Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: kre10   
Дата:   19-09-11 17:56

Здравейте, вчера си наех от фотосинтезис обектив Nikkor 24-70 f2.8, много добър, масивен, голям, бърз фокус ... и др. такива погледнах снимките на компютъра всичките размазани... верно че снимах от бленда 2.8 до 3.6 но мога да кажа че снимките който правя с 50мм 1.8 са в пъти по остри. Може ли нещо да не е синхрозирано или на този обектив нещо да не му е добре ... накратко останах с много лошо впечатление за монитор-а тоест за неговото качество ... а то няма как щото няма по добро ...[smilie11] за уточнение снимах с D300.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: pefoto01   
Дата:   19-09-11 18:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: mitku   
Дата:   19-09-11 18:24

Е, да го беше погледнал първо дали ти фокусира правилно преди да наснимаш една камара снимки. Въпреки, че за зуум-обектив корекцията на АФ-а не става много добре, все пак е доста по-добре отколкото без нея ако попаднеш на сериозно разминаване чежду тяло и обектив. Разбира се - зависи и как си снимал... може и ти самият да си виновен. И освен туй 50/1.8 си е по-остър по принцип, но чак пък 24-70/2.8 да размазва... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: kre10   
Дата:   19-09-11 18:28

Нещо ми се струва че имам бек-фокус или незнам ... но странното е че като сложа 50-ката всичко се нормализира
ето и малко снимки от вчера ... ух ... още ме е яд каква куца работа стана.
http://photo-zona.net/index.php?APP_ACTION=DISPLAY_IMAGE&ALBUM_ID=51458

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: iasen2   
Дата:   19-09-11 18:56

е следващия път за варио ще ползваш краката [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: kapitancho   
Дата:   19-09-11 19:09

kre10, фронт и бек фокусът са проблем на системата обектив-тяло, така че няма нищо странно в това, което евентуално ти е омазало снимките.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: iasen2   
Дата:   19-09-11 19:21

на тези снимки,които си дал къде ти си задал да бъде фокуса ?
на мен ми се струва че фокуса е някъде в краката и в полата на моделката , не в лицето [smilie5] . Случва се на всички , човешко е [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: kre10   
Дата:   19-09-11 19:25

Фокуса беше точно в лицето ... затова ме е яд толкова днес даже преди да го върна бях направил също малко снимки и пак бяха такива омазани [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: tziko   
Дата:   19-09-11 19:43

Изглежда сякаш имаш малко моушън блър(нагоре-надолу, вижда се в очите), видях, че 1/320 ама... Отделно има фронт или бек(от тази снимка не мога да определя). Ресните дето висят от шала долу в дясно са си доволно остри, а ми изглеждат в една равнина с лицето което пък е супер омазано[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: ecobo   
Дата:   19-09-11 19:46

На мене ми мяза на проблем със ЗАУ-то...

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: kre10   
Дата:   19-09-11 20:12

На мен ми мяза да не знаеш за какво става дума и да ти се иска да кажеш нещо

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: papi   
Дата:   19-09-11 20:26

първо вината се търси в задапаратното устройство-след това в техниката


Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: ecobo   
Дата:   19-09-11 20:43

kre10 написа:

> На мен ми мяза да не знаеш за какво
> става дума и да ти се иска да кажеш
> нещо

Хмм, хем питаш, хем не приемаш мнения. Ми за какво питаш тогава?

Знам "за какво иде реч", щото 3 никора 24-70 са ми минали през ръцете... [smilie3]

От мене да знаеш - обектива е ОК, просто не си уцелил фокуса. Или си прекадрирал, или просто тялото не се разбира с обектива. И в двата случая сам си си виновен... Аз лично никога не бих заложил на този обектив за подобен род снимки - да го мъча на отворена бленда. За тая работа си има твърди обективи. Тоя обектив е силен на по-затворенко.

И не знам какво си гледал докато снимал - "проблема" е толкова изразен, че със сигурност се вижда на дисплея.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: navy   
Дата:   19-09-11 20:58

Моята бройка 24-70 е по добра и остра от доста твърди никори, като 50/1.8, 85/1.8 и так далее [smilie7]
А, дам, и рисува по добре [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: kre10   
Дата:   19-09-11 21:00

Това вече е отговор който бих приел. Наистина снимах с отворена блена и в това единствено се съмнявам да ми е било грешката. Другото е че явно не се разбира тялото с обектива. За първи път снимах с такъв обектив за да мога да добия представа какво е, може да не съм обърнал достатъчно внимание на дисплей-а защото съм очаквал перфектна работа на стъклото. Грешките учат ...

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   19-09-11 21:02

kre10,
Виж сега, приятелю, ако знаеш повече от Кобо, изобщо не си губи времето да задаваш въпроси в този форум. Направо отивай да си снимаш професионално за много пари. Очевидно си един от най-добрите професионални фотографи в България. Не те познавам, но познавам Екобо и ако си така по-добър от него, шапка ти свалям. [smilie24]
Ако обаче наистина не знаеш отговора на въпроса, който си задал в първия пост, по-добре се вслушвай в съветите и коментарите на опитните колеги, вместо да ги навикваш.
Не ми се свалят кадрите, които си пуснал по-горе, ще вярвам на самия теб. В тази връзка - защо си мислиш, че най-подходящата бленда за тези снимки е "2,8 до 3,6" (това по твоите думи)?
Като си планирал така първия кадър при 2,8 наясно ли си при тази конкретна ситуация колко точно е дълбочината на фокуса? И къде е всъщност фокусната равнина?
Не се обиждай - целта ми ни е да те засегна, нито пък да споря с теб - точно обратното - браво за желанието ти и за ентусиазма. Но за да се възползваш правилно от съветите, които търсиш трябва още да помислиш върху техниката на работа.
Искрено ти пожелавам успехи, нещо повече - сигурен съм че ще ги постигнеш, защото имаш хъс, желание и упоритост [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: navy   
Дата:   19-09-11 21:03

Моля, моля, 24-70/2.8 е грехота да се затваря на друга бленда [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: ecobo   
Дата:   19-09-11 21:07

Фокусната равнина на един обектив не е всъщност равнина. И този "дефект" е толкова по-осезаем, колкото е по-отворена блендата и по-късо фокусното разстояние. Освен това, при зумовете обикновено сферата е по-изразена, отколкото при твърдите обективи.
Според мен "проблема" ти идва точно от това, щото като гледам кадрите съм убеден на 99% че си прекадрирал, за първия даже 100%. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: iasen2   
Дата:   19-09-11 21:12

какво означава да прекадрираш

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   19-09-11 21:13

ecobo [smilie24]
Наистина така изглежда - че когато е фокусирал полата на модела и карираната блузка и лицето са били чат-пат равно отдалечени от камерата, докато при самото заснимане лицето е доста по-отдалечено и е извън зоната на приемливия фокус.
Но момчето има потенциал и с питане, четене и експериментиране ще се научи [shtrak] Или поне много се надявам да е така [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   19-09-11 21:15

iasen2,
Фокусираш да речем по централна точка и след това преместваш камерата - точката на фокус вече не е в центъра, или поне така си мислиш.
Ако е достатъчно плитък фокуса може при прекадрирането точката, в която си фокусирал да не е вече на фокус. Бленда 2,8 насърчава подобна загуба на фокус.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: MarinY   
Дата:   19-09-11 21:17

Аз пък да попитам. Човек дето си харесва и уважава хобито (професията), ще остави ли вертикални снимки да лежат в уеб страница?!!!

Така подаден материал, говори много.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: pefoto01   
Дата:   19-09-11 21:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: Jaly   
Дата:   19-09-11 21:22

Една много проста причина би могла да бъде тежестта на обектива. Ако не си снимал никога преди с обектив с такава тежест, възможно е да имаш моушън блър и по тази причина... като добавиш отворената бленда и имаш резултата, който си получил.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво става, 24-70 Nikkor?
Автор: pefoto01   
Дата:   19-09-11 21:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »