Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Забавно проблемче с SD карта
Автор: mihajlov2   
Дата:   23-09-11 10:32

Имам една старичка SD (не е SDHC) карта PQI 150х[smilie10]2 Гигабайта. Знам, ще кажете, че това не е Марката за карти. Вярно е, имам и няколко Сан Диск Екстрийм, и с тях проблеми няма. Та за въпросната PQI - тя кротко клечеше в една сапунерка Панасоник LX2 и отвреме на навреме снимах с нея. Вчера при включване на камерата се появи надпис, че няма карта и камерата упорито не искаше да я вижда. Сложих картата в друга камера - Олимпус E-PL1, и Олимпусът също не я разпозна. Сложих картата в кардрийдър - компютърът я разпозна. Форматирах я - фотапаратите не я разпознават, а компютърът си я разпознава.
Изобщо не ми е притупало точно за тази карта. Просто ми е интересно поради каква причина компютър я разпознава, а фотоапарат - не.

Отговори на това съобщение
 Re: Забавно проблемче с SD карта
Автор: fit_ness   
Дата:   24-09-11 17:42

FAT-32 ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Забавно проблемче с SD карта
Автор: photo_liubitel   
Дата:   24-09-11 18:36

2гб мже да се форматира и на FAT ако РС-то го е направило, затова не я виждат камерите
Формaтирай я на FAT32



Публикацията е редактирана (24-09-11 21:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Забавно проблемче с SD карта
Автор: mihajlov2   
Дата:   24-09-11 21:21

Пробвах форматиране и на FAT, и на FAT 32 с напълно еднакъв резултат - камерата не я вижда и в двата случая. А иначе компютърът си я разпознава - на нея може да се записват файлове, и от нея може да се четат файлове - с кардрийдър естествено. Здраве да е. Хич не ми пука за картата, просто ми е интересно защо не я разпознават камерите.[smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »