Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Няма очистване!
Автор: j_mironski   
Дата:   21-09-11 07:00

J0R0 - да питам , сигурен ли си че това на матрицата не е механично нараняване. Огледай го добре
Имал съм вече 2 случая матрицата а бъде наранена. Не ми е ясно как става ама единия случай беше на матрицата на моя апарат.
И аз като теб какво ли не пробваш докато не го огледах по-подробно с една яка лупа

Отговори на това съобщение
 Re: Няма очистване!
Автор: mib   
Дата:   21-09-11 12:31

Още един глас за комплекта с Еклипс Е2. Чистил съм кропки на Пентакс, Никон и Канон с него, никакви грижи, много добър резултат. Преди това пробвах ГриинКлиин, не съм доволен, не го препоръчвам. Течността при ГриинКлиин не се изпарява бързо и за това има нужда от минаване и със суха, а дори и след това остава, докато при Еклипс няма необходимост от минаване със суха шпатула, а и почиства по-добре. Важен момент е да не минавате повторно с ползвана шпатула. Правите едно минаване в едната посока под наклон, обръщате наклона и минавате в обратната посока и толкова, никога не повтаряйте със същата шпатула, защото това ще върне прашинки, особено залепени от ръбовете около матрицата!

[smilie24] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Няма очистване!
Автор: victory13   
Дата:   21-09-11 13:06

Писах че чистя редовно, ето и как:
1. Шпатула се купува еднократно. Освен че е за кроп, леко съм я намалил още по ширина. По ми е удобно така. По мое мнение тази за кроп е идеална за чистене на ФФ /фул фрейм, не фото форум[smilie18] /
2. Кърпичките са като посочените по-горе пек пад. Всяка се разрязва на 2, щото са големи.
3. Кърпата се увива се стегнато около шпатулата, и накрая шпатулата се издърпва 1-2-3мм назад. По този начин остава мек върхът на чистачката.
4. Всичко се захваща с голяма пинсета. По-удобно ми е от ластици, тиксо, или друго...
5. Капват се 2-3, в изключителни случаи до 4 капки Е2, по върхът на чистачката.
6. Чисти се на воля, като спазвате правилата на миб...[smilie18] Да допълня и да спазвате границите на сензора за да не захванете и разкарате смазки из него [beer]

Да Ви е сладко [smilie18]



Публикацията е редактирана (21-09-11 13:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Няма очистване!
Автор: BirdOfPray   
Дата:   21-09-11 13:49

написа:

> Joro, грийн клийна не става. Когато
> го взех да си почистя матрицата
> (ФФ) така я омаза, че беше по-зле от
> преди.
> После си купих този комплект и
> всичко се изчисти, даже ъглите
> почистих, а те са най-трудни.
>
>
> http://www.photopavilion.com/i/products/Accesories/Cleaning_kits/ds_bk_eclipse_560x360.jpg

>
>

ТОВА от къде го купуваш??

Отговори на това съобщение
 Re: Няма очистване!
Автор: mib   
Дата:   21-09-11 13:54

BirdOfPray@: Виж URL-то на снимката [smilie24]

[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Няма очистване!
Автор: chukov   
Дата:   21-09-11 13:59

Доколкото разбирам при снимането на интериор Жоро затваря блендата не за да намали скоростта на експонация (та да му давате акъл за ND-филтри, а за да има повече неща на фокус.

Или греша?

А, Жоро?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »