Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Открих перфектната раница!
Автор: borissov   
Дата:   26-09-11 09:35

ThinkTank Airport Takeoff

Днес си купих въпросното нещо и съм адски впечатлен - имам 5 Lowepro-та и това ги удря в земята като качество и рационално измислен дизайн. Раница, колелца, 17" лаптоп (с опционален калъф, който може да се откача и да става самостоятелна чанта), джоби достатъчно, абе фул екстри. Отвън е по-малка от Computrekker Plus AW, а събира същото количество нещица, ако не и малко повече. И най-вече е carry-on размер и не изглежда като фотографска чанта. Страхотна изработка. Абе, приключи няколкогодишното търсене на ултимативния начин за пренасяне на техника който да е здрав, надежден, carry-on, да събира всичко + голям лаптоп и да става и за търкаляне на гладко, и за носене на гръб на пресечен терен :) Жалко, че не ги внасят в БГ, но в амазон и адорама ги има. Малко по-скъпа е от еквивалентното Lowepro, но е в друга категория... Не ми плащат за реклама, просто сума време търсех точно това и съм адски хепи сега... остана само един пеликан за багажника и повече ни стотинка за чанти :) В тоя ред на мисли, продавам Computrekker Plus, Flipside 400 и още някви, всичките без следи от употреба :)


Отговори на това съобщение
 Re: Открих перфектната раница!
Автор: asahi   
Дата:   26-09-11 10:06

Изглежда обещаващо. Ако потвърдиш впечатленията си след година ще е още по-впечатляващо. Става ли за ръчен багаж?

Отговори на това съобщение
 Re: Открих перфектната раница!
Автор: tziko   
Дата:   26-09-11 10:07

Super, Честито!
Знам как се чувстваш, щото преди няколко месеца и аз се сдобих с нова раница, съвсем друг клас разбира се,
Много е гот да си подредиш техниката и дреболиите в нова раница[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Открих перфектната раница!
Автор: navy   
Дата:   26-09-11 10:14

Няма перфектни неща, мислех си че след толкова работа си го разбрал [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Открих перфектната раница!
Автор: muu   
Дата:   26-09-11 10:20

основният въпрос е става ли за ръчен багаж? защото ако не влиза в касетите по летищата....

Отговори на това съобщение
 Re: Открих перфектната раница!
Автор: compur   
Дата:   26-09-11 10:34

вътрешни размери - 33 x 47 x 13 – 17cm
външни - (35.5 x 53 x 22cm
тежина - 3.9 – 4.7 kg

Отговори на това съобщение
 Re: Открих перфектната раница!
Автор: stormfx   
Дата:   26-09-11 10:34

Ползвам вече от доста време Airport International V2 и наистина качеството е отлично. И двете влизат в касетите за проверка на ръчния багаж. Плюс е, че не прилича на фотографска чанта. Колелцата се въртят изключително стабилно и тихо, направо няма такива колелца. Единственият минус, който съм забелязал е, че телескопичната дръжка е слаба и в разпънато състояние е някак си хлабава и като цяло не отговаря на качеството на останалата изработка. Всичко останало е на много високо ниво.


Отговори на това съобщение
 Re: Открих перфектната раница!
Автор: muu   
Дата:   26-09-11 11:15

ок![cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Открих перфектната раница!
Автор: emzo   
Дата:   26-09-11 11:41

Перфектната раница? Въпрос на гледна точка.
За мен чанта/куфар/раница с колеца е пълен дебилизъм. Да си дърпам чантата на колеца е някво кошмарно преживяване, по спъващ движението начин на пренасяне е може би просто да я влачиш. Варианта за носене на гръб изглежда, като нещо направено от испанската инквизиция. :)

тежина - 3.9 – 4.7 kg [smilie10]



Публикацията е редактирана (26-09-11 11:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Открих перфектната раница!
Автор: navy   
Дата:   26-09-11 12:14

И то празна [smilie18]
Еми ся.. всеки с мераците си [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Открих перфектната раница!
Автор: muu   
Дата:   26-09-11 12:41

емзо, ако потичаш някой път по международните летища с фул комплектация камера, личен багаж и някой статив под ръка , тогава ще ти просветне в кои случаи се ползва раница с колелца [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Открих перфектната раница!
Автор: danny_falin   
Дата:   26-09-11 13:25

Автор: muu
Дата: 26-09-11 10:20

основният въпрос е става ли за ръчен багаж? защото ако не влиза в касетите по летищата....



Top Features:

Holds up to two pro or regular size DSLR bodies with or without lenses attached
Holds up to 400mm f/2.8 (tight with lens cap) and other assorted lenses
INTERNATIONAL and USA domestic carry on size
Quickly deployable/concealable backpack straps
Front cable & lock to secure laptops
Lockable zipper sliders
Compatible with Think Tank Artificial Intelligence 15 and 17 laptop case



уфф, малко скъпичка ми се види, 330$ са си парици за подобно нещо



Публикацията е редактирана (26-09-11 13:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Открих перфектната раница!
Автор: baldhead   
Дата:   26-09-11 13:32

Борисов, ако са ви подарили раницата за да им правите реклама, това е недостойно. Най-вече спрямо местните фото-шарани, които много кълват превъзходната степен "най"! Коректното поведение предполага рекламирането на фотографски стоки и артикули да бъде оставено на самите фирми. Помислете!

Отговори на това съобщение
 Re: Открих перфектната раница!
Автор: valetvitor   
Дата:   26-09-11 13:53

Добре де ... ама ако е 4,7 кила празна ... ако я напълниш, май ще превишиш 8те допустими от някои авиокомпании.

Отговори на това съобщение
 Re: Открих перфектната раница!
Автор: whipmaster   
Дата:   26-09-11 13:59

+1

Отговори на това съобщение
 Re: Открих перфектната раница!
Автор: emzo   
Дата:   26-09-11 14:47

Муу :) Тичал съм с 14-16 кила туристическа раница и по гари и по планини. И в двата слчуая считам, че е много по свободно, неограничаващо и бързо с раницата на гърба, от колкото да татранзя нещо зад себе си. Особено когато раницата е качествена и с подходящ гръб. :) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Открих перфектната раница!
Автор: borissov   
Дата:   26-09-11 14:50

baldhead: wtf? помислете дали не е удачна идея да се засилите с глава в стената следващия път като Ви тресне нуждата от такива излияния.

muu, asahi: да бе, carry-on е, то това е най-хубавото, това беше основният проблем, че нямаше carry-on раници с колелца, дето да отговарят на нуждите ми. И затова споделям с такъв ентусиазъм откритието си, много пъти сме обсъждали проблема с колеги. Любопитното е, че дори в NYC само един магазин продава тази марка, Адорама. В BH я няма! Беше последната бройка, за капак :)

и да, 4.7 кила празна е, Computrekker-ът ми е към 3 май, като го натъпча удря 22-23, ако не и повече. Хич не е фън за влачене по летища на гръб и висене на опашки за чекин и паспортен контрол и метални детектори и кво ли още не, особено ако мъкнеш още 20 кила куфарче през рамо с генератор, глава и т.н. Еквивалентът от Lowepro беше x200, което е супер като куфар, но жалка картинка като раница, щото трябва да я извадиш от корубата и презрамките са като конец за зъби; или там runner нещо си, което не побираше 17" лаптоп и колелцата са му кекави. Сега си ги гледам Computrekker-a и Airport Takeoff-a една до друга до леглото - много по-компактно изглежда, много по-малко шанс има да привлече внимание и да ти претеглят ръчния. Вътре успях да натъпча тяло, четири големшки обектива, филмовото тяло с неговите си 3 обектива, 2 броя 580-ки, светломера, карти, зарядни, софтбокс лумикуест, цветни филтри лумикуест, един 95мм поларайзър дето заема чука си място, неща за чистене, огромното тъпо зарядно на лаптопа, 3 покетуизърда, 1 TB хард, четец за ЦФ карти, стойка за статив за 580ка, кабеляци, няколко филма, малка сапунерка за кръчмарски снимки барабар със зарядното й, цигари, портмоне, ключове и презервативи :))) А, опционалното чанте за лаптоп Artificial Intelligence е гениално, ако стане проблем с размерите на летището може да го откачиш и си става personal item, повечето авиолинии пускат с 1 куфароподобно и 1 лаптопска чанта. Абе, голяма радост вкъщи :) 5 години се кълнях в Lowepro, ама тия ThinkTank направо ме издухаха от водата, и материалите, и изработката са на друго ниво.
Толкоз за рекламната пауза. Тия дни ще се разходя до BH и за един Пеликан за като съм с кола, и повече една стотинка за чанти няма да дам :)



Публикацията е редактирана (26-09-11 18:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Открих перфектната раница!
Автор: borissov   
Дата:   26-09-11 14:55

emzo: мхм, мда, и аз умирам от кеф да влача раница 22 кила на гръб + на рамо 20ина кила куфарче, да се потя като прасе и после дни наред да имам прожулено от презрамки по раменете :) и да пристигна запъхтян и осмърдян на хамалин като ме посрещат клиентите - мноо е гот :) de gustibus non disputandum est!

stormfx: да, и аз се загледах в дръжката, но не ме притеснява :)

Отговори на това съобщение
 Re: Открих перфектната раница!
Автор: jivkojj   
Дата:   26-09-11 15:53

Те напоследък нещо са се овълчили някои авиокомпании. Като видят, че искаш да прекараш по-големичка чанта като ръчен багаж - удрят я на кантара. Wizz например много се дървят. Особено талянците.

Отговори на това съобщение
 Re: Открих перфектната раница!
Автор: navy   
Дата:   26-09-11 16:06

Що не снимаш с айфон [smilie8]
Най-малкото поне няма да мъкнеш тежка техника...

Отговори на това съобщение
 Re: Открих перфектната раница!
Автор: borissov   
Дата:   26-09-11 16:23

А, снимам! С Хипстаматика къртим мивки :)

Отговори на това съобщение
 Re: Открих перфектната раница!
Автор: victory13   
Дата:   26-09-11 19:55

ако контрола си е на място, тази раница няма минаване в ръчен багаж... а в последно време все повече се залудват да мерят [smilie2] ... без да ми е надвишила 8 кг ме накараха да пусна куфар с колелца и допустими размери в чека, просто щото решиха че заедно с чантата на лаптопа не било добре [smilie8] ... от цялата работа куфара замина празен, щото вътре беше само апарата с 2 обектива... които при никакъв случай няма да пусна с чекирания багаж [smilie5]

иначе изглежда удобна, предполагам и е...

Отговори на това съобщение
 Re: Открих перфектната раница!
Автор: lumix   
Дата:   26-09-11 20:48

...май се фукаш...! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Открих перфектната раница!
Автор: danvan16   
Дата:   26-09-11 22:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Открих перфектната раница!
Автор: lito   
Дата:   27-09-11 14:26

Аз до момента не съм срещал марка за такъв тип чанти и аксесоари, която да бие ThinkTank като качество функционалност и вид дори, пък съм имал всякакви кесии [smilie18] ... за съжаление заради цената едва ли ще се появят на нашия залюхан пазар.

Отговори на това съобщение
 Re: Открих перфектната раница!
Автор: divpetel   
Дата:   11-07-13 10:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Открих перфектната раница!
Автор: cicomanco   
Дата:   11-07-13 13:30

Ко и е пирфьектнуту баси...пълна с канонье...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Открих перфектната раница!
Автор: HITTHEROAD   
Дата:   11-07-13 13:55

Чанта на 10 години,има колкото искаш в Амазон...


Отговори на това съобщение
 Re: Открих перфектната раница!
Автор: asahi   
Дата:   11-07-13 16:18

След почти 2 години как е чантата?

Отговори на това съобщение
 Re: Открих перфектната раница!
Автор: Digitalgab   
Дата:   11-07-13 19:46

тежина - 3.9 – 4.7 kg
Колкото една гира. На мене 1 кило не ми се носи вече, те тръгнали с по 10 кила на гърба като камили [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Открих перфектната раница!
Автор: luboar   
Дата:   11-07-13 19:59

мазохизъм. ма те са професионалисти !
сноби :)))))

Отговори на това съобщение
 Re: Открих перфектната раница!
Автор: Rebellious   
Дата:   11-07-13 21:50

Благодаря на Любо, че напомни за темата.[smilie24]
Винаги съм се впечатлявал колко е голяма разликата в НЕУДОБСТВОТО и съответно УДОБСТВОТО между раници за фотографски неща и такива за алпинизъм. Първите са уникални дървета, нещо като висящ и скапващ те куфар с презрамки! И сравнявям топ класовете, не мидъл или евтинийките.
Как със Салевата ми- PEUTEREY 42+ BACKPACK нося по 25 кг железа и въжета по скалите и в жегата гърбът ми винаги е сух, а този на раницата изсъхва за 10 минути. Да не говорим за комфорта при носене по сериозни маршрути, а от друга страна прехвалените Тамrac Еxpedition 5x , дето виси отзад като куфар и гърбът й не може да изсъхне по цял ден. Но за хора, неносили и несвикнали с удобството на истинската алпийска раница, вероятно биват. Но за такива серсеми като мен, дето се чекнат при всяка възножност по камъните, направо са си недоразумение! "Серсеми" - с някаква скромна база са сравнение. Спрямо истинското, за истински условия, не само за фешън...


Отговори на това съобщение
 Re: Открих перфектната раница!
Автор: nevmi   
Дата:   11-07-13 22:04

Как се оправяте по летищата с тия тежки раници не ви ли правят проблеми че са над 8кг.

Отговори на това съобщение
 Re: Открих перфектната раница!
Автор: dekov   
Дата:   11-07-13 22:07

Как се оправят на летището, ами плащат си, какъв е проблема [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Открих перфектната раница!
Автор: Rebellious   
Дата:   11-07-13 22:13

Абе на асфалтираното няма дерт, на дивото и стръмното става по-така... И не тежестта е толкова значима, колкото ергономията! При фото раниците я няма никаква в сравнение с постиженията на фирмите за алпийско оборудване. Не знам как не са погледнали в тази посока, вероятно ги задоволява постигнатото. Ама сложете алпийска добра раница, макар и добре напълнена на гърба и ще усетите разликата още на петата минута.


Отговори на това съобщение
 Re: Открих перфектната раница!
Автор: pawel.stefanov   
Дата:   11-07-13 23:41

Чудех се между много раници, но попаднах на една много добра, която отговаря на изискванията. InCase DSLR Pro. Лично за мен е много добра. Побира 15inch-ов лаптоп, таблет, две тела и тн. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Открих перфектната раница!
Автор: kvakioh   
Дата:   11-07-13 23:42

Пътувам с Pelicase 1510 и едни други по-малки. Редовно нося куфар и раница (все едно 2 ръчни багажа) или само този Pelicase. Винаги съм с над 10кг ръчен багаж...Решението е да не се пътува с нискотарифни компании. С Луфтнахза веднъж бях с 14кг ръчен багаж, 2 лаптопа и много неща, никой не ми каза нищо.
Само проблеми правят Wizzair, Ryanair. Другите не толкова. Минава се.
Иначе за идеална раница, Ката, но в БГ са редки и скъпи. Има добри варианти Lowepro Dryzone или нещо такова.
Иначе Pelicase е железен, макар че е от пластмаса. И може да се ползва като столче и да се стъпва на него за повечко височина.

Отговори на това съобщение
 Re: Открих перфектната раница!
Автор: SEURET   
Дата:   13-07-13 12:51

Е, аз пък съм виждал, при това точно тази с колелцата :)При това се внася и в България.

Отговори на това съобщение
 Re: Открих перфектната раница!
Автор: borissov   
Дата:   14-07-13 05:42

asahi: 2 години по-късно си е все така перфектна :) търкалям си я щастливо, допълних я с една Deuter когато мъкна само 35мм и един пеликан 1610 за лампи и нищо повече не ми трябва откъм чанти [smilie5] think tank са джелезни, не е мръднала а съм я правил кво ли не.

Отговори на това съобщение
 Re: Открих перфектната раница!
Автор: trik   
Дата:   14-07-13 09:18

Ако искате перфектна раница, изберете си от
тези.

Отговори на това съобщение
 Re: Открих перфектната раница!
Автор: hose   
Дата:   14-07-13 23:15

[smilie24] честито[cool]

опс - това било старо ;) но пак честито

аз съм най-доволен от лоупро-то, но някои от тези също изглеждат добре...



Публикацията е редактирана (14-07-13 23:32)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »