвал Transcend и не съм имал проблеми, за това реших пак такава да взема.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 17-40L толкова ли е зле на Full Frame ?
Автор: karloti   
Дата:   26-10-11 00:23

Този ми е фаворитен, при дълги експозиции на затворена бленда, дава добри резултати. Добър за цената си обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 17-40L толкова ли е зле на Full Frame ?
Автор: tantris   
Дата:   26-10-11 00:31

17-40/4L е чудесен обекгив.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 17-40L толкова ли е зле на Full Frame ?
Автор: ZERO-NERO   
Дата:   26-10-11 21:04

Нямам преки впечатления, но съм чувал супер отзиви за Samyang 14 2.8 . Много остър и на добра цена. Като минуси: ръчен фокус, кривене. Но и двете не са голям проблем ако се снимат пейзажи. Компромис винаги ще има, ако не с едно, с друго. Зависи от лични приоритети какво е най-удачно да се избере.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 17-40L толкова ли е зле на Full Frame ?
Автор: thumper   
Дата:   26-10-11 21:39

На 17-40 съм се спрял за сега. Кривенето е нормално, а на ф8 не е толкова зле. За парите си е добре, и това ще е докато събера за 16-35 2.8 II (първата версия на този също е на приемлива цена, но той пък не е по-остър от 17-40, дори напротив, а зум на 2.8 просто не ми трябва).

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »