Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Открадната техника на морето
Автор: Vinsent   
Дата:   11-08-11 15:12

Онзи ден си търся фоточантата и...
никъде я няма в къщи,
изтръпвам! [smilie2]

Проверявам бързо,
забравил съм я в колата преди 3-4 дни,
там е...,
кеф,
късмет ли,
не знам! [smile]

Дано да си намериш техниката!


Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: navy   
Дата:   11-08-11 15:20

3-4 дни [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: NinaNik   
Дата:   12-08-11 15:07

Вярно е , че много се карде! Човек вече не знае как да се пази. И наистина не върви като си на почивка навсякъде да си мъкнеш на рамо тежката техника. Според мен е много по-добре да снимаш с нещо малко , което лесно можеш да скриеш в някоя плажна чанта...Иначе ставаш роб на техниката...


Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: navy   
Дата:   12-08-11 15:39

Като айфон 4-ка, нали [smilie18]

Не, въпреки че става банално и много хора ще ме обвинят, че навсякъде го тикам тоя iбоклук ще споделя, че май айфон+айпад е перфектната комбинация за почивка.
Точно това ползвам 2 седмици на планина като сме в движение по високите язовири. Там не мъкна нотбука и тежките никони.
Айпада е перфектен вечер като си легнеш да гледаш нещо интересно, да свалиш снимките от айфона, да ги обработиш с многото софтуери, които има и да ги споделиш в нет-а.
Все пак говорим за снимки средно качество хубост, перфектни за снимки за спомен.
Айфона ти осигурява интернета и с интернет тетеринг ти дава и на айпада възможност за сърфиране.
Фотофорум, фейсбук, новини, прогнози, филми... всичко в една малка чантичка през рамо заедно с инжекцията урбазон против змии и други твари, хубавият нож, фенерчето и т.н.

Сега... ако си тръгнал да снимаш за изложби, сток фотография, бизнес и т.н. си заслужава да носиш раницата. Там няма как...

Но тук говорим за почивка. Като си на почивка трябва да мислиш за снимането под съвсем друг ъгъл... Иначе си болен...

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: NinaNik   
Дата:   12-08-11 15:44

Точно така navy !
А понякога най-доброто е да забравим за малко и за нета и да споделяме с хорат до нас [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: guesswho   
Дата:   12-08-11 15:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: navy   
Дата:   12-08-11 15:52

guesswho, абе има, ама трудно я виждаме тази комбинация телефон-таблет в действие [smilie18]
Дори може да споделим, че изобщо НЕ я виждаме [smilie18]

Андроидите от една страна са набъкани с функционалност, от друга - нещо много много тази функционалност се ползва единствено и само за перчене по форумите, а в ежедневието - не толкова добре и пълноценно - мои наблюдения [smilie7]

Нина, така е, но на планина ходим основно до 2 семейства, максимум 3... като си някъде, дори и на море само и единствено с 5-6 човека... то не може 24 часа да си приказвате интересна ралти.
Трябва ти и лично време, да застана на верандата на вилата край езерото, да взема книжка, да си пусна релакс музика или да слушам тази на гората, също така да проверя някой имейл, да се посмея на някой тема у форума, да проверя някои новини или прогноза за времето.
Вързани сме с информацията и тя сама по себе си е просто - информация. И всеки може да си я ползва както намери за добре...

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: guesswho   
Дата:   12-08-11 15:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: navy   
Дата:   12-08-11 16:11

А, дам... има няколко яки софтуера с топографски карти за айфон, много полезни, ползвах ги 2-3 пъти [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: mihajlov2   
Дата:   12-08-11 16:33

Все пак ми се струва, че само с едно айфонче да се ходи на почивка, е малко прекалено. Една малка чантичка с безогледална камера с палачинка няма да натежи толкова, а пък и колкото да е хубаво айфончето като фотоапарат, безогледалката пак ще има предимство, и то значително.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: navy   
Дата:   12-08-11 16:39

Мхм, Некс 5 е перфектен за целта... а и какви панорами правиииииии.... [beer]

Та ето тук вече опираме да сърцевината на проблема:
-Като ходите на почивка защо си мъкнете фотото и лаптопите, а?

И другият акцент: - И къде си ги оставяте, ако не у дома?

[smilie7]

Няколко варианта:
-сейф
-офис
-роднина
-друго

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: DEKOV   
Дата:   13-08-11 16:50

[smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: marinovzh   
Дата:   13-08-11 21:50

Добре ще е като идея да се инсталира GPS устройство за проследяване при по скъпите фотоапарати,все пак толкова пари се дават и някой да ти го открадне си е чиста загуба.Съжалявам за случилото се.Може глупаво да прозвучи,но някой екстрасенс може да помогне,дори и полицайте ги използват.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: marinovzh   
Дата:   13-08-11 22:00

Добре ще е като идея да се инсталират при по скъпите фотоапарати GPS устройство за проследяване.Все пак даваш толкова пари и някой да ти го открадне си е чиста загуба.Съжалявам за случилото се.Може и глупаво да прозвучи но може да одидеш на екстрасенс,дори и полицията понякога прибягва до тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: asenvelikov   
Дата:   15-08-11 09:16

За съжаление си много прав. Дано се намерят, аз надали.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: mikino   
Дата:   15-08-11 10:00

Не е лошо да се поразходиш по заложните къщи. Ако са цигани, ще гледат да се отърват бързо и няма да се учудя да продадат цялата чанта за 300 кинта. Един такъв мургав ми предлагше преди време чисто нова видеокамера на Сони. Цената на кутията беше 980лв, а той ми я шиткаше за 150лв. Не я взех, но общо взето мургавите "братя" тъй правят. Ако е някой изпечен, няма да я пусне веднага и няма да е целия комплект...
УЖАСНО Е!
Никога не оставям апарата без да го виждам. Колкото и да ми е неудобно, чантата винаги е с мен.
На тия да им изсъхнат ръчичките [smilie9] !
Дано се намери техниката... Искрено го пожелавам!

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: kefalcho   
Дата:   15-08-11 10:15

Мургавите събратя продават фалшива техника копие на оригинални марки,под предтекст ,че е крадена,така че не се залъгвай.
Мога само да пожелая успех ,дано си я намериш!

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: urgan   
Дата:   15-08-11 15:06

В ибей се продават GPS тракери и цената им не е особено висока. На фона на цялата техника която може да спасиш. Може би това е едно добро решение на проблема с кражбите.

Дано се намери техниката!

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: thomas   
Дата:   15-08-11 15:16

Не искам да съм лош, но ако си оставя портфейла на улицата и ми го вземат, няма да се оплаквам тук. Как може на някой изобщо да му хрумне да си остави фотографска техника в колата!? Дори и в багажника да е, това трябва да се прави по изключение, за малко и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО само ако поставянето в багажника е станало на достатъчно отдалечено място, та да няма шанс някой да те е проследил. Но даже и така - с много резерви.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: thomas   
Дата:   15-08-11 15:25

@urgan
Наистина ли си наясно какви за GPS тракери става дума? Нямаш предвид фотографските, които просто трупат информация вътре, която после можеш да източиш по USB кабел? Защото този може да е полезен само на крадеца, ако ще снима с геотагване...

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: urgan   
Дата:   15-08-11 16:34

тези гпс тракери за които казвам са си джипиес модули които чрез смс ти изпраща точните координати където се намира, работи със сим карта където и да било по света. Както казах е много разумно решение.
потърсете в ибаей има много неща, подобно е на това само че цената е далеч от 180-300 лв доста по приемлива е [smile]

http://www.detective.bg/gps-sm-gprs-traker

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: thomas   
Дата:   15-08-11 18:19

Хм, това нещо с размер почти на кутия цигари нещо трудно мисля, че ще мога да си го скрия във фотоапарата ;-)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: urgan   
Дата:   16-08-11 09:41

Нестава въпрос да го скриваш във фотоапарата, а да го сложиш някъде в раницата или чантата все пак като ти крадът нещата не ти отварят раницата и да вземат само апарата, взема се всичко [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: _addicted_   
Дата:   16-08-11 19:25

Сocoon, пусни си жалба в полицията! Който го е направил едва ли му е за първи път и със сигурност няма да му е за последен. Все някой ден ще се издъни и може да намерят нещо от техниката ти в тях. Поне ще имат фабричните номера. Може и до Прокуратурата да я пуснеш. Те ще я пратят където трябва.
Аз също бях на Крапец в края на Юли. Беше много оживено, но нямаше разбити коли. Със сигурност са те видели, когато си оставял нещата в багажника. Крадеца е бил някъде около теб.
Дано да го хванат.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: tisho86   
Дата:   16-08-11 19:36

На мен като ми разбиха апартамента, техниката ми беше в чантата, бяха изпразнили цялото съдържание и си ми оставиха чантата...
Няма гаранция, но това устройство е перфектно за скъпа кола!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »