Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 За паспортните снимки в РПУ
Автор: n1x0n   
Дата:   16-08-11 20:31

Понеже преди време имаше масово недоволство защо дали на ченгетата да правят паспортните снимки и колко щяло да бъде ужасно всичко, искам да споделя своите впечатления от процедурата в РПУ-то:

* Оборудването е повече от адекватно - светкавици, софтбоксове, Canon G11 свързан директно със системата
* Служителките определено бяха по-опитни от средностатистическият наемен работник в квартално фото... парадоксално, но бяха и по-любезни, което ме изненада.
* Незабавен резултат - не 24 часа, не 1 час, не 15 минути... веднага, при това с "превю" и "така харесвате ли се, ако искате да повторим?"

Като цяло смятах, че услугата ще е на ниско ниво, с основното предимство, че е на място, веднага и няма опасност да те върнат заради кофти снимка. В крайна сметка, обаче, се оказа че и обслужването и крайният резултат са абсолютно съизмерими, а в някои отношения и по-добри от тези в масовите фотоателиета.

Отделен въпрос е, че печата на личните карти е с такова ужасно качество, че практически не можеш да се познаеш после.

Отговори на това съобщение
 Re: За паспортните снимки в РПУ
Автор: erotila   
Дата:   16-08-11 20:33

Нали не си бил с фотографската раница и статива...?

Отговори на това съобщение
 Re: За паспортните снимки в РПУ
Автор: n1x0n   
Дата:   16-08-11 20:42

Не... гол по риза и шорти [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За паспортните снимки в РПУ
Автор: marrio31   
Дата:   16-08-11 20:43

мдаа и аз останах учуден от обурудването[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За паспортните снимки в РПУ
Автор: ssolup   
Дата:   16-08-11 20:44

Преди да направят тази система им носих собственоръчно правена снимка, както се харесвам. Изобщо без да се спазва ляво ухо, дясно ухо и т.н. и на всичкото отгоре ухилен, което не е разрешено, но я слагаха и бях убавец в паспорта.
Сега каквото снимат - това е. Грозната реалност ме гледа от документите. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За паспортните снимки в РПУ
Автор: thomas   
Дата:   16-08-11 21:06

Печатът е наистина гнусен - и на паспорта, и особено на шофьорскат книжка. Или по-точно, той може и да е хубав като резолюция, ама от толкова много защити в ламината отгоре това не може да се види. Но пък като излъчване снимката си я харесвам много - далеч повече, отколкото предишните две, които ми бяха правили преди това в хубаво фото - като първата, от 2000 година, като върна лентата, съм сигурен, че в Кодак ескпрес на Шипка ми я направи самият Иво Хаджимишев, а втората беше пак там, но изобщо не помня повече, освен че на снимката изглеждах ужасно и мрачно - но може би това не е чак толкова странно, като се има предвид, че предишната вечер ми бяха откраднали чантата с документите и по този повод бях откарал до след полунощ в полицията да пиша обяснения как и къде е станало...

Отговори на това съобщение
 Re: За паспортните снимки в РПУ
Автор: Knartist   
Дата:   16-08-11 21:15

Ако може един процедурен въпрос към запознатите.

Скоро ще ми предстои подновяване на шофьорска книжка и искам да използвам момента едновременно с нея да си изкарам и задграничен паспорт (лична карта вече си изкарах).
Та, нали може едновременно - с едно ходене и с едно снимане в някаквото общинско нещо (до ИЧС за община Средец) да ги направя и двете накуп, без да трябва отделно да ходя до КАТ за шофьорска книжка?


Отговори на това съобщение
 Re: За паспортните снимки в РПУ
Автор: ssolup   
Дата:   16-08-11 21:22

За лична карта и паспорт - до ИЧС за община Средец, в първо районно.

За книжка - май трябва в Кат? При всички положения трябва да имаш и лекарски преглед, да нямаш неплатени глоби.

Отговори на това съобщение
 Re: За паспортните снимки в РПУ
Автор: Knartist   
Дата:   16-08-11 21:28

Ау, вярно бе... значи и медицинско, и да си проверявам дали някоя камерка не ме е щракнала... ама значи шофьорска книжка само от самия КАТ, така ли?


Отговори на това съобщение
 Re: За паспортните снимки в РПУ
Автор: iva_drag   
Дата:   16-08-11 21:28

Е как след като "обслужването и крайният резултат са абсолютно съизмерими" си доволен от любезното обслужване и омазаният печат???
...ще ти подскажа - понеже крайният резултат е меко казано ужасен, служителите не им остава нищо друго освен да са поне любезни...
П.П. - и за какъв са им и Г11 и софтбоксовете, като подобен резултат може да се получи и с 4 пъти по-евтин вариянт?
Верен отговор - попитай комисионерите[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: За паспортните снимки в РПУ
Автор: thomas   
Дата:   16-08-11 21:48

iva_drag, за некачествения печат не е виновна лошата снимка, а многобройните защити, които омазват снимката. Това не променя факта, че се усеща дали гледаш добре, или си излязъл като бурсук. ;-) Пък и не забравяй, че тази снимка може и да се вижда зле на личните документи, но когато те пуснат за издирване, сигурно ще направят по-голяма и качествена разпечатка, а такава ще пратят и на медиите. В този смисъл не е маловажно да е заснета хубаво! :-)

Отговори на това съобщение
 Re: За паспортните снимки в РПУ
Автор: dave   
Дата:   16-08-11 21:50

iva_drag, и как ще стане без софтбоксове, че и кво му е на Г11 на фона на цената на цялата система, да взема да те заям [smilie5]

бла бла


Отговори на това съобщение
 Re: За паспортните снимки в РПУ
Автор: asahi   
Дата:   16-08-11 21:53

Кой го гледа този отпечатък на личната карта? Полицайте.
Дреме ли ми дали ще са доволни? Не.
Нося ли отговорност за качеството на отпечатъка? Не.
Имам ли по-важни неща в живота? Имам.
Има ли смисъл да мрънкам тогава?

Отговори на това съобщение
 Re: За паспортните снимки в РПУ
Автор: iva_drag   
Дата:   16-08-11 21:55

Да де - и аз това казвам - как ще стане харченето на толкоз пари, ако не еГ11 и боксовете...[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: За паспортните снимки в РПУ
Автор: asahi   
Дата:   16-08-11 21:58

Г11 и боксовете е това, което ти виждаш. Това, което не виждаш, в много повече и много по-скъпо. Слава Богу работи и аз не загубих никакво време и почти никакви пари за да си сменя документите, вкл. и на сина.

Отговори на това съобщение
 Re: За паспортните снимки в РПУ
Автор: n1x0n   
Дата:   16-08-11 22:02

Е как след като "обслужването и крайният резултат са абсолютно съизмерими" си доволен от любезното обслужване и омазаният печат???

Доволен съм от обслужването и резултата от фотографската работа, защото видях кадъра ПРЕДИ да е отпечатан, в пълното му качество.
Не съм доволен от печата, което няма нищо общо със снимането и не зависи от персонала, а от идиотската система за печат на документите.

Коя част точно не ти е ясна?

Отговори на това съобщение
 Re: За паспортните снимки в РПУ
Автор: danvan16   
Дата:   16-08-11 22:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За паспортните снимки в РПУ
Автор: special_k   
Дата:   16-08-11 22:37

Аз днес точно ходих за карта. Всичко беше ок , както казва Никсъна - пауър-шот някакъв , отзад контри , екстри...отпред монитор и се виждаш [cool] само дето го бяха сложили накриво, и като седнеш на стола и се изправиш - главата ти бяга яко вдясно, та трябва да се поизкълчиш ако искаш да се центрираш... което в случая е излишно , разбира се[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За паспортните снимки в РПУ
Автор: Lalinda   
Дата:   16-08-11 23:08

Моята си е много хубава, четлива и т. н. - вече го споменах в нарочната тема на lumix вчера в Клуба, пък и съм я показвала на съфорумци на една сБирка и те я харесаха.

Направиха ми я в РПУ-то на ж. к. Дружба.
[smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: За паспортните снимки в РПУ
Автор: azalis   
Дата:   16-08-11 23:23

Да живеят държавните служби.Всичко да вземе държавата ако може.Но дали ще има от кой да вземат след години?Тук?[smilie23] [smilie23] [smilie23]


...Нищо лично.Добре е впечатлението да ви е добро от служителите.Това поне ме радва.Защото не на всякъде е така.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За паспортните снимки в РПУ
Автор: chovecheto   
Дата:   16-08-11 23:46

thomas
Дата: 16-08-11 21:06

Печатът е наистина гнусен - и на паспорта, и особено на шофьорскат книжка. Или по-точно, той може и да е хубав като резолюция, ама от толкова много защити в ламината отгоре това не може да се види. Но пък като излъчване снимката си я харесвам много - далеч повече, отколкото предишните две, които ми бяха правили преди това в хубаво фото - като първата, от 2000 година, като върна лентата, съм сигурен, че в Кодак ескпрес на Шипка ми я направи самият Иво Хаджимишев,


Изключително ме съмнява, дори ми звучи нелепо Иво Хаджимишев да те е снимал за паспорт.


Отговори на това съобщение
 Re: За паспортните снимки в РПУ
Автор: hose   
Дата:   17-08-11 00:21

https://www.i-kat.org/

Отговори на това съобщение
 Re: За паспортните снимки в РПУ
Автор: da.fo   
Дата:   17-08-11 10:19

Aми то и преди във фотоателиетата снимките изглеждаха добре на монитора но после като се отпечатат работата ставаше зле( я зелени, я синкави). Сега е същото - не виждам разлика [smilie23] - добре , че не разпечатват на хартия [smilie18], пък едните и чернобели [smilie3] - къде е белия баланс [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: За паспортните снимки в РПУ
Автор: bygcho   
Дата:   17-08-11 10:47

danvan16 написа:

> Доколкото знам, при печата се
> гледат съвсем други параметри, а
> не да е ясен визуално.
> На едно ЦД също не виждаме ноти,
> ама свири.
> Говори се че следващото поколение
> лични документи ще имат само един
> чип и изобщо няма да се вижда
> снимка.

Е, без снимка няма да стане. Все пак с този документ може да се удостовериш не само пред полиция, а пред лелките в общината, банков служител, нотариус и още куп места

Отговори на това съобщение
 Re: За паспортните снимки в РПУ
Автор: tziko   
Дата:   17-08-11 10:50

Лошото е, че като не се вижда хубаво снимката, всеки който хване личната ми карта може да мине с нея навсякъде. Иначе на никой не му пука за печата. Просто снимката е единственото по което може да се определи притежателя на документа, а тя като е черно петно със специален печат против фалшифициране от горе?

В заключение: Пазете си личните карти както живота!


П.П. Аз като ходих нямаше софтбокс, само вградената на г11 пуцаше чак да ти подпали веждите.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »