Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Варна
Автор: fifilinas   
Дата:   04-09-11 17:52

Здравейте,
Аз съм начинаещ фотограф и ми е интересно има ли място във Варна където се събират хора с фотографски интереси и ако да а може ли да ми кажете къде , че искам и аз да се пръсъединя. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: Proykov   
Дата:   04-09-11 17:59

Да има две места "Кино фотоклуб Варна" в младежки дом и "Фотографско общество - Варна".



Публикацията е редактирана (04-09-11 18:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: fifilinas   
Дата:   04-09-11 18:13

Супер благодя за информацията само може ли да ми кажете кога се събиранията и има ли проблем ако искам и аз да се присъединя [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: MauMyHa   
Дата:   04-09-11 18:17

Ами има, трябва ти добра треотична подготовка за това как се снимат какички било то облечени или съблечени(дай боже всеки му)[smilie7]
Шегувам се. Най-добре иди снимай че да трупаш опит щото само с гола теория си за у "клозето"

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: fifilinas   
Дата:   04-09-11 18:20

ДА и аз така мисля но май имам нужда все пак някой да ми обясни от тук от там купих си никон д3100 знам че не е кой знае каква на за начало мисля че ще ми свъпши работа :) така че някой от Варна като ходи да снима може да пише :)

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: ivomorskiya   
Дата:   04-09-11 18:33

Във Фото-видео клуб Варна се събираме в четвъртък от 19 часа в Младежкия дом. На втория етаж. Председател на клуба е Ангел Ненов (nenov). Пиши му на лични за по-подробна информация. Днес и утре е зает. Така че по-нататък. Може да ми пишеш на лични, да се срещнем и да ти обясня това-онова за Никоня. Може и да поснимаме. Така че - успех!
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: fifilinas   
Дата:   04-09-11 18:44

Пратих ти съобщение надявам се да си го получил много се радвам че има такива приятелски настроени хора . Хубав ден

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: Ang3l   
Дата:   05-09-11 00:04

Стана ми и на мен интересно как мога да се присъединя към този фото-видео клуб Варна? Или за въпроси да се обърна направо към г-н Ненов

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: fifilinas   
Дата:   05-09-11 08:34

Аз лично му писах в лични и очаквам отговор.

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: xm_style   
Дата:   05-09-11 08:58

Във Варна фотографи се събират поне на 4 места [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: kkkolelo   
Дата:   05-09-11 11:17

... като едно от тях е в "Невестата", всеки четвъртък от 19 ч ... [smilie21] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: simbon4o   
Дата:   05-09-11 11:25

Във Варна всички са фотографи и се събират навсякъде и по всяко време [smilie5]. Освен изброените места има и безплатни по-любителски където се организират във фейсбук и т.н. Ходят предимно любители, но понякога има и професионалисти. Целта винаги е снимане :). Във фейсбука ми имам поне 10 групи на фотографска тема... абе пълно е.
Така че въпрос на избор е, ако си прецениш че ти трябва помощ и курс и т.н. запиши се на някои от горе изброените няма да те научат на нещо грешно :). Другия вариант е сам с четене в нета и практика на бойното поле - най-често морската градина.

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: fifilinas   
Дата:   05-09-11 12:19

Мисля да се запиша на курс, но бих отказала и една сбирка с любители като мен най- вероятно поне няма да се чуствам много странно от незнанието ми дай ми някое име на група във Фасе Бук.

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: S.Paskalev   
Дата:   05-09-11 12:59

Мда, доста често се организират сбирки за снимки и все в дни, когато не мога да присъствам. [smilie18]
То не, че е загуба, липсата ми, щото съм пълен аматьор, но все пак ще ми е интересно, някой ден да се присъединя и аз. [shtrak][beer]
От групите в сурата- ФОТОГРАФСКО ОБЩЕСТВО- ВАРНА. [cool]



Публикацията е редактирана (05-09-11 13:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: fifilinas   
Дата:   05-09-11 13:27

Абе присъедини се че и аз съм като теб поне ще се поддържаме [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: S.Paskalev   
Дата:   05-09-11 16:01

Ще се присъединя, дебна обявите. [shtrak]
Ама, дебна и кога ще се поспрат, малко, с тия сватби, че да може да се организира едно базарче, че искам да си намеря хубаво обективче. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: Altrntv   
Дата:   05-09-11 16:17

А на тези сбирки какво се случва всъщност? сБирявате ли се :)

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: hazini   
Дата:   05-09-11 16:39

Няма качествени курсове във Варна. По добре си дай паричките за книги. Тези на Нешънъл географик са много добри за начинаещи.

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: Altrntv   
Дата:   05-09-11 16:51

Според мен курсът какъвто и да е ще ти спести време, но ще ти вземе пари. Вече зависи от кое имаш в повече и кое ти е приоритет. Това е лично мнение разбира се. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: AlexHD   
Дата:   06-09-11 18:08

Дайте да се съберем да поснимаме заедно. На мен наи- ми допада нощни снимки с дълги експонации :)

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: fifilinas   
Дата:   06-09-11 18:36

Добрее де дайте да организираме една среща нищо, че не ченувама засега никъде :) може да си помагаме взаймно и да си бъдем полезни

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: Altrntv   
Дата:   06-09-11 18:57

Хубава идея [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: AlexHD   
Дата:   06-09-11 19:06

Хайде петък или събота вечерта?

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: fifilinas   
Дата:   06-09-11 19:31

Аз лично съм свободна в петък цял ден и събота след 20.00 така че кой за кога е да се съберем повече хора :)

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: Altrntv   
Дата:   06-09-11 19:51

Всъщност "някой да ми обясни от тук от там" какво се има предвид? :) Основни неща или как да измъкнеш максимума от машинката?

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: hazini   
Дата:   06-09-11 20:04

Nikon имат доста добри обучаващи филмчета, които са free май ги имало в замунда.

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: ivomorskiya   
Дата:   06-09-11 20:55

Има филмчета, книги, сбирки, добронамерени запознати с техниката хора, курсове, инцидентни срещи и запознанства и какво ли още не - въпрос на собствен избор е как ще достигнете до целта си...
В "Продадена невеста" се събират основно "професионалисти" по снимането на сватби. И не само...
Във фотографското общество или в Кино-фото клуб Варна или където и да се събират фотографи е полезно да бъде един "начинаещ" в материята любознателен мераклия.
Аз дадох само един пример!
Успех на всички в кадрирането и матРиала!
[shtrak]
Честит празник!



Публикацията е редактирана (06-09-11 21:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: tafkata   
Дата:   06-09-11 21:13

http://www.facebook.com/photoshootvarna
Не съм бил на техни събирания, но зная, че ги правят доста често. Може би ще ти помогнат с нещо. Успех [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: fifilinas   
Дата:   06-09-11 22:21

Честно казано и двете ще са ми от полза, май предпочитам основaта,а максимума на машинката се надявам че ще успея самa да науча с малко повече снимки и експерименти:). Че ще се съберем ли ?



Публикацията е редактирана (06-09-11 22:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: canonio   
Дата:   06-09-11 22:49

В "Продадена невеста" се събират основно "професионалисти" по снимането на сватби.
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Верно е, от 15 човека винаги има поне един, дето е снимал сватба[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: ctpahho   
Дата:   07-09-11 08:59

Ако стане някоя сбирка днес или утре може и аз да присъединя [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: Altrntv   
Дата:   07-09-11 11:26

Пишете да :) Аз не знам в кой момент ще съм свободен, ама ако не сега то по-натам ще ми е интересно :) Въпреки, че си нямам идея от дигитални SLR-и :)

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: bluebird81   
Дата:   07-09-11 11:51

Ако организирате нещо за петък (09.09.2011) и аз бих могъл да се присъединя, засега съм свободен.


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: fifilinas   
Дата:   07-09-11 22:52

Ами хайде колко човека се събираме за петък и колко за събота да направим организация :)

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: BirdOfPray   
Дата:   08-09-11 03:41

ФИФИлинас - понятия като бленда, скорост на затвора, фокусно разстояние, дълбочина на рязкост, светлосила на обектив, светлочувствителност... говорят ли ти нещо или ще трябва от тях да се започва при това "някой да ми обясни от тук от там"

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: fifilinas   
Дата:   08-09-11 08:02

Ами чета една книжка на National ама като че имам нижда някой да ми го обясни ако не е проблем

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: Altrntv   
Дата:   08-09-11 09:03

Имаше един батко с дълга коса, малко на хаваец приличаше - та той беше направил клипове в и обяснява за всичко от самото начало. Помогнете само с името[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: bluebird81   
Дата:   08-09-11 09:25

Ето материали за четене на български, които ще ти бъдат полезни:

https://photo-forum.net/ebook/start.htm


http://www.macropic.net/


http://markishky.hit.bg/Photo1.htm


На английски има безброй материали в нета.


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: sdry   
Дата:   08-09-11 10:00

Първо си изясни за КАКВО си взел/а този фотоапарат. Те, хората, сами ще дойдат...

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: Mario007   
Дата:   08-09-11 10:15

Въпроси :
А за какво му е на фотографа да се събира с други, не може ли сам да си снима ?
Другите няма ли само да му пречат ?
Ако не му пречат, то няма ли взаимно да си влияят ?
Кой обича конфекция ?
Фотографията е самотно изживяване.

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: Altrntv   
Дата:   08-09-11 10:40

Ама как нападате хората само :) Вие ако нямате нужда да се срещате с хора с общи интереси, то не всички са такива. Аз обичам да си снимам повечето пъти сам и са малко хората, с които бих излязъл да щракам... ама все пак...

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: navy   
Дата:   08-09-11 10:41

Altrntv, ако е някой младо, загоряло и дългокрако... с еееей такива очи... сигурно би излязъл да щтракаш С нея, не нея.... а С нея [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: Altrntv   
Дата:   08-09-11 10:44

navy, браво, много зряло изказване... да не повярва човек, че не си тийнейджър...

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: navy   
Дата:   08-09-11 10:54

Не съм ли [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: fifilinas   
Дата:   08-09-11 11:35

Така цялата тема беше евентуално да членувам в някой клуб и да се запозная с хора със сходни интереси. Ще ми е приятно да изляза да по снимам с някой за се уча както вече казах. Ние все пак сме социални животни :). И да кога вече човек се чувства уверен в снимането си сигурно иска да снима сам , но и защо да не обменя ме идеи те и писателите се събират заедно, но все ки си има свой начин на изваряване това си е мое мнение :)

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: BirdOfPray   
Дата:   08-09-11 13:19

ФИФИ... ако сложиш една снимка на аватара в профила си - ще имаш много повече желаещи за съдействие [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: sdry   
Дата:   08-09-11 13:21

някои хора са социални животни, други сме мизантропи хахахахаха

п.п. Хората само развалят пейзажа :)

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: navy   
Дата:   08-09-11 14:11

Така като кажат някои... да идвам с теб, да гледам, да се уча, да питам... много егоистично ми звучи!
Всеки иска нещо от теб да изчопли и да вземе...
Не, че не искам да дам... но усещането е ... на ограбване. Все едно ако нищо не знаеш никой няма да иска заради теб да излезе, да те заведе, да ти покаже, да ти даде нещо... емоция дори...
Ужас е...

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: fifilinas   
Дата:   08-09-11 15:35

А темата каква беше,че забравих за какво я почнах защо трябва да се изкриви всичко. Просто да се съберем или да си общуваме , а на мизантропите нямам какво да кажа даже незнам как ни обръщат внимание :) Хайде да се радваме на живота,че се губим някъде между редовете:0)



Публикацията е редактирана (08-09-11 15:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: ivomorskiya   
Дата:   08-09-11 21:07

Аз пък харесвам хора, с които мога да ОБЩУВАМ. Не е задължително да е дългокрака, загоряла и с еиииий-такива очи. Който както иска да го разбира. Свят широк - хора разни...
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: fifilinas   
Дата:   09-09-11 11:44

Ще се радвам да се съберем хората който обичат да общуват без значение повода :0) [beer] [thankyou] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: navy   
Дата:   09-09-11 11:56

По принцип хората са заети...
Все нещо работят, все нещо правят...
Повечето бързат да се преберат и да залепнат на интернета. Така е в големите градове...
Други се събират на по малки групичи... дето си пасват по странности.
Трудно се погаждат фотографите напоследък.
Вечно някой нещо доказва, друг търси, трети използва... като цяло егоизмът е в основата на всичко.
Не е възможно да се събират много хора ей така, без нищо, замо заради социалните контакти.
Преди беше така... сега не е [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: Suggs   
Дата:   09-09-11 12:05

Добре бе, петъкът преполови, а никой не е предложил нещо сериозно :) .
В 17.00 отивам в Гранд Мол да снимам автоизложението, ако някой иска да се присъедини - да заповяда. Има какво да се снима (надявам се), има и къде да се седне и да се обсъждат фотографски теми.

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: ctpahho   
Дата:   09-09-11 12:06

Всъщност, Navy, възможно е понякога. Преди има няма месец имаше сполучлива сбирка на варненските потребители на deviantart. Друг е въпроса, че се наблегна на бирата ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: navy   
Дата:   09-09-11 12:26

ctpahho, разбирам те.
Винаги съм искал във Варна, а и където и да е, да има място, която хората да се събират както се казва по едно здрасти да си кажат, да се докоснат в приятелско ръкостискане и да се погледнат в очите...
Без ангажименти, без задължителни неща... една-две дати в месеца, в които който е свободен просто да мине и да се види с другите.

Така веднъж ще са едни хора, друг път други, трети път ще са 5-ма, четвърти... 50! Както дойде и както се случи, но да е като традиция...

Бях започнал такова нещо, но вече ме е страх от орташка работа, в която днес всеки е навит, утре ти каже: абе зает съм, не ми се занимава, имам си и друга работа и т.н.

Та ти казвам... типично българска ралта е тва... мераци в началото после всеки дига гълъбите [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: ivomorskiya   
Дата:   09-09-11 22:39

Нейви, имах възможността вече, веднъж, да се изкажа за мнението ти за варненци. Да не се повтарям. Фотографите, по принцип, са си саможиви, но това не пречи да си направим сбирка всеки месец във Варна, нали? Не е задължително да е базар и да си мерим техниката или щракалница с модели или да се броим колко сме дошли. Хайде да се събираме за нас, да се срещаме, а не като самотни кораби да си пращаме електронни сигнали във виртуалното пространство...
[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: Navy   
Дата:   09-09-11 23:26

Дайте идея за място, което е удобно зиме и лете и да побира много хора [smilie7]

От там насетне аз ще вкарвам идеите...

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: ivomorskiya   
Дата:   10-09-11 10:08

Не знам защо (или знам?!) Фестивалния комплекс отпадна. Супер си е отвсякъде. Като място за събиране. Хайде да не почваме пак кой какъв бил и какви реклами имало, да му се не види! Галерията също не е за изхвърляне от списъка, но според скромното ми мнение няма потенциала на Фестивалния.
Проблема не е къде ще се събираме, кога ще се събираме - през седмицата или събота-неделя - а (без да се обиждат) хората, които ще идват. Щото перченето, меренето на техника, показването на тоалети, налагането на гледна точка (както мисля аз е най-правилно) и тям подобни е излишно. Да си поговорим, споделим, научим нещо ново и опознаем, че и да пощракаме - така си мисля - е по-ценно от преди това посочените изяви.
Ще видим каква ще я свършим пак...


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: hazini   
Дата:   10-09-11 10:12

Ами, ако събиранията са през работните дни /включително Събота/ губите хората като мен /работещите/ ...

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: ivomorskiya   
Дата:   10-09-11 10:56

Що пък да не е в неделя. Или и събота и неделя. Целият уикенд. Само предлагам...
Всеки да дойде когато може. Без точно определен час за начало. Таман няма да има закъснели.
Айде и други да се включат с предложения, де!

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: Navy   
Дата:   10-09-11 18:40

Супер е септември по южните плажове..
Не е жега, водата бистра, софиянци са се прибрали да бачкат, рай... С изключение на мръсотиите, които са оставили. Но аз намерих най-добрият южен плаж /няма да кажа кой/ и докато си топя гз мисля кое ли е това място във Варна, което може да ни събира зиме и лете без метеорологията да ни влияе...

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: S.Paskalev   
Дата:   10-09-11 20:31

Неделята е идеална за сбирка. Добре се отразява, в края на уикенда, да се събереш с хора, приятели, със сходни интереси и да се отдадеш на приказки. Знам го от опит, придобит от сбирките на Пежо клуб. [beer]
Не знам как мислите вие, но според мен, добро място са редовни сбирки би било ресторант Буната. Работи целогодишно. Лятото е малко лудница, ама вече е по- спокойно. Зимата се топли с камини и обстановката е уютна. Любителите на морските пейзажи, биха харесали мястото. [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: Navy   
Дата:   10-09-11 20:55

... И ще си правим разходка по плажа .. Навит, други?

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: AlexHD   
Дата:   10-09-11 21:13

Има :)

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: simbon4o   
Дата:   10-09-11 21:51

яко, ходене със щракане!

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: Георги   
Дата:   10-09-11 22:42

ако е коч компания аз съм пас [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: S.Paskalev   
Дата:   10-09-11 23:24

Разходка по плажа- може папараците с големите бели обективи да си ги тестват. [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: fifilinas   
Дата:   12-09-11 00:03

Ами да си направим отсега едно уговорка за другата неделя 16.09 примерно следобед може по плажа или някъде другаде ама да е по от рано органицазията,че в последния момент няма да се получи.
Ще се радвам да се видим [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: navy   
Дата:   12-09-11 00:10

Коч компания ще е [smilie7]
Ще измисля място [smilie7]

Аз като водя мацки гледам да не е тарапана [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: S.Paskalev   
Дата:   12-09-11 00:12

16- ти е петък. Неделя е 18- ти и се очертава да има пазар. Може срещата да започне още от там. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: navy   
Дата:   12-09-11 00:15

В някои села има и панаири, от две места ме канят на тежки софри, от друга страна планирам да заведа съседката на северните плажове... изобщо слънчевите почивни дни са такъв кът...

Най е яко в работен ден непосредствено след бачкане [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: fifilinas   
Дата:   12-09-11 11:36

Аз не изчислих правилно каква дата е в неделя, може и в петък аз лично предпочитам неделя 18.09. но ако се съберем повече хора в петък значи петък.Идеята за панаир в някое село също съм за добра идея събираме още идеи да ни е приятно на всички .

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: navy   
Дата:   12-09-11 11:44

То на тези панаири се ходи по роднински линии... ще има деца, тъщи, женоря, дядовци... всеки ще те дърпа, ще те пита да му разправяш това-онова... абе панаир [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: fifilinas   
Дата:   12-09-11 12:01

Е ние може само да отидем на мегдана :) ......

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: fifilinas   
Дата:   13-09-11 16:55

Ще се съберем ли в неделя ???

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: ivomorskiya   
Дата:   13-09-11 17:28

Супер е в неделя. Ама май ще копая канал за водопровода...
Може да го отложа.
Около кой час ще започва и къде по-точно на плажа?
Примерно на северния? Или на първа буна - там има къде да се спира с кола, за по-мързеливите.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: navy   
Дата:   13-09-11 17:46

Измислете просторно място на закрито,където може да пием кафе, да снимаме това-онова и да не вали и духа зимата [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: __SpOO__   
Дата:   13-09-11 17:47

Има ли такова? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: navy   
Дата:   13-09-11 17:53

Е, можеше да има, ся не знам... ако се сетя за нещо ще казвам [smilie8]

МОЛовете са яки за тази цел, но са на гадно място... не може от тях да се излезе и да се снима някъде сред природата, на шибано място са...

Иначе в тях има достатъчно място, може да се сяда на някой кафе и паркирането е ултра удобно - като на последният етаж на гранд мол-а [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: fifilinas   
Дата:   13-09-11 19:30

Място за около колко човека аз си мисля по скоро за някой клуб през деня да го посетим като се уговорим със съдържателя му.Какво ще кажете?

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: ivomorskiya   
Дата:   13-09-11 21:51

Все си мисля да е на място където няма да имаме грижи с наем. И да няма голяма навалица от "външни" хора. В моловете можем да снимаме калабалъка, но едва ли това е смисъла на занятието. Това за клуб, някой, дали може да се уреди - в неделя? Други предложения...


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: AlexHD   
Дата:   13-09-11 22:31

На капанчетата на плажа е добре. Има някои, които работят почти цяла година или ако видят малко хубаво време и отварят. Просторни са. място за паркиране има, има и какво да се снима.

Там поне се събираме от един друг форум.

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: tziko   
Дата:   13-09-11 22:47

Идеално ще е тази неделя след базара или на самия базар да се съберем и да измислим едно място. За след работа зимата не става за щракане, щото е тъмно( на някой не им пречи де) но пък виното тогава ще е чудесно.

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: sdry   
Дата:   14-09-11 20:02

Red Rock в Аспарухово

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: Navy   
Дата:   14-09-11 20:11

Пак заведение...
Пак сядане на маса...
Застояване, плюскане, клюки...

Втора Невеста?
Мерси, без мен [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: Suggs   
Дата:   14-09-11 20:12

sdry написа:

> Red Rock в Аспарухово

[smilie24]
Едва ли има по-подходящо място [smile] .


http://photo-zona.net/images/user63227/album20829/large/1316020271_lgxo8353_110717_200659.jpg


Ако се събирате след 20.00 - бройте и мен, че дотогава съм на работа.



Публикацията е редактирана (14-09-11 20:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: ivomorskiya   
Дата:   14-09-11 20:38

Ще Ви го напиша така:
Аман от плюскаджии, пишман пиячи и клюкари с фотоапарати!
Ще се събираме да снимаме и обсъждаме теми от фотографията или друго?! Ще се събираме хора дето се интересуват от новите неща и забравените по-стари или...
Що все Ви влече към заведенията бре?! Хапнете, пийнете в къщи и тогаз елате.
Или пак някой си мисли, че ще вземем да спорим кой, какво, с какво снима и защо! Коя фирма от Каникон какво е пуснала на пазара. И все в този дух...
Не пълнете темата на мадамата с такива предложения, мол Ви съ! Тя само искаше да се научи да снима с новия си апарат и търсеше някой да й помогне. При това с уточнението, че търси хора, с които може да се ОБЩУВА! Не съм забелязал някъде да е споменавала шортаки-мортаки, нали?
Останете си със здраве!
[shtrak]
П.П. Ако все пак някой се заинтересува какво иска АВТОРА на темата - има си лични съобщения.


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: sdry   
Дата:   14-09-11 21:33

Ок,
"покрива" на Монумента на българосъветската дружба.

Няма да плющим, със сигурност.

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: Suggs   
Дата:   14-09-11 21:36

Морски, какво ти става? [smilie11] Никой не е казал да се събираме, за да се наплюскаме и наклюкарим. Не е нужно да обиждаш, и то хора, които не познаваш.
Аз лично имам желание да обясня на авторката на темата всичко, от което се интересува, доколкото ми позволяват моите познания и опит. Не искам нищо в замяна, нямам претенции за място и начин. Може, ако тя иска, и чрез лични съобщения, може да задава въпросите си и тук, в темата. Но все пак - хайде някой да предложи реален начин!
Чета само общи приказки от рода на "Ама айде да вземем да се съберем някъде..." , "Ама не ща в заведение ... " , "Ама Моловете са на гадно място ... " , и т.н.
Предложих едно място - нула внимание. Аз обаче отидох, обикалях и снимах два часа, не се усетих как са минали. Ако fifilinas беше дошла, можеше да седнем на едно кафе (примерно), и да говорим. Но - не. Както и да е.
И какво имате против заведенията? В тях съм се запознал с няколко човека от този форум покрай някоя сделка, и съм оставал с приятни спомени от срещата. Не съм се тъпкал, не сме клюкарили, говорили сме си за фототехника и фотография. Заведенията са преди всичко място за светски контакти, човек може да си плюска и в къщи.
Съжалявам, но спирам да се интересувам от тази тема.



Публикацията е редактирана (14-09-11 21:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: navy   
Дата:   15-09-11 13:41

Навремето, когато аз бях ученик нямахме ГСМ-и [smilie7]
Имахме домашни телефони и то един на десет...
Но през деня никой не ги вдигаше, а и телефоните нямаха запеметяване на пропуснатият номер...

Въпреки цялата тази липса на комуникация ние се събирахме с лекота, все едно ни беше заложени в гените, усещахме го и като стане време за 'гезме' и се пуснем по бившият Ленин, или се чакаме на електронният часовник.
Имаше Севастопол, имаше входа на морската, имаше козирката... имаше и страхотният Снек Бар в бързите сандвичи и мелбата с мед и орехи.

Винаги като останеш със свободно време се 'пускаш' надолу и за отрицателно време вече сте тайфа! И след още малко вече сте решили какво щеправите. При това оскъдие на забавления...

Сега... с тези космически технологии и по 2 коли за в града... ние не можем да се 'пуснем' някъде и винаги, като с ТРИСТА зора и уговорки се разберем къде да се видим сред МИЛИОНИТЕ барчета и ресторанти - сядаме, общи приказки, ох май повече хапнах, трябва да се прибирам...

И като се прибере веднага е цъфнал на форума и скайпа...

Има нещо тотално сбъркано тук [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: ivomorskiya   
Дата:   15-09-11 16:33

navy, обяснявай им, на младоците, на по-разбираем език, братче. Какво пък ли е това гезме, се питат. Не са свикнали да се виждат с приятелите си просто така. Задължително требе да е в заведение - превеждам: място където трябва да те заведат, щото не знаеш как да отидеш сам. Модата не е отсега. Още от мутренски времена е. Нали преди това бяха малки и не ги пускаха в алкохолните заведения. Камо ли в дЪскотеките. И Suggs Работил съм какво ли не, включително Диск Джокей (това ли пък какво е). Находил съм се навсякъде където може да ти дойде наум. Но не защото са ме спирали преди това - по социалистическо време. И на заведения съм ходил предостатъчно.
Друга ми е мисълта. Да отидем някъде, пък дори и на хижа, сред природата, зеленината. А не да се завираме в заведения. Там можем да ходим през другото време.
И не ми разправяйте, че е далеч. Всички си имате автомобили. На 10-15 километра се сещам за поне 3-4 места, където може да се отиде. Даже има закрити места за отдих. Как се пие чай знаете ли? Или само биричка е известно на публиката. Не съм трезвеник, споко! Жуля ракия, вино и биричка. Но като горския чай в приятна компания няма.
Останете си със здраве!
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: Lalinda   
Дата:   15-09-11 16:39

Максимума трябва да го измъкнеш от главата си, не от машинката.
[shtrak]

Пък тия познания не са наливат с фуния за час-два...


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: ivomorskiya   
Дата:   15-09-11 16:46

Lalinda, тъкмо затова е крайно необходимо да започнем да се събираме често. И в никакъв случай с консумация - разсейващо е. Най-много чай или кафе. Мога да предложа на всяко събиране по един термос от двете - по 1 литър. Други предложения?


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: ivomorskiya   
Дата:   15-09-11 16:51

С fifilinas имаме намерение утре следобяд да се срещнем и общуваме, разбира се, че ще поснимаме. Но не в града - това може да го правим всеки ден и вечер. Ако има желаещи да пишат в темата или на лични. Телефон на всеослушание не оставям. Сори!
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: tziko   
Дата:   15-09-11 16:53

Нека да се съберем на базара и от там да решим на място къде да отидем с колите, да си изпробваме новите боклуци примерно[smile]
На Аксаковската панорама ми се ходи, ако някой я знае(не, че няма да я намерим иначе), може да отидем.

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: ivomorskiya   
Дата:   15-09-11 17:06

В неделя не мога да дойда. Но утре за около 14 часа, ако има мераклии, да ми пишат. Ще измислим нещо. Иначе успех на базара! Да качите снимки после! Дано има базар всеки месец...


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: navy   
Дата:   15-09-11 17:12

Идвам от базара - партенка, нямаше никой [smilie5]

На Аксаковска панорама заведох един пловдивски форумец и две сладки дами... хубаво е да отидеш веднъж, два пъти, ама то прекалено претрупано и кичозно...

Иначе знам едно място, където е перфектно и зиме и лете да се ходи.

Но трябва да имаме сериозен интервал от време - например 10 часа, за да може кой когато може като дойде и да се включи.

Идеята ми е следната...


Мястото е МНОГО наблизо, но същевременно извън града. Вижда се града и е край вода. Има мостче, гора, удобно е за разходки.
В близост има и резерват с езеро...
На самото място има обширна тераса гледка, както и голямо закрито помещение с камина.
Заведение е, има и хотелска част.
Място за паркиране бол...

Ако ходим редовно може да оставяме бележка /за тези, които идват за първи път, никой не познават и нямат телефоните на другите/ къде сме отскочили в района.
Спомням си преди 5-6, може би и повече години... като ходихме 3-ма приятели да тестваме при -18 и силен вятър колко издържат каноните.
После край камината 2 часа не може се стопли техниката [smilie18]

Можем да го правим 2 пъти в седмицата, достатъчно е... но да е редовно, иначе се губи смисъла...

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: ivomorskiya   
Дата:   15-09-11 17:22

2006 сте ходили - януари беше кучешки студ. Пиши ме в бройката! Но все още не знам за къде говориш?


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: navy   
Дата:   15-09-11 17:30

43.183385, 27.805118

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: anjsan   
Дата:   15-09-11 17:40

navy , базара е насрочен за неделя !

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: ivomorskiya   
Дата:   17-09-11 07:41

И все пак - ще се събирате ли в неделя?
Нещо замря общността във Варна!
Много бачкате или какво?


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: sdry   
Дата:   17-09-11 09:03

Заповядайте в 17,00 ч. до Монумента :)))
А който е достатъчно смел, може да се качи и горе...

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: ctpahho   
Дата:   17-09-11 09:21

Неделя го дават облачно, валящо и гърмящо. Ай си намерим заслон и да снимаме тичкащи под дъжда хора [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: Nimi   
Дата:   17-09-11 18:32

navy хубаво и спокойно е там само да няма стрелящи [smilie3]
Последния път ми се наду главата от тях.. и кухнята е бива.



Публикацията е редактирана (17-09-11 19:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: Suggs   
Дата:   17-09-11 20:50

sdry написа:

> Заповядайте в 17,00 ч. до Монумента
> :)))
> А който е достатъчно смел, може да
> се качи и горе...


https://photo-forum.net/static/site_pics/166/u_1316281551_110802_073704.jpg


С удоволствие бих дошъл, но пак съм на работа [smilie22] .
Но за смел признавам който се качи тук:


https://photo-forum.net/static/site_pics/152/g_1316281592_110824_131453.jpg



И то с велосипед ... [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: Navy   
Дата:   18-09-11 14:58

Къде е това тук, орехчето?

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: alsash   
Дата:   18-09-11 19:46

....оформя се пак регата за катамарани на Аспарухов плаж на 27,8,9 т.м.....от брега мин 300мм

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: Suggs   
Дата:   18-09-11 20:48

navy написа:
> Къде е това тук, орехчето?

43,175300 , 27,899070 [smile] .
"Орехчето" в момента не ми говори нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: ivomorskiya   
Дата:   20-09-11 07:55

С fifilinas ще се събираме, пак, утре (сряда). Ако има желаещи да се присъединят, да пишат тук или на лични. Часът на сбирката не е уточнен, също и мястото. Може да се разходим в околностите на Варна. Имам личен автомобил. Мога да взема още 2 души.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: Suggs   
Дата:   20-09-11 08:31

По принцип имам желание, и съм свободен.
Ще следя темата за конкретни подробности.

ПП. И аз имам кола, така че не е проблем да се съберем повече хора.



Публикацията е редактирана (20-09-11 08:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: ivomorskiya   
Дата:   20-09-11 09:39

Имам идеи да отидем на площадката по пътя към Галата или на Звездица (да снимаме панорами на Варна). Един познат беше споменал, че от ретранслаторите на Боровец (мисля, че са там) също стават хубави снимки.
Това са ми идеите за панорами, засега. Но трябва да се има предвид, че за утре прогнозират облачно време. Може и да вали. Добре е да имаме резервен вариант на закрито. И без кръчми. Ще взема кафе и чай в термоси по 1 литър. Ако си доведем модели, можем да снимаме портрети и даже да си направим фотосесия. Не е задължително да са платени.
Всички други предложения са добре дошли! [smile]
П.П. В Морската градина можем да снимаме по всяко време... Обичам да снимам нощни пейзажи. И привечер. Fifilinas иска да снима лица.


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: navy   
Дата:   20-09-11 09:58

Нощни пейзажи стават много добри на езерото-резерват след Звездица [smilie7]
А и захладня, може да няма много комари [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: tziko   
Дата:   20-09-11 16:56

Автор: Suggs
Дата: 20-09-11 08:31

По принцип имам желание, и съм свободен.
Ще следя темата за конкретни подробности.

ПП. И аз имам кола, така че не е проблем да се съберем повече хора.


И аз така!

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: ivomorskiya   
Дата:   20-09-11 18:59

Утре - преди обяд - ще пиша подробности.
Но сте доста пасивни - все някой друг да измисля събиранията и местата дето ще се ходи. Цял ден няма предложения освен на Красьо! Айде де! Събудете се! Стана снощи! [smile]
Ще разправяме и вицове... Не само за фотографи


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: ivomorskiya   
Дата:   21-09-11 10:46

С fifilinas се разбрахме да се срещнем 15:30 на Козирката, ДНЕС. Който дойде с автомобил, може да паркира отсреща, до Катедралата. Ще избираме къде да ходим на място, до постигане на съгласие. Може да отидем и другаде, не само на споменатите места. Носете си апаратите, за да се познаем.[smilie3]
Ще нося статив със сферична и трипозиционна глава. Но нямам монопод, ако някой има да донесе. Ще покажем на Ели как помага при снимането. Ще си нося лаптопа - да разглеждаме снимките на място. Но нямам четец за CF карти. Който има външен може да донесе.
Засега толкова. Ще следя темата до 14:30 ако има още някои мераклии и предложения - може да съм пропуснал нещо. [smile]
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: cameraman   
Дата:   21-09-11 11:57

Кажете къде ще ходите, че и мен не ми се стои в къщи... ама не ми се ходи и с колата насам натам, че имам само 3 капки нафта... ако е за пешеходен или вело превоз може да дойда...

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: navy   
Дата:   21-09-11 12:09

Днес е работен ден [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: ivomorskiya   
Дата:   21-09-11 12:11

Ела до Козирката. Аз съм с колата. Разбира се, че ще те взема. Тя и Ели е с кракомобил, споко.[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: cameraman   
Дата:   21-09-11 12:12

О.К... Идвам с пълно бойно!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: ivomorskiya   
Дата:   21-09-11 12:14

Има някои дето са свободни и в "работните" дни, Красьо. Пък и ние няма да се излежаваме, ами ще вземем по малко от живота на затворите на Хапаратите ни.


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: bluebird81   
Дата:   21-09-11 12:47

И аз се чудя какво да правя следобед, обаче нямам кола за съжаление ...


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: ivomorskiya   
Дата:   21-09-11 13:01

Тъкмо попълваш бройката в моят автомобил. Ела без да се притесняваш!
[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: bluebird81   
Дата:   21-09-11 13:03

ОК, в 15:30 ще съм на козирката [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: cameraman   
Дата:   21-09-11 14:59

Тръгвам... Телефонът ми е: 0878676958

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: navy   
Дата:   21-09-11 17:12

Сега ще те налазят фенки с лепкави СМС-и [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: cameraman   
Дата:   21-09-11 19:47

Къде ги бре? Само обещаваш....
А иначе разходихме техниката...

http://photo-zona.net/images/user1648/album16714/large/1316623528_uldk1387_IMG_8786-17.jpg

Ето и малко графити...

http://photo-zona.net/images/user1648/album16714/large/1316625288_rdgq9260_IMG_8787-77.jpg





Публикацията е редактирана (21-09-11 20:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: ivomorskiya   
Дата:   21-09-11 20:25

Разходихме се и ний и техниката. Такъв вятър ни одуха, че не е истина! И после на плажа...
В недела пак ще направим сбирка. Красьо (navy) може да се включи, а не само като черна станция да се обажда.
Ходи ми се около Аладжа манастир. И на Дружба. Айде включвайте се с предложения за местенца, където да отидем. Само ми се струва или някой обеща да доведе модел?! Не бъдете скъпчиви на идеи! Сега е момента.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: The_Enjoy   
Дата:   21-09-11 20:50

За неделя съм навита да дойда и аз, но моя модел замина[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: Nimi   
Дата:   21-09-11 20:58

фотографски пленер “Цветно, летящо и прекрасно ”

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: cameraman   
Дата:   21-09-11 22:23

Малко ретро романтика от днешния мини пленер:

http://photo-zona.net/images/user1648/album16714/large/1316632881_fxhz6430_IMG_8796-77.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: bluebird81   
Дата:   21-09-11 22:51

Аладжа манастир е добра идея за снимки за неделя 25.09.2011 . Вече уговорих и 2 момичета за модели. Не знам обаче там дали има заведениe където можем да седнем след снимките ?


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: cameraman   
Дата:   21-09-11 23:09

Не умувайте, ами вкарайте някоя снимка, щото туй е фото Форум... Иначе софрите са лесни... Ха да ви видим днес какви ги накъдрихте... аз уж само се разхождах и не снимах, пък само аз публикувах снимки.... ЧАКАМ!!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: bluebird81   
Дата:   21-09-11 23:16

Аз ще кача една снимчица от днес, но най-рано утре вечерта, че сега имам други задачи.


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: hazini   
Дата:   22-09-11 10:30

cameraman ето една от същото място :) Много е добро за снимки :)


http://fotosesia.net/gallery/big/IMG_8718a.jpg



само е притеснително, че всеки момент може да падне.

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: cameraman   
Дата:   22-09-11 11:37

През цялото време си мислех за мацки в тоя коридор...

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: Navy   
Дата:   22-09-11 12:17

В неделя съм на сватба [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: bluebird81   
Дата:   22-09-11 15:15

Дайте да се уговорим по-отрано за час и място на срещата и да направим сметка колко човека ще сме, колко коли ще има и колко места ще има в колите. Една моя позната ще следи темата и ще пусне обява във Фейсбуук, за да може ако има желаещи и други модели и фотографи да се присъединят. Аз дотук намерих 4 желаещи жени за модели, но ще видим колко са сериозни, от тях 3 си имат собствен превоз, а едната може да доведе и приятелка и за тях ще трябват 2 места в някоя от колите. Предлагам в неделя 25.09.2011 пак да се срещнем на козирката примерно в 13:00 часа и от там да потеглим към Аладжа Манастир. Ако сте съгласни с това или ако имате други предложения казвайте да се уговорим по-отрано.


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: cameraman   
Дата:   22-09-11 16:35

Според мен Аладжата е ялова дестинация... Става само за пладнешки любовници, да се натискат по някое черно пътче край скалните манастири...

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: navy   
Дата:   22-09-11 16:42

Няма лоши места... има неподходящи за определена ситуация места [smilie7]

Зависи през кое време на деня, с кого и какво ще се снима...

Последно много се накефих да снимам след залез слънце в двореца в Равадиново...

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: bluebird81   
Дата:   22-09-11 19:01

Eто една снимка и от мен:


http://photo-zona.net/images/user65661/album51483/preview/1316706880_lsfk9173_DSC_4338.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: cameraman   
Дата:   22-09-11 19:41

,,,и що я бави толкова тая снимка... ти за два дни ще я нарисувашшш... Ми хубаво.... къде е прословутия никонски фокус? Бъзикам се,,, Наздраве... Ще се виждаме пак...

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: A.Nikolov   
Дата:   22-09-11 19:57

[smilie24] беше готино и задължително тряба да се повтори:)
Давайте да мислим нещо за неделя ;)


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: nsirakov   
Дата:   22-09-11 20:21

да можеше и аз да дойда... чакайте ме на 29ти ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: navy   
Дата:   22-09-11 21:46

Ники, на 29-ти може да идем на резервата до канала, ще съберем варненци и няколко модела и ще направим луди фотосесии [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: cameraman   
Дата:   22-09-11 22:11

Момчета... не се шегувайте с нас.... и аз ще дойда....ако е наблизо....

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: ivomorskiya   
Дата:   22-09-11 22:39

Щом Ви е харесало събирането ще го повторим и потретим и т.н. Аз поне нямам намерение да се отказвам. Предлагам да направим разходка до Аладжа манастир, Ковшаг чешма. Сега в неделя. Има хубави полянки. Щом се очертава да дойдат модели е добре да не разчитаме само на моя автомобил, нали. Който ще идва, да пише предварително дали е с траспорт или не. Няма да пълним гушите на такситата я. Дотам може да се отиде и с 9 и 409, от центъра. Сега е момента да валят предложенията за местенца, където да отидем. И съответно да се обсъдят. Вчера бяхме петима и бързо решихме. Но така като гледам интереса може да стане трудно да решим на място къде ще ходим...
От мен пак ще има транспорт за още 4 човека, по 1 литър кафе и чай (вчера пихме само кафе!), статив със сферична и трипозиционна глави. Мога да взема лаптопа, да разглеждаме снимките на място (вчера не пожелаха) - имам преносимо захранване за лаптопа. За съжаление нямам четец за CF карти.
fifilinas нещо е пасивна тези дни - да не би да не й е харесала компанията?!...


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: nsirakov   
Дата:   22-09-11 22:40

на 29, 30 и 1ви съм плътно във варна и околията :)

така че... ще снимаме ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: fifilinas   
Дата:   22-09-11 23:26

Извинете ме за пасивността, но съм на работа и се прибирам по късничко за неделя има вероятност да не успея да дойда, но компанията определено ми хареса нищо, че неотговарям на нивото ви за което се извинявам. Определяно и аз участвам на сбирките Аладжата според мен не е лошо предложение.
Много благодаря за търпението :)

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: cameraman   
Дата:   23-09-11 16:20

Аха... Ти щошо прочете за пладнешките страсти на това място и затуй ти хареса предложението..

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: ivomorskiya   
Дата:   23-09-11 18:07

Сашо, ако ти ходиш на Ковшаг чешма само с любовница, ние можем и не само! Иначе сериозно - няма ли други предложения?!


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: bluebird81   
Дата:   23-09-11 19:27

Аладжа Манастир е добро предложение, аз съм "за". За Ковшаг чешма не знам дали ще е подходящо, аз не съм ходил там, само гледах снимки в нета. Принципно ако ще снимаме портрети и е слънчево ни трябва или място с плътна сянка, или изцяло на слънце, шарена сянка е най-неподходящо, защото стават петна по кожата. Доста познати ме питаха и ориентрировъчно съм им казал среща в неделя 25.09.2011 в 13:00 часа на козирката, последно това ли остава? Добре ще бъде ако до утре вечер се уговорим със сигурност.


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: ivomorskiya   
Дата:   23-09-11 19:52

Точно това си говорихме с колега - утре вечер до около 19ч. да сме наясно. На Ковшаг чешма има 2 поляни, едната доста по-голяма от другата. Има достатъчно открито място. Има и дебели сенки. И чешма, естествено. Има маси за разполагане на хапка, пийка, техника и прочие. Времето ще е добро. Часът около 13 за събирането е подходящ. Но още не е ясно колко колеги ще дойдат, колко модели и как ще се превозим дотам и обратно. Добре е да вземем нещо за хапване, понеже се очертават продължителни снимки. Аз ще донеса 2 литра кафе, стига да има заявени достатъчно участващи.
Хайде включвайте се с продуктивни мнения и заявки! Да не чакаме последният момент!


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: bluebird81   
Дата:   24-09-11 10:23

Следващият път като организираме такова мероприятие май ще е най-добре по-отрано направо да пуснем обява за събитието във Фейсбуук за да можем по-лесно да се преброим... Бихме могли да пуснем и линкове във форумите на topmodel.bg и modelbg.com ако има и други желаещи модели да участват, също и направо на стената на "Фотографско общество - Варна" ако има и други фотографи, които не четат редовно фото-форума, и в групи за модели във Фейсбуук. На мен ми харесва идеята да се разходим и да поснимаме сред природата, да се запознаем с нови хора, после може да седнем някъде да пием биричка и да обсъдим снимките, предполагам че и на други ще им хареса...


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: ivomorskiya   
Дата:   24-09-11 18:44

Чавдаре, последно, ще идваш ли? Май само ще стане гъз път да види... Малкия Сашо рече, че ще дойде. Други?!


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: bluebird81   
Дата:   24-09-11 19:12

Ще дойда, ще доведа и модели.


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: bluebird81   
Дата:   24-09-11 19:20

Ще взема и кард рийдър за CF.


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: navy   
Дата:   24-09-11 19:30

Като стана въпрос за карт рийдър... сори за офтопика, ама някой чувал ли е за такъв със собствено захранване? Или УСБ хъб със собствено захранване? Батерии например...

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: ivomorskiya   
Дата:   24-09-11 19:38

Красьо, във Фотопавилиона продават четец за всякакви карти без допълнително захранване - 20 лв. Вярно, USB2, но кой ли го вълнува, да е по-бърз...


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: navy   
Дата:   24-09-11 20:12

Да, аз имам няколко четеца, последният си го купих точно от павилиона...
Просто ми трябва четец или УСБ хъб със собствено захранване [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: bluebird81   
Дата:   24-09-11 23:47

Засега се очертава да дойдaт 6 модела, ако сме трима фотографите 6 модела мисля че ще е ОК, там на място ще решим как да се групираме за снимките. Ако има нужда някой да държи отражатели ще има кой да помага, а едното момиче прави страхотни гримове.


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: navy   
Дата:   24-09-11 23:52

Вече тотално завиждам [smilie8]
/ имам ангажимент [smilie2] /

А и времето ще е муцка...

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: ivomorskiya   
Дата:   25-09-11 09:03

Красьо, ще има още да завиждаш. Обадих се на колега. И той ще дойде с техника и транспорт. Ще станем цяла тумба![smile]
Дали ще ми стигнат термосите за кафе...[smilie3] Ще взема и безалкохолни.
Чавдаре, не се тревожи, ще се оправим за разходите по пренасянето и консумацията - това да ни е проблема![smile] Като има повечко хора на събирането е по-добре от това да се снимаме взаимно с Ели поради липса на други, нали!
Ще вземем нещо за хапване - лека храна - да не заслабнем, не дай си боже![smile] Еле пък аз...


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: The_Enjoy   
Дата:   25-09-11 09:09

Последно за колко часа и къде?

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: ivomorskiya   
Дата:   25-09-11 09:18

13 часа, Козирката.


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: skatecore   
Дата:   25-09-11 10:36

Ще се намери ли едно свободно място при някой, че нямам транспорт ... ?

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: ivomorskiya   
Дата:   25-09-11 10:41

Ела задължително! Все ще измислим нещо...


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: cameraman   
Дата:   25-09-11 10:50

Съжалявам, но аз този път ще пропусна пленера поради обективни причини... Пожелавам ви приятни и успешни снимки...
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: skatecore   
Дата:   25-09-11 10:57

Аз съм пълен аматьор, но ще дойда да понауча нещо [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: ivomorskiya   
Дата:   25-09-11 11:15

Да та и боже прости Сашо! Звънях ти няколко пъти и не вдигаш!
Моят човек с транспорта ще ходи да снима политика...[smilie2] Хайде още някой с транспорт да се включи, де! Ще му платим горивото...
Прозвъних телефоните на всичките си познати, ядец! Какво им става на тез хора бре?!
Аман-заман да не се налага да ползваме автобусите до Златните.


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: bluebird81   
Дата:   25-09-11 12:02

Току-що говорих с една от моделките, ще дойде на козирката сама с колата си, ще има още 4 места в нейната кола.


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: bluebird81   
Дата:   25-09-11 12:08

До срещата повече няма да влизам в нета, ако има нещо - звънете ми на 0882066014


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: ivomorskiya   
Дата:   25-09-11 12:13

Остана да си направим едно готино събиране.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: skatecore   
Дата:   25-09-11 18:11

Добре стана ... качих малко снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: The_Enjoy   
Дата:   25-09-11 18:18

Ами покажете снимки, че не успях да дойда

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: ivomorskiya   
Дата:   25-09-11 19:40

Ходихме на Звездица. Пет модела и още толкова фотографи, и технически лица - с камерата. Духаше умерен вятър, та към 16 часа решихме да си ходим - хладничко стана.
Засега отзивите на участващите са добри. Остана да видим снимките как са станали. Направихме предварителен преглед в Алба. Чат-пат биват. Има добри попадения.
scatecore, къде качи снимките? Доста лица нащрака...
Айде следващия път пак да има участие поне колкото днес.


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: ivomorskiya   
Дата:   25-09-11 20:30

Малко снимки...

http://photo-zona.net/images/user65672/album51510/large/1316971545_xafl6153__DSC5371.jpg


http://photo-zona.net/images/user65672/album51510/preview/1316971545_ppyu9991__DSC5809.jpg


Утре повече...


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: skatecore   
Дата:   25-09-11 21:18

В профила има няколко ... другите утре :)

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: A.Nikolov   
Дата:   25-09-11 21:21

https://photo-forum.net/i/1522949
Ето и от мен една :)


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: S.Paskalev   
Дата:   25-09-11 21:23

Като гледам, хубаво се е получило. Жалко, че имах друг ангажимент, иначе с удоволствие щях да се присъединя, белким се науча да нимам портет. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: cameraman   
Дата:   25-09-11 21:55

Мноо ленти сте изхабили... Като излезем от рамките на професионализма, поне струваше ли си???... Отвори ли се парашута на някого???[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: S.Paskalev   
Дата:   25-09-11 21:57

Еееееее, т' ва ли е целта? В такъв случай- съжалавам още повече. [smilie5]
То не, че баш на мен би се отворил парашута, ама знае ли човек? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: bluebird81   
Дата:   25-09-11 22:56

За някои от участниците днешната среща може да се окаже начало на едно красиво приятелство, но дори и да не стане така, пак беше интересно и забавно [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: ivomorskiya   
Дата:   26-09-11 07:13

Специално двете мадами с име Ирена убиха слона с плюнка. Сега като гледам снимките и като си спомня какво нащрака Чавдар, се кефя. Малко ни нахапаха неидентифицирани гадюхи в шумата, но май си струваше. Днес ще говоря с едната Ирена (която снимахме със Сашо), дали може да кача снимки на всеослушание.
Почва се обработването...[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: cameraman   
Дата:   26-09-11 08:32

Зная аз, че при толкова много п--ки не може да сте мислили за фотография.... Неминуемо е да послушате зовът на природата.... Щом са ви нахапали гадини,.... сигурно сте ги и съблекли голички милинките момиченца...
Охххх!!! Добре, че не съм дошъл.....[smilie18] И аз щях да се чудя какво да публикувам, за да не заподозре нещо жена ми...[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: ivomorskiya   
Дата:   26-09-11 09:05

Сашо, жена ти не ти пуска, май, напоследък... Или си закъсал откъм любовници. [smile] Как ще ги събличаме бре! Краси е само на 15г.! Оставаше да я стресираме съвсем. Тя и без това си беше уплашена в началото.


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: cameraman   
Дата:   26-09-11 09:19

Ми що ги взимате 15 годишни в навалицата бре? Не знаеш ли, че могат да те осъдят ако публикуваш нейни снимки, че не си искал разрешение от баща и- писмено??...

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: navy   
Дата:   26-09-11 10:19

[smilie5]
Ей, камера, жените ни знаят, че на тия фотосесии с много женско и още повече мъжко с фотоапарати има само очи пълни, ръце празни [smilie18]
Виж, веднъж се беше стреснала, когато няколко фотографа решихме да си правим авто гола сесия в студио [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: ivomorskiya   
Дата:   26-09-11 10:21

Аз съм от отбора на знаещите, нашия. Пък и кой е казал, че ще публикувам снимки на момичето в интернет. Не дай си боже да ги използвам в представяне. Ще й ги дам, пък тя каквото иска да си публикува...
Майтапчия бе...
С Ирена е различно - ще й пратя снимки, които намирам за добри и чак като ги одобри тогаз. Как я мислите тая работа!
Съвсем я ударихте през просото!



Публикацията е редактирана (26-09-11 10:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: cameraman   
Дата:   26-09-11 10:37

Абе.... Ирена ли се казва.... не ми говори.... Нищо не е безплатно... Аз приключих с ирените за тоя живот...[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: navy   
Дата:   26-09-11 10:46

"Абе проходят ли, не ми ги хвали"
[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: ivomorskiya   
Дата:   26-09-11 11:26

Красьо, при Сашето проблема е от сърдечно естество. Но е доста лично и няма да коментирам.
Обаче с модела Ирена имам намерение да поработя още. Добре се сработихме като за първа сесия.
И другия модел Ирена има изразителни черти - това, което са направили с Чавдар ми се стори добро.


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: navy   
Дата:   26-09-11 11:34

Щерка ми е 16 годишна и целият им клас, та и съседния все красавици само да им спомена, че съм съгласен да снимам и ще ме налазят...
Затова се крия и правя на зает, щоту не искам сто пикли на главата [smilie18]

А и тя щерката е с Д7000 и си ходи да си ги снима както си иска [smilie7]

Виж... на снощната сватба имаше една 'дама', акъла ми е още някъде там, на златните...

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: cameraman   
Дата:   26-09-11 18:12

Прощавай Морски.... Бях пропуснал инфото, че си от знаещите.... не.... ти си пропуснал да го напишеш на страницата си..... Пък няма и снимки да разбера без да чета....[smilie24]..
Добър апетит и приятна вечер...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: navy   
Дата:   26-09-11 18:14

Ко било [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: cameraman   
Дата:   26-09-11 18:19

Нали ивоморския писа, че бил от знаещите... за него беше репликата.. .... а иначе за пиклите- има си пикльовци.... Гледал съм "Американски прелести", ама за да изпитвам подобни емоции трябва да запуша доста пробойни в прозаичното си и материално житие...



Публикацията е редактирана (26-09-11 18:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: ivomorskiya   
Дата:   27-09-11 12:20

Малко матриал от Звездица - с поздрави от Ирена Иванова


http://photo-zona.net/images/user65672/album51510/large/1317114456_zlnx0308__DSC5479-1WEB.jpg




http://photo-zona.net/images/user65672/album51510/large/1317114457_gxgw6896__DSC5548-1.jpg




http://photo-zona.net/images/user65672/album51510/large/1317114457_ktil9854__DSC6056.-1.jpg



Това ми разреши - това качвам. Има и още, но по-нататък...


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: navy   
Дата:   27-09-11 12:38

Има си всичко момичето [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: ivomorskiya   
Дата:   27-09-11 12:51

Още ще съжаляваш Красьо...
Хубав купон си спретнахме.


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: cameraman   
Дата:   27-09-11 16:06

не показвай толкова красота наведнаж... Има и влюбчиви между нас...[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: ivomorskiya   
Дата:   27-09-11 18:40

Чавдаре, няма ли да покажеш нещо? Толкоз много материал направи! Срамота...


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: bluebird81   
Дата:   27-09-11 18:53

Още са в конвертора, не ми остава много време тези дни, но скоро ще кача и аз [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: cameraman   
Дата:   27-09-11 18:57

Ми като си купувате конверторни фотоапарати- така е...Аз съм чувал, че апартат с конвертор се препоръчва за конни състезания и вертолети

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: fifilinas   
Дата:   27-09-11 22:00

Много се радвам , че покрай тази тема се организират събирания надявам се следващия път и аз да се присъствам :)[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: bluebird81   
Дата:   28-09-11 10:08

cameraman, какво е "апартат" ?


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: navy   
Дата:   28-09-11 10:23

Хайде, казвайте кога ще е следващото събиране [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: ivomorskiya   
Дата:   28-09-11 16:24

Чавдаре, направи нещо за неделя, че аз ще ходя да бера лозе. За събота има съседна тема - снимки за всички във Варна.
Ели (fifilinas) е свободна в края на седмицата. И началото на другата. За вторник може да направим нещо. Ще се обадя на малкия Сашо (къде се изгуби тоз човек). И други да се включат. Пак започна пасивността! Постоянно требе да Ви ръчка човек...
Вижте - и моделите могат да правят снимки


http://photo-zona.net/images/user65672/album51510/large/1317216070_bevk1029__DSC5801.jpg



А си мислехте, че е Ваша запазена територия [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: bluebird81   
Дата:   28-09-11 17:13

В събота вечерта съм на работа нощна смяна, което означава, че в неделя 02.10.2011 ще спя целия ден, така че ако се събирата тогава аз ще пропусна. Във вторник 04.10.2011 пак съм на работа дневна смяна, и тогава няма да мога да дойда. Аз работя на смени - дневна, нощна и 2 дни почивам, горе-долу през ден съм свободен.


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: AlexHD   
Дата:   28-09-11 17:25

Нещо в туризма си май с тези смени [smile]
Ако съм свободен и аз ще се включа

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: A.Nikolov   
Дата:   28-09-11 21:17

Иво, ето ме:)
А ето нещо и от протестите
https://photo-forum.net/i/1524087
Беше лудница:)



Публикацията е редактирана (28-09-11 21:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: navy   
Дата:   28-09-11 21:44

Аз се разходих до морска гара преди малко... снимах на светлината на фаровете на колата едно моделче...

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: bluebird81   
Дата:   28-09-11 22:29

Аз сега се прибирам от Алба. Около 19:00 часа се чуваха мощни викове от протестите откъм Мария Луйза. Не съм в туризма, във водния транспорт съм :)))


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: navy   
Дата:   28-09-11 22:32

E аз снимах до 21:00 часа... нищо не чух [smilie8]
Може би защото в колата яко дънеше АС/ДС и мдамата дивееше до мен... знам ли...
[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: S.Paskalev   
Дата:   29-09-11 10:30

Очертава ли се нещо за неделя? Или тази седмица се дава почивка на затворите и мУделите? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: bluebird81   
Дата:   29-09-11 11:44

Аз съм пас за неделя.


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: ivomorskiya   
Дата:   29-09-11 19:31

Eлито е свободна за вторник. Аз, засега, съм зает събота и неделя. Така че остава за следващата седмица...
Айде качвайте снимки, де! Чавдаре!


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: navy   
Дата:   29-09-11 19:43

Аз имам една луда идея за нощна фотосесия... ама кой ли ще се навие [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: bluebird81   
Дата:   29-09-11 20:05

Ето снимки и от мен:

http://photo-zona.net/images/user65661/album51560/large/1317315512_cbrl0102_DSC_4639.jpg




http://photo-zona.net/images/user65661/album51560/large/1317315539_thoj2764_DSC_4686.jpg




http://photo-zona.net/images/user65661/album51560/large/1317315547_qfus9496_DSC_4698.jpg




http://photo-zona.net/images/user65661/album51560/large/1317315560_gnhy4052_DSC_4957.jpg




http://photo-zona.net/images/user65661/album51560/large/1317315525_edyg4582_DSC_4681.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: bluebird81   
Дата:   29-09-11 20:29

А ето и снимки на 2 от моделите от предишни сесии:

Ирен Цончева
https://photo-forum.net/i/1386882


Виолета
https://photo-forum.net/i/1524410



Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: navy   
Дата:   29-09-11 23:55

Значи никой не иска нощни фотосесии...
Сигурно си мислят... скучно ще да е...
Е, хубу... сам ще си снимам [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: ivomorskiya   
Дата:   30-09-11 20:44

Ние предпочитаме да снимаме на тъмно в студиото. По интимно е. Пък и вече захладня вечер. На моделите ще им е студено. Но ти си знаеш...


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: navy   
Дата:   30-09-11 21:19

Знам си, да... джиткам си самосиндикално по нощите...


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: bluebird81   
Дата:   30-09-11 21:43

ivomorskiya, да не би да има оферта за студио ?


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: ivomorskiya   
Дата:   01-10-11 19:04

Чавдаре, наистина се оформя снимане в студио. Засега само като идея - нищо конкретно. Но от вчера до днес толкова. Надявам се следващата седмица идеята да узрее и отиваме.
Ти ще си първият, който ще разбере! (Е, след модела[smile] )
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: fifilinas   
Дата:   03-10-11 13:24

ДА се съберем утре да поснимаме :) има ли ЗА ?

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: bluebird81   
Дата:   03-10-11 14:11

Утре съм на работа дневна смяна, не мога.


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: fifilinas   
Дата:   03-10-11 20:34

А в петък как сте дружина :)?

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: ivomorskiya   
Дата:   04-10-11 06:49

До обяд съм зает. Следобяд мога да се включа.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: bluebird81   
Дата:   04-10-11 22:08

И аз съм свободен в петък. Този път каква е идеята - къде ще се ходи, какво ще се снима ?


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: cameraman   
Дата:   05-10-11 08:55

И аз искам да возя мУделка на моторчетооооо!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: The_Enjoy   
Дата:   05-10-11 15:04

... и аз искам да дойда , но до 17ч съм на работа[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: ivomorskiya   
Дата:   06-10-11 07:26

Да вземем този път да отидем в студио. Таман Ели да види как бачка live view-то. Ирен е свободна за след петък, всъщност може да опитам да я навия за петък вечерта. Дотогава е извън Варна. Ако има някой да предложи модели за снимане - там сме! Размърдайте се да намерим читаво студио с постоянно осветление, че на светкавици не ми се снима...


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: bluebird81   
Дата:   06-10-11 09:32

Аз мога да звънна на познати да дойдат за модели, ама дайте да уточним първо другите неща - в колко часа и къде да се срещнем, кое ще е студиото, колко ще струва да се наеме и за колко време, колко човека ще сме, ще ни трябва ли транспорт и т.н. Иначе аз имам някакво основно осветление, което е лесно преносимо - 2 светкавици, отражателен чадър, статив, държач за чадъра и комплект безжични трансмитер и ресийвър, ама нямам фон, ако някой има бихме могли да си направим някакво импровизирано студио...


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: bluebird81   
Дата:   06-10-11 09:33

забравих, имам и палатка за предметна фотография [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: ivomorskiya   
Дата:   06-10-11 10:51

Днес мислех да копам канал за водопровод, но ще отида на разузнаване за студио. Предлагам срещата да е в петък около 18ч. (да могат да дойдат и хората, които преди това са на работа). Да вземем студио за 2 часа. Мястото на срещата да уточним когато знаем кое е студиото. От мен толкоз! А, и ще нося кафе. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: ivomorskiya   
Дата:   06-10-11 16:09

Ходих до студио Протей на Юлиян Недев. Намира се на адрес: ул. "Цани Гинчев" №19. Намира се близо до цветния пазар Чаталджа. Това е оранжева кооперация на няколко етажа. Влиза се от дясната врата. Преди това се звъни на най-долният звънец.
Говорих с Юлиян за утре - 07 октомври - да ползваме студиото от 17:30 до 19:30 часа за цена 45 лева. После той има друг бизнес. Студиото има постоянно (топло) осветление и светкавици за мераклиите. Можем да ползваме няколко цвята фонове. Няма нужда да си носим стативи, понеже той има професионален на място. Има и компютър за разглеждане на направените снимки.
Остана да меракландисаме няколко модела и удри!
Предлагам да се срещнем на спирката на Чаталджа посока към Чайка в 17 часа. Който иска да дойде по-късно да се обади на тел. 0878899052 - Ивелин или на обявения по-рано телефон на Чавдар (bluebird81). Всички мераклии да снимат да предвидят поне по 10 лева, за да платим студиото.
Май, че това е всичко...


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: bluebird81   
Дата:   06-10-11 18:21

Ще дойдат 4 модела (Ирен Цончева от предишното събиране и още 3), има ли още някой желаещ фотограф да се включи, за да ни излезе по-евтино да наемем студиото ? В инфото на профила ми съм си написал телефоните, ако има някой желаещ звънете на мен или на ivomorskiya [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: Lito   
Дата:   06-10-11 20:31

едва ли ще намерите с постоянно осветление. ако се съберете повече хора, съветвам ви да се обадите на http://studioprotey.com/ . голямо е и ще ви хареса цената за цял ден:)

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: Navy   
Дата:   06-10-11 20:37

Студио = голи мацки, щото облечени мое и навън :)

Някой знае ли екстравагантен хотел за интериорни снимки, на голо разбира се?

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: classicphotographer   
Дата:   06-10-11 20:54

на голо съм снимал в боне вита. Има много екстравагантен басейн със сфинксове.

http://prikachi.com/images/51/3899051y.jpg





Публикацията е редактирана (06-10-11 20:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: ivomorskiya   
Дата:   06-10-11 22:06

Lito: Не четеш целият текст, колега. Пише студио Протей. И не е необходимо за целият ден - някои хора са на работа. И има постоянно осветление. И т.н.

Красьо, оди си снимай голите мацки по нощите. Ние тогава си почиваме.

Ники, казах ти нещо завчера. Казвал съм ти доста неща и преди това. Хайде да не ги правим обществено достояние, нали?!


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: cameraman   
Дата:   06-10-11 22:15

Яаааа сега разбрах, че classicphotographer е Николай.... Благодаря...

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: bluebird81   
Дата:   07-10-11 00:08

Нейви, ето екстравагантен хотел за интериорни снимки:

http://bohemy-varna.com/


Иначе за студио Протей желаещите модели станаха 5 засега, повече не ни трябват, но ще е добре да сме поне 3 фотографи, за да ни излезе по 15 лв на човек наемът. И освен това не сме говорили за голи снимки, ще снимаме нормални портрети.


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: ivomorskiya   
Дата:   07-10-11 10:12

Момчета и момичета, дами и господа,
Ние с Чавдар (bluebird81) можем да си щракаме моделите и местенцата, които намираме, когато и както си искаме. Тези събирания се организират за да може фотографската общност във Варна (както се казва и темата) и начинаещите фотографи, и любители, да се събират, обменят мнения, научават нови неща, забавляват, снимат и всичко друго свързано с ФОТОГРАФИЯТА И ОБЩУВАНЕТО. Да се публикуват и обсъждат снимки направени на тези събирания и не само. Да се получи диалог вътре в общността във Варна, а не както е от едно време и продължава, да се делим по всевъзможни принципи.
Приемете това като призив към настоящите и бъдещите участници.
Благодаря за вниманието!
Останете си със здраве![smile]
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: cameraman   
Дата:   07-10-11 22:40

Чакаме да видим...

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: bluebird81   
Дата:   11-10-11 17:34

Понеже досега не бях снимал в студио, за мен беше интересно и полезно да видя как е. Качих 3 снимки в портфолиото ми в албум "backstage" :

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=77457&ALBUM_ID=133522



Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: __SpOO__   
Дата:   11-10-11 18:06

Втората кака от backstage 02 много арна [smilie7] [smilie24]

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: bluebird81   
Дата:   11-10-11 22:57

[shtrak]



Публикацията е редактирана (13-10-11 00:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: bmw_e30   
Дата:   12-10-11 20:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: Navy   
Дата:   12-10-11 21:50

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: bluebird81   
Дата:   13-10-11 00:08

Автор: bmw_e30
Дата: 12-10-11 20:22

не знам коя кака е ама тая от сайта по горе като и чух песните ми се досра в буквалния смисъл.... кой я е излъгал така брутално, че може да пее, че има и над 10 песни даже коя от коя по "хубави"
(разгледайте целия сайт)



Щом смятате да я храните така, махам линка.


Отговори на това съобщение
 Re: Варна
Автор: ivomorskiya   
Дата:   14-10-11 10:07

По темата:

Приказка за вятъра

Знам, че това е фото-форум, но има неща, които важат за всички, не само за баскетболистите, нали?!

За по-любознателните ето връзка към почти всички статии на Иво Иванов от Канзас:

Иво Иванов от Канзас


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »