Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Препоръчайте обектив за . . .
Автор: g_ivanofff   
Дата:   22-09-11 20:31

Здравейте,
тялото, с която разполагам е Canon 450D. От скоро съм във форума и от още по-скоро съм с този апарат.
Та:
Търся си подходящ обектив за снимане на . . . облаци. Още от малък почнах да откривам форми, фигурки и животни в облаците. Та сега ми се иска да запечатвам тези мои "открития" и съответно не знам кои обектив ще е най-подходящ.

Предварително благодаря на отзовалите се съфорумци.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте обектив за . . .
Автор: gbrain   
Дата:   22-09-11 21:25

извинявaй, aмa... мухaхaхa... инaчe нeщо от сортa нa 10-22 или друг до към 85мм.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте обектив за . . .
Автор: georgioiv   
Дата:   22-09-11 22:09

хм... За облаци всички обективи стават, зависи цели небета ли искаш да снимаш или фрагменти... Във всеки случай, какъвто и обектив да си вземеш, ще ти е нужен пола (поляризационен) филтър....

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте обектив за . . .
Автор: cameraman   
Дата:   22-09-11 22:28

Навремето имаше една марка Коника, дето им ползвахме филмите за Конни състезания... За облаци обаче.... не съм виждал филми..... и обективи.... Моята препоръка е поларизационен филтър....

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте обектив за . . .
Автор: chipsy   
Дата:   23-09-11 00:25

70-200 за фрагменти
18-55 за цели небета

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте обектив за . . .
Автор: shampoanta   
Дата:   23-09-11 00:59

заОблиЦи-ци трЕбе се избира между 17 и 24мм тилт ,в зависимост от размера на облици-ците

http://www.your-purchase.com/wp-content/uploads/ET533201109140431382.jpg


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте обектив за . . .
Автор: jekopj   
Дата:   23-09-11 09:18

На твое място бих взел нещо универсално от рода на 28-200 /примерно/,но според мен филтрите са по-важни и колкото са по-разнообразни,толкова по-добре.

Защо не експериментираш освен със снимки на облаци и с такива на дъга след дъжд,на светкавици в нощното небе и т.н.,идеи много.[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте обектив за . . .
Автор: s_dyakov   
Дата:   23-09-11 13:07

Според мен ти трябва нещо което е с по-малко аберации.
Някой праим на 28мм примерно или по-висок клас зуум. Виж в базара - има ръчнофокусни 28-ци за почти без пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте обектив за . . .
Автор: g_ivanofff   
Дата:   27-09-11 22:34

Благодаря на всички за мненията и препоръките.
На първо време ще се екипирам с поляризационен филтър.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте обектив за . . .
Автор: vgramatikov   
Дата:   28-09-11 09:42

70-200 4 Л

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте обектив за . . .
Автор: thumper   
Дата:   28-09-11 13:36

Преди филтър си вземи обектив. На байонета на апарата не се слага филтър [smilie21]

Иначе хората са казали - 18-55ИС + 55-250ИС, или някой съвсем туристически 18-200мм. А относно 70-200Л, дето са писали, щом задаваш такива въпроси, Л-ка не ти трябва [smilie3]

Относно ръчнофокусните, които също са ти предложили, не ти препоръчвам, щото не е мн готино да се взираш дълго в яркото небе, фокусирайки.



Публикацията е редактирана (28-09-11 13:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте обектив за . . .
Автор: PolarBear   
Дата:   28-09-11 20:01

Канон EF 28-105/3.5-4.5. Започни с този. В базара се продават няколко на много добра цена. Оптически е чудесен за парите си, а след като поснимаш с него ще разбереш кои фокусни разсточния не ти достигат. Специално за ТВОЕТО снимане.

Вариант - Канон EF 24-85/3.5-4.5. И той се предлага, макар и малко по-рядко и е малко по-скъп, но за около 300 лв не е проблем да се намери. Чудесен оптически. Дори мъъъничко по-добър от предишния. И като се замисля, препоръчван него като първа възможност...

Поляризационният филтър е задължителен. Купува се след обектива, за да е със същия диаметър.

Успех!

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »