Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помощ с Nikon D90
Автор: phD_Capture   
Дата:   20-09-11 18:54

Взех си Д90 наскоро и съм много доволен от апарата,но имам въпрос...Може ли да се снима повече от 30сек? Ще съм много благодарен на тези които могат да ми помогнат и да кажат как точно да го направя.
Благодаря предварително [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с Nikon D90
Автор: gbrain   
Дата:   20-09-11 18:56

с дистaнционно

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с Nikon D90
Автор: ivomorskiya   
Дата:   20-09-11 19:01

С дистанционно, от статив и на булб. Задържаш колкото ти е кеф! Успех!


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с Nikon D90
Автор: turntablism   
Дата:   20-09-11 19:30

Колегите са ти отговорили, двата начина за които се сещам аз: настройваш на Bulb и задържаш спусъка колкото ти е кеф. Този начин е малко гаден защото ще ти писне да си държиш пръста на бутона, а и през цялото време ще вкарваш някакви трептения. Другият начин е с дистанционно най обикновено, като си купиш такова, настройваш апарата на режим дистанционно ( задържайки вторият бутон в дясно от горния дисплей и въртейки врътката ) , на екрана се появява дистанционно. И тук докато търсиш Bulb ще откриеш вместо него едно "- -" това значи,че про първоначално натискане на дистанционното затвора ще се отвори и при повторно натискане ще се затвори. Единственото ограничение са 30 те минути доколкото знам. Това е защита против прегряване. Апарата не може да стои повече от 30 минути на live view или с отворен затвор като цяло. Дано е било полезно до някъде...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с Nikon D90
Автор: mopt   
Дата:   20-09-11 21:19

Ако не се лъжа bulb режима е достъпен само на М.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с Nikon D90
Автор: hemilio   
Дата:   20-09-11 21:22

книжката чете ли я?[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с Nikon D90
Автор: atrifonov   
Дата:   20-09-11 21:49

Без да искам да те обиждам, но май не си за Д90

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с Nikon D90
Автор: phD_Capture   
Дата:   21-09-11 09:58

Мерси много на всички,специално на turntablism. Справих се с дистанционното и утре ще изляза малко извън София да "тествам" [smilie5]
П.С. atrifonov мерси за съвета,но мисля че не съм и за сапунерка. Все пак трябва да се почне от някъде и мисля че Д90 е добре като за начало.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с Nikon D90
Автор: atrifonov   
Дата:   21-09-11 10:34

D90 е супер апарат, но си трябва и много четене, успех[smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »