Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 помощ при избор на обектив
Автор: biohazard   
Дата:   18-08-11 14:07

Здравейте
търся си "универсален" да го наречем обектив, за природа, пейзаж, портрети, животни. До сега съм имал само сапунерки. Може да се каже, че съм любител в доста "начален" стадий [smile] . Понеже си купих тяло (sony) без обектив, сега се чудя какъв да си взема.
Спрял съм се на следните обективи:
1. Tamron AF18-200mm F/3.5-6.3 Di II XR LD Aspherical (IF)
2. Tamron AF28-200mm F/3.8-5.6 Di Aspherical XR (IF)
3. Sigma 18-200mm f/3.5-6.3 DC

Моля да ми помогнете в избора на някой от тези обективи, или да ми препоръчате евентуално друг в този ценови клас ~400-500 лв.


Отговори на това съобщение
 Re: помощ при избор на обектив
Автор: Mogila   
Дата:   18-08-11 14:28


Сигма 17-70
Минолта 28-135
Най- добре ако можеш да събереш малко повече и да си купиш на старо цайс 16-80 за към 800 лева.
Не си взимай от тези големите зумове 18-200 или 28-200!

Отговори на това съобщение
 Re: помощ при избор на обектив
Автор: sirkhann   
Дата:   18-08-11 14:28

Sigma 18-125 OS [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: помощ при избор на обектив
Автор: 4given   
Дата:   18-08-11 14:47

Аз имам втория, Tamron AF28-200mm F/3.8-5.6, за туристически снимки бива, даже понякога приятно ме изненадва. За портрети търси една стара Минолта 50мм 1.7 за 100тина лева.

Отговори на това съобщение
 Re: помощ при избор на обектив
Автор: alphatier   
Дата:   18-08-11 15:09

Щях да пиша на човека да се приготви за това,защото знаех накъде ще отиде темата,ама си го спестих [smilie18] [smilie18] Винаги когато човек попита за нещо евтино и универсално се почват Л-ки и Цайсове ала бала,5 обектива в раници и чанти...Питаш за носач на Ладата,пращат те за броня на S-класата [smilie23]

п.п Минолта 50 1,7 за 100 лв. ако намериш,имаш една бира от мен истинска,а не виртуална [beer]



Публикацията е редактирана (18-08-11 15:10)

Отговори на това съобщение
 Re: помощ при избор на обектив
Автор: mitku   
Дата:   18-08-11 15:22

На твое място бих избрал Сигма 17-70/2.8-4.5. А и Сони 18-55/3.5-5.6 е съвсем прилично китаче с добро представяне, ако искаш да минеш максимално тънко. Не се нахвърляй на голям зуум (тип 18-200 и подобни) - винаги е за сметка на качеството. Но всеки си решава сам как да си харчи парите. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: помощ при избор на обектив
Автор: Mogila   
Дата:   18-08-11 15:29

alphatier, мисля че нещо си изнервен. Какви Лки и цайсове? Предложил съм на човека два обектива в неговия ценови клас и съм му казал един малко по-скъп, за да знае кое е най-дорото за кроп тяло и да си прецени дали може да събере 300 лева отгоре.
Разликата между 500 и 800 лева сравняваш с : Питаш за носач на Ладата,пращат те за броня на S-класата? [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: помощ при избор на обектив
Автор: biohazard   
Дата:   18-08-11 15:43

Моля Ви не се карайте за глупости. То че аз не знам какво точно търся това е ясно, ама и ако бях наясно нямаше да питам де. Поради тази причина съм се насочил и към по-евтините обективи.
Какво ще кажете за - Sigma 18-125mm f/3.8-5.6 DC OS HSM, която е предложил sirkhann - малко надхвърля цената. Аз исках да има по голям зуум от китовия и поради тази причина си поръчах само тяло. Не очаквам да правя снимки с професионално качество, това е ясно, все пак тепърва ще снимам с дрсл.

Отговори на това съобщение
 Re: помощ при избор на обектив
Автор: Suggs   
Дата:   18-08-11 15:51

biohazard написа:

> Какво ще кажете за - Sigma 18-125mm f/3.8-5.6 DC
> OS HSM, която е предложил sirkhann ...

Не съм много наясно със Sony-тата, ама нямаш ли стабилизация в тялото, че си се насочил към стабилизиран обектив?
Иначе този същия го бях пробвал на Canon, и изобщо не ми хареса.
Е затова трябва човек първо да си избира обективите, а после телата. Ако беше на Nikon, щеше да му сложиш един 18-105 VR за 350 лв, и работата заспива.

ПП. "... ще снимам с дрсл" - [smilie5] [cool]



Публикацията е редактирана (18-08-11 15:53)

Отговори на това съобщение
 Re: помощ при избор на обектив
Автор: Mogila   
Дата:   18-08-11 15:54

Ясно, че не знаеш какво искаш- всички сме минали по този път.
По принцип закупуването на Сигма обективи крие своите рискове( така говорят хората).

Ако искаш да имаш много зуум, най-добре да ползваш два обектива( дано и тук да не засегна някого). Много добър вариянт за теб е да си купиш китовия обектив на Сони 18-55 и да вземеш една минолта 70-210 ф4 (beercan). Това общо ще ти струва около 400 лева. Ще си доволен.



Публикацията е редактирана (18-08-11 15:55)

Отговори на това съобщение
 Re: помощ при избор на обектив
Автор: alphatier   
Дата:   18-08-11 16:11

Mogila не съм нервен,просто винаги във всяка тема,в която обикновен човек пита за нещо универсално и евтино като 18-200 и от този сорт обективи,му се казва да си купи 2-3 обектива или да събира за Цайс или Л-ка.Ясно,че качеството на тея супер-зуумове е много много ниско,но на обикновения човек не му пука,той не е pixel-peeper, не гледа крайщата на 100%,и не си ляга всяка вечер с таблиците и диаграмите от фотографските сайтове,той иска да носи един обектив,без чанти и раници,защото досега си е снимал със сапунери и така си е свикнал.Ясно е,че качеството не се постига с един обектив за 400лв. или два за 600лв.Проблема идва от грешното разбиране за качество между хората,за мен и теб например китака е "мазня",фокуса му е бавен и др.,за обикновения човек е супер,той не е чувал за Л-ки и Цайсове и не му трябва нещо повече,иска като тръгне с колата някъде да има да щрака с нещо,а не да мъкне раница с по 4-5хил лв. техника вътре.Разбира се 2-3 обектива,разделени в този диапазон ще дадат много по-добро качество,но се губи удобството и лекотата на пътуването.Ако не му пречи да мъкне стъкла и раници-както каза Mogila 18-55+70-210 ф4+50 1,7 е супер за начало.Ако не иска да е като камила навсякъде с по няколко кила раница 18-200 [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: помощ при избор на обектив
Автор: Mogila   
Дата:   18-08-11 16:23


18-55 тежи 210 грама. Биркана тежи 700 грама.
Никой не говори за няколко килограма, за раници и за хиляди левове. Това са 400 лева и страхотни цветове от 70 до 210 мм [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: помощ при избор на обектив
Автор: alphatier   
Дата:   18-08-11 16:55

удобство VS качество ,мисля че помогнахме колкото можахме на човека,вече от него си зависи кое ще избере [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »