Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 съвет за бинокли
Автор: dve   
Дата:   26-09-11 00:12

Някой има ли наблюдения кой от следните бинокли най-добре се справя при дневни наблядения на голяма дистанция, като и при астронаблюдения: Целестрон 15x70, Целестрон 20x80, Конус 20x80, БПЦ 20x60. Ако някой има опит или пък знае други добри модели в ценовия клас на горните, моля да пише! Благодаря много!

Отговори на това съобщение
 Re: съвет за бинокли
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   26-09-11 03:27

БПЦ 20x60 - имам такъв и съм доволен, а е на повече от 30 години.

Отговори на това съобщение
 Re: съвет за бинокли
Автор: Nikoneff   
Дата:   26-09-11 11:43

От изброените всички стават за далечно наблюдение. Но могат да се ползват само на статив. За наблюдение от ръка подходящите са 8х40 или 10х50.

Отговори на това съобщение
 Re: съвет за бинокли
Автор: gmir   
Дата:   26-09-11 12:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: съвет за бинокли
Автор: anjsan   
Дата:   26-09-11 13:22

До увеличение 20 пъти може да се използва бинокъл "от ръка" . Имам руски такъв и нормално се гледа . При по-голямо увеличение вече е нужна стабилизация на образа . За далечна дистанция е нужно по-голямо увеличение , затова 20х60 или 20х80 . Обаче за нощни наблюдения е по-добре да е с по-малко увеличение , понеже е по-голяма светосилата . Има формули за пресмятане на тези неща . Зависи и от просветлението също . При по-голяма външната леща е по-голям ъгловият обхват . За по-сериозни увеличения вече си има телескопи .

Общо взето трудно ще се комбинират двете функции . Аз бих взел Целестрон 15x70 .

Отговори на това съобщение
 Re: съвет за бинокли
Автор: gmir   
Дата:   26-09-11 13:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: съвет за бинокли
Автор: Nikoneff   
Дата:   26-09-11 14:52

Брех, какви хора с железни ръце имало във форума, Бате Арни ряпа да яде. Искам да видя как без статив държите кило и половина бинокъл повече от половин час и ръцете ви не се разтреперват от тежестта и дали въобще може да фокусирате обекта. Не бъркайте туристическото поглеждане за две минути с наблюдаването и изучаването. :-)

Отговори на това съобщение
 Re: съвет за бинокли
Автор: gmir   
Дата:   26-09-11 19:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: съвет за бинокли
Автор: lizaastar   
Дата:   26-09-11 21:31

никой от тези бинокли не става за нищо, включително и руския

Отговори на това съобщение
 Re: съвет за бинокли
Автор: dve   
Дата:   26-09-11 22:01

Благодаря много! А какви други модели може да ми препоръчате? Кой има най- качествен образ? А за Целестрон 15x70 достатъчно здрав ли е, всъщност кой от горните модели е най-здрав?
Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: съвет за бинокли
Автор: photostoykov   
Дата:   27-09-11 18:11

http://www.canon.bg/For_Home/Product_Finder/Binoculars/Optical_Image_Stabilisation/index.asp

Отговори на това съобщение
 Re: съвет за бинокли
Автор: gmir   
Дата:   27-09-11 23:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »