Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Конкурсът на ОССЕ - резултати
Автор: Orcrist   
Дата:   16-09-11 09:58

http://www.osce.org/cio/82470


Повече се радвам - за първото място, присъдено ми от журито; но и малко съжалявам, че качеството на кадрите като цяло бе толкова ниско... На практика успехът не е сред равни или по-добри, ами си е късмет.

Ама Късмет де, три дни в Прага + 60Д. Доволен.

Честито на нашия съфорумец Петарчев (правилно?) за третото място! Той се пребори с ваша помощ в нелеко състезание. Имам му снимка от самата изложба, ако остави мейл на лични, ще пратя някой от идните дни или ще пусна направо тук някак.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурсът на ОССЕ - резултати
Автор: GOSPODIN   
Дата:   16-09-11 10:10

Честито! Твоята снимка и на Петърчев са готини и арт, а второто място е направо кадър за спомен, ама явно е цъкано много за нея. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурсът на ОССЕ - резултати
Автор: Anete   
Дата:   16-09-11 10:16

Честита награда [smile] [thankyou] [shtrak] !

Честито и на Петърчев [thankyou] [shtrak] !


Отговори на това съобщение
 Re: Конкурсът на ОССЕ - резултати
Автор: _OmegaTransFer_   
Дата:   16-09-11 11:09

Честито, Orcrist! Много се изкефих като разбрах, че българин е взел и първата награда:)

Имаш ЛС [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурсът на ОССЕ - резултати
Автор: Orcrist   
Дата:   16-09-11 11:10

Втората награда също е присъдена от журито и няма нищо общо с онлайн гласуване, което определяше само 3-то място. Неведоми са причините да я поставят там - може би поощтрителна практика, може би са се забавлявали на заглавието от няколко реда текст (вероятно объркано с описанието на снимката), може би са сметнали за важна темата - някакво село в планината се сдобива с някаква нова технология...

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурсът на ОССЕ - резултати
Автор: _OmegaTransFer_   
Дата:   16-09-11 11:20

@GOSPODIN - втората снимка също е по избор на журито, само моята е от гласуване във фейсбук. Не знам...вярно е, че снимката печели с гласуване, но освен агитираните ми близки, които да гласуват (20-30 човека примерно), останалите гласове дойдоха от гласувалите фотофорумци и приятели на мои приятели, които постнаха съобщение на стените си. Без мотивиране на хакерски групички, без създаване на фалшиви профили...наистина основната част от гласовете бяха на хора, на които снимката им е харесала. Бяха ми предложили да се активира една групичка, която да напомпа гласовете...отказах. А и нивото беше наистина ниско, сигурен съм, че е имало и много по-добри снимки, които са били неоценени. Наградата си още не знам...писаха ми, че ще се свържат с мен тия дни.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурсът на ОССЕ - резултати
Автор: vmk   
Дата:   16-09-11 11:36

честито![smile] [beer]
Не си ли печелил и в наш конкурс с тази снимка, сякаш съм я виждала:)
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурсът на ОССЕ - резултати
Автор: Orcrist   
Дата:   16-09-11 13:33

Да, цветен вариант, изданието на "С ритъма на природата" за 2010. То... върви си този кадър навсякъде(в "Архитектурни детайли" не съм го пробвал), въпреки че и според собствените ми критерии качеството на изображението е лошо; правено е преди 2 години и нещо, пък досега по-успяло нямам...

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурсът на ОССЕ - резултати
Автор: steeens   
Дата:   16-09-11 19:01

[beer] [beer] [beer] Честито! [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурсът на ОССЕ - резултати
Автор: vmk   
Дата:   16-09-11 19:17

Orcrist, хубаво нещо е качеството, но не е фатално ако малко е избягало, а що технически качествени снимки съм видяла без никаква мисъл... а това вече е фатално за мен:)
Спечелил си със супер жанров кадър![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурсът на ОССЕ - резултати
Автор: entombed   
Дата:   16-09-11 19:21

От качеството може и да се желае още повече, но идеята ти е блестяща. Снимката не е само шум, боке или острота. Кадъра е емоция [smilie24]

Честито! Пожелавам ти това да е само началото :)

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурсът на ОССЕ - резултати
Автор: chukov   
Дата:   16-09-11 19:30

Браво, честито и напред

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурсът на ОССЕ - резултати
Автор: former   
Дата:   16-09-11 20:02

Честито! Наистина е класен и запомнящ се кадър.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурсът на ОССЕ - резултати
Автор: pefoto01   
Дата:   16-09-11 20:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурсът на ОССЕ - резултати
Автор: rostoshev   
Дата:   16-09-11 20:15

[beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Конкурсът на ОССЕ - резултати
Автор: Orcrist   
Дата:   16-09-11 23:04

Благодаря!
Да отговоря на въпроса на пефото01, джаджите бяха 350Д и поочукана стара версия на Canon EF 75-300mm f/4-5.6. Ама именно заради дължината на обектива, въпреки лошата оптика, се създаде по-интересна визия, докато край мен масово се е снимало с широки китаци.



Публикацията е редактирана (16-09-11 23:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурсът на ОССЕ - резултати
Автор: pefoto01   
Дата:   17-09-11 00:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »