Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: kre10   
Дата:   19-09-11 17:56

Здравейте, вчера си наех от фотосинтезис обектив Nikkor 24-70 f2.8, много добър, масивен, голям, бърз фокус ... и др. такива погледнах снимките на компютъра всичките размазани... верно че снимах от бленда 2.8 до 3.6 но мога да кажа че снимките който правя с 50мм 1.8 са в пъти по остри. Може ли нещо да не е синхрозирано или на този обектив нещо да не му е добре ... накратко останах с много лошо впечатление за монитор-а тоест за неговото качество ... а то няма как щото няма по добро ...[smilie11] за уточнение снимах с D300.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: pefoto01   
Дата:   19-09-11 18:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: mitku   
Дата:   19-09-11 18:24

Е, да го беше погледнал първо дали ти фокусира правилно преди да наснимаш една камара снимки. Въпреки, че за зуум-обектив корекцията на АФ-а не става много добре, все пак е доста по-добре отколкото без нея ако попаднеш на сериозно разминаване чежду тяло и обектив. Разбира се - зависи и как си снимал... може и ти самият да си виновен. И освен туй 50/1.8 си е по-остър по принцип, но чак пък 24-70/2.8 да размазва... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: kre10   
Дата:   19-09-11 18:28

Нещо ми се струва че имам бек-фокус или незнам ... но странното е че като сложа 50-ката всичко се нормализира
ето и малко снимки от вчера ... ух ... още ме е яд каква куца работа стана.
http://photo-zona.net/index.php?APP_ACTION=DISPLAY_IMAGE&ALBUM_ID=51458

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: iasen2   
Дата:   19-09-11 18:56

е следващия път за варио ще ползваш краката [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: kapitancho   
Дата:   19-09-11 19:09

kre10, фронт и бек фокусът са проблем на системата обектив-тяло, така че няма нищо странно в това, което евентуално ти е омазало снимките.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: iasen2   
Дата:   19-09-11 19:21

на тези снимки,които си дал къде ти си задал да бъде фокуса ?
на мен ми се струва че фокуса е някъде в краката и в полата на моделката , не в лицето [smilie5] . Случва се на всички , човешко е [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: kre10   
Дата:   19-09-11 19:25

Фокуса беше точно в лицето ... затова ме е яд толкова днес даже преди да го върна бях направил също малко снимки и пак бяха такива омазани [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: tziko   
Дата:   19-09-11 19:43

Изглежда сякаш имаш малко моушън блър(нагоре-надолу, вижда се в очите), видях, че 1/320 ама... Отделно има фронт или бек(от тази снимка не мога да определя). Ресните дето висят от шала долу в дясно са си доволно остри, а ми изглеждат в една равнина с лицето което пък е супер омазано[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: ecobo   
Дата:   19-09-11 19:46

На мене ми мяза на проблем със ЗАУ-то...

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: kre10   
Дата:   19-09-11 20:12

На мен ми мяза да не знаеш за какво става дума и да ти се иска да кажеш нещо

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: papi   
Дата:   19-09-11 20:26

първо вината се търси в задапаратното устройство-след това в техниката


Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: ecobo   
Дата:   19-09-11 20:43

kre10 написа:

> На мен ми мяза да не знаеш за какво
> става дума и да ти се иска да кажеш
> нещо

Хмм, хем питаш, хем не приемаш мнения. Ми за какво питаш тогава?

Знам "за какво иде реч", щото 3 никора 24-70 са ми минали през ръцете... [smilie3]

От мене да знаеш - обектива е ОК, просто не си уцелил фокуса. Или си прекадрирал, или просто тялото не се разбира с обектива. И в двата случая сам си си виновен... Аз лично никога не бих заложил на този обектив за подобен род снимки - да го мъча на отворена бленда. За тая работа си има твърди обективи. Тоя обектив е силен на по-затворенко.

И не знам какво си гледал докато снимал - "проблема" е толкова изразен, че със сигурност се вижда на дисплея.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: navy   
Дата:   19-09-11 20:58

Моята бройка 24-70 е по добра и остра от доста твърди никори, като 50/1.8, 85/1.8 и так далее [smilie7]
А, дам, и рисува по добре [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: kre10   
Дата:   19-09-11 21:00

Това вече е отговор който бих приел. Наистина снимах с отворена блена и в това единствено се съмнявам да ми е било грешката. Другото е че явно не се разбира тялото с обектива. За първи път снимах с такъв обектив за да мога да добия представа какво е, може да не съм обърнал достатъчно внимание на дисплей-а защото съм очаквал перфектна работа на стъклото. Грешките учат ...

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   19-09-11 21:02

kre10,
Виж сега, приятелю, ако знаеш повече от Кобо, изобщо не си губи времето да задаваш въпроси в този форум. Направо отивай да си снимаш професионално за много пари. Очевидно си един от най-добрите професионални фотографи в България. Не те познавам, но познавам Екобо и ако си така по-добър от него, шапка ти свалям. [smilie24]
Ако обаче наистина не знаеш отговора на въпроса, който си задал в първия пост, по-добре се вслушвай в съветите и коментарите на опитните колеги, вместо да ги навикваш.
Не ми се свалят кадрите, които си пуснал по-горе, ще вярвам на самия теб. В тази връзка - защо си мислиш, че най-подходящата бленда за тези снимки е "2,8 до 3,6" (това по твоите думи)?
Като си планирал така първия кадър при 2,8 наясно ли си при тази конкретна ситуация колко точно е дълбочината на фокуса? И къде е всъщност фокусната равнина?
Не се обиждай - целта ми ни е да те засегна, нито пък да споря с теб - точно обратното - браво за желанието ти и за ентусиазма. Но за да се възползваш правилно от съветите, които търсиш трябва още да помислиш върху техниката на работа.
Искрено ти пожелавам успехи, нещо повече - сигурен съм че ще ги постигнеш, защото имаш хъс, желание и упоритост [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: navy   
Дата:   19-09-11 21:03

Моля, моля, 24-70/2.8 е грехота да се затваря на друга бленда [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: ecobo   
Дата:   19-09-11 21:07

Фокусната равнина на един обектив не е всъщност равнина. И този "дефект" е толкова по-осезаем, колкото е по-отворена блендата и по-късо фокусното разстояние. Освен това, при зумовете обикновено сферата е по-изразена, отколкото при твърдите обективи.
Според мен "проблема" ти идва точно от това, щото като гледам кадрите съм убеден на 99% че си прекадрирал, за първия даже 100%. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: iasen2   
Дата:   19-09-11 21:12

какво означава да прекадрираш

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   19-09-11 21:13

ecobo [smilie24]
Наистина така изглежда - че когато е фокусирал полата на модела и карираната блузка и лицето са били чат-пат равно отдалечени от камерата, докато при самото заснимане лицето е доста по-отдалечено и е извън зоната на приемливия фокус.
Но момчето има потенциал и с питане, четене и експериментиране ще се научи [shtrak] Или поне много се надявам да е така [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   19-09-11 21:15

iasen2,
Фокусираш да речем по централна точка и след това преместваш камерата - точката на фокус вече не е в центъра, или поне така си мислиш.
Ако е достатъчно плитък фокуса може при прекадрирането точката, в която си фокусирал да не е вече на фокус. Бленда 2,8 насърчава подобна загуба на фокус.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: MarinY   
Дата:   19-09-11 21:17

Аз пък да попитам. Човек дето си харесва и уважава хобито (професията), ще остави ли вертикални снимки да лежат в уеб страница?!!!

Така подаден материал, говори много.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: pefoto01   
Дата:   19-09-11 21:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: Jaly   
Дата:   19-09-11 21:22

Една много проста причина би могла да бъде тежестта на обектива. Ако не си снимал никога преди с обектив с такава тежест, възможно е да имаш моушън блър и по тази причина... като добавиш отворената бленда и имаш резултата, който си получил.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: pefoto01   
Дата:   19-09-11 21:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: iasen2   
Дата:   19-09-11 21:28

HSGeorgiev, мерси много
имаш една [beer] от мен

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: ecobo   
Дата:   19-09-11 21:50

pefoto01 написа:

> Така е,аз затуй не обичам много
> тежки стъкла,пък разни познати
> твърдят,че тежкия обектив придава
> стабилност.....
> Също някои твърдяха че 9ммПАРА
> пистолетите трябвало да са поне
> 900грама за да поемат отката,което
> съвсем не е така на практика.


И двете неща, с които не си съгласен, са точно така. Чиста физика [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: pefoto01   
Дата:   19-09-11 22:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: tziko   
Дата:   19-09-11 22:17

Автор: MarinY
Дата: 19-09-11 21:17

Аз пък да попитам. Човек дето си харесва и уважава хобито (професията), ще остави ли вертикални снимки да лежат в уеб страница?!!!

Така подаден материал, говори много.


Има някъв проблем в зоната с автоматично обърнати от апарата кадри(можеби само с никонските) на комопа се виждат нормално - като качиш - падат на една страна.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: victory13   
Дата:   19-09-11 22:20

всъщност лицето е по-близо до камерата, и сферата минава зад него при прекадрирането... вярно на първата най-личи ...

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: nikidinov   
Дата:   19-09-11 22:34

няма да се косиш [beer]
моята жена снима редовно с този апарат и с този обектив - резултата е фокус от време на време
статива обаче оправя ряботата [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: ecobo   
Дата:   19-09-11 23:03

pefoto01, к'ви турнири, к'ви пет лева? Всичко опира до физика в чиста форма и се нарича "Инертност на тялото", която пък е право-пропорционална на масата му.

И дай да не почваме да си говорим за пушки и пищови, че имам изгърмяни към 2 камиона патрони от каквито калибри се сетиш... [smilie3] Ако беше пострелял повечко и ти с разни по маса железа, щеше от опит да знаеш защо спортните пистолети (за дисциплините по точна стрелба) са такива големи и тежки кютуци И ИМАТ ОГРАНИЧЕНИЕ В МАКСИМАЛНАТА МАСА [smilie3]



Публикацията е редактирана (19-09-11 23:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: pefoto01   
Дата:   19-09-11 23:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: bpavlov   
Дата:   19-09-11 23:40


Кобо, тъкмо мислех да ти кажа да не дърпаш Тигъра за опашката, ама късно. Ся вече и ти си в групата на "онези", дето се пъчат и показват мускули само по форумите от безсилност да направят друго

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: pefoto01   
Дата:   19-09-11 23:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: mondragon   
Дата:   19-09-11 23:51

Снимам с 2 служебни 24-70 единият на Д3, другият на Д700 и двата са Екстра.
Снимането на отворени бленди е цяла философия, свързано е не само с обектива, а и с апарата, с дълбочината на рязкост (и това как я използваш) и настройките на тялото, които ЗАУ-то прави. Така че не приписвайте всичките проблеми само на обектива, той е просто една оптическа система, а това как се ползва тя е съвсем друго нещо!
Тук ключовата дума е "под наем", нормално е един обектив, който е дръкан от 100 човека да има проблеми, нарича се амортизация. И не на последно място, как сравняваш твърд 50/1,8 с варио 24-70/2,8 като те са несравними?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: navy   
Дата:   19-09-11 23:54

Че аз и на живо си заемам позициите, които мисля а неуважението е друга бира [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: pefoto01   
Дата:   20-09-11 00:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: bpavlov   
Дата:   20-09-11 00:23


pefoto01, ти да не си военен?


Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: pefoto01   
Дата:   20-09-11 00:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: mitakabs   
Дата:   20-09-11 07:31

kre10
Прекадрирал ли си или си снимал на странична АФ точка?



Публикацията е редактирана (20-09-11 07:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: ecobo   
Дата:   20-09-11 08:25

pefoto01, ти ги започна това с оръжията, опитайки се да показваш най-грандомански, че си нещо повече от другите и знаеш неща, дето те не знаят. Само че не случи на човек - не ме познаваш, не знаеш нищо за мен, така че, моля, по-кротко с определенията. Аз не виждам защо се опитваш да извърташ темата, а не видиш как се изцепи за масата и стабилността. Да, по-тежкия обектив е по-стабилен, както и по-тежкия пистолет е по-стабилен. С физиката не можеш се сбори, ако ще и от девет дола вода да свалиш. Това е положението. И тук не става дума за величаене и изхвърляне, а за физически закон. Аз не съм чул някой да е отменил физическите закони, и съм напълно сигурен, че това няма да стане докато свят светува. [smilie3]
В случая не си прав и не виждам защо подскачаш, когато ти ги кажат.
Айде със здраве! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-09-11 08:33

ecobo е наш човек бе недей така.
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: ecobo   
Дата:   20-09-11 08:50

pd, не става дума за на-ваш, а за прав-неправ [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: ecobo   
Дата:   20-09-11 09:10

написа:

> еcobo: А,по-леко с грандоманията!
> Не си разбрал позицията ми,пък
> бързаш да се пишеш по и най!
> Отде си сигурен,аз колко и с какво
> съм стрелял,че почваш като
> хлапетатта-"Не си стрелял толкова
> камиони от всякъкви калибри!"
> IPSC са комбат тактически
> прийоми,нищо общо със спортното
> оръжие.
> Даже и къстюмизираните стомани с
> утежнена дулна част,не дават
> задължително по-добри резултати
> сравнимо с "пластмасите".
> Физиката е ясна,аз говоря
> тактическото използване и контрол
> на оръжието.
> То зависи от стрелеца и масата на
> желязото е на заден план.
>
> Стига за железа.
>

>
> Публикацията е редактирана (19-09-11
> 23:38)


И аз викам стига за железа, това все пак е фотографски форум, ама ти започна [smilie5]

Дисциплините, за които говориш, не гонят ТОЧНОСТ на стрелбата. По същия начин, на един репортер би му било по-лесно да размята лек и къс обектив - по-лесно и по-бързо ще го насочва, пък и на репортера грам не му пука ако има малко размазване. Но когато говорим за фотография, където се гони качество, там по-тежкия обектив има предимство. Инертността при снимане от ръка е предимство, ако знаеш как да го използваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: lito   
Дата:   20-09-11 09:15

проблема ти най- вероятно е в прекадрирането след като заключиш фокуса.. на 2.8 е повече от лесно да се омаже така :)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: kre10   
Дата:   20-09-11 09:18

mitakabs: някой от снимките не са прекадрирани други може да са прекадрирани и там да е дошло това размазване. Като цяло наистина нямам опит с това стъкло. Но при някой на 100% съм посочил фокуса притаил съм дъх имал съм достатъчно разтояние за да покрия поне очите с фокусната равнина ... скоростта е достатъчно висока да не размазвам, просто незнам къде още може да съм объркал. Ще пробвам тестовете за back-focus и front-focus с другите обективи да видим колко ще излезе корекцията.
Поздрави на всички и повече [beer] [smilie21] [smilie7] няя се карате за глупости

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: ecobo   
Дата:   20-09-11 09:22

Какво разминаване ще имаш с другите обективи не е показателно за разминаването с точно този. Всеки обектив е различен.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: kre10   
Дата:   20-09-11 09:38

Така е за жалост... има ли начин някъде от софтуер-а да е компенсира фронт-фокус или бек-фокус или само в сервиз с шестограма ?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: mitakabs   
Дата:   20-09-11 09:41

МИ ако си прекадрирал с фокусната разнина се е объркало, , случайно да не си на следящ АФ .питам , случва се човек да не доогледа някой път..не знам как е с Д300 дали сигнализира..
Иначе примерно на мене ми правят проблем стрничните зони при ф2.8 и избягвам. Просто се бърка апарата в зависимост от осветление, големина на фокус точката дето фокусирам и т.н...

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: mitku   
Дата:   20-09-11 09:41

Е, поне си прочети менюъл-а на апарата. Имаш го в менюто на апарата, нали си с D300 - "AF fine tuning". [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: zbonev   
Дата:   20-09-11 09:57


http://www.photozone.de/images/8Reviews/lenses/fieldcurvature.gif


Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: kre10   
Дата:   20-09-11 09:58

Не почти винаги съм на "Single Servo AF-S Autofocus" но корекцията на лещите може би е проблем ... честно казано сега го видях ... признавам се за чайник :) ще се учим още доста

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: mitku   
Дата:   20-09-11 10:18

Кофтито е, че за зуум-обективи не работи много добре, защото понякога (често [smilie3] ) те имат различно отместване на фокуса за различните фокусни разстояния, а ти за един обектив можеш да сложиш само една корекция. Т.е. практически можеш да го коригираш хубаво за едно фокусно разстояние, но като зуум-неш пак да имаш отместване на фокуса. Съответно може да избереш някаква компромисна стойност на корекцията или да коригираш поотделно за няколко фокусни разстояния всеки път, но не си е работа. И ако човек има такъв обектив - спасение е само да отиде да му го коригират в сервиз на Никон към тялото. Или да го продаде и да си търси по-подходяща бройка за неговото тяло (най-вече оттук идват и форумните митове за "бройките" обективи). [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: papi   
Дата:   20-09-11 10:34

papi написа:

> първо вината се търси в
> задапаратното устройство-след
> това в техниката
>


Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: navy   
Дата:   20-09-11 10:35

Всяко нещо си има чалъм... дори твърдите светлосилни, особено те [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: mitku   
Дата:   20-09-11 10:41

Така е... винаги в крайна сметка се опира до ЗАУ-то. Както доста хора писаха по-горе (и аз също). Но нали затуй са форумите, за да си помагаме. [smile]

Та kre10 трябва да си зареди и отпечата една тестова таблица за фокуса и да си тества и настройва обективите, когато е нужно. Трябва в крайна сметка да излезе нещо таквоз:


http://img600.imageshack.us/img600/4249/dsc0343w.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: tonyboy79   
Дата:   20-09-11 12:18

Обявявам kre10 за МИТБЪСТЪР [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: pefoto01   
Дата:   20-09-11 14:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: ecobo   
Дата:   20-09-11 15:04

Аз пък съм точно наобратно: никой не може да ме накара да мъкна Валтер П22, само защото е лек. За лекото - хубаво, ама с него слон в коридор трудно се цели. Затова предпочитам да си мъкна фул-фрейма, щото знам, че насоча ли го - нема лабаво, винаги имам фокус [smilie3]

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: pefoto01   
Дата:   20-09-11 15:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: kre10   
Дата:   20-09-11 16:31

Тази тестова таблица си я напечатах и довечера ще тествам под 45 градуса.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: ilcoin   
Дата:   20-09-11 17:00

Не тествай довечера, тествай през деня. На лоша светлина АФ има тенденция да греши повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: kjey   
Дата:   20-09-11 21:34

Ето ти и един по прост тест - батериите може и да са други:)[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/231/img65821.jpg/]
http://img231.imageshack.us/img231/97/img65821.jpg

[/URL]


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »