Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Папараци, тролове или...
Автор: Мона   
Дата:   19-09-11 19:31

Много ми се ще да засегна въпроса за поведението на фотографите по време на събитията, които отразяват. Съобразяват ли се с това, дали пречат на участниците и обикновените зрители, или, увлечени в лова на фокуса, забравят елементарното си възпитание (ако някога са го имали изобщо, де).
Повод да повдигна този въпрос е едно събитие в наше село - историческа възстановка на посрещането на император Септимий Север в град Августа Траяна. Място на действието - Античния театър. Участници - различни клубове от страната, които наистина изнесоха впечатляващ спектакъл. Обаче...
Честно казано, бях потресена от поведението на няколко фотографи, които най-безпардонно се разхождаха по сцената, навираха се в участниците и изобщо, се държаха така, като че са сами и друга публика няма. Беше невероятно трудно да се направи "чист" кадър, в който да не се изтъпани някой излишен персонаж с фотоапарат или видеокамера в ръка. Съжалявам, че не заснех най-бруталните сцени, но и това което имам, мисля, че ще даде ясна картинка за проблема. (Ако има някаква нова мода и вече е практика разни фотаджии да се качват в театъра на сцената, за да направят по-удобно снимките си, моля да ме извините и не четете по-нататък. Аз ще се извиня и ще си посипя главата с пепел.)
Та така, обещаните кадри:
Малка част от стадото/ятото/хергелето с камери:


https://lh6.googleusercontent.com/-3lIOeF9a7zM/TndklnZU09I/AAAAAAAABYo/DE7l5n7TAZM/s512/IMG_2745.jpg



Някои бяха съвсем дискретни и се вписваха прекрасно в сценария:


https://lh4.googleusercontent.com/-9NWhLDxUgfM/TndkopyibkI/AAAAAAAABYs/uzliQRrtbu0/IMG_2747.jpg



Други, обаче, решиха, че сапунерката в ръка играе ролята на пропуск за императорската ложа:


https://lh6.googleusercontent.com/-XZBVfFhH0Yg/TndktIrC4cI/AAAAAAAABY0/XK4FYp67xR8/IMG_2760.jpg



Същият беше и седнал в краката на императора, но го изгониха. Горкият! Хората на изкуството винаги са били прее..., пренебрегвани, да!


https://lh6.googleusercontent.com/-VDHEpUlps0M/TndkukncCPI/AAAAAAAABY4/KPwo18UIxEk/IMG_2761.jpg



Още един от най-активните "участници", които даже изнасянето на "мъртвия гладиатор" не може да смути:


https://lh6.googleusercontent.com/-yNuoA2y2HMk/Tndk0iQ47HI/AAAAAAAABZA/qoCtwMXeCtk/IMG_2919.jpg



Но... Смее ли някой още да твърди, че терминът папарак идва от онзи филм на Фелини? Да бе, да! Я вижте какво става тук? Докато императорът, свитата му и цялата екзалтирана публика се вълнуват ще живее ли или не победеният гладиатор, една папараца извади фотоапарат изпод туниката и започна делово да събира компромати. Не може да се отрече, че беше много тиха и дискретна: [smilie24]


https://lh4.googleusercontent.com/-ug42KO5OAyU/Tndk1hIamYI/AAAAAAAABZE/Q38Qv13Mfqk/IMG_2942.jpg



За най-велик, по мое скромно мнение, трябва да бъде обявен човекът с триножника от следващата снимка - съжалявам, че не документирах как се беше наврял в строя на легионерите и... Всъщност, не разбрах добре какво точно правеше - дали им снемаше зъбния статус, или им броеше космите в носа. От разстояние 15 см няма какво друго да прави... [smilie11]


https://lh4.googleusercontent.com/-ID_N4xcoP7E/Tndk2-uBWDI/AAAAAAAABZI/acbEJoBKtjo/IMG_3021.jpg



Майтап, майтап, ама накрая ще попитам сериозно - когато гоните моментите, мислите ли, че има и други хора край вас, даже колеги, или се кефите, когато успеете да препречите гръб/задник или друга част от тялото пред нечий обектив? [shtrak]
Думи като колегиалност, етика, възпитание важат ли за гилдията или... На когото майка му както се е справила през първите седем?
Дано не съм ви отегчила с предългото си излияние, ама много ми беше насъбрано. Не, че и публиката се държа особено възпитано, ама това е въпрос на друга тема. И друг форум.

ПП Искрено се надявам въпросните "папараци" да четат този форум, да се познаят и засрамят, поне малко.
А дано, ама надали...

Отговори на това съобщение
 Re: Папараци, тролове или...
Автор: hemilio   
Дата:   19-09-11 19:47

[smilie24] верно е дразнещо!

Отговори на това съобщение
 Re: Папараци, тролове или...
Автор: asahi   
Дата:   19-09-11 19:48

Етика и възпитание са разтегливи понятия. Ако 90 фотографа го имат и 10 го нямат мазалото е налица.
Затова се прави организация на мероприятието - нещо далеч по-конкретно и приложимо. При добра организация 99 фотографа ще се съобразят, а единият нарушител ще бъде глобен.

Как се прави организация? Има си професионалисти за това - потърсете ги, ако не можете сами.

Отговори на това съобщение
 Re: Папараци, тролове или...
Автор: tziko   
Дата:   19-09-11 19:55

Пълно е със подобни екземпляри на всякъде[smilie23]
Особено по сватбите, гостите кво правят - не е истина, после фотографа трябва да прати младоженците да си търсят "професионалните" снимки от гостите защото той е успял да заснеме само гърба на един-двама-трима "фотографи".

Отговори на това съобщение
 Re: Папараци, тролове или...
Автор: pefoto01   
Дата:   19-09-11 20:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Папараци, тролове или...
Автор: vladod   
Дата:   19-09-11 20:28

Тези с телефоните броим ли ги???
А тези от участниците, дето, вместо да си изпълняват ролята, щракат???
Много започнахте все фотографите да изкарвате виновни[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Папараци, тролове или...
Автор: chukov   
Дата:   19-09-11 20:28

Аз обикновено ги гоня като много много не им цепя басма

Отговори на това съобщение
 Re: Папараци, тролове или...
Автор: pefoto01   
Дата:   19-09-11 21:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Папараци, тролове или...
Автор: navy   
Дата:   19-09-11 22:55

ха ха ха

тоя чак статива разпънал между актьорите ха ха ха

Абе това марихуана ли е на преден план в дефокус [smilie8]


https://photo-forum.net/static/site_pics/159/5_1309979712.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Папараци, тролове или...
Автор: Мона   
Дата:   19-09-11 23:15

navy написа:


> Абе това марихуана ли е на преден
> план в дефокус [smilie8]

Не, казва се партеносисус.


Отговори на това съобщение
 Re: Папараци, тролове или...
Автор: mondragon   
Дата:   20-09-11 00:04

Аз тук фоторепортери не виждам, само щракачи със сапунерки...

Отговори на това съобщение
 Re: Папараци, тролове или...
Автор: danvan16   
Дата:   20-09-11 00:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Папараци, тролове или...
Автор: Найден-Стоянов   
Дата:   20-09-11 01:02

Забелязвате ли как хората които си изкарват хляба с фотография,тук взеха да пишат как темата не струвала и тем подобни.Това ми подсказва,че може би и те са били като тези фотаджии от горните снимки.

И на мен на балове и сватби ми е чудно защо аджаба,трябва да сложиш някой широк обектив и да се вреш в хората,а не сложат някой теле-обектив(както правя аз) и да снимат без да притесняват....

Наистина е до възпитание.

Отговори на това съобщение
 Re: Папараци, тролове или...
Автор: pefoto01   
Дата:   20-09-11 01:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Папараци, тролове или...
Автор: mondragon   
Дата:   20-09-11 02:16

защо аджаба,трябва да сложиш някой широк обектив и да се вреш в хората,а не сложат някой теле-обектив(както правя аз) и да снимат без да притесняват.... - Найдене, Найдене ...[smilie8]
Я го гледай тоя "балък" Джеймс Нахтуей вместо да сложи теле-то и от храсталака да си снима, се вре та притеснява хората...[smilie8]

http://oneslidephotography.com/wp-content/uploads/2011/08/Ansel-Adam-Photography-Jakarta-Riot.jpg



http://1.bp.blogspot.com/_xlKydyFgIEg/TUBSDhiGGGI/AAAAAAAAAEQ/NPUXyPi1btc/s1600/james-nachtwey-aids-


http://i2.listal.com/image/2477977/600full-james-nachtwey.jpg



http://austinhamil.files.wordpress.com/2008/09/james_natchwey_1128037.jpg


Щото репортаж с теле-обектив не се снима, за да имаш хубави и интересни снимки, трябва да си в събитието, а не отстрани...


Отговори на това съобщение
 Re: Папараци, тролове или...
Автор: ilcoin   
Дата:   20-09-11 09:35

За мене снимките показват единствено, че не е имало подходяща организация и са позволили на разни зяпльовци да се врат из сцената. Щото прости хора има навсякъде.

@mondragon - тия събития на античния театър в пловдив ли станаха, та си ги сложил тука за пример за работа с широкоъгълен обектив? Или вероятно пред многохилядна публика, дето не е имала нищо против отразяването отблизо на спектакъла с умиращи хора за пред световните медии [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Папараци, тролове или...
Автор: danvan16   
Дата:   20-09-11 11:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Папараци, тролове или...
Автор: detlene   
Дата:   20-09-11 11:24

mondragon [smilie24] Много точно.

Иначе по темата, да доста тъпо е. Но тук и за мен вината е на организаторите.


Отговори на това съобщение
 Re: Папараци, тролове или...
Автор: mondragon   
Дата:   20-09-11 11:32

Тия събития са пример от един от най-големите съвременни репортажни фотографи и илюстрират как се снима ИСТИНСКИ репортаж. Не с теле-обектив и не от храстите.[smilie8]
Събитието в Пловдив няма да го коментирам, това са ЩРАКАЧИ, аз не видях нито един фоторепортер по тези снимки! А и когато участник във възстановката извади сапунерка и почне да снима, а друга участничка "уж маскирана с облекло" е нарамила чанта и ДСЛР да снима "деликатно и отблизо", нехранимайковците със сапунерки, дето се мотат там са най-малкият проблем.[smilie8]
Това е проблем на организаторите, че са го допуснали. Нахалитетите винаги ги има, въпросът е дали ще им се разреши да нахалстват! [smilie8]
И не се пали има много по-важни неща, за които да мислиш и да се кахъриш...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Папараци, тролове или...
Автор: elrisha   
Дата:   20-09-11 12:12

Виждали сме и по-лошо..например на концерт,който се предава на живо по нац.тв,някакъв фотограф застава челно пред централната камера и пляска със светкавица музикантите...професионалист![smilie7]
Възпитанието е като задника.

Отговори на това съобщение
 Re: Папараци, тролове или...
Автор: tonyboy79   
Дата:   20-09-11 12:22

Можело е и по-лошо да е да праска директно със светкавицата и оператора. Тъй ще облъчи 1-2 милиона. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Папараци, тролове или...
Автор: ilcoin   
Дата:   20-09-11 12:25

Бе, гледам да не се паля ама ми е трудно [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Папараци, тролове или...
Автор: krist   
Дата:   20-09-11 12:30

Миналата година на концерта на Торд Густавсен помолиха учтиво да се снима само в силните пасажи, щото концертът се записва. Обаче един убавец, който седеше до мен (засичал съм го вече на няколко концерта), като се разпляска с огледалото баш в най-тихото, нема такава простотия!.. Организаторите на два пъти идваха учтиво да му направят забележка, обаче оня пак си пуцаше.. Умрях от срам, понеже седях до него и реално отстрани беше трудно да се прецени кой точно прави простотията[smilie9]



Публикацията е редактирана (20-09-11 12:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Папараци, тролове или...
Автор: elrisha   
Дата:   20-09-11 12:33

Ама как! Ще вземе да изпусне някой велик кадър,с който да стане известен![smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Папараци, тролове или...
Автор: boink   
Дата:   20-09-11 12:36

като ги гледам са си чисти тролове. творят арт най-вероятно. гледам че са малко по-възрастни така, над 40..... изводите си ги правете сами.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »