Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: Hotsnail   
Дата:   24-08-11 09:16

http://www.engadget.com/2011/08/24/sony-unveils-nex-7-24-3-mp-sensor-oled-viewfinder-1199-price/


Ами да интересно че смислена информация за некс-7 има повече на енгаджет от колкото на дпревю

Много яко апаратче

Дори 5-цата новата изглежда супер

Вижте картинките и филчето накрая

Техническите данни не са токоз интересни

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: nikel   
Дата:   24-08-11 09:45

Да, браво на Сони, много по-добре изглежда новата 7-ца. [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: dau   
Дата:   24-08-11 10:30

Новите нексове са супер, ама какви са тези адски кютуци за обективи!??! Напълно обезсмислят системата... тялото е суепр, ама без обектив не става и като му закачиш едно кюмбе отпред какво правиш...
Пълна деградация... която система пусне най-компактни обективи ще спечели...

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: the_drug   
Дата:   24-08-11 10:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: rorus   
Дата:   24-08-11 11:16

Ха,
Сони отново печелят наградата за анти-дизайн:


https://photo-forum.net/static/forum/2011-08/ukak4263.JPG


http://a.img-dpreview.com/previews/sonynex5n/images/NEX-SLTadapter2.jpg



Тая работа с мънички тела и големи обективи е доста (тъ.......) странна работа.


Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: Vilian   
Дата:   24-08-11 11:19

[smilie21]



Публикацията е редактирана (24-08-11 11:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: apollo   
Дата:   24-08-11 11:24

Браво на Сони [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: IDA   
Дата:   24-08-11 11:25

Доколкото разбирам, те се опитват да го направят максимално близо до DSLR, но в съвсем малко и неудобно тяло. А когато прикачиш огромния обектив, визьора и евентуално външна светкавица, неудобството за снимане става тотално! Единственият случай, в който този апарат би имал някакъв смисъл е, ако се ползва с някакъв много малък и плосък обектив от типа "палачинка" за широкоъгълна фотография. В този случай предимството пред DSLR е единствено компактният размер.

Абсолютно безсмислена разработка, според мен. Само заради идеята да се елиминира огледално рефлексната система, да се инвестират толкова пари в една крайно неудобна за практическо снимане система, е пълна глупост. Поне да беше пълен формат, а то - APS-C, което я прави още по-безсмислена, особено при толкова пиксели.

Но, както казват хората:

It's a SONY! Да им е честито на бъдещите любители на скъпи маркови играчки!



Публикацията е редактирана (24-08-11 11:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: the_drug   
Дата:   24-08-11 11:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: jivkojj   
Дата:   24-08-11 11:34

На мен малко ми прилича на кръстоска. Взели са размера и сензора от алфа, а удобството от сайбършот. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: d_ave   
Дата:   24-08-11 11:42

тая глупост само сони могат да я направят - dslr-и със сензорна стабилизация, съответно нито един обектив със стабилизация, безогледалки с оптична стабилизация и преходник с фазов автофокус, който в комбинация с обектива става с големината на слонче, закачен на телце като извадено от киндер сюрприз, съответно без грам стабилизация. адски идиотско изглежда всичко, поне да бяха вградили един стабилизиран сензор и в некса.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: ittv   
Дата:   24-08-11 11:46

верно много неприятно на това апаратче да наложиш един такъв топуз и ходи снимай и покажи среден пръст на компакността, където е цялата идея на серията...

Този апарат го виждам с една палачинка 16мм и максимум някое малко обективче, пак правено за него 35мм, което ще го направи перфектен за стрийт... (лично мнение)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: джъмбо   
Дата:   24-08-11 12:04

ами... не разбирам от фотомеханика наистина....
но ми е странно защо на лайка обективите са хем светлосилни хем компактни.... само заради едната липса на АФ ли е????

на некста как му заспиват като размер войтландерите и цайсовете не е истина

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: The_Melon   
Дата:   24-08-11 12:16

Мен ме влече планинската фотография, непрекъснато съм в планината и не мога да си позволя да мъкна класически DSLR. Не толкова заради теглото, колкото заради обема - ако си го овеся на врата на труден терен съм като спънат кон. Та за мен безогледалните системи са златната среда, естествено с компактни обективи. Това с адаптора е опит за плавен преход според мен - дава възможност на собствениците на апарати на Сони да придобият новото тяло и да използват наличните си обективи ако нямат възможност или не искат да инвестират едновременно в ново тяло и обективи.


Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: apollo   
Дата:   24-08-11 12:16

IDA... смисълът на това апаратче са "твърдите", компактни палачинки [smilie24]

Иначе дай всички да си носим кютуците, така ще сме по-профи и гоУема работа [smilie24] [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: apollo   
Дата:   24-08-11 12:22

Преди два дни се домъкнах от планината. Носех си ДСЛР-а и Пен-чето. Оставих си телеобектива и не сбърках/зимата при добра видимост вече ще е друго/.

Не че е голям проблем теглото или дори размера на ДСЛР-а но определено затормозява боравенето с него по пресечен терен/отделно масивен фотоапарат иска и такъв статив/[smilie8]

Супер е новото мини-Сони но компактните обективи ще го направят популярно [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: hotsnail   
Дата:   24-08-11 13:04

85/1.4 някак и на мен не ми е любимия обектив за НЕКС. Би ми било интересно да видя компактна лайка 85/1.4 - не съм виждал подобна ама Джъмбо сигурно ги прави в задния двор

Ама имзма доста добър арсенал от лупи вече.

Трябваха ми два АФ обектива и гледам Сони точно тях са направили - портретен 50/1.8 и много як нормален обектив 24/1.8.

Имам си широки опции с 16/2.8, 12мм и 10 фиш. Имам и зумче за туристически снимк 18-55

Дългите не ме влекат ама има вече и там избор с 18-200 и 55-200.

Имам и контакс 90/2.8 който е повече от перфектен и лесен за употреба.

НЕКС-7 има гнездо за мигалка и визьорче. Повече не трябва. А пък те са изсипали още десетки екстри.



Публикацията е редактирана (24-08-11 13:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: psychoiho   
Дата:   24-08-11 13:11

сони избиха рибата и панасониците и пен-овете.

аз се заглеждах по новите микро4/3 панасоници за ъпгрейд на гф-1 обаче некс 7-мицата ме привлича много повече

да видим как ще са снимките, но ме съмнява да се изложат

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: simbon4o   
Дата:   24-08-11 13:22

ако имаше и стабилизация на матрицата - идеално щеше да е ама така е почти идеално :).

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: mitku   
Дата:   24-08-11 13:24

Не е зле. В комплект със Цайс 24/1.8 ще е доста прилична сапунерка да си я разнася човек насам-натам.... макар и не в джоб, че обективът не е много "джобен" с тези 65.5x63mm. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: GM   
Дата:   24-08-11 13:55

Обектив със спусък[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: CyberGene   
Дата:   24-08-11 14:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: джъмбо   
Дата:   24-08-11 14:19

еми нал работят с цайс да ги **** има си проекти близки до малките работни отсечки....

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: dau   
Дата:   24-08-11 14:25

Къде са тези компактни палачинки за некс с които бил идеален, щото аз такива не съм видял... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: hotsnail   
Дата:   24-08-11 14:30

да както писа Джъмбо Цайс правят от бая време всякакви обективи и тия с амлките работни отсечки май най-добр еим се получават [smilie18]

та и на лайка също.

Ама при НЕКС-а има едно нещио че обективите са +10мм спрямо Самсунг заради доста по компактните тела. С м43 там сметката е по трудна щото малката матричка помага...

Ама аз не се оплаквам от големината на обективите.

85/1.4 е извращение или 70-210/4 и т.н. 90/2.8 ляга преферктно - малко стърчи ама...явно няма как 90мм обектив да е 20мм дълъг пред сензора и да стане палачинка.

Ще е хубаво да пуснат и евтин компактен Сони обектив в диапазона 24-35мм. 28мм може да е доста компактно - една идея по-дълъг от сегашната 16мм палачинка е със Индустар 69мм (има и преходник в комбинацията).

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: kapitancho   
Дата:   24-08-11 14:57

Всъщност, Панасоник май дръпнаха в надпреварата за компактност. Новата палачина 14-42 в комбинация с 14/2.5 и 20/1.7 и GF3 предлагат най-компактната система засега.

Самсунг с 20-50 пък доказват, че е напълно реално да се направят компактни обективи и за 1.5 кроп. При Сони отсечката е още по-къса и това дава възможност да се направят ОЩЕ по-компактни обективи, но явно оптичният отдел толкова си може и бълва топузи.

За сметка на това, с Некс 7 отново доказват, че са ненадминати откъм размери на тялото. Апаратчето е многообещаващо и 100% ще последва успеха на Некс 3 и 5.

Явно 7 е много успешно число за японците, след като имаме 7д, д700, д7000 и сега а77 и некс 7.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: джъмбо   
Дата:   24-08-11 15:06

ааа за компактност - пен
1 во китовата мазачка е сгъваема и е най-малка сравнено със всички

после 12/2 и 45/1.8 са... наистина компактни...

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: CyberGene   
Дата:   24-08-11 15:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: kapitancho   
Дата:   24-08-11 15:34

Джъмбо, назад си с новостите:


http://i1214.photobucket.com/albums/cc498/43rumors/Schermata-2011-08-24-a-0356.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: rorus   
Дата:   24-08-11 15:37

Тъй, като съм си играл със всички, най-доброто в момента за мен е:

1) Oly Pen E-P1/P2/P3 + Lumix 20/1.7;
2) После избирате 12/2 или 14/2.5;
3) И ако искате завършен комплект - новия 45/1.8;

С това можете да обиколите света!
А можете и на пленер да отидете и да спечелите награда...[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: hotsnail   
Дата:   24-08-11 15:40

палачинките за м43 са много готини. Зума кърти мивки

Тези на самсунг са също доста качествени. Самсунг много наблегнахана перфектната оптика.



Публикацията е редактирана (24-08-11 15:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: джъмбо   
Дата:   24-08-11 15:44

кат стане реален ще си сменя постинга... за сега го няма така че...

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: apollo   
Дата:   24-08-11 15:48

Ехааа китак палачинка... евала за решението [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: dau   
Дата:   24-08-11 16:29

Мда китак палачинка, който е с зуум мотор и излиза напред... колко не се знае, ама според мен ще е като чурка, къмто 3 пъти...

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: hotsnail   
Дата:   24-08-11 22:30

http://www.livestream.com/sonyuk


Тука на живо един пич отговаря на въпроси от он-лайн чат!

Подобно нещо не си спомням някой да е правил

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: hotsnail   
Дата:   24-08-11 22:33

Свърши то от около час вървеше ама ...

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: mugen   
Дата:   24-08-11 22:36

аха, тъкмо го видях и аз [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: hotsnail   
Дата:   24-08-11 23:51

http://www.sonyalpharumors.com/paol-genge-from-sony-live/


Има го на запис!

Ама първите 20-тина минути може да гледате акк си настройват звука, как си гласят камерата, къде снимат и т.н.

Малко бележки

1. ghosting-a е оправен на А77
2. 500/4 ще дойде догодина щото още не могат да си оправят заводите в япония
3. Казаха че четат форумите и си взимат бележки
4. Мислят за палачинки за некс
5. около 43-ата минута показва некс-7 - не е толкоз голям колкот изглежда на другите ревюта. Леко се притесних, че е огромен

и ще дойде най-рано Ноември некс-7

Явно още е прототип. Въобще не е последен модел.

А77 явно е доста по близко до истината



Публикацията е редактирана (24-08-11 23:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: Ivan_A   
Дата:   26-08-11 07:16

Красив!

http://www.engadget.com/photos/sony-nex-7-hands-on/4376643


... не може да не бъде и добър!
It's a SONY! [smilie24]



Публикацията е редактирана (26-08-11 07:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: serpentiny   
Дата:   26-08-11 11:43

За мен е неоправдана тази цена. Повече от 2x от стартовата цена на NEX-5. По-скоро бих се насочил към NEX-5N.
Иначе, че е красив, красив е но на каква цена [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: iasen2   
Дата:   26-08-11 16:36

Почва да прилича на първия ми апарат SONY DSC F717 от 2003г с този як обектив . [smilie5]

Няма нищо ново под слънцето, всичко се повтаря.



Публикацията е редактирана (26-08-11 16:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: apollo   
Дата:   26-08-11 16:57

Ха, вярно прилича на F707-717... умалено близначе [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: hotsnail   
Дата:   26-08-11 20:23

http://www.ephotozine.com/article/sony-alpha-nex-7-mirrorless-preview-17251


Ам,и тя е цената на Д7000, А77, 60Д и всички други добри апаратчета среден клас.

Няма по евтини или по скъпи.

Вярно 5N изглежда доста примамлив и по-евтин. Ама е ограничаващ - няма опция за снимане със светкавици.

А77 - има режим студио т.е. екрана и визьора не имитират експозицията. Надявам се и НЕКС-7 да има такъв.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: ludiakolio   
Дата:   26-08-11 21:32

Гледам,че се пише за Панасоник и Самсунг в темата,само дето отдавна останаха назад от Сони по всички критерии.Оптиката не е "кютук",ами изглежда така на фона на добрата машинка,просто хората са и сложили актуалните "кютуци" дето ги разкарват всеки ден фотографите само дето отзад има още един "кютук" с двойно по-големи размери и със същия по големина сензор и доста по-слаби характеристики.Браво на Сони,модела е много як.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: hotsnail   
Дата:   26-08-11 22:27

http://www.youtube.com/watch?v=PYj86sqfiug&feature=related

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: apollo   
Дата:   26-08-11 23:13

Основния критерии за тези телца е компактността а тя зависи пряко от обективите... така че много ми е интересно кой всъщност е изостаналия към момента [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: asahi   
Дата:   26-08-11 23:16

Най си мяза с 828 модела.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: hotsnail   
Дата:   26-08-11 23:18

апполо нямат никакво значение обективите на сони или панасоник. Така че изостаналия за мен е тоя с по кьопавата матрица, по-слабия визьор, по-слабото видео,

Бих ли се изкефил да има за НЕКС-7 палачинка....или повече бих се изкефил на супер як цайс или на обикновен 50/1.8 ....май май палачинка китак не ми трябва. Аз китак за некса си имам стои си в едно чекмедже - по-маък китак ...ще е хубаво няма да заема толкова място в чекмеджето.

Сони явно са разбрали тоя път какво се търси - компактен апарат - много компактен с прекрасен визьор и мнго много опции. (Акое като А77 - ще е голям фурор)

Нито Олимпус нито панасоник за 3 години имат подобен апарат. Не е да нямат технологии просто безхаберие. Имат визьори, имат и компактни тела ...защо слагат визьори само на тлъстите си тела не ми е ясно. Инак оглеждах Панаосник преди и олимпус съм заглеждал ама като не става, не става. Не става за мен за друг сигурно е прекрасен - рорус си купи супер оптика на Панасоник за Олимпуса и е щастлив.

Аз не ща 4/3 матрица, не ща малка матрица, искам адаптер за алфа обективи с конторл на бленда поне, искам лесен ръчен фокус, малка работена отсечка, гнездо за мигалка (е за това по едно време дори самсунзите загледах ама пусто и те са огромни)

Важното е да има избор. На мен тоз апарат за сега ми харесва...като излезе финална версия и някое дори кратко ревю със снимки и пълни характеристики и още по важно ръководството му - ще решавам.



Публикацията е редактирана (26-08-11 23:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: apollo   
Дата:   26-08-11 23:44

Уф дано излезе малък фотоапарат с качествено високо исо за нощни пейзажчета. Към момента няма такъв и не вярвам НЕХ-7 да блести с нещо повече освен качествено шумоподтискане, което върши работа ама не и за такъв тип снимки...

Канон и Никон го могат но както винаги финансовия им интерес е друг [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: hotsnail   
Дата:   26-08-11 23:50

...защо един некс5 или панасоник или оли или самсунг да не могат да правят ношни пеизажина ниско исо?

Е тоя новия НЕКС 5 е със сензора на Д7000. Стария некс е 14мп не много по лош сензор...какво ти пречи?

Това че след 29-тата минута може да изключи заради прегряване ли? или че може да му свърши малката батерия на час и нещо?

НЕКС-а има съвсем истински РОУ - далеч по истински от Никон например.



Публикацията е редактирана (26-08-11 23:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: karan4o   
Дата:   26-08-11 23:54

Пак да си споделя мнението, което чат пат го изказвам в такива теми.

Микро 4/3 е идеалната безогледална система. Тази изгъзица на Сони е почти безсмислена! Ако искам да снимам, ще си взема читав Канон или Никон, Пентакс, Сони и т.н.(ДСЛР). Ако искам да се забавлявам и да снимам за кеф, като цялата система ми е в една малка чантичка, ще си взема Пен (по възможност ЕП-3) или някоя паналайка. Ако искам да съм екстравагантен и да се самозалъгвам, ще си купя Сони Некс и ще използвам обективи колкото буркани за компот или стари ръчнофокусни
Не струва Сонито или поне не е за това, за което се твърди, че е направено.

Олимпус ме разочароваха с матрицата... всичкото друго е перфектно. Със следващите модели ще оправят и този проблем... продажбите им растат стрмглаво и явно постигат замисленото, започнато с по-стария брат 4/3

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: karan4o   
Дата:   26-08-11 23:56

Пиша от телефон и горният пост го имаше два пъти... Грешката е моя!



Публикацията е редактирана (27-08-11 10:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: mugen   
Дата:   26-08-11 23:57

А ако искаш да ползваш всевъзможни обективи на едно страхотно тяло какво ще си вземеш ? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: hotsnail   
Дата:   27-08-11 00:00

karan4o и как точно олимпус ще оправят матриците си?

Панасоник имат шанс щото разбират от матрици горе долу ама Олимпус ....те дори правят по слаби обективи. За сега единствено ергономията на Е-П3 го прави продаваем.

и един въпрос ти околко си снимал със некс та такива генерални изводи направи?

Доста е удобен със малки и със големи обективи. С палачинката некс-5 е кажи речи най-компактния апарат и единствен с подобен размер с подвижен екран. Снимките в ръчни обективи са доста лесни инак нямаше да се хаби народа.

Пробвай след това пиши изречения с удивителна. Така изглеждаш глупаво.

Щото аз съм рпобвла малко с олимпус и знам защо не съм си го купил.

ПП С некс-5 не е лошо да имаш и ДСЛР. НЕКС-7 решава този проблем до голяма степен.



Публикацията е редактирана (27-08-11 00:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: ludiakolio   
Дата:   27-08-11 09:49

hotsnail[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: karan4o   
Дата:   27-08-11 10:18

hotsnail, аз се разочаровах от матрицата на Оли. Голяма глупост е това, да направят такова бижу и да му сложат матрица без грам подобрение в картинката. Отказах се да снимам с безогледална система и мисля да си карам с ДСЛР.
За Некс - държал съм го малко, нямам опит с него. Матрицата му е много добра за кроп (говоря за старата, тази 24мп е върха на недосмислиците) Та относно тази система - безсмислена е, поне за това, за което я лансират. В момента, в който КаНиконите изкарат безогледален ФФ Некс ще умре, докато м4/3 ще си е компактен и ще продъжава да се развива.


Помислете малко и не инвестирайте бързо!

П.с.
Относно това, че Некс-7 решава проблема с наличието на ДСЛР система - забрави!!!
Ако искаш да снимаш в пълния смисъл на думата безогледалните системи едва ли скоро ще достигнат възможностите на огледалните такива. Нищо чудно дори и в далечно бъдеще да ги има и двете



Публикацията е редактирана (27-08-11 10:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: hotsnail   
Дата:   27-08-11 10:23

Между другото проста сметка

Панаосник за 3 години от както показаха Г1 имат 12 обектива общо вкл. новия им палачинко-китак

Сони за 1 година имат 9 опции за обективи.

Та философите дето обясняват кое и какво имало и нямало да вземат малко да се образоват.

http://www.four-thirds.org/en/microft/lens_chart.html


Пък и със сони тоя филм за малкото обективи го гледахме и при Алфа обективите - скъпи били, малко били не знам си какво. Сега Сони има най-добрата ДСЛР система за всичко без диви животни/спорт. Само Канон води при опциите за диви животни и спорт. (Нямат богатия асенал от големи бели туби на Канон). Ама Канонските фенове вече завиждат за праймовете на Сони, щото при тях е суша. Никонците и те гледам се оглеждат с евтинките сони обективчета и цайсчета сравнени с безумията на Никон.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: georgioiv   
Дата:   27-08-11 10:37

karan4o: ти колко опит и снимки имаш с безогледална система, че се изказваш така категорично...:) Или пък с Nex...:) Или четем в нета глупостите които пишат хората и без да влагаме мисъл се правим на интересни по форумите. И много ми е интересно как точно великите канон и никон като изкарат безогледалка, ще бъде толкова хубава, че ще отнесе сони некс... Щото великите олимпус с техния грозен пен с матрица като на сапунерка не видях нещо да отнасят некс-а... Даже си мисля че новия некс 7 е категорично над всичко безогледално което се е появявало на пазара до този момент като съотношение цена/качество/практичност... Както беше до сега некс 5.
Аз имам година и малко вече опит с некс 5 и хиляди великолепни кадри с него. На практика 90% от всичките ми снимки последната година са със него. Имам и раница с DSLR на Канон и афтофокусни обективи от 10 мм до 500 мм, от които три L. Не е кой знае какво, но си е завършена система. Така, просто за сравнение ... дето безогледалките нямали да изместят бла бла....


Безогледалките от типа на сони некс, ще разкарат тежките големи DSLR от фокусните разстояния до 100 мм при любителите фотографи категорично. Въпрос на време е. Птичари, пилчари, папараци и всички почитатели на 100+ мм ще продължат да си го ползват големия стар черен DSLR, защото просто там без голяма, тежка, масивна и скъпа оптика не става, а тя трябва да се закачи на нещо стабилно..... За професионалистите не говоря... Те си имат други критерии за фототехника и си подбират техниката според задачите.



Публикацията е редактирана (27-08-11 10:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: hotsnail   
Дата:   27-08-11 11:01

каран4о дано изкарат безогледалки от никон и канон. Това е добре за мен и теб - ще има избор.

Между другото май Сони могат да сложат фул фрейм сензор на НЕКС байонета. За разлика от Панаосник и Самсунг.

А това за изчезванетона АПС-Ц ..от когато канон изкараха 300Д и 18-55 EF-S все ги четем тия глупости за EF-S, DX, DT обективте по-всички форуми. За победата на компактния сензор в цифровата фотография също съм го чел от 2005-а насам

Фактите обаче са - 4/3 умря, а АПС-Ц процъфтява.

микро 4/3 и според мен няма да умре новите паналайки са много хубави и определено имат място. Подобно на Сони и Панаосник имат доста цялостна стратегия за системата (за разлика от олимпус).

@gorbi мнгоо добре си го обобщил



Публикацията е редактирана (27-08-11 11:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   27-08-11 11:31

Каква истинска поредна фотографска драма, дами и господа, какъв обрат. След полусапунерката А77 добавена към А900 вече Сони повеждат в резултата и са най-добрата съществуваща ДСЛР систма [thankyou] [thankyou] [thankyou]



Публикацията е редактирана (27-08-11 11:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: hotsnail   
Дата:   27-08-11 11:39

Алекс следващия път коато чета в никонските теми - поне да бяха пуснали ХХХ като Сони ще ти го напомням. Тая година видях поне 10-тина подобни поста.

Инак са хубави никоните, не искам да кажа нещо лошо. Просто изказванията Сони нямат еди какво си гледам че изчезват за сметка на ...няма ли да пуснат и нашите еди какво си.

В момента като обективи Никон нямат нищо повече от Сони. Факт при пилците и спорта са еднакво боси и двете системи (да знам имало едно време хубави никори ама сега ги няма - не ги бичат от години, фокуса им е бавен и т.н.).



Публикацията е редактирана (27-08-11 11:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   27-08-11 11:53

В началото на септември се очаква обявяване на DSLR от Никон, заедно с безогледалките. [smilie3] Като цяло през септемви очаквам да се види какво що, Никон едва ли ще изтърват есента.



Публикацията е редактирана (27-08-11 11:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: jivkojj   
Дата:   27-08-11 11:55

В същност никон май изобщо не бързат в изкарването на беогледална система. Причината е липсата на реален интерес от страна на потребителите. Естествено сигурно има и единици, които искат, ама дето се вика - един щъркел пролет не прави.

Nikon: we don't need mirrorless cameras

Ще видим.
Колкото лично до мен, разгледах в магазина прехвалените безогледалки. Не ми допадат. Много точна съпоставка по-горе с f717 дребно тяло и топуз отпреде.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: the_drug   
Дата:   27-08-11 12:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: ludiakolio   
Дата:   27-08-11 12:24

Безогледалките на Никон няма как да пробият на пазара затова не ги инетересува този клон от пазара,нали пак Сони ще ги прави.Сони отдавна бият всичко в този бранш,от личен опит го казвам,че са много напред отдавна в сапунерките.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: ludiakolio   
Дата:   27-08-11 12:30

Малко инфо за скептичните критици по темата.

http://en.wikipedia.org/wiki/Sony_Mavica

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: georgioiv   
Дата:   27-08-11 13:24

the drug: точно така си е.... ама човек дето последните 4-5 години по форумите са му набивали в тиквата колко е кул да имаш ДСЛР, защото можеш да размажеш фона и да отделиш обекта и да сменяш обективи и да изглеждаш про с голямото черно тяло с надпис най отпред...как да каже - верно е тва... Ми той 12 месеца поне е мечтал и събирал пари за тяло и от много четене на същите тея форуми се е набучил с някое тяло за 3к лева, после ще не ще - поне 2к за обективи и в един момент се оказва че същото може да се снима и с апаратче за 900 лева и обектив за 200 примерно....
(веднага давам и пример)...


http://fotogate.net/download/file.php?id=142&sid=d06cb6ba32fdabaf6db681cbfb29b256&mode=view/DSC03604

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: the_drug   
Дата:   27-08-11 13:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: serjy   
Дата:   27-08-11 14:21

gorbi [smilie24] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: karan4o   
Дата:   27-08-11 15:09

gorbi,
ако последният пост си го писал мислейки за моите по-горе, доста бих се посмял [smilie18]

Дреме ми на шарана за форумите и определено не черпя информацията си от тях (или поне по-голямата част)

Фен съм на безогледалните системи, фен съм на компактността. Почти си бях взел такава, НО тогава поснимах, направих тестове, поразмислих и видях, че на този етап ще си щракам с каквото имам... по-добро е...

Този твой пример от по-горе (кадърът) е постижим и с голяма част сапунерки, та и някои телефони, но това е друга тема на разговор, а не искам да споря.

Снимайте си, забавлявайте се и нека сме живи и здрави, все по-добри камери ще излизат [smilie24]

П.с.
Адмирации за Сони, Панасоник и Олимпус, които дори и в тази криза показват нови неща, и вървят напред! Така ще размърдат всички конкуренти, а от това печелят потребителите...

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: georgioiv   
Дата:   27-08-11 15:13

karan4o: тоя моя кадър когато го направиш със сапунерка/телефон или ДСЛР със обектив под 500 лв. и без да го омазваш в шопа, аз лично ще напищша във форума с големи букви, че си велик майстор на фотографията, а не плямпало и ще си го татуирам.... [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: karan4o   
Дата:   27-08-11 15:18

За телефон прекалих, но с определени сапунери ще се постигне.
Без значение, казах че не искам да споря...
Да приемем, че си прав и да приключим. Недей се татуира толкова бързо и безсмислено [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: georgioiv   
Дата:   27-08-11 15:21

Изключително ми е любопитно с кои точно сапунери ще постигнеш ефекта на DOF от 58/1.2 при кроп 1.5.... Щото телефона отпадна, сега ще отпаднат и сапунерките и после ще отпаднат и всичките ти други безмислени мнения по нагоре, което и следваше да се докаже.... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: karan4o   
Дата:   27-08-11 15:28

Колко сте забавни ейй [smilie5]

В момента нямам под ръка дадената сапунерка, което означава, че ти си прав, защото не мога да го докажа на секундата.

ПЕЧЕЛИШ!!!

Сега спи спокойно и се наслаждавай на малкия Некс [smile] [smilie3] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: georgioiv   
Дата:   27-08-11 15:37

това е как да ти кажа.. малко детско... Имаш теза, обаче я защитаваш с празни приказки... И когато насреща си имаш реални аргументи - се измъкваш със смешни извинения... Което естествено олекотява всичките ти мнения.... Не че всеки втори не ги плещи като тебе, колкото да има какво да пише по форумите, но се надявам в бъдеще, като пишеш нещо в толкова четен форум, хубаво да помислиш, да подкрепиш тезата си с доказателства, да имаш опит в нещата за които имаш мнение... такива неща... Жив и здрав [beer]
И да, много си прав, изключително се наслаждавам на малкия некс, защото ми седи в единия джоб с 16/2.8, а 58/1.2 седи в другия... и реално погледнато - от нищо друго нямам нужда, само да си намеря тъпата 8g карта, която пак изгубих някъде.... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: karan4o   
Дата:   27-08-11 15:50

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Пиша рядко във форума, повече се смея в него. Всеки си има мнение по дадените въпроси. Не съм от хората, които искат да спорят. По-точно бях такъв, но искам да се науча да се примирявам. Спорът не носи никаква полза.

... жив и здрав и ти!
... и да си намериш картата!
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: ludiakolio   
Дата:   27-08-11 16:17

Няма две мнения,това не е спор.Много ми е интересно,ако професионалистите имат възможност да си щракат птици,спорт и всичко останало с нещо с размерите на НЕКСА и качеството на ФФ - кое ли ще изберат?
Тези размисли за марките много се натъртват,тук говорим за практичност и ефективност.Сони се доближава все повече до истината с намаляването на размерите,но не и за сметка на качеството.Ако се огледаме на пазара,това е много индивидуален подход за всеки клиент.Скоро ФФ камерите на Канон,Никон,Сони и др. по едно килце телцето и още две обективчетата може само да са част от историята на фотографията и да си ги гледаме с носталгия като ги изкараме от шкафчето.Просто в днешно време е важна технологията в камерата толкова колкото и обектива.Сони не случайно гонят Цайса за стъкла,за да затворят кръга.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: ludiakolio   
Дата:   27-08-11 16:50

Малко инфо за камерката и как изглежда в нечия ръка.

http://www.letsgodigital.org/en/30384/sony-nex/[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: kapitancho   
Дата:   28-08-11 17:56

hotsnail,
това, че Сони няма липсиии... леко не е съвсем така. Сони доста понаваксаха, но все пак има още празнини за запълване.

Твърди:
Никон има 10.5 фишай.
Канон и Никон имат 14/2.8, макар че са стари и можем да ги игнорираме.
Канон и Никон имат 24/1.4, при Сони е малко по-тъмен - 24/2. Въпреки това, можем да го игнорираме.
Канон има 50/1.2 и 85/1.2.
Канон и Никон имат 200/2.
За супертелетата няма какво да говорим. Там Никон и особено Канон са с обиколка напред.

Зумове:
Сони има 16-35/2.8, Канон има 16-35/2.8 и 17-40/4. Никон пък имат 14-24/2.8!!! и 16-35/4.
За кроп Никон има 12-24/4 и 10-24, а Канон 10-22. Сони май имат Тамрон 11-18.
Никон имат 24-120/4, Канон - 24-105/4. Сони?
Освен Никон, 200-400 вече и Канон имат.
Тилт/шифт - Сони чували ли са за това нещо? Канон и Никон имат 24/3.5, 45/2.8 и 85 (90)/2.8. Канон имат и 17/4.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: mugen   
Дата:   28-08-11 18:01

Като имат голям праз, тва като в детската градина малко, чичо има тва, аз имам онова и т.н.


Ся може би тряя да почна да изреждам ко имат Сони ама няма [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: kapitancho   
Дата:   28-08-11 18:19

Mugen,

писах това, във връзка с едно смело твърдение на Хотснейл отпреди 2-3 страници.

Иначе Сони имат в повече един 135/1.8, спрямо 135/2, както и 18-250. С малко условности, можем да добавим и 16-80, който е малко по-светъл от аналозите.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: hotsnail   
Дата:   28-08-11 20:24

Това са глупости и 3-те системи имат пре достатъчно обективи.

Става дума, че напоследък Сони напускаха бая нови и хубави обективи. В някой отношения по добри от тези за никон или Канон - за различни модели има липси при никон и канон и сони. Ама Сони пускат по 4-5 обектива на година. А колко пускат Никон - 2 най-много?

Ако ровиш из архивите за стари стъкла дето не се произвеждат със сигурност има поне няколко минолти за всичките варианти дето спомена че може да има липса.

специално широки и фишове при сони има виж моделите. Пък има и доста добри Минолти G от преди това.

Та тия глупости вече станаха смешни. Има си избор достатъчен. Има и какво ново да се добавя разбира се. [beer]



Публикацията е редактирана (28-08-11 20:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: jivkojj   
Дата:   28-08-11 20:40

Абе вие съвсем откачихте покрай тая сапунерка [smilie18]

Ама Сони пускат по 4-5 обектива на година. А колко пускат Никон - 2 най-много?


2009 – 7 lenses
2008 – 7 lenses
2007 – 7 lenses
2006 – 3 lenses
2006 – 5 lenses
2004 – 2 lenses
2003 – 2 lenses


За и 10-та и тая год. не ми се търсят, ама пак си излизаха регулярно, поне аз се сещам за няколко, без да съм ги следил особено

[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: the_drug   
Дата:   28-08-11 20:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: jivkojj   
Дата:   28-08-11 21:45


И? Ти си си ги купил всичките? Или само тези , които са ти нужни? И, ако не е тайна, те са?


Това в каква връзка питаш? Ако все пак си махнеш сони-очилата, убеден съм, че ще видиш че това е отговор на Ама Сони пускат по 4-5 обектива на година. А колко пускат Никон - 2 най-много? Или може би твърдиш, че hotsnail си е купувал по 4-5 обектива на година? [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   28-08-11 21:57

Виж какво правят еуфорията и бирите... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: the_drug   
Дата:   28-08-11 22:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   28-08-11 23:03

jivkojj просто искаше да докаже каква глупост е написал hotsnail вие се направихте на ударени [smilie5] mugen говори за детска градина и след малко ще пусне някое друго гифче как Рой Сони натръшква всичкото марки [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: hotsnail   
Дата:   28-08-11 23:13

Смешни ставате никонци - бива бива комплекси, то вашето не се трае....

Да разведрим малко ето ви снимчици със Контаксово Цайсче 90мм с НЕКС. Пожелавам и на никонците да можете да сниманте някой ден с хубави обективи (чакам фул фрейм безогледалката от Никон).

https://picasaweb.google.com/108932183055258509379/ZeissContax90


Ето тука един пример за боке - има една друга тема за това колко хубаво боке прави Сигма [smilie18] [smilie18] [smilie18]


https://lh5.googleusercontent.com/-QpjjNlWXJ8Y/TlqHbThBRlI/AAAAAAAANf8/vCYaKdVyR5U/s1600/DSC05892_Dx


За пълен кеф в пикаса уеб я зумнете на 100% в-ху чашката и това е макс бленда 2.8.

Мисля, че ще пълни добре 50МП фул фрейм този Цайс, ама тази година ще се задоволим с кропка 24мп

ПП Вижте как канонци вместо да говорят глупости по форумите пуцат сватби [beer] [smilie18]



Публикацията е редактирана (28-08-11 23:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: the_drug   
Дата:   28-08-11 23:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: marlboro   
Дата:   28-08-11 23:25

Нексовете са върха!!!!

най вече заради възможността да снимаш със старите качествени обективи... ВСИЧКИ ОБЕКТИВИ ПРАКТИЧЕСКИ!!!
Споменах ли че И ВИДЕО МОЖЕ ДА СЕ СНИМА С ТЯХ????


тук много хора им е кофти че трябва да сменят системата :)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: hotsnail   
Дата:   28-08-11 23:25

ето ви и снимка с презрения 16/2.8 обектив. Има ли Никон да може изкара подобна картинка от апарата директно, а?


https://lh3.googleusercontent.com/-J4PbwcauVTQ/Tlk8tEatM0I/AAAAAAAANck/WFiu1B7F600/s912/DSC05729s.JP



Публикацията е редактирана (28-08-11 23:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: marlboro   
Дата:   28-08-11 23:31

Като изключим манията към ефектите/дефектите на филма, нексовете ( е - и другите безогледалки, ако не сте претенциозни към картината :) ) подриват снимането на филм лайка формат според мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: detlene   
Дата:   29-08-11 00:07

По принцип не се включвам в такива теми но, marlboro, кое подриват нексовете? Снимането на филм лайка формат? Ти знаеш ли колко голямо изображение можеш да отпечаташ от филм лайка формат и колко от файл от некс? И то да е само това.
Разликата между 24х36 и 23.4х15.6 разбираш ли я?
Разбирам, че това е тема на ултраси и няма нищо лошо в това. Хубаво е когато хората се радват на техниката, която са си купили. Но все пак нали пишем във фотографски форум, стига с тия изцепки. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: hotsnail   
Дата:   29-08-11 00:12

detlene не искам да те обиждам ама малко филми могат да докарат резолюцията на НЕКС-5.

Не е кой знае какво НЕКС-а ама на потребителско ниво дава мног повече от филм.

Да по-големия формат има значение за картинката. Ама има и паричен въпрос - ако нямаш пари за лайка м9 - какви други опции имаш?

АПС-Ц е сносен поносим компромис. Дано пуснат НЕКС-9 или никон изкарат фул фрейм безогледалка. Страхувам се обаче, че и тя няма да е 899 лева ами ще е към 5 пъти по-скъпа.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: detlene   
Дата:   29-08-11 00:28

hotsnail, не виждам защо трябва да се обиждаме. Вярвам, че не съм обидил никой с това което съм написал. И не съм искал да го правя.
Що се отнася до другото, което си написал, честно казано съм забелязал, че си от най-изявените сони ултраси във форума и съм сигурен, че каквото и да пиша няма да успея да те убедя, че некса няма как да дава повече от филм. Още повече, че аз не снимам на филм и наблюденията са ми само от приятели, които снимат на филм. А и не снимам с некс и няма и да снимам.
Не ме разбирай погрешно. Много хубаво е това, че ти си доволен от твоето сони и то те кара да се чувстваш щастлив. Това е прекрасно! [smilie24]
На мен лично сони не ми допада. Ако трябва да съм откровен мисля, че трябва да разстрелят всичките си дизайнери. Разбира се това си е мое мнение. То не пречи на много хора да се чувстват щастливи със сони.
И понеже на тоя етап не мога да си позволя лайка М9, си снимам с никон и се чувствам щастлив. [smilie24] [shtrak]
Идеята ми беше, че крайните изказвания звучат нетрезво. Още повече когато са необмислени.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: hotsnail   
Дата:   29-08-11 00:32

А то все пак за забавление е форума. Освен това може да се научи нещо.

За обиждането виж другите Никонци как се хвърлят, то....как да не им отвърне човек.

Инак съм съгласен, че хубави снимки на филм със сигурност могат да са много напред от апаратче като некс-а.

Ама за моето ниво на умения мисля, че цифрово тяло има по-добър шанс, да направи свестна снимка. Ако не за друго прави повече снимки за дадено време и пари та статистически увеличава шанса да се получи сносен кадър.



Публикацията е редактирана (29-08-11 00:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: detlene   
Дата:   29-08-11 01:32

hotsnail, за да ме разбереш ще ти дам пример.
Виждал съм сканиран филмов кадър лайка формат, който беше около 30 мегапиксела. Самият файл беше около 100 mb. Гледайки го на 100% изображението е около метър на метър и 50, 150 dpi. Същото изображение съм го виждал отпечатано 120х90. Беше перфектно!
Как мислиш, некса дали ще даде повече?
Това е просто пример според възможностите на скенера и опит да ти разкажа историята дигитално. [smilie24]

Няма как некса да подрива снимането на филм. Това е смешно просто.

На фокус.[shtrak]



Публикацията е редактирана (29-08-11 01:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: ludiakolio   
Дата:   29-08-11 08:37

И аз преди ги сканирах тези 35мм филмчета с такава резолюция и качество.Само искам да почертая,че проявяването и сканирането ти отнема доста повечко време като цяло от това да свалиш картата и да се радваш на снимката,пък и при едно такова детайлно сканиране филмът трябва да е перфектен за да не се видят разни чертички или точици(личен опит - не съм имал една поза на филм,сканирана с висока резолюция и да няма поне един дефект на кадъра).Тук все пак говорим за отношението практичност/качество/цена.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: didesignbg   
Дата:   29-08-11 08:57

Искам да го видя този лайка филм дето ще изкара резолюция колкото 24 мп камера пък била то и последният изтърсак на Сони. Съмнява ме много хора да ползват Technical Pan. Волокин, къде си?

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: steeens   
Дата:   29-08-11 09:01

100[beer] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: georgioiv   
Дата:   29-08-11 09:10

detlene: поредния който не е снимал с некс, не е смнимал и на филм, обаче е виждал как един приятел го прави и вече е компетентен....
Снимането на филм лайка формат е в историята.
Да, има хора които от носталгия, от оригиналност или просто за да използват подходящите изразни средства снимат на филм. Да, и аз снимам на филм като имам чак толкова много време :) Обичам си много и средния формат, имам любими черно бели кадри от него и сега си седи зареден готов в чантата.
Обаче да сравняваш това което ти дава некса - възможността да използваш неограничен брой хубави обективи на aps-c матрица е далеч далеч над това, което може да ти даде един стар филмов апарат с набор обективи като възможности.
А като качество на изображението - мога веднага да приключа спора. Следващата събота отиваме на една циганска сватба примерно, или на фотосет с девойки в гхрадината или на каквото и да е събитие за снимане.
Аз с некса с китовия и още два ръчни обектива и някой отворко с филмов апарат, какъвто и да е той, ако ще да е на лайка майка и.
Снимаме от обед до 19.00 Вечерта до 22.00 трябва да публикуваме в интернет 50 хубави кадъра, размер минимум 1024 по дългата страна... Или от мен да мине - до обед на другия ден... И после смятаме - кое колко струва, кой успял, кой не, и чии кадри в оригинал разпънати на пълен размер седят по-добре на монитора...
Защото това е 95% от ситуациите в които използваш фото-техниката любителски - хубава разходка, снимки, споделяне в интернет...
Да, отговорът е ясен...
Няма нужда да се пънем в безмислени спорове... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: the_drug   
Дата:   29-08-11 09:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: hotsnail   
Дата:   29-08-11 10:50

бони беше праивл сравнение на а900 със филм.

Хем беше избирал мнгоо внимателно филма и апрата и скенер беше някакъв по-специален. Резултата беше противоречив. Та над 24МП и със сигурност над 35-36МП обикновенния 35мм филм ще озостане дори да е супер добре използван и да супер хубав.

За мене факта е, че от филм доста от кадрите ми дори на 10х15 нямаха добър детайл.

От 4мп цифорово тяло през 2002-а детйала беше невероятен и въобще не ми е минавало на ум да снимам на филм от тогава. А сега говорим за 14, 16 или 24мп с пъти по-добра динамика, поносимо исо 1600 (дори 3200 - има ли филм 3200 въобще), апарат дето ми влиза в джоба и тежи 300-400 грама с обектива....

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: mugen   
Дата:   29-08-11 11:14

Сега пък и 24мп се оказват малко срещу филма, значи да вдигат още [smilie24]



Публикацията е редактирана (29-08-11 15:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: detlene   
Дата:   29-08-11 11:48

gorbi, приятелю, в никакъв случай нямам претенции, че съм компетентен в снимането на филм и изобщо в снимането.
А кое е в историята и кое не, само историята го определя.
За мен специално гледането на монитор не е финалната права на един кадър. 95 процента от ситуациите в които ползвам фото техниката си не съм на хубава разходка и изобщо не споделям кадрите в интернет.
Но това му е хубавото на фотографията, може да задоволи и моите и твоите творчески нужди, а в същото време остава по-далече от носовете на двама ни.
Успех ти пожелавам. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: eon4e   
Дата:   29-08-11 12:04

Зачетох се в дискусията ви и разгледах до къде са го докарали безогледалките.
Към настоящия момент както и да го върти хотснейл м4/3 е с далеч по добър избор на обективи (без адаптор). 8/3.5, 12/2, 25/1.4(или 20/1.7), 48/1.8 са изкушаваща комбинация. Олимпус пък имат плюса на вградената стабилизация в телата им. Панасоник все още предлагат най-добрия аф и по-добрата м4/3 картинка.
Сони пък сега представят тяло, което като ергономия изглежда едно ниво над ГФ1 - моя фаворит до сега, а предполагам и картината ще е по-добра.
Следват недоделките от моя гледна точка:
- 12/2 явно е недоизпипан оптически като за парите, които искат Оли, а за 48/1.8 не съм видял нищо още;
-изненадващо за мен 12/2, 25/1.4, 48/1.8 са дълги колкото три от моите твърди Сони обективи, +/- 2мм. (фиша е по-малък [smilie24] )
-Пана предлагат по-добрата м4/3 картинка, но нямат стабилизация, Оли - обратното;
-Сони пък вадят най-доброто изображение, но обективите им за Некс са смотани - 16/2.8 е с кофти ъгли, затова пък 50/1.8 е по-дълъг от дслр-аналога си и 50мм на апс-ц си остава неудобна дължина.
Следващата година мисля да сменям тялото си и с нетърпение чаках А77. Некс7 и новите Оли-обективи ме замислиха за момент дали вече не е дошло време да се откажа от дслр-ите, но в момента за мен никоя малка система не изглежда достатъчно примамлива.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   29-08-11 15:59

От предишната тема стана ясно, че да се бъзикаме с другите марки в нашата си тема става, ама някой ако каже нещо съвсем обективно в защита е спам и нервите ни не издържат. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: CyberGene   
Дата:   29-08-11 16:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   29-08-11 16:09

Опитах се тактично да обясня след базика на Батив за канон, че те в момента имат сензор на 1,3 16мп който не е по-лош по отношение на шум примерно от 12мп фулфрейма на Никон, което е страхотно постижение и само си представям какво ще е в следващия 1Дс примерно... Всяка ебавка по отношение на другите е новина за Сони, а отговора е спам [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: eon4e   
Дата:   29-08-11 16:13

Писнало му е... [smilie3]
Аз там питах за разположението на кръстосаните аф сензори, ама целиот форум тъкмо се беше изсипал да бистри дифракцията, та не се оставиха да бъдат разсеяни от некви си въпроси по темата. Даже късно я затвори бих казал. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: the_drug   
Дата:   29-08-11 16:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: CyberGene   
Дата:   29-08-11 16:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: s_dyakov   
Дата:   29-08-11 16:32

Истински, истински .. колко да е истински.
и да е дошъл,дошъл .. колко да е дошъл [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: the_drug   
Дата:   29-08-11 16:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: hotsnail   
Дата:   29-08-11 17:10

ама мен темата ме кефи..... тука там малко простотия има. Това е солта на форумния дебат. Без тея неща е някак безвкусно и няма интрига.

Сега с това за затворената тема отклонихте дебата от това дали е по-хубаво да си купя некс или да пуцам със Зенита на дядо на плёнка Свема.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: hotsnail   
Дата:   29-08-11 17:11

еон4е при некса всички сензори са кръстосани или ако искаш нито един не е а най-точно на никой не му дреме. Апарата си снима

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: n1x0n   
Дата:   29-08-11 17:48

Лично за мен - NEX-овете промениха вижданието за това, какво човек може да получи като изображение от апарат с размера на кутия цигари.
Нещо, което нито една от камерите m4/3 не можа да направи.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: CyberGene   
Дата:   29-08-11 17:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: Breach   
Дата:   29-08-11 18:19

Супер, сега да минимализират и обективите до подобен размер обаче ;-)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: kapitancho   
Дата:   29-08-11 18:43

Това с размерите на обективите много е говорено и след като се чу, че са взели предвид оплакванията, остава да дочакаме палачинките. Наистина Некс 7 + адаптер ще е по-хитро, освен откъм управление.
А за успехът на Некс - пак пишеше някъде, че самите Сони не са очаквали чак такъв успех. В крайна сметка си е заслужен!

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: CyberGene   
Дата:   29-08-11 18:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: kapitancho   
Дата:   29-08-11 19:22

За а77 има все пак някакви надежди, защото има немалко алфаджии с А700, които няма как да паднат в по-нисък клас и да си вземат а55.
Просто интересната технология я бяха набутали в тяло, което е нищо особено, докато сега е друга ситуацията.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: CyberGene   
Дата:   29-08-11 19:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: the_drug   
Дата:   29-08-11 19:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: hotsnail   
Дата:   29-08-11 19:53

Абе ако сони пуснат твърди дълги и бързофокусни обективи както 500/4 дето се е задал за 2012-а имат шанс при птичарите.

Все пак следящия фокус със системата на А77 има голяма перспектива. Не само защотото АФ сензора е постоянно видим ами и заради това че апарата има много информация от фото сензора какво снима. Та може да стане интересно с А77. Ама дали фокуса ще е на нивото на 7Д и Д300 ще се види, щото то не е само до скорост и А700 е с много бърз фокус ама и до интелигентност, точност.

За компактни обективи аз не съм оптимист за следващата година. Най-рано 2013-а да пуснат някои по-интересни обективи.

За сега е ясно горе долу какво липсва и по-голям приоритет ще е да имат поне един обектив от вид. Та чакаме

1. Широк зум
2. Телефото твърд
3. Хубав китак G/Zeiss

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: vgramatikov   
Дата:   29-08-11 20:56

Да на мен ми е интересно...за сони.
Дълги обектив...дано.
Но не само дъгли и добри но и на добра цена.
За сега Канонските са най на оферта и като качество.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: Mogila   
Дата:   29-08-11 20:58

pd, ти пробва ли дълги Сони и Минолта обективи и как ги сравняваш по качество с Канонските?

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: CyberGene   
Дата:   29-08-11 21:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: hotsnail   
Дата:   29-08-11 21:15

Сайбер ясно е за Канон в момента - нямат алтернатива. Никон са яко назад както и Сони.

Канон са просто номер 1 при дългите обективи. Имат избор ако искаш на 2.8 за безумни пари ако искаш амлко по тъмно и трудно ама с перфектно качество, ако искаш и още по тъмно, а ако ти е кеф и зумове имат. Просто арсенала им от бели големи толупи е огромен.

Имат и на сносна цена неща.

Никон дори да имат някави хубави стъкла сигурно са в сегмента над 10 бона и никойне ги купува.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: mugen   
Дата:   29-08-11 22:03

eon4e написа:
> Аз там питах за разположението на
> кръстосаните аф сензори...


ей ги:

https://photo-forum.net/static/forum/2011-08/ylgi3695.JPG


http://alphaforum.net/info/article/A65vsA77/A65%20A77%20EVF.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: eon4e   
Дата:   29-08-11 22:39

Благодаря! [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: Mogila   
Дата:   30-08-11 00:17

Сайбере, това беше отправено към ПД, а не към теб.
И не мога да не говоря за Минолта, защото това е причината да снимам със Сони. Обективите са убийствени.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: vgramatikov   
Дата:   30-08-11 00:23

Минолта имат легендарни обективи.За времето си и много от тях са толкова добри или подчти колкото съвременните.
Но немогат да се сравняват с последните 2 поколения на Канон.
А що се отнася до стари минолти...има си и стари нестабилзирани Канони със същото качество на добра цена.

Съвременните обективи имат мн неща които си заслужават като стабилизация,изключително бърз автофкус,двойни и тройни аф суичове за дистанция,Пълна влаго и прахо защита,Много по малки минимални фокусни разстояния,Съвременни телеконвертори от 2-ро и 3-то поколение.

Минолта са добри ....С удоволстие бих ползвал минотелнските 50-ки и 85-ци.Добри вариота имат дори.... но немогат да се сравняват със съвременните аналози.

Има много алфаджии които са едновремешни митолтаджии с по 2 куфара минолтенски обективи.Тях ги разбирам.



Публикацията е редактирана (30-08-11 00:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: Mogila   
Дата:   30-08-11 01:40


Да бе, но в крайна сметка не си пробвал и не можеш да сравняваш.
Да не говорим пък за Сони 300 2.8 и 70-400.

Минолта и Сони също имат много добри телеконвертори.

Дългите Минолти имат супер бърз фокус.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: hotsnail   
Дата:   30-08-11 09:08

Може ид а греша ама на сони им трябват 2 неща ако искат да са някаква алтернатива на канон.

1. Да имат няколко забележителни стъкла на супер висока цена които рядко се купуват. Ама градят престиж, Добри ревюта от известни фотографи, перспектива и т.н.. 500/4, 300/2.8 и 70-200/2.8 са добро начало сигурно

2. Трябват им по нисък клас както е при Канон, които повечето хора купуват - 70-200/4, 400/5.6, 300/4, 200/2 и други подобни.

За #2 липсват модерни обективи освен зумовете 70-300 и 70-400. Хубаво е, че има стари минолти ама ....трябва още

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: mitakabs   
Дата:   30-08-11 09:31

Абе Кириле, имаше един тест сега не мога да го намеря за С0ни 70-400 тестван с 300мм-те твърдаци на Никон и Канон с А900 и познай резултата от 1 път..имаше тесове и с 300/2.8 - е той е друга бира но 70-400 е перфектен обектив..! Когато мислех да си го купувам бая бях поразгледал из нета ревюта! После прецених че ми трябв анещо по компактно и леко да замени бирата и зех 70-300 и не съжалявам![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: kapitancho   
Дата:   30-08-11 09:44

hotsnail,
200/2, не е много нисък клас, даже напротив [smilie21]

На мен ми е чудно само как се отразява на АФ сензорите фактът, че до тях достига 1/3 от светлината, спрямо стандартните СЛР-и. Защото ако идва светлина от ф/5.6, реално през полупрозрачното огледало ще идва като ф/9.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   30-08-11 11:30

200/2 си е направо извънземен обектив. Не знам как е при Канон, при Никон може би им е най-острия обектив и по доста ревюта пише, че ТК х2 примерно най-малко му се отразява от всички останали стъкла... Последната версия май беше към 10k и е много джиджан :)) Разни бутони за запаметяване на фокуса, ВР2, ала бала..

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: mugen   
Дата:   30-08-11 11:30

Хора говорите за някакви супер обективи наистина, и наистина Sony ги нямат - 200/2, 400/2.8, и т.н. много са.

Обаче това са професионални обективи на извънземни цени за професионалисти и богаташи разни, мен като нормален тъп потребител тези обективи не ме вълнуват въобще.
Нистина ще е хубаво и Sony да имат някои от тях, най-вече за престиж и т.н., и те ще ги пуснат рано или късно.

Ако толкова много, ама много ми се прииска да имам 200/2, 500/2.8 и нензам си какво и съм ограбил банка какъв е проблема да си купя съответният обектив и едно тяло C/N защото то ще е нищожна част от цената. Това казвам ако случайно много ми се прииска да снимам на някъв извънземен обектив.

Мен като нормален потребител (пак повтарям), ме кефи, че Sony имат може би най-добрият в момента zoom от рода на 70-400, даже Nikon все още нямат актуален отговор за сега колкото и да е странно.
Обаче пак не съм си го купил въпреки, че от USA или Хонг Конг цената е доста приемлива.
Нямат и 300/4, 400/4.5 дето са готови Минолтенски обективи и са супер, защо така никой не може да даде смислен отговор [smilie11]

Не върви това, че Сони нямат обективи за нормалният потребител, само за профитата затова никой не снима със Sony там, над 300мм говорим.
Смешно е малко да се парадира с обективи, които голяма част от вас никога няма да си купят, ама ги имало.
И Sony имат Цайсове ама какво ме топли мен това [smilie11]
Не съм взел Sony заради тях, което според Кибера е едиствената причина да си на Sony.

Canon имат най-обективи, това е истината, Nikon доскоро нямаха нормална 50-тка за половината си тела, за какво говорим въобще.


Тая тема за обективите съм я чел 1000 пъти и ще я четем още много, освен вече да почна да си запазвам постовете и като стане въпрос за обективи направо paste в темата [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   30-08-11 12:24

Какво значи никога няма да си купя еди си какво. Не говорим за хотели в Дубай все пак. Логиката е почти същата като "Няма никога да имам кола за над 3 или 5 хиляди"... Аз при първата възможност когато имах си взех 105 ВР нов и не съжалявам и за миг. Преди време съм си казвал, да, супер як обектив ама кога ще дам толкоз кинти, ама съвсем малката ми мечта си се осъществи... Цайс, цайс колко да са скъпи...



Публикацията е редактирана (30-08-11 12:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: hotsnail   
Дата:   30-08-11 15:04

Е за това НЕКС.

Сега снима с един супер остър Цайс. Невероятен пък е само 300 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: mugen   
Дата:   30-08-11 15:22

Никъде не съм писал "никога няма да си купя еди си какво".

Цайсовете не са скъпи, ама 3000лв за обектив ще дам, ама някой друг път.
Тва си е моето виждане, всеки си знае за себе си, на никой не го натрапвам, ама и нямам намерение да споря сега са личните си виждания [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: serjy   
Дата:   30-08-11 18:51

тоя пък 105вр е класическа ни-конска пръчка за куп пара, според това което показва... ама никонците са така, на черното викат бяло щото е жълто [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   30-08-11 22:10

[smilie18] ти не си добре. Тоя обектив има такова мазно боке, такъв аф и вр че....

Супер гаден е... Цък за по-голям размер...


https://photo-forum.net/static/forum/2011-08/tmzy7847.JPG


http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/199355_1950574646524_1307340620_2402764_6170985_n.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2011-08/eazk9100.JPG


http://alexdanev.com/photo/_AXL7043+.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2011-08/ryzo5556.JPG


http://alexdanev.com/photo/_AXL7012.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2011-08/dozt0223.JPG


http://alexdanev.com/photo/_AXL6927.jpg


f3,2


https://photo-forum.net/static/forum/2011-08/fepx3766.JPG


http://alexdanev.com/photo/_AXL2928.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2011-08/qehj1626.JPG


http://alexdanev.com/photo/_AXL6004.jpg



Произволни кадри от последните пъти, в които съм го ползвал...



Публикацията е редактирана (30-08-11 23:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: serjy   
Дата:   30-08-11 22:18

мазен е обектива, бокето е кофти и нито за портретен е нещо, нито за макро. ти не си добре че си се ръснал яко за такава пръчка, ама кофти е когато ти кажат истината в очите [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   30-08-11 22:38

ф2,8

https://photo-forum.net/static/forum/2011-08/prqm5755.JPG


http://alexdanev.com/photo/_ALX8033.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2011-08/rkoe3007.JPG


http://alexdanev.com/photo/_AXL4897.jpg



https://photo-forum.net/static/forum/2011-08/zepl4874.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics/196/e_1279323832__D3H4656.jpg


Рибарчето е кроп от средата на кадъра :)

f3,2 , кое му е мазното [smilie5] С тоя обектив обикновено Д300 на стандартни настройки прешарпва [smilie3]



Публикацията е редактирана (30-08-11 23:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: explorer   
Дата:   31-08-11 15:27

Аз друго им се дразня на Сони - направили сапунер със сменяеми обективи, хубаво. Ама какви са обективите: 18-200/3.5-6.3, 18-55/3.5-5.6 и 16/2.8. Смях. Направили и адаптер за Алфа обективите - чудесно, ама... без автофокус? Защо бе? Толкова ли беше трудно да се направи адаптер с автофокус - тялото тяхно, обективите техни, толкова непреодолим проблем ли е това за великите инженери на Сони?

Сега са се усетили, че тия Е-обективи са смешни, и са решили да добавят: 24/1.8, 30/3.5, 50/1.8, 55-210/4.5-6.3. Е това вече е гавра. 24/1.8 и 50/1.8 хубаво, ама ако беше фул фрейм - на кропка 24 не е достатъчно широк, а 50 идва малко множко. И защо твърди, нещо качеството на Лайка ли се опитват да гонят? 55-210/4.5-6.3 какво е, нещо като заместител в случай, че 18-200/3.5-6.3 е твърде голям ли, какво?

Извинявам се на феновете на Сони, но мениджърите на тая фирма са малоумни.

Нямаше да го пиша всичкото това, ако самият аз лично не бях се прецакал - купих си видеокамера Сони NEX-VG10. Е няма по-голямо дърво, честно. Ергономия - нула, супер неудобна за държане в ръка, каишката направено за ръчичката на някое малко китайче. Няма дистанционно, няма и LANC (нещо, което всички Сони видеокамери от поне 15-тина години насам имат). Най-ужасното разбира се е споменатия вече по-горе 18-200/3.5-6.3 обектив. Ще кажете, сложи си Цайс с адаптер - хубаво, ама няма автофокус, а за ръчен фокус визьора и LCD-то са недостатъчно добри. Абе пълно с недомислици откъдето и да го погледнеш.


Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: Mogila   
Дата:   31-08-11 15:34

Насладете се на бързореагиращ автоматичен фокус с A-mount обективи


Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: explorer   
Дата:   31-08-11 15:37

А, усетили са се значи... малко по малко им идва акъла.


Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: mugen   
Дата:   31-08-11 15:49

Между другото тоя адаптер не изглежда никак проста работа.


https://photo-forum.net/static/forum/2011-08/fyii6895.JPG


http://a.img-dpreview.com/news/1108/sony/NEX5N/NEX-5N---LA-EA2-Phantom.jpg





Публикацията е редактирана (31-08-11 15:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: Hotsnail   
Дата:   31-08-11 21:15

Explorer а какви обективи искаш ако 16 ти е широко, а 24мм дълго?

20мм точно ли ти трябва...ми има поне два зума дето го покриват, а за твъридте докато пуснат 20-ка ще мине малко време. 35, 85, 135, 200 ще са преди това със сигурност.

55-200 освен, че е по-лек и компактен е 3 пъти по-евтин от 18-200. Ок за теб това може и да не е важно ама не всички могат да извадят 1600 лева за обектив.

За vg10 не пуснаха ли софтуер за peaking? Със некс 5 аз изключвам аф-а за да снимам видео. Ако не си забелязъл аф-а непресанно хънтва напред назад за да държи на фокус и това се вижда на фул хд. Тоя проблем го има и при панасоник. Ама на Сони със peaking-a ръчния фокус на видео е детска играчка и става доста добре - поне със 18-250 (за алфа) и 18-55 - та няма хънтване.

За адаплтера с фазов аф вече си видял. Тоя мисля ще реши и проблема с хънтването - за фазов аф не ти трябва това хънтване да държиш фокуса.

Вг10 май е любителска камера т.е. Електроника на некс-5 с повече опции за видео и по-малко за фото....и на двойно повече пари. Хубаво е че имаш всички насройки за видео, при некс-5 трябва малко повече ум да излъжеш апарата.

Аз основно на размера, екрана и функциите на некс се кефя.



Публикацията е редактирана (31-08-11 21:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: Hotsnail   
Дата:   31-08-11 21:27

Nex-5n изглежда все по-добре.

Сезора е обновена версия на 16мп-ия сензор на д7000, а55 с още по-малко шум и повече детайл

Цената е като на некс-5

Има визьор като опция - идентичен с 7-цата не като при панасоник и олимпус недодялано подобие на визьор (тия дето се боцкат като опции ги правят кьопави не знам защо)

А сега се оказа че с новия адаптер има финна настройка на фокуса!!!!!! А55 и а580 нямат, май а65 също няма. Обаче некс от 5-та серия има.

тоя апарат ще е супер як ако може човек да се примири с липсата на стандартна обувка за светкавици.

Пп новата светкавица на сони за некс получава много позитивни ревюта т.е. Ако ви трябва проста мигалка на апарата дето може да отразява в тавана 5-цата е точния апарат.



Публикацията е редактирана (31-08-11 21:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   01-09-11 12:09

http://www.vestlending.com/div/Sony-NEX-5N-Handbook.pdf


Ето цялото ръководство за 5N

Много добра машинка. Вижте 129-а страница!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: s_dyakov   
Дата:   01-09-11 12:50

Хех.. пак се върнахме с 5 години назад.

Тъкмо бях свикнал с идеята че при безогледалните камери няма фронт фокус и бек фокус и не са необходими такива отживелици като микро аджъстмънти [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: mugen   
Дата:   01-09-11 13:00

Това е за A-mount адаптера [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   01-09-11 20:18

Да то е ясно за Е обективите фокуса цепи косъма всеки път.

А най-добре е когато няма АФ. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   02-09-11 19:48

http://www.youtube.com/watch?v=_YemKW-5zKc&feature=player_embedded


Много готина е 7-цата. Ще си има и нивелир [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   02-09-11 19:53


https://photo-forum.net/static/forum/2011-09/elzl5359.JPG


http://www.dslrmagazine.com/images/stories/Ferias/IFA-2011/IFA-Sony/MSF_IFA_NEX_7_Noise_AAA.jpg



Не е мнго ясно колко информация носи този много ранен тест за високо исо....ама до 3200 изглежда не губи много много детайл.

a това е някакъв опит за първи впечатления

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   03-09-11 13:24

ХАа още един малък детайл от страница 110-а на ръководството на НЕКС-5!

Оправили са положението със ползване на светкавици и ръчни обективи. Има вариант да се изключи компенсацията в live view (т.е. дето апарата се опитва д апокаже експозицията). Това е супер когато се ползва светъл обектив през деня - понякога апарата си мисли че ще прекеспонираш и ти покзва бял екран докато искаш да фокусираш, макар да е ти е ясно че ще затвориш блендата след малко (при некс-5 това има как да се излъже ама за сметка на други готини екстри).

Другото е че може да с еползва в студио където нормално апарата ти показва експозицията без светкавица т.е. чернилка.

Да добрата новина е че и в 4-те нови апарата това е оправено.

A са напълнили и с други екстри 5-ката - program shift (бяха го махнали преди 2 години Сони, явно са чули безкрайното мрънкане за тая супер яка опция - аз само тъй снимах на минолтата, А300 и А700), повече програмируеми бутони (те няма много ама 2 повече си е бая), заключване на експозицията отделно от фокуса. НЕКС-5 ще стане апарата с най-много функции на бутон [smilie18] [smilie18]

Въобще 5-цата изглежда акто много много добър апарат.

Дано му сложат опцийка за палене на нормални светкавици...не трябва да е толко трудно



Публикацията е редактирана (03-09-11 13:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: mugen   
Дата:   05-09-11 09:07

NEX-5N е страшно за цената си [smilie10]

Направо ще закопае NEX-7 [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: mugen   
Дата:   05-09-11 13:54

The bottom line is that Sony improved the 5 series and the 5n is an easy recommend as well as the best bang for the buck in the NEX line. At $699 with lens, I have to ask myself..” For the money does it get any better than this? The answer to that is NO!”

The Sony NEX-5N Digital Camera Review – A Monster full of features!

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   05-09-11 22:13

Тая 5-ца ще промени пейзажа.

Това е невероятно. Първата 5-ца се уляха да я плюят и се продаваше като топъл хляб.

А тази като гледам какви хвалби са тръгнали от всякъде ще стане страшно.

Картинката му е поне едно поколение по-добра от всичко друго дето се продава на АПС-Ц сензор в момента - 7Д, Д7000, К5, К7, NX200 по избор не стават дори за конкуренция, mikro 4/3 като GH2 отиват в класа сапунер директно.

Сигма и Тампон ако искат да продават обективи най-добре да запретнат ръкави и да настройват линиите за много Е обективи [smilie18] [smilie18]

Аз вече се зачудвам дали да чакам 7-ца. Много ми се искаше 7-ца ама тоя апарат е супер як и на половин цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: dikimee   
Дата:   05-09-11 22:22

Мен ми е жал, че когато дойде време да си сменям апарата (защото съм техноманиак), единствения избор ще е Олимпус... или чудовище с 40 мегапиксела [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: Alex-dan   
Дата:   05-09-11 22:24

Тая тема все ми прилича на лафа "Кирил и Методий, и брат му"...

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   05-09-11 22:36

алекс лека нощ.

Не е полезно за фенове на никон

dikimee 5-цата е 16МП, колкото и Д7000. Ама някак тоя път Сони по-добре са настроили сензора.

Ако случайно друг никонец припари. Отворете снимката в ляво е кропче от Д7000 в дясно 5н и двете на исо 3200


https://photo-forum.net/static/forum/2011-09/kuht0792.JPG


http://www.dcgambits.com/albums/album17/D7000_vs_NEX_5N.jpg



ПП И друг път съм писал че НЕКС-5 допълва отлично големия фотоапарат. Има адаптери за всякакви системи вече. Никорите прекрасно стоят на НЕКС. Та няма нужда от раздори - зза пилци и спорт когато трябва АФ Д7000 или 7Д, когато Ви се снима видео или просто за забавление - НЕКС. Тя цялата система е замислена да допълва ДСЛР-а, не да го премахва.



Публикацията е редактирана (05-09-11 22:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: mugen   
Дата:   05-09-11 22:47

hotsnail, ако снимката е за шум са еднакви, просто Никона не е на фокус.


Иначе аз си мисля, че от Sony ще пуснат едно Hot-shoe адаптерче дето да им се бута отгоре като допълнителен аксесоар за нексовете без, незнам как не са го направили още. [smile]

(в смисъл няма да останат предимства много за NEX-7)



Публикацията е редактирана (05-09-11 22:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: next_time   
Дата:   05-09-11 22:59

Абе нямам идея какви поколения и какви картинки гледате, ама аз поснимах с некса, поснимах още малко и .... пак се върнах на филм да доизчакам технологичния напредък да си свърши работата като хората.Та сега го ползвам само за видео.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   05-09-11 23:00


https://photo-forum.net/static/forum/2011-09/pelw8682.JPG


http://karaatanasov.info/pics/test3200-D7000-NEX5N.jpg



Не е от фокуса мугене. Тоя път апаратчето кърти много ужасно много. То е неземно добро.

Много ми се иска да видим на DxO теста - ще се окаже със сигурност сред най-добрите кропчета ако не се окаже - просто най-добрия сензор до сега.

Никона просто хрупа детайл като побеснял сравнено с НЕКС-а (а до преди 2 седмици беше най-добрия [smilie24] )

От Сони са направили някакви чудеса. Да не повярваш. [smilie18]

А ако видиш онова ревю дето си пуснал той целия апарат е неземен.



Публикацията е редактирана (05-09-11 23:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: rewer   
Дата:   05-09-11 23:08

Абе мани ги тия Нексове ,Самсунг е истината .Сони отдавна ни цакат само заради марката.С тия безогледалки ще съсипят пазара на сапунерките.Тази система винаги ще бъде за бекъп/аматьорска.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   05-09-11 23:31

@next_time сигурен съм че и най-кьопавата ти лайка изкъртва всичките електроники. [smilie24]

@rewer прочети ревютата. Рано им е още на Самсунг - въпреки че и аз мнго им се кефя и на Панасоник също. Панаосник и сони според мен водят с няколко обиколки в момента. Сони определено не "цакат" - виж цените им - в момента няма по-евтини апарати и са доста далеко пред чисто любителски.

@mugen дано пуснат някакво адаптерче за мигалка. Нищо не е и ще си взимат по 100 кинта на парче.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-09-11 23:42

Hotsnail Сони-то просто има много агресивно шумоподтискане редувано от шарп.
Това довежда знаеш ли до какво?
До това ,че такива ламерчета като тебе се радват ,че няма шум (нищо ,че няма и детайл и артефакти от шарпене)

На снимката с манекена Никон определено имат много по-равномерно зърно и повечко детайл.
Сони са омазали зверски.



А на Алекс мога да му кажа ,че 105вр наистина е мега пръчката за портрети чак ми е странно как не го разбра до сега.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   05-09-11 23:52

pd гледам буквичките се четат на примера от НЕКС а не се четат от Никона. На манекена в косата с некс има детайл, а на никона не - ако погледнеш тия косми до лявото око никона ги е изял напълно с равномерното си зърно. На манекена виж и миглите - на никона където са с по-финна резолюция се сливат и няма детайл.

Това с буквите и косата не става от шарпене ПД. Става от по-малко шум в началното изображение.

Ти снимаш птици и знаеш какво е на 3200 да ти е изяден детайла не се прави на малък. Виждал си и снимки с олимпус и там яко шарпят и подтискат шума именно за да създадат илюзия за детайл, ама на 100% там детайл няма има едни неприятни ръбове. На Сонито не виждам ръбове.

Инак по кожата в областите без детайл Сони са оставили повечко шум - никна са помазали яко там и това води ш...и като ПД да пишат подобни неща.

Както и да е ще видим и още тестове. Imaging-resource не веднъж са давали хлъзгави примери.

ПП "ламер" некак не ми се струва подходящ език



Публикацията е редактирана (05-09-11 23:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: vgramatikov   
Дата:   06-09-11 00:00

Чакам си равчетата аз да ти кажа чесно.
Особено за 24мп сензор.

След 2-3 месеца ще е много по ясно.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   06-09-11 00:04

А това е ясно преид да има РОУ и добри конветори си чешем езиците.

Тия примери са от 16мп НЕКС-5н - това е сензора от миналата година явно с подобрения. От 24-ката мни се иска некс-7 да видим без полупрозрачното огледало.



Публикацията е редактирана (06-09-11 00:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: pefoto01   
Дата:   06-09-11 00:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: mugen   
Дата:   06-09-11 00:21

hotsnail какво сравняваш въобще с Никона, те вече имам чуството, че слагат директно сензора от Sony без никакви промени.

Много ясно, че NEX-5N ще е добре, те NEX-C3 и A580 не са по-зле.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: mugen   
Дата:   06-09-11 00:24

Намерете разликите [smilie24]



Публикацията е редактирана (06-09-11 00:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   06-09-11 00:28

муген е точно там искам да видя НЕКС-5н къде ще дойде. От това дето виждам от снимките на imaging resource NEX-5n трябва да е към 85-90 - разликите са видими и не са заради фокуса.

Вижте ги кадрите има ги и на ниско исо/високо исо и т.н. Студийни кадри са със затворена бленда, светкавици, статив, контролирано осветление и т.н. Не статва дума за любителски кадри в парка - дето фокуса е на незнайно място. (Между другото има голяма разлика между подобни кадри на високо исо и реалните кадри при слабо осветление)

ПП Прегледах и на другите иса и от други апарати кадрите ....детайла от тоя НЕКС-5 е много по-добър дори на исо 400 просто няма място в кадъра това да ен се набива на очи. На исо 400 разни текстилни парчета при новия некс им се виждат нишките. При НЕКС-5 и Д7000 се вижда щампата само и бегла идея за текстура. Мога и такива примери да пусна. Ама нещо ми се струва че има мнго пипнато на ниско исо резолюцията е несравнима с другите 14 и 16 мп апарати - има видимо моаре обаче! - дали не са пропуснали АА филтъра този път.



Публикацията е редактирана (06-09-11 00:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: pefoto01   
Дата:   06-09-11 00:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   06-09-11 00:42

пефото виж и сравни с кой да е сходен апарат - все още един тест са уцелили.

Тя разликата е покъртителна.

Ето да не дразня никонските фенове. Сравняваме със НЕКС-5 оригиналния в ляво и новия в дясно. Пак няма място за коментар - исо 400 е това.


http://karaatanasov.info/pics/cloth400NEX5vs5n.jpg



Изберете си произволен апарат и исо и си сравнете сами. Гледха и никони и сонита и канони - просто образа на новия е много по-добър. (Канон 7Д вади по-добър червен цвят според мен де - на това с листенцата червените Канона се справя много добре. Ама като цяло...пак е по слаба ракия)

А580 и той издиша на детайл на ниско исо и на високо исо и на тъмните части и на светлите части.

Учудващо фуджи х100 е най-близко като детайл макар и с 12мп

ППП Ето гледайте си вие http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM



ПППП Всичките са снимани със Сигма 70мм макро. Поне при НЕКС-5 и А580 предполагам че и същата бройка т.е. не можем да обвиним оптиката.

А и още нещо тоя апарат има исо 100!!! (такова нямат повечето 16мп апарати май)


ППППП Последно сравних и с А900 - е там няма шанс де, но е доста сходно като детайл. Гледах и 1дс мк3 - образа е много сходен на исо 100 - в платовете некса бие като текстури, на онова колело с цифричките марка ми се вижда по-добър. Ама ако сравнявам с фул фрейм за 15 бона едно нексче дето се събира в джоб ...и резултата е че некса май в някой ситуации вади по добра картинка като детайл и динамика....



Публикацията е редактирана (06-09-11 01:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: pefoto01   
Дата:   06-09-11 00:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: mugen   
Дата:   06-09-11 01:04

hotsnail написа:
А и още нещо тоя апарат има исо 100!!!




Да, NEX-C3 няма 100, явно има нещо по сензора или е напълно нов.

Освен това NEX-C3 пише 16.2mp, а NEX-5N 16.1mp [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   06-09-11 01:08

http://www.imaging-resource.com/PRODS/NEX5N/NEX5NA.HTM


Вижте и кроповете дето са направили от ИР.

Тоя апарат удря в земята всичко познато и то с брутална разлика.

Тъпотия че нямат изрезки с ниско исо и хубави апарати (само Г3 от тия дето са избрали си струва въобще да го гледат)

Муген ми то на теста ясно се вижда че нямат нищо общо C3 и 5n. Картинката е съвсем друга. Те и от ИР са писали че са много учудени от това.

ПП На исо 6400 Панасоника Г3 пази по-добре детайл при черно бяло изображение. Ако панасоник бяха с АПС-Ц матрица, щеше да е много по различно, що се излъгаха с тия нефелни микро 4/3.....



Публикацията е редактирана (06-09-11 01:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: mugen   
Дата:   06-09-11 01:17

hotsnail написа:
Муген ми то на теста ясно се вижда че нямат нищо общо C3 и 5n. Картинката е съвсем друга. Те и от ИР са писали че са много учудени от това.






Аха, вярно [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: pefoto01   
Дата:   06-09-11 01:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: mitakabs   
Дата:   06-09-11 07:15

написа:

> Е,кажете как я мислите тая
> работа,новите Нексове на тези
> тестове са с по-отчетливо
> изображение,не само от
> Д-7000,ЕОС-60Д,ЕОС-7Д,Пентакс К-5,Алфа-580
> и другите актуални АПС-Ц тела,ами и
> от новата Алфа-77![smilie11]
>
> По коя логика от Сони ще направят
> по-читава картинката на
> усъвършенстваните Нексове от тази
> на Алфа=77,която им е новият АПС-Ц
> флагман[smilie10] ?
>

>
> Публикацията е редактирана (06-09-11
> 01:37)

..Ще пуснат нов А590 с огледало скоро с тоя сензор на 5N 100%!!
..Иначе за Нех7 още няма нищо реално както и с А77 така че чакаме..[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: Hotsnail   
Дата:   06-09-11 09:40

Абе и за а65 почват да излизат смислени снимки и май май ще отвее а850 като резолюция и шум.

Ясно е, че фул фрейм визията няма как а я докарат.

Некс-7 май ще е невероятно добър.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: pefoto01   
Дата:   06-09-11 13:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   06-09-11 14:08

pefoto01 за тея А77 дето са тествали от IR и DPReview се разбра, че са прототипи и нямат нищо общо с финалния продукт.

Отгоре микрофона на финалния А77 е черен, на прототипите е метален. Та ако гледаш някое ревю виж какъв апарат са снимали - ако е със бяла метална пластинка на микрофона въобще не си губи времето да гледаш снимките.

То май Сони не са им давали на тия да публикуват снимки. Пример Luminous Landscape си написаха в ревюто, че прототипа с който са си играли е бил с цел да видят ергономията а не качеството на снимките. Та от LL не са пуснали нито една снимка.



Публикацията е редактирана (06-09-11 14:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: pefoto01   
Дата:   06-09-11 14:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   06-09-11 14:25

Ако искаш свали си снимките и вътре в EXIF-а им им има версия 0.58

А тези дето Валетвитор пусна тука във форума бяха от версия 1.0

Та новите би трябвало да са на прилично ниво....не знам. Ще видим.

Факт е че на ИР и ДПР снимките са с версия 0.58, която доста явно не е нормалния модел дето ще се появи в магазина. Факт е че и ЛЛ не пуснаха нито една снимка - предполагам това значи че снимките са били ужасни по техните критерии.

Факт е че новите снимки на апаратите са с черна пластина на микрофона а предните с бяла метална. Един от тестерите писа в ДПР форумите, че прототипите са били с бели метални пластини.



Публикацията е редактирана (06-09-11 14:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: pefoto01   
Дата:   06-09-11 14:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   06-09-11 14:34

то и апарата е друг. [smilie18] [smilie18]

Във фирмата дето работя пишем софтуер - няколко месеца преди да пуснем продуктите ги даваме на клиенти да ги разгледат. Ама това дето им даваме макар че в повечето случай работи не става за нормална употреба - има проблеми какви ли не. Това му казваме Бета, от Бета до краен продукт оправяме дефекти и добавяме разни малки екстри та ушите ни пукат.

Сони като гледам са подобно нещо. За да дадат някакви прототипи да съберат мнения от разни издания те трябва да вземат продукт от февруари, март месец сигурно да го сглобят и раздадат - Май, Юни на разните хора да си играят с тях.

От Март обаче инженерите им до края на Юли сигурно са работили с все сила да до нагласят продукта - какво са променяли....каквото трябва е отговора - сензора - вероятно е, софтуера? - със 100% сигурност, електроники някакви - много вероятно.

Та си мисля, че преди да видим това дето са сглобили последно и са дали на заводите им да бичат, не можем да съдим за резултата.

Може ли да са се усрали....не е невъзможно и няма да им е за пръв път [smilie18] [smilie18] Аз лично се надявам тоя път да са уцелили.

ПП Поне 5n изглежда много добре. Та дали 7-ците са фира или не са не е толкоз фатално.



Публикацията е редактирана (06-09-11 14:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: mugen   
Дата:   06-09-11 14:50

Все още няма истински тест с истинско A77, или обратното [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: mitakabs   
Дата:   06-09-11 18:02

Аз за 5n май ми идва мерака па ще видим..ако и сработи тоя адаптер с фазовия АФ с цайсовете ще е приказка..[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: pefoto01   
Дата:   06-09-11 18:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: siluet   
Дата:   06-09-11 22:51

Да, много ме е яд че стабилизацията е в обективите а не на сензора...

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   06-09-11 23:38

Това е странно решение да. Дали зарад видеото или заради размера, или заради малката работна отсечка....

Алфите големите си останаха най-добрите с тая система.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: mugen   
Дата:   06-09-11 23:50

Според мен заради видеото основно, тоя E-mount е мислен и за видео.
Освен това и телата са тънки за стабилизация.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   06-09-11 23:55

200

Гадно е, че няма вграден стабилизатор.

Това което е горе одлу добре е подвижния дисплей и начина по който се държи некс - по-ниски скорости позволява ....поне на мен.

ПП Не мога да разбера какви настройки има тоя некс-5н във видео. Има ли S режим за видео, могат ли разни неща, каот бленда, скорост и исо да се сменят докато снимаш....не е ясно.



Публикацията е редактирана (06-09-11 23:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: mugen   
Дата:   07-09-11 00:33

Full HD Movie with 50p/25p, manual focus, full P/A/S/M exposure control and improved audio

presscentre.sony.eu

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   07-09-11 13:38

S режима ми се струва най-удачен на мен.

Автоматично исо, контрол на блендата или от обектива (акое ръчен) или от апарата (ако е Сони/минолта), фиксирана скорост.

Това е направо някаква утопипя ако показва и текущи стойности на исо и бленда. да може човек да си коригира [thankyou] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   08-09-11 22:11

http://www.youtube.com/watch?v=HvqI_NrxhWk


Ето го и НЕКС-7

Много готино видео един от Сони показва апарат и новия Минолта/Сони Алфа адаптер със бърз автофокус.

Изкефих се как има врътки за бленда, скорост и исо едновременно.

Не е и много по голям от 5-цата.

Определно това е апарата [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: next_time   
Дата:   08-09-11 22:50

Цената ..... за сапунер идва неразумна

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   08-09-11 23:03

дам 2000-2500 са бая за камерка.

Ще видим как ще се справя и какви ще са отзивите. Пък и е хубаво да се пипне.

Лейките са по 10 бона сапунерки, при това бакърени, пък гледам се харчат.

По характеристики отнася всичките кропнати Дизелари 7Д, Д300, Д7000, К-5, А580, А55 (А77 явно е същото добиче в по едра опаковка)

Инак цената е сходна на GH серията на Панасоник. Мен по ми харесва да е дребен апарата и голям сензора. Панасоник пък правят голям апарат с малък сензор [beer]

Като казах GH - GH-2 е на супер цена във амазон.ко.ук - 650 лири тяло, 730 с обектив. Беше над 1000



Публикацията е редактирана (08-09-11 23:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: pefoto01   
Дата:   08-09-11 23:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: mugen   
Дата:   08-09-11 23:29

... то NEX-5N отнесе всичко [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   09-09-11 00:41

Сега какво 2011-а само исо 16000 значи апарата не става. [cool] [cool] [thankyou] [thankyou] [thankyou]

Ок добре че никон и канон не са пускали апарат скоро. Щото я си представи че е до 12800. Ужас ще ги закрием. [smilie18] [smilie18]

ПП ОТворих ревюто на 600Д ми той е смао до 6400 нормално и има някакво завишено 12 800 и това е най-доброто от Канон за 2011-а те да не би да напускат фотобизнеса?

ППП ЕОС 1100 дори няма 12800 опция само до 6400 ооо мизерия...



Публикацията е редактирана (09-09-11 00:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: Alex-dan   
Дата:   09-09-11 01:52

Годината не е свършила още, то щото алфата излезна на 1 Януари [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   09-09-11 10:42

Алекс съгласен съм, че не е свършила годината. Ама да кажем за един апарат не става щото има само исо 16 000, а не е 25 600 ми се струва странно.

Иначе Никон ги чакаме да обявят нещо. [smilie24]



Публикацията е редактирана (09-09-11 10:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: 798099   
Дата:   09-09-11 11:06

За всеки влак си има пътници!

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: Ivan_A   
Дата:   10-09-11 23:35

SteveHUFF

Интересно е, има доста примери/сравнения.

За "... малкия му брат NEX5n" става дума.[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: Ivan_A   
Дата:   11-09-11 10:48

http://www.stevehuffphoto.com/2011/09/10/crazy-comparison-sony-nex-5n-and-leica-m9-image-quality/


NEX5n - Leica M9, 50 Summilux ASPH at 1.4

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: Alex-dan   
Дата:   11-09-11 10:55

То е малко безмислено сравнението според мен, обаче обективчето как се справя на 1,4 [cool]

I have spent about $100,000 at B&H over the past 12 years and they have always been perfect. [smilie10] [cool]



Публикацията е редактирана (11-09-11 11:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: stav   
Дата:   11-09-11 14:55

Интересно сравнение,

Leica явно си разпознават обектива и в JPEG процеса си прилагат доста сериозна корекция на хроматичните аберации които Sony няма как да оправят (пък и едва ли е нужно).

И понеже си играя с един Canon FD 50/1.4 на NEX, като гледам, се успокоявам, че може да не е чак Summilux ама не е и съвсем за изхвърляне :)


Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: kapitancho   
Дата:   11-09-11 15:37

Аз друга петдесетица така да се представя на 1.4 ... не съм виждал [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: vgramatikov   
Дата:   11-09-11 15:46

Лайката как отнася тъпото сони [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: mugen   
Дата:   11-09-11 16:33

$7,995.00 / $599.99 = 13,32522208703478

Отнася го цели 13 пъти, че и повече [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: vgramatikov   
Дата:   11-09-11 17:13

Мно квадратни джипези тва сони напраооо ужас.

Ма днес снимах една ралта с 7д-то в джипег после за малко да се издрайфам [smilie18] [smilie18] баси гадния джипег тез канони няма майтап.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   11-09-11 19:26

Абе тука ви е била явно едрата градушка....какво им има на снимките. Хубави са.

Лайката мен по ми харесва в някой снимки некса в други.

Лайката е 35мм все пак и по хубаво става фона с нея.

Друга техническа разлика не виждам. На някой снимки им няма фокуса....и има разни ефекти от това ама така става с произволен обектив като бега фокуса....

кфо му има и на жипега...не е прешарпен ако това Ви се набива на очи.

При печат до А3 или смаляване за екран въобще тия работи няма и да излязат.

Причината да не снимам жипег много е щото белия баланс понякога не е супер точен и нямаш опция да го оправяш.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   11-09-11 21:47

Появиха се снимки със nex-7 и 24/1.8 и 50/1.8.

Тия с 50-така дори изглеждат сносно

http://www.flickr.com/photos/sportsphotorob/


Малко им е странене EXIF-а .....може би е много ранна версия ама......

ПП Не знам как ама на тоя човек всичките му снимки изглеждат ужасно на 100%. Може би му стават остри само с лайка....(с некс-7 са кажи речи най-острите му снимки, тия със а77 и А65 са направо плачевни.



Публикацията е редактирана (11-09-11 22:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   12-09-11 23:57

http://dc.watch.impress.co.jp/docs/review/lens_review/20110913_477001.html


Най-гадния Сони Е обектив всъшност прави доста яки снимки.


http://dc.watch.impress.co.jp/img/dcw/docs/477/001/002.jpg



Брутален дизайн. Това ще ми е трудно да го преглътна.



Публикацията е редактирана (13-09-11 00:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   13-09-11 00:16

Сони са пуснали видео канал с уроци как да снимаме...какво ли не, и още как да направим.....какво ли не

Ето това филмче ми хареса най-много заради снимките

http://www.youtube.com/watch?v=jPx9cNIk9mo&feature=player_embedded

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: mugen   
Дата:   13-09-11 02:15

И глей кой е коментирал клипчето [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: kapitancho   
Дата:   13-09-11 09:11

Hotsnail,
каква беше тази снимка на 30/3.5. Добре, че е още сутрин. Ще гледам да я забравя до довечера, че иначе може да сънувам кошмари [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   15-09-11 13:48

http://dpreview.com/galleries/reviewsamples/albums/sony-nex-7-preview-samples


Да не повярва човек какво съкровище е нексовия китак на 24 мп сензор.

Сони доста добре са се справили с китачето. [smilie24] [smilie18]

Поесле нека някой се смее че в Перник купували черни голфове щото с апо бързи....е гледай черен 18-55 какво прави.

А НЕКС-7 почва много да ми харесва.

http://www.dpreview.com/galleries/3202320681/download/1398917




Публикацията е редактирана (15-09-11 13:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: mugen   
Дата:   15-09-11 14:15

Китовия на NEX-7 май е същия като старият само дето е черен.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   15-09-11 14:22

Е точ1но това казвам [smilie18] [smilie18]

Моя металния само 14 Мегапиксела вади, а я виж тоя черния какви чудеса прави.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   16-09-11 14:10

Поздрав за всички фенове на дифракцията

http://dpreview.com/news/1109/11091610sony_zeiss_24mm_F1p8_samples.asp



Тоя обектив май е остър на 2.2 как ли ще бъде със 40 мегапикселов АПС-Ц [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   16-09-11 14:15

http://www.engadget.com/2011/09/15/sony-alpha-nex-7-hands-on-preview-video/


Днес има бая за четене за 7-цата

Сони маркетинга са много яки.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: NPE   
Дата:   17-09-11 10:24

http://www.engadget.com/2011/09/16/sony-alpha-nex-5n-makes-clicking-sound-when-moved-renders-captu/


Явно има проблем с вградения микрофон на новата 5-ца при видео.


Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   19-09-11 17:04

http://www.luminous-landscape.com/reviews/cameras/sony_nex_7_first_impressions.shtml


НЕКС-7 се оказва доста стабилен от към качество на снимките и го сравняват с фул фреймчета. Според ЛЛ качеството на ниско ИСО е сходно с Фул Фрейм Дизелар.

Новия Цайс май също ще е много много добър.

ПП Това с цъкането на 5-цата във видео е неприятно. Странно че някои ревюта не са го отбелязали....сигурно е само със АФ обективи...



Публикацията е редактирана (19-09-11 17:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: mugen   
Дата:   19-09-11 17:31

One really has to ask – what's not to like? At under US $1,200 for a 24MP camera, even the price is attractive. I predict that the NEX-7 will be one of the hottest cameras of the coming year, and is going to really put other camera maker's feet to the fire when it comes to offering an attractive mix of image quality, features, size, build quality and price. Sony clearly made a decision to make the NEX-7 as full featured as possible, not holding back any of their available features or technology. With many camera makers creating market segmentation by artificially restricting features to certain price points, Sony is to be commended for pulling out all the stops for the NEX-7 and keeping the price as reasonable as it did given the camera's wide ranging features and capabilities.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   22-09-11 13:16

НЕКС 5н е много добре картинката да му се невиди.

http://dpreview.com/reviews/Olympusepl3/page18.asp


НЕКС-5 стария е малко по-добре от Е-ПЛ3. Ама 5н е далеко напред на ниско средно, високо исо няма значение.



Публикацията е редактирана (22-09-11 13:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: 1vo   
Дата:   22-09-11 13:47


http://photo-zona.net/images/user62916/album20831/large/1316688360_rqfl7206_Screenshot.jpg




[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: Alex-dan   
Дата:   22-09-11 14:14

Там обектива мазнее май. Аз дадох Д7000, некса и олито, по-към средата на кадъра, на банкнотата, нещата са да ги гледаш под лупа едва ли не за разлики... За исото е ясно и без да се гледа нищо...

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   22-09-11 14:14

Там не е на фокус снимката. Виж и Самсунг NX-10 в тоя участък. Не се чете въобще и на исо 200 горния етикет

Ама има едно куче с жълти уши виж на монетката до него какево става с детйала на е-пл-а от ниско към виско исо.

ПП Между другот за по-малък сензор Олимпус мнгоо добре са се справили. NX-a е с АПС-Ц сензор ама на исо 800-1600-3200 вади по кофти картинка. Браво за което. Лошото с Олимпус - поне мен ме е страх от това че прешарпват снимкит еи на тия тестове изглеждат бомбастично ама в реални снимки Е-ПЛ1 ме отврати - много изкуствени снимки правеше. После серджи ми писа акк се настроивал да снима нормално ама вече беше късно ...



Публикацията е редактирана (22-09-11 14:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: georgioiv   
Дата:   22-09-11 14:20


http://2011.fotogate.net/Clipboard01.jpg



[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   22-09-11 14:22

[smilie25] [smilie25] [smilie25] [smilie25]

хехех да тъпо са разположили комбо боксовете за форумски спорове [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: Alex-dan   
Дата:   22-09-11 14:23

Олито стои добре заради микроконтраста, не знам при реални снимки дали наистина няма да стоят малко изкуствени както каза хотснейл...

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: georgioiv   
Дата:   22-09-11 14:24


http://2011.fotogate.net/Clipboard03.jpg

[smilie10]

олито си е на iso 100



Публикацията е редактирана (22-09-11 14:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: georgioiv   
Дата:   22-09-11 14:26

ама това ако е истина, не знам кой ще си ги купува тия огромните скъпи апарати.... [smilie18]
/гали си nex-a/.. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: Alex-dan   
Дата:   22-09-11 14:27

Тия няма какво да ги гледаш от JPEG. Все още Д3 си е лидера при шума, но 1Д за 1,3 кроп се справя супер според мен и като излезе 1Дс наследника ще е интересно :)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: Alex-dan   
Дата:   22-09-11 14:28

Тя картинката на некса стои като дялкана с длетото заради шумоподтискането, ти си се кефи [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: 1vo   
Дата:   22-09-11 14:29

@горби: В моя пример са на 800 всички [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: Alex-dan   
Дата:   22-09-11 14:32

gorbi - манипулатор [smilie18]


http://dl.dropbox.com/u/18957516/Untitled-1.jpg


Не бе, екстра си е НЕКС-а [smilie24]



Публикацията е редактирана (22-09-11 14:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: georgioiv   
Дата:   22-09-11 14:40

Alex-dan: не знам кой е манипулатор, ти с тоя пример само затвърждаваш моята теза..... [smilie24]
В jpeg - сходни че и по-добри резултати, в RAW разликата е видима при много голямо увеличение. О, извинявай - вярно, апаратът който струва 10 пъти повече с лупа на 12 800 исо има по-малко цветно зърно... Ехга си каква манипулация...:)))
[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: georgioiv   
Дата:   22-09-11 14:56

аз като един Тома неверни, невярвайки че може това дребно апаратче да даде такива резултати на високо исо, веднага излязох на двора и щрякнах няколко кадъра... предлагам един необработен и некомпресиран (14м) и един компресиран (втория, с пчеличката)
Обективът е един дребосък за 30 лева - МИНОЛТА 35-70 МАКРО ...
Всеки да прави изводи за себе си... Моите - такъв резултат на 12 800 не съм очаквал.... [smile]


http://2011.fotogate.net/DSC05917.jpg




http://2011.fotogate.net/DSC05926.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: georgioiv   
Дата:   22-09-11 14:58

ако има мераклии с пенчета и други сапунерки - могат да пуснат своите необработени варианти на 12800 исо... [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   22-09-11 15:04

Aleks ама при d3s и тоя супер сензор я ми обясни що не пуснаха фул фрейм компактен апарат или телеметър.

Знаеш ли какъв фурор щеше да е тук ако вчера бяха пуснали Nikon S5 digital с 12 мегапикселов фул фрейм сензор

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: The_amateur   
Дата:   22-09-11 15:12

абе, какво да му коментираме на фотоса с пчеличката на 12800 ISO...ужасен е, за нищо не става!


Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: georgioiv   
Дата:   22-09-11 15:21

The_amateur: ами ако си поиграя в acr и aps после, може и да става....
Не съм го сложил да се коментира фотоса, а за сравнение... Дай кадър от твоя апарат, необработен, на 12800 исо.
Тогава ще коментираме... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: The_amateur   
Дата:   22-09-11 15:28

грешно си ме разбрал....не става дума за заяждане.Малко са апаратите, които имат приемлива картина на 12800 и на този това не му е силата.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   22-09-11 15:35

аматьоре снимай с друго апаратче на 12800 и да сравняваме. Така става не става....

за печат 10х15 снимката е прекрасна точно както си е. Няма и да разбереш че е на 12800.

Вади ПЕН или Панасоник или Самсунг и почвай да снимаш. Докарай една подобна и да говорим.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: georgioiv   
Дата:   22-09-11 15:47

The_amateur: защо трябва да се заяждаме, напротив, да поспорим...:)
Дето вика hostnail- вади фотка от апарат, на когото там му е силата и нека спорим.... [smilie5]
За мен снимката си е с качество доста прилично да покажеш на приятели, за фейсбук, за арт снимка във ФФ, за 10х15... Т.е. напълно използваем кадър... Ако пък леко го нагримираме в шопа и ако бях уцелил фокуса да е на пчеличката - направо щеше да си е супер.... [smilie5]
Аз искам да сравнявам, давайте кадри на 12 800... :)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: 1vo   
Дата:   22-09-11 16:08

Нексаджии, тея статични фотки на 12800 спокойно се снмат и на 200 [smile]

Я пуснете някоя динамична, напр. тичащи дечица, да видим там как се справя ръчният фокус, пак на 12800 [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: The_amateur   
Дата:   22-09-11 16:17

Сори, ама нямам фотоапарат не само с използваемо ISO 12800,ами въобще с такова.
До скоро такова нямаше в 90% от апаратите.Хубаво е, че технологиите се развиват и един ден.......но за момента 12800 е по-скоро маркетингов трик отколкото реално използваемо.
Съжалявам ако съм бил рязък, но както и горби отбеляза във фотоса няма фокус, няма и детайл.
Аз самият не се сещам на първо четене за ситуация при която ще ми се наложи да ползвам 12800 ISO


Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: georgioiv   
Дата:   22-09-11 16:17

Така за майтапа извадих и стария воин - Canon 20D и реших да щракна с него и с некс-а по два кадъра с един и същи обектив на исо 6400... нищо не доказвам, така, за забавление ги пускам и за хора които се чудят DSLR ли да си купят или Сони НЕКС... [smilie3]

Canon 20D Lens - Fujinon 50/1.6 f8 -
с компресия - jpeg от дисплея на апарата


http://2011.fotogate.net/IMG_2290.jpg



без компресия - от acr, без корекции

http://2011.fotogate.net/IMG_2289.jpg





Sony NEX 5 Lens Fujinon 50/1.6 f8 - с компресия - jpeg от дисплея на апарата


http://2011.fotogate.net/DSC05927.jpg




без компресия - от acr, без корекции

http://2011.fotogate.net/DSC05929.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   22-09-11 16:27

Какво за ръчния фокус и следенето? На Олипуса не ставало щото дисплея му е ниска резолюцията ли?


http://karaatanasov.info/pics/DSC03384_DxO.jpg


Това е снимано миналта година когато нямаше peaking - сега е много по лесно, дори видео фул ХД се снима прекрасно на ръчен фокус [smilie18] [beer]

ПП Кадъра е с 18-55 сниман между другото и с него има ръчен фокус за ралзика май от други марки



Публикацията е редактирана (22-09-11 16:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: georgioiv   
Дата:   22-09-11 16:42

на мен принципно 12 800 не ми трябва... Представям аргумент по-долу, защо не ми трябва...
Колкото до динамичните обекти - куче снимано на 1.2 - върши ли работа.. ?
Не е прерарирано.... [smilie18] Не е на 12 800, ама при f1.2 на исо 200 е доста по-трудно принципно да нацелиш фокуса, отколкото на 3.5 при 12 800 исо....

Да... имам и една молба към привържениците на другите безогледалки - чакам снимка с такъв ДОФ.... [smilie21]


http://2011.fotogate.net/DSC05938.jpg


п.с./кадърът с кучето е 1 от 1..не както би се получило с Канона - 1 на фокус от 30 без/



Публикацията е редактирана (22-09-11 16:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: 1vo   
Дата:   22-09-11 16:54

Егати динамичните сцени [smile]
Всеки който е снимал гонещи се дечица на детска площадка е наясно за какво става въпрос, явно и вие, щом тактично пробутвате некви заспали песове [smilie5]

Такъв ДОФ правя и с архаичния китак на мойто Оли, пуцаш на 300 мм и готово [cool] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: Hotsnail   
Дата:   22-09-11 17:11

1vo порасна щерката не ще на площадка да търчи вече :-)

Следящия фокус не му е сила, но е по-добър от Оли Е ако това те притеснява. Разпознава лица и т.н.

За следене си ползвам а700, не съм и там 100% щастлив, ама не ми се дават кинти за обективи дето да имат супер бърз фокус т.е. Ссм или 1000-ка за най-евтиния. За е-5 цените на хубавата оптика са дори по-зле та ....ако ще сравнявам сони с олимпус аз съм си избрал. Има хора дето са взели олимпуса - доста повече пък взимат канон ако им трябва бърз следящ фокус. 7д май е най-доброто в момента. А77 може и да го приближава не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: georgioiv   
Дата:   22-09-11 17:28

1vo: ей сега ще си изгоня децата от компютъра, че да бягат на някаква архаична детска площадка.... [smilie18] [smilie18] [smilie3]
... ако забелязваш - песа не е заспал, ми върви....
.. а такъв доф със сапунерка ще направиш друг път.... на 300 мм със сапунерка песа ще изглежда по изключително различен начин... [smilie18] Все пак, ако не си по празните приказки, покажи.... Може и да си някакъв новатор, който прави портрети с 300+ /информация на ухо, тука обектива е 58мм./... [smilie18]



Публикацията е редактирана (22-09-11 17:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: s_dyakov   
Дата:   22-09-11 18:01

Снимките от Канона са доста по добри.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: vth41   
Дата:   22-09-11 18:02

Предварително се извинявам за офтопика!

Gorbi каза:

Да... имам и една молба към привържениците на другите безогледалки - чакам снимка с такъв ДОФ....


Е. не е точно с такъв ама става... като за м4/3...


http://photo-zona.net/images/user63435/album21568/large/1316703493_sziq9164_noktor_2.jpg



П.С. За съжаление снимката не е моя.[smilie2]



Публикацията е редактирана (22-09-11 18:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: mugen   
Дата:   22-09-11 18:41

Абе на кой му пука за 12000 исо, те още на 100 не могат да ги направят да снимат свястно [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: tvk75   
Дата:   22-09-11 19:32

не знам за грозната система на Сони,но някой гледал ли е PEN на Olympus

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: Alex-dan   
Дата:   22-09-11 19:36

Трябва да се гледа съотношение шум/детайл. Ако ще снимате някакви мазни, голям праз че снимал яко на 60 000 ИСО. То затова е система, понеже всеки елемент е важен. Остро стъкло и правилно заснет кадър спокойно носи на повече ИСО. А и да не говорим, че за такива екстремни иса си има и подходящите апарати. Все едно ще тръгнеш да конкурираш с некса някой с Д3 и 70-200/2,8 примерно за спортно събитие в зала...

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: the_drug   
Дата:   22-09-11 19:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: georgioiv   
Дата:   22-09-11 20:39

Alex-dan: хайде сега свободни съчинения...:) Ние, мисля обсъждаме апарати - фотокамери, и в темата за nex-7 аз ти показвам с примери, че предния модел спокойно се конкурира с нива на шум с APS-C ДСЛР. Което се вижда и по ревюта в интернет.
Сега, като нямаме аргументи разумни - намесваме "острите "обективи... Ми хубу - ама със същия тоя обектив Некс-а също ще извади добра картина... Да, няма да се справи с никор-а на спортно събитие, защото няма да има следящ фокус, но пък мога си щракам портретки с него спокойно, защото имам преходник за Никон. Както и за Канон, Минолта, Коника, P6, М42...:)
Друг въпрос е, че така желаната да се включи в темата динамична картина спокойно може да се отщрака с автофокусните 18-55 и 18-200. Бърз фокус, 7 кадъра в секунда, в некс 7 сигурно са повече... Да не забравяме че има вече и адаптер за който много му е на зор - да си сложи всички Сони обективи на Некс и да има автофокус с тях... А там изборът и качеството са на висота...
От година и два месеца щракам с некс.... аз не говоря от четено в нета или измукано от пръстите:)
Дайте нещо реално - някакъв недостатък на тая система от вашия опит, или да я сравним с лично вашия апарат...
Примерно - аз мога тва и тва с моя апарат, я да те видим с некс-а дали ще стане.... [smile] Птичарски апарата явно не е... Дайте да изкопаем друг недостатък, че така е скучно... Толкова тотално смазани в тази ниша са другите подобни системи, че даже не е интересно, не става спор... [smilie5]



Публикацията е редактирана (22-09-11 20:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: Alex-dan   
Дата:   22-09-11 21:03

Аз всъщност не разбирам някой каза ли нещо лошо въобще за апарата ти, че се почна това всичкото. Аз горе говоря съвсем по принцип...

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: georgioiv   
Дата:   22-09-11 21:15

Aleh-dan - и аз по принцип.... Не говоря точно за моя апарат, а за системата Некс...
Тезата ми е, че е единственото в момента на пазара в клас - малки безогледални апарати с възможности като на ДСЛР, което твърдо си заслужава парите и като съотношение цена/качество/възможности е просто безапелационен лидер... [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: Alex-dan   
Дата:   22-09-11 21:25

бтв, писах по-горе това заради репликата ти, че големите апарати колко стрували и т.н. Просто са с различно предназначение и няма какво да ги сравняваме, но не може да не се отбележи, че това което видях тук наистина си е чудесно за Некса [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   22-09-11 21:45


http://fotkidepo.ru/photo/351453/38172WgyUgkHjPZ/PeZvO3qXI2/691032.jpg



NEX7 + LA-EA2 + 85/2.8

Нека да шуми. Някой като покаже подобна снимка с апарат за под 3 бона ще говорим пак

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: tvk75   
Дата:   22-09-11 22:28

може може,а ти можеш ли да обясниш защо [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: the_drug   
Дата:   22-09-11 22:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: vanquished   
Дата:   22-09-11 23:52

Че с А580 + 85/2.8 мисля няма да е по-лоша картинката .

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   23-09-11 00:08

vanquished Снимай пускай и да коментираме.

Просто некс-7 има повечко пиксели. При същата композиция с 16 мегапиксела ще има по-малко детайл.



Публикацията е редактирана (23-09-11 00:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: thor   
Дата:   23-09-11 00:19






за мен, за в момента, за пУртретки - Sony Nex са най доброто от всички сапунерки/безогледалки на пазара…..

две картинки - Nex-3 + Canon EF 135mm f2.0L + Exif

http://i.minus.com/ifRASHRIvoqno.jpg




http://i.minus.com/iX9KvXOkRDTdV.jpg



[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: georgioiv   
Дата:   23-09-11 00:38

да, и за портретки става.... [cool]

с коника 40/1.8


http://2011.fotogate.net/DSC03120_2.jpg



с Никор 105/2.5


http://2011.fotogate.net/DSC03213.jpg


със супер Такумар 135/2.5


http://2011.fotogate.net/DSC01167.jpg





Публикацията е редактирана (23-09-11 00:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: thor   
Дата:   23-09-11 03:46





само за по 200$ апаратчето, новичко с гаранция - минимум една година, пък не виждам, коя друга безогледална сапунера ще ги конкурира…..



http://i.minus.com/irn0pk7SQYORP.jpg




http://i.minus.com/iZJoQhDrPwY3A.jpg



а може бииии……. и по-евтино да се намерят……

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: mugen   
Дата:   23-09-11 09:10

NEX-3 и NEX-5 са на доста интересни цени в Техномаркет и Технополис [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: georgioiv   
Дата:   23-09-11 10:16

да, ама хората са чували, че хубавите снимки ставали само с голямо черно тяло, на което обикновено пише Никон или Канон... Всъщност не е вярно, но все пак с друго око се гледа на тях... Вдъхват респект... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: thor   
Дата:   23-09-11 10:46






един от "динамичните" кадри - на дете, на четири години, 4 секунди го делят от горния чернобял….

пълна картинка 100% + Exif
Nex-3 + Canon EF 135mm f2.0L

http://i.minus.com/iNu1WjBpUYUrU.jpg



[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: mugen   
Дата:   23-09-11 10:57

Перфектно си го заковал [smilie24]

Снимките на тая страница показват къде му е силата на NEX - приема всякакви обективи.


Sony направо могат да преустановят производството на буркани и пак ще се продават телата. [smilie18]
Въпреки, че последните няколко не са лоши - 50/1.8 OSS, 30/3.5 Macro и 24/1.8 Z.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: s_dyakov   
Дата:   23-09-11 13:00

Айде баш $200 да не е.

Във Фючуршоп-a най евтиния некс (кита на Некс-3 и Е16) струва $452.06 CAD с данъка.. което си е над 630 лв.

В технополиса е с 50 лева по-евтино.



Публикацията е редактирана (23-09-11 13:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: thor   
Дата:   23-09-11 13:35






след, като продадох обективите, на мен ми излезнаха под 200$…….


http://i.minus.com/ib1Rg8XvpgACEX.jpg



[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: s_dyakov   
Дата:   23-09-11 13:47

Супер - значи добра сделка си направил. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   23-09-11 14:26


http://karaatanasov.info/pics/bee.jpg



Да не ни подминат никонци. Ето какво може да прави китука 18-55 на припек. Току я щракнах.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: vanquished   
Дата:   23-09-11 16:12

hotsnail , нямам още 85/2.8 :) , чакам 35цата .

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: kjey   
Дата:   23-09-11 18:00

Здрасти, изчетох цялата тема и взех да се запалвам и аз по тия NEXове[smile].Въпроса ми е има ли винетиране с канонски EF-s обективи(за кропнати матрици),тъй като те са направени за кроп фактор 1.6, а на NEXа е 1.5?Интересно ми е какво се случва със стабилизацията в обектива - има ли начин тя да работи?

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: s_dyakov   
Дата:   23-09-11 18:49

Винетиране няма да има, но и друго няма да има.
Няма управление на блендата, няма автофокус, няма стабилицация
Т.е. ЕФ обектива е изцяло ръчен - и за да затвориш блендата ще трябва да ти се намира под ръка Канонско тяло.


Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   23-09-11 21:33

http://goo.gl/YtPP1


Ето и тест на сензора.

Доста добре се справя предвид наличието на полу прозрачно огледалце.

От това сравнение с А580 и А55 може човек да екстраполира колко по хубав ще е некс-7 т.е. шума ще е подобен на Д7000 а резолюцията бая по висока.


http://goo.gl/5MlxG




ПП Мале подмина ни темата за никончовците .....срам

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: thor   
Дата:   23-09-11 23:13








пробвал съм само един обектив за/на EF-S байонет-> Sigma 10mm f2.8 EX DC HSM Fisheye за Canon, обектива не винетира, но има затъмнения/винетиране заради сенника, които могат да се кропнат/изрежат и обектива си е напълно използваем…..


Sony Nex-3 & Sigma 10mm f2.8 EX DC HSM Fisheye за Canon, диафрагма отворена на @f4.0 + Exif

http://i.minus.com/i8mkPueR.jpg




http://i.minus.com/ij8YkKLY.jpg




http://i.minus.com/ibtuFG9PQ.jpg




http://i.minus.com/idesmfv9i.jpg




http://i.minus.com/iDHzE3O4.jpg




http://i.minus.com/idIjCTtND.jpg




http://i.minus.com/ibaDQNHyK.jpg




http://i.minus.com/ih3HOdRU.jpg








галерия


[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: kjey   
Дата:   24-09-11 00:09

s_dyakov - Е за това със блендата не се бях замислил?Много кофти че не може да се управлява[smilie10] Стабилизацията бих прежалил, но смяната на блендата.......[smilie8]



Публикацията е редактирана (24-09-11 00:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: mugen   
Дата:   24-09-11 00:24

Е, може да управляваш блендите само на A-mount обективите с един от адаптерите на Sony, за другите марки са само механични за сега, няма как. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   24-09-11 00:29

Никорите поне част от тях имат ръчен контрол на блендата

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: kjey   
Дата:   24-09-11 00:31

Мдааа...., значи на първо време NEX 5N+китовия 18-55 може би...?[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: mugen   
Дата:   24-09-11 00:35

Автор: hotsnail
Никорите поне част от тях имат ръчен контрол на блендата




Но говорех за управление от камерата [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: kjey   
Дата:   24-09-11 00:37

Поне със стария Хелиос 58/2 ще имам ръчен контрол на блендата....[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: thor   
Дата:   24-09-11 00:39








EF, EF-S обективите можеш да ги ползуваш на оптималната им бленда/диафрагма там където получаваш най добро качество, а на пазара все още се намират евтини ръчнофокусни обективи за по 10-15-20-30$, които не отстъпват по качество на аутофокусните им аналози…

по долу една картинка с Minolta MD 50/3.5 Macro, което купих за 4.95$……

Sony Nex-3 & Minolta MD Rokkor-X 50mm f3.5 Macro, максимално отворена диафрагма на @f3.5 + Exif, от ръка…………

https://photo-forum.net/static/forum/2011-09/yrpo2159.JPG


http://i.minus.com/iwViJu44PoF5i.jpg



просто трябва да спестиш от цената на фотоапарата и за 250-300лева ще имаш джобен фотоапарат с възможности за добра картинка, като на 1.5x сензор DSLR…

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: georgioiv   
Дата:   24-09-11 00:50

Всъщност, основната разлика с ДСЛР е, че нямаш огледало и внушително черно тяло. Обаче всичко друго си го имаш + компактни размери и пестиш поне 1000 лева от тяло, и поне 2-3000 лв. от комплект обективи, 1/10 от които пари можеш да си купиш към 10-на хубави механични стъкла и да си играеш с тях да снимаш години наред, напълно задоволен от възможностите и качествата им.... [smile]
Ама то май малцина са които си купуват апарати за снимане... ПОвечето са за гъзария.... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: kjey   
Дата:   24-09-11 09:38

gorbi:"Ама то май малцина са които си купуват апарати за снимане... ПОвечето са за гъзария.... [smilie5] " - Добре казано[cool]
Именно поради факта че на моменти ми омръзва да мъкна внушителното черно тяло(което и тежи...), и една торба с обективи - и те все тежки[smilie2], съм привлечен от идеята за компактно тяло с голяма матрица, което да ми влиза в джоба и да има хубав jpeg.(че ми е и омръзнало да конвертирам от row)А според доста хора SONY имат най читав jpeg[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: Alex-dan   
Дата:   24-09-11 09:55

Такива генерални заключения [smilie11] То щото винаги е имало некс... А и сега като има, давайте да разпродаваме, че да не изглеждаме гъзари [smilie5] В момента НЕКС-а си е в категорията на гъзарията ако не сте го усетили [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: the_drug   
Дата:   24-09-11 10:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: Alex-dan   
Дата:   24-09-11 10:06

Пред очите направо ми е гръмкото:
"Ти още нямаш некс? Гъзар! " [smilie18]
Времената се менят, след 10 години може на 1 ДСЛР да има 5 некса, нищо чудно, ама такива изказвания в момента [smilie8]



Публикацията е редактирана (24-09-11 10:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: vanquished   
Дата:   24-09-11 10:38

Стига с тая глупост за големия черен апарат и гъзарията - само на човек , който го е направил заради това може да му хрумне подобно нещо . Всеки ще купува това , което му е удачно [beer] .

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: чепат   
Дата:   24-09-11 11:01

Моля, кажете как стои въпроса с преходниците? от къде поръчвате?

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: Ivan_A   
Дата:   24-09-11 11:04

http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1042&message=39421096


За по-удобно, линковете пълен размер:

http://www.flickr.com/photos/qwz/6174450535/sizes/o/in/photostream/


http://www.flickr.com/photos/qwz/6174974216/sizes/o/in/photostream/


http://www.flickr.com/photos/qwz/6174448867/sizes/o/in/photostream/


http://www.flickr.com/photos/qwz/6174975528/sizes/o/in/photostream/


Preproduction е - това обяснява много, надявам се.



Публикацията е редактирана (24-09-11 11:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: georgioiv   
Дата:   24-09-11 11:24

добре, хубаво е че подскочихте така, значи може да се дискутира по темата.... :)) Но нека да е по същество... Ако днес трябва да си купиш фотоапарат и си масовия понапреднал любител-потребител, какво ще те накара да дадеш минимум 3 пъти повече пари за "голямото черно тяло".

а/птичар си - няма как та, трябва си стабилното тяло на което да сложиш базуката

б/любител фешън гуру - там си трябва фулфрейм за да омажеш хубаво зад мадамите - нещата отиват на доооста по-голяма сума

в/гъзар си - нямаш пари и нямаш идея защо, но си чувал че канон и никон са яки и понеже те мързи да четеш непременно трябва да събереш цялото си богатство или да вземеш на изплащане ДСЛР

д/абсолютен фетишист си на марката Канон/Никон/Сигма - не те вълнува колко ще ти струва, но заветния нов модел пуснат тази седмица трябва да го имаш на всяка цена...



... приемам и други предложения като варианти..... Както и приемам всякакви доказателства, оспорващи моята теза, във вид на - ами ти с твоя некс, можеш ли го това....??? [smilie5]
... до тогава смятаме, че the_drug е прав и всичките ви аргументи са като *кия на пясък..., т.е. празни форумски дърдорения :)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: vanquished   
Дата:   24-09-11 11:24

Много пъпки бе....

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: mugen   
Дата:   24-09-11 11:44

Между другото БГ упътвания за два от новите NEX-ове, за който се интересува:


NEX-C3 - съкратено
NEX-C3 - дълго

NEX-5N - съкратено
NEX-5N - дълго

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: s_dyakov   
Дата:   24-09-11 12:38

thor: Снимките със сигмата са страхотни[smilie24]

Вместо ЕФ можете да ползвате всякакви ръчни обективи които си имат ръчно управление на блендата. Стават всякакви както за СЛР-и така и за телеметрици. Предимството на Телеметричните е че са малки по размер.

Аз в момента имам адаптери за Contax-G, Minolta MD, Canon FD, M42, Exakta, DKL, M39, K. Има страхотни стари обективи които на Некс се държат много добре.

Вчера четох че са направили адаптер за м4/3-ЕОС с управление на блендата но за момента е много скъп (около $400) и е по скоро таргетиран към видеографите.

А относно Jpeg-a можем да поспорим дали Сони са най добрите там. Лично за мен Олимпус са номер 1 относно качеството на директният Jpeg (говорим за мерене и правилен баланс на бялото)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   24-09-11 13:21

http://esupport.sony.com/US/perl/news-item.pl?news_id=439&mdl=NEX5N


Проблема с 5N е вече решен!

Май затова го нямаше много в Европа. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: kjey   
Дата:   24-09-11 13:54

s_dyakov - този адаптер с управление на блендата е нещо интересно[smilie24], защото освен човек да ползва стари ръчнофокусни е хубаво и да може пълноценно да използва и новите си обективи.Цената която споменаваш не е ниска, но пълно щастие няма[smilie5].Макар че сравнена с цената на обекти висок клас(над 1000$), би могла да се преглътне[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: s_dyakov   
Дата:   24-09-11 14:05

Ами оказва се че блендата се контролира само на ръка с клавиатура, а не от камерата.

http://store.redrockmicro.com/livelensmft


Според мен това има смисъл само за видеокамера - за малка безогледалка е леко безмислено.


Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: чепат   
Дата:   24-09-11 14:58

s_dyakov, с някоя от палачинките на Пентакс пробвал ли сте? [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: s_dyakov   
Дата:   24-09-11 15:18

Нямам пентакски палачинки за съжаление - а и те няма да са точно палачинки на безогледалка. Адаптерите са дълги за СЛР-ските обективи.

Най вероятно ще да са хубави обективи - ако ти се намират вземаш си един адаптер и си ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: kjey   
Дата:   24-09-11 15:38

М/у другото някой има ли идея кога ще се появят у нас новите NEXове - 5N и 7, и на каква цена?
Като гледам в B&H - Sony Alpha NEX-5N Digital Camera with 18-55mm Lens (Black) - Price: $699.99[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: ZENON   
Дата:   24-09-11 17:30

Абе верно адаптери от де?
Е-bay?
Че вместо да мъкна К-5 и кило обективи по горите, тва 5Н се е утепало с ръчните дома.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: dikimee   
Дата:   24-09-11 17:31

Ако се вярва на една весела Сони тема от базара - скоро, за 1500лв, а догодина по това време - за 700 [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: s_dyakov   
Дата:   24-09-11 19:20

Ами такъв е прогреса - и аз дадох 1000 преди година а сега е 600 същият Некс.
Но какво да се прави.. развитие - Хитовите неща са скъпи в момента на излизането им на пазара.

Адаптерите от ибей да. Желателно е продавача да е от Хонг-конг. Тяхната поща като бивша Английска е сравнително по-бърза.


Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   24-09-11 20:13

1300 лева е НЕКС-5н с китака (свестен китак е между другото)

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/200407012012.html

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: kjey   
Дата:   24-09-11 20:35

Бре цената не е толкова страшна[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   24-09-11 20:40

Ами аз гледам продавачите да са от Европа. Най-често от Англия дават сносни цени.

Зех си за Конткс Г и за М39 адаптери - тия системи са с близка работна отсечка и адаптерите са сравнително тънки.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   25-09-11 23:18

http://www.flickr.com/photos/sportsphotorob/6182588592/in/photostream/


Още примери с цайса и 7-цата

Явно от сони дълбаят здраво. Това било нов цайс

В блога си човека е писал туй онуй

http://thepicturedesk.blogspot.com/2011/09/using-sony-nex7-with-zeiss-e-mount-24mm.html

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   26-09-11 23:11

НЕКС-7 става за студио!!!

http://www.youtube.com/watch?v=P8gj6042htI


http://www.youtube.com/watch?v=Cjfbpv8yYw0&feature=related


http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=vT5kN-2TrHQ

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: mugen   
Дата:   26-09-11 23:14

Къде са снимките [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: mitakabs   
Дата:   27-09-11 08:26

Zeiss 135 с новия адаптер

Добре изглежда с 135 цата...[smilie5]



Публикацията е редактирана (27-09-11 08:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: siluet   
Дата:   28-09-11 17:23

Клик, клик ....

http://esupport.sony.com/US/perl/news-item.pl?news_id=439&mdl=NEX5N



Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   29-09-11 00:19

http://www.youtube.com/watch?v=c2waPaTwM94


Интересно

ПП Тоя дето се прави на мутра е супер странен



Публикацията е редактирана (29-09-11 00:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: s_dyakov   
Дата:   29-09-11 09:26

Хе ..[smile]
Бабанката сигурно е пратен от Сони да пази Некса. Да не вземе да забегне смехуркото с нея и да я продаде в ибей примерно.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: georgioiv   
Дата:   06-04-18 20:16

Тука вече не издържах да я вдигна тази тема [smilie5] Колко бисери има... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: burningice   
Дата:   06-04-18 21:12

A kak се представя по-малкия му брат - nex-6?

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: iasen2   
Дата:   06-04-18 22:45

Интересно, героите пак са същите....

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: Mogila   
Дата:   06-04-18 22:47

hotsnail си говори същите неща като от преди 7 години...

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: Synthy   
Дата:   06-04-18 23:01

написа:

> A kak се представя по-малкия му брат -
> nex-6?

чудесно, като за апаратче на 5г. не е зле, но и не очаквай чудеса.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   06-04-18 23:03

Могила който може още тогава е видял къде отива влака. Факт е, че NEX-7 на практика показа безсмислието на ДСЛР-а. Първата камера, която ми даваше всичко, което може един ДСЛР.

Сензора и качеството на снимките беше супер. Имаше нещо много специално в тая камера.

ПП След кратко ровене в Гугъл виждам че темата ми от 2010 за NEX-5 е изгубена. 5-цата е много приятна камера. Подобно на 7-цата с много качествен дизайн и сглобка.



Публикацията е редактирана (06-04-18 23:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: quazimodo   
Дата:   07-04-18 06:24

hotsnail написа:

> 5-цата е много приятна
> камера. Подобно на 7-цата с много
> качествен дизайн и сглобка.

Ъ-ъ, орЕхи ли ше кълцаш с нея или ше снимаш[smilie18][beer]?



Публикацията е редактирана (07-04-18 06:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: burningice   
Дата:   07-04-18 08:02

Да, но петицата няма визьор, а за недовиждащи хора, екстрата е важна (опит с 3С).

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: quazimodo   
Дата:   07-04-18 08:17

burningice написа:

> Да, но петицата няма визьор, а за
> недовиждащи хора, екстрата е важна
> (опит с 3С).


Мда, особено почти на тъмно, когато с ДСЛР не се вижда нищо.



Публикацията е редактирана (07-04-18 08:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: iasen2   
Дата:   07-04-18 08:23

но всичко е точно, щото снощи снимах с некс, некс. некс
........

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: georgioiv   
Дата:   07-04-18 09:05

5-цата е велика камера. Направи миниреволюция с анонса си. Другият основен играч тогава бе Самсунг. Интересно е как коренно различно се развиха нещата при тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: iasen2   
Дата:   07-04-18 09:30

самсунг поеха по верния път. сони останаха в потъващия кораб на фотоапаратите за ентусиасти.

самсунг винаги са били по добрите и затова са и в учебниците по маркетинг. сони винаги са произвреждали провалящи се технологии.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: kvakioh   
Дата:   07-04-18 09:30

Кой не е сменил гумите на Nex-7, значи не го е ползвал като хората.
Сега същото се получава и с други камери, факт е, че Сони не подобряват с времето нещата. ЗА екраните същото с лющенето. Но работят яко.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: georgioiv   
Дата:   07-04-18 09:41

да, изключително потъващ кораб. скоро на тоя кораб ще се качи куцо и сакато де снима и записва видео, за да потънат заедно [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: farushko   
Дата:   07-04-18 09:49

Отвратителен дизайн има това Сони.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: iasen2   
Дата:   07-04-18 10:32

брат, всеки ентусиаст снима с телефона си, кексовете вече са минало....

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: georgioiv   
Дата:   07-04-18 10:38

мда... то на някои и телефона им е достатъчен да си мейкат кича... Но пък има и хора по-взискателни към параметрите на техниката си и към естетическите си възприятия. Нека има и за тях нещо [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   07-04-18 10:58

Да факт на 7-цата и сменях гумите като на никон. Ама мисля, че само първите бройки и първите гуми бяха от Никонски тип.

Виж със стъклата е болест още от ДСЛР-ите и при некс-овете заради големия тираж направо изригна. Ако си с протектор не те лови, но инак.....

При мен и дясното колелце му се износи боята по ръба и си купих ново....

Хубава камерка беше некс-7. а6000, сега а6500 продължават с тоя дизайн и вече доста по-изгладена ергономия.

На некс-7 най-тегаво беше да минеш от един режим на снимане на друг. Много настройки имаше но никакви пресети и памети и т.н. Веднъж като догодиш настройки за студио, пейзаж, портрет и вече върви работата лесно....

ПП Между другото А7м3 е с екран подобен на телефон заради тъча и не ползва вече добре познатите протектори на предни А7 и RX модели. Сега протектора е като тия китайските за телефони 9Н или нещо подобно....



Публикацията е редактирана (07-04-18 11:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: georgioiv   
Дата:   07-04-18 11:22

На мен А7-2 се отчекнаха гумички и спряха да ми щракат две от посоките на джойстика.. Иначе е бетон [smilie5]

А nex- a, чисто 5, си е здрав и до днес, няма никакви липси и неработещи части, все едно не съм го подмятал 7 години...

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »