Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 20D + err99
Автор: laik   
Дата:   16-08-11 22:55

Здравейте, знам че форума има достатъчно теми за грешка 99 при канон, но обикновено става въпрос за блокиране на затвора. В този случай е точно обратното. Огледалото не спира да се вдига и спуска,винаги когато е пуснат апарата + когато се маха или слага обектив при изключен апарат (със сложена батерия разбира се).
Не е от обектива или връзката с него, защото го прави и без обектив. Няма индикации да е заяло някое копче.
Махани са и двете батерии, няма полза.
Моля за идеи.

Отговори на това съобщение
 Re: 20D + err99
Автор: asahi   
Дата:   16-08-11 23:01

Занеси фотоапарата в сервиз - Зентекс, Пан Сервиз.

Отговори на това съобщение
 Re: 20D + err99
Автор: georgioiv   
Дата:   16-08-11 23:07

точно това е блокирането на затвора... ерор 99 + непрекъснато щракане. Говоря от опит със смяна 2 пъти на затвор на 20Д. Пробвай при Ники - Зентекс, макар миналата година на мен да ми каза повече да не ходя да си сменям затвора, ами да си купувам друг апарат, че за тия вече няма части [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: 20D + err99
Автор: laik   
Дата:   16-08-11 23:07

Знам, че това е първият и най-вероятен отговор, но проблема е че апарата и без това не е в цветущо здраве (горната врътка прескача) та очаквах някаква информация относно повредата и цената на ремонта, за да знам струва ли си да се занимавам (кофти е да го пратя на зентекс и да му кажа: "ооо много скъпо- зарежи"

Отговори на това съобщение
 Re: 20D + err99
Автор: georgioiv   
Дата:   16-08-11 23:08

ако все още има части - смяната ти е към 170 лева...

Отговори на това съобщение
 Re: 20D + err99
Автор: laik   
Дата:   16-08-11 23:16

хммм не знам дали си струва. Дали могат да му се вземат някакви пари в този вид?

Отговори на това съобщение
 Re: 20D + err99
Автор: sirkhann   
Дата:   16-08-11 23:35

Можеш, ама като ги вземеш, трябва да бягаш много бързо, преди този, на който си го продал, да те хване.

Отговори на това съобщение
 Re: 20D + err99
Автор: laik   
Дата:   16-08-11 23:55

[cool]
Не е в стила ми. Имах предвид и двете страни да сме наясно със състоянието на апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: 20D + err99
Автор: turntablism   
Дата:   17-08-11 02:52

Ако искаш да го "подариш" на млад ентусиаст да си поиграе с чарковете... Давай :)[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: 20D + err99
Автор: laik   
Дата:   18-08-11 11:58

За сега не мисля да го подарявам. Обмислям възможноста да го пусна за части в e-bay. Все някой лев се надявам да докара.

Отговори на това съобщение
 Re: 20D + err99
Автор: turntablism   
Дата:   18-08-11 15:17

за това го сложих в кавички, т.е. на някаква не много висока цена :) ... Каква цена би му иксал ?

Отговори на това съобщение
 Re: 20D + err99
Автор: laik   
Дата:   18-08-11 20:03

Не съм решил. Очакавам предложения, може и на "лични".

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »