Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Открадната техника на морето
Автор: cocoon   
Дата:   10-08-11 13:15

Вчера в Крапец ни разбиха колата и ни откраднаха цялата чанта с фотоапарати - Nikon D90+обектив 18-80, Contax G2+обектив Planar 45mm и Rolleiflex TLR с малко счупена закопчалка отдолу. Ясно ми е, че вероятността е много малка, но ако все пак някой нещо чуе или види, нека пише. Доста е гадно. Благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: xizor   
Дата:   10-08-11 13:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: MauMyHa   
Дата:   10-08-11 13:33

cocoon
Отиваш в МВР пишеш жалба и на излизане да ги "нахраниш" ама хубаво да ги "нахраниш"[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: fotocolor   
Дата:   10-08-11 13:35

Мамката му да ....Дано се намери.[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: malakar   
Дата:   10-08-11 13:36

Нарушено първото правило на фотографа: Не оставяй никога никаква техника в колата.

Дано някой чуе нещо и помогне.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: Myth   
Дата:   10-08-11 13:36

Добре бе мааааааа му стара, колко пъти се говори, че подобна техника не се оставя по колите освен ако колата не ти е под око.
Иначе ... незнам такива идиоти, малко им е боя. Отивай в полицията и ще стискаме палци.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: xizor   
Дата:   10-08-11 13:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: Батко   
Дата:   10-08-11 13:49

В колата оставям само радиото и то само през деня и то само, ако е на относително оживена улица / паркинг.

Когато пътувам, последната чанта която слагам в колата е чантата с лаптопа и фотоапарата, а когато пристигам е първата, която изнасям.

Баща ми още от едно време ( когато кражбите се наказваха с многогодишен затвор, бой и евентуално лагер ) така ме е научил нищо да не оставям в колата. За днешните времена важи с пълна сила!

Дано да си намериш техниката и да ти е за урок!

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: jeremiah   
Дата:   10-08-11 14:05

Отвратително преживяване ... Дано се намерят нещата!

"Когато пътувам, последната чанта която слагам в колата е чантата с лаптопа и фотоапарата, а когато пристигам е първата, която изнасям." - Батко, точно така се прави!

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: exobexo   
Дата:   10-08-11 14:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: j_mironski   
Дата:   10-08-11 14:53

еййй не се спряха
искам такъв като го хванат да ни го дадат за модел ама аз да го гримирам

давай серийни номера там каквото имаш ако излезе нещо да реагираме

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: Lalinda   
Дата:   10-08-11 14:56

И аз не я оставях в колата, но като ни нападнаха на пътя (в Испания) и ни ограбиха, нямаше как да се съпротивляваме!

Оттогава не снимам с удоволствие, а и суетата ми секна.

Спомням си как предишния ден снимах нещо във Валенсия и си го представях как ще изглежда в хорските очи...

Свещена простота!
Явно заслужавах да бъда ограбена.
Всяко нещо си има край, само саламът ги има два...

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: borkond   
Дата:   10-08-11 15:23

Lalinda - никой не заслужава да бъде ограбен, но се случва.Жалко, че толкова ти е бил мерака, че да се секне от такава дреболия.Пък и суетата си е в основата на движението(поне хорското де). Мен би ме амбицирало и щях да си взема двойно по-добра техника, а и базука ако трябва за охрана!Иначе за техника в колата - така е, а и да не забравяме, че в повечето случаи крадците ни наблюдават - така, че си отваряйте очите на четири!Те подбират жертвите си и ако видят,че сте нащрек и неподходящ се отказват.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: CanoniO   
Дата:   10-08-11 15:51

мизерници са ги откраднали, и на някой мизерник от форума ще ги продадат, под носа на мизерници с фуражки.... надали ще тръгнат да ги изнасят извън мизерната ни страна...

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: xizor   
Дата:   10-08-11 15:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: hash   
Дата:   10-08-11 15:59

В купето на колата или в багажника бяха?

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: pstoev   
Дата:   10-08-11 16:03

моя съвет е да следиш търговете в Ebay.com
така се продават крадените неща!

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: xizor   
Дата:   10-08-11 16:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   10-08-11 16:33

серийните номера ги има в информацията в роу файловете.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: malakar   
Дата:   10-08-11 16:42

"В колата оставям само радиото и то само през деня и то само, ако е на относително оживена улица / паркинг."

След като ми разбиха колата на кръстовището на Солунска и Христо Белчев в София (първа кола паркирана до кръстовището) в петък вечер между 18:30 и 22:00ч вече не разчитам, че оживена улица или паркинг ще спре някой...

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: xizor   
Дата:   10-08-11 16:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: cocoon   
Дата:   10-08-11 16:43

в багажника беше чантата, на 100м от плажа, където всички паркират. не си нося апаратите на плажа, защото не искам да се греят и пълнят с пясък. както и да е, ще ни е за урок, ама не мислех, че и по селата разбиват коли.

ице, имам на дигиталния и на контакса серийните номера, павел ще е във варна тия дни и ще пита търговците, които знае там. иначе остава в софия да се оглеждам, те няма как да ги продадат в някой от малките градове

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: CanoniO   
Дата:   10-08-11 16:44

на моя роу от контакса ми дава серийния номер на скенера[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: fotorafi   
Дата:   10-08-11 16:52

Лошо! Препоръчвам ти да следиш по сайтове и вестници обявите за продажби... Случайно могат да се появят. Във фотофорума е изключено. Късмет[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: Gruyu   
Дата:   10-08-11 17:12

имаше ли и други разбити коли, ако е само вашата сигурно са ви следили...точно в някой малък град ще я жулнат техниката на някой който снима по училищата и не е чувал за форума

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: cocoon   
Дата:   10-08-11 17:19

тоя дето снима по училищата няма да даде 2000лв за дигитален апарат, а контакс и ролейфлекс пък съвсем няма да му свършат работа,щото по малките градове и филми няма. бяхме при полицията, пуснаха разследване още вчера, казаха, че има някаква групичка дето вилнее по камен бряг, тюленово и крапец...
просто ми се струва тъпо да не пусна тук съобщение, не бих казала, че много вярвам да се намерят, ама все пак човек прави каквото може

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: Shtrak   
Дата:   10-08-11 17:30

може да се появят в e-bay но по-вероятно в някоя българска заложна къща...успех в намирането[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: simbon4o   
Дата:   10-08-11 17:32

или са знаели какво ще приберат и са чакалили или около 10% шанс има да е случайно [smilie5].
Обяви тлъста награда ако се намерят и може и да се намерят, иначе... забрави ги, ще ги пласират я в чужбинско по ибей я в бг в другия край ан страната.

И техниката винаги на кръста/врата/с тебе!

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: the_drug   
Дата:   10-08-11 18:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: gbrain   
Дата:   10-08-11 19:06

Много гадно наистина. Баси как се краде само... [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: Bumerang   
Дата:   10-08-11 19:39

Едва ли ще се намери нещо от полицията -особено ако не се спонсорира .Така ,че жалба не стига -иска и спонсорство[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: skyvision   
Дата:   10-08-11 19:46

Толкова открадната техника. Къде и как успяват да я продадат? Тези "купувачи" съвест нямат ли?...
Трябва ли след всеки излет да сменяш по няколко вида транспорт, само за да си спокоен, че не си бил проследен до мястото къде живееш или си отседнал на почивка?!...
Друго, толкова преследвано хоби има ли?[smilie23]



Публикацията е редактирана (10-08-11 19:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: d_b   
Дата:   10-08-11 20:02

Да им исъхнат ръчичките, както казва народа!!

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: mitkomitashki   
Дата:   10-08-11 20:10

Момчета, аз при условие, че имам СОТ пак не оставям техниката в апартамента, вие в колата [smilie11]

Живеем в Булгаристан, опомнете се...

P.S. Дано се намерят, но е малко вероятно...

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: neillmakoli   
Дата:   10-08-11 20:57

[smilie11] Кофти работа...
Ние там намерихме една чантичка с гпс и турбосапунер и ги върнахме на рецепцията в хотела.....бяха преспали цяла нощ на паркинга и никои не ги беше пипнал!!!


Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: mbs   
Дата:   10-08-11 21:08

http://www.stolencamerafinder.com/

за всеки случай...


Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: Kmonev   
Дата:   10-08-11 21:43

Ужас, кофти история. Аз моите неща колко време стояха в колата на седалката. Бяхме и на Болата и на Камен бряг и на Тюленово. Днес се връщам. Всичко си е ок, като изключим пясъка в апарата :(

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: vasil.varbanov   
Дата:   11-08-11 01:37

точно в този район ни обраха преди години, разбиха ни колата и ни задигнаха целия багаж, всичките ни раници, дрехи, дори мокрия бански от седалката бяха взели.
прекрасно място, но винаги ще го свързвам с този обир, за съжаление [smilie23][smilie23] [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: georgioiv   
Дата:   11-08-11 08:42

Жалко за техниката, изпитвал съм го - мен ми бяха взели и колата и техниката вътре- две чанти с апарати и обективи от паркинга на Метро. Тогава се оправих сам, намерих бандитите и им платих откуп с условието - всичко вътре да си е както си е било.
А последните три години - три пъти съм ходил с оплакване в полицията за кражба и трите пъти намериха извършителите... Е, вещите бяха продадени и препродадени и не им намериха края, но полицаите си работят.... Така че - най-важно - за да няма други като вас - съдействайте на полицията... [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: Navy   
Дата:   11-08-11 09:16

Като ходите на по дълга почивка и искате и лаптопа и фотото да ги ползвате от време на време... всичко на гръб ли носите постоянно?

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: monochrome   
Дата:   11-08-11 09:28

Да - носи се постоянно. Съжалявам, че са ти откраднали техниката. Развалили са ти почивката на едно от най-красивите места по черноморието ни :(. Надявам се всичко да се намери!

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: Frida   
Дата:   11-08-11 09:45

Ужасно, много съжалявам и стискам палци да се намери.

Преди години пак имаше една "групичка" дето вилнееше в онзи район, но после казаха, че били някакви селяци от Тюленово. Но те май тарашеха всякакви коли. Не знам дали трябва да имаш поне малка култура за да откраднеш тези апарати или това е вътрешно противоречие.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: nastradin2   
Дата:   11-08-11 11:26

Местните наистина са абсолютни тъпандурници! Казвам го с голяма доза неудобство, защото родата ми е от тези краища...Нямат никакъв срам, угризение или съвест...
Опитаха се от моята кола да крадат, както беше прибрана в двора на къщата...Хем знаят, че е моята и хем вечерта ги бях събрал да се почерпим...
Съчувствам ти за загубата!!!
Ако чуя нещо ще ти пиша![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: netLady   
Дата:   11-08-11 11:48

Можеш да пуснеш съобщение тук


Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: haemoglobin   
Дата:   11-08-11 11:54

Ох,дано се намери.
На мен в хачалото на юли ми задигнаха раницата с пентакона вътре и куп други неща.На следващия ден пуснах жалба в РПУ Несебър, две с седмици по-късно полущих писмо на домашния ми адрес,че се било работело по случая - и от тогава нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: boink   
Дата:   11-08-11 11:57

Автор: mitkomitashki
Дата: 10-08-11 20:10

Момчета, аз при условие, че имам СОТ пак не оставям техниката в апартамента, вие в колата




интересно ми е къде я държиш тогава? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: ivanov.10   
Дата:   11-08-11 14:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: venom   
Дата:   11-08-11 14:38

Сигурно в сейф в банката или охраняем офис

Има ли застраховки за тези неща?

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: navy   
Дата:   11-08-11 14:43

Постоянно раницата на гърба, а?

Не си е работа това...

Отиваш на почивка и цялата техника ти виси като бреме навсякъде с теб. На хижа ако си не може да я оставиш в хижата, защото там не се заключва нищо, а и да се заключва ко... хайде по баирите с цялата техника на гърба [smilie18]
По плажовете е още по трагично, защото е жега и пот се лее от теб, а ти - с раницата на гърба [smilie18]
В някой почивна база или хотел - слизаш долу в бар-а или ресторанта с компания - раницата на съседният стол, защото в хотела не е сигурно [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: guesswho   
Дата:   11-08-11 14:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: Vinsent   
Дата:   11-08-11 15:12

Онзи ден си търся фоточантата и...
никъде я няма в къщи,
изтръпвам! [smilie2]

Проверявам бързо,
забравил съм я в колата преди 3-4 дни,
там е...,
кеф,
късмет ли,
не знам! [smile]

Дано да си намериш техниката!


Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: navy   
Дата:   11-08-11 15:20

3-4 дни [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: NinaNik   
Дата:   12-08-11 15:07

Вярно е , че много се карде! Човек вече не знае как да се пази. И наистина не върви като си на почивка навсякъде да си мъкнеш на рамо тежката техника. Според мен е много по-добре да снимаш с нещо малко , което лесно можеш да скриеш в някоя плажна чанта...Иначе ставаш роб на техниката...


Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: navy   
Дата:   12-08-11 15:39

Като айфон 4-ка, нали [smilie18]

Не, въпреки че става банално и много хора ще ме обвинят, че навсякъде го тикам тоя iбоклук ще споделя, че май айфон+айпад е перфектната комбинация за почивка.
Точно това ползвам 2 седмици на планина като сме в движение по високите язовири. Там не мъкна нотбука и тежките никони.
Айпада е перфектен вечер като си легнеш да гледаш нещо интересно, да свалиш снимките от айфона, да ги обработиш с многото софтуери, които има и да ги споделиш в нет-а.
Все пак говорим за снимки средно качество хубост, перфектни за снимки за спомен.
Айфона ти осигурява интернета и с интернет тетеринг ти дава и на айпада възможност за сърфиране.
Фотофорум, фейсбук, новини, прогнози, филми... всичко в една малка чантичка през рамо заедно с инжекцията урбазон против змии и други твари, хубавият нож, фенерчето и т.н.

Сега... ако си тръгнал да снимаш за изложби, сток фотография, бизнес и т.н. си заслужава да носиш раницата. Там няма как...

Но тук говорим за почивка. Като си на почивка трябва да мислиш за снимането под съвсем друг ъгъл... Иначе си болен...

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: NinaNik   
Дата:   12-08-11 15:44

Точно така navy !
А понякога най-доброто е да забравим за малко и за нета и да споделяме с хорат до нас [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: guesswho   
Дата:   12-08-11 15:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: navy   
Дата:   12-08-11 15:52

guesswho, абе има, ама трудно я виждаме тази комбинация телефон-таблет в действие [smilie18]
Дори може да споделим, че изобщо НЕ я виждаме [smilie18]

Андроидите от една страна са набъкани с функционалност, от друга - нещо много много тази функционалност се ползва единствено и само за перчене по форумите, а в ежедневието - не толкова добре и пълноценно - мои наблюдения [smilie7]

Нина, така е, но на планина ходим основно до 2 семейства, максимум 3... като си някъде, дори и на море само и единствено с 5-6 човека... то не може 24 часа да си приказвате интересна ралти.
Трябва ти и лично време, да застана на верандата на вилата край езерото, да взема книжка, да си пусна релакс музика или да слушам тази на гората, също така да проверя някой имейл, да се посмея на някой тема у форума, да проверя някои новини или прогноза за времето.
Вързани сме с информацията и тя сама по себе си е просто - информация. И всеки може да си я ползва както намери за добре...

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: guesswho   
Дата:   12-08-11 15:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: navy   
Дата:   12-08-11 16:11

А, дам... има няколко яки софтуера с топографски карти за айфон, много полезни, ползвах ги 2-3 пъти [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: mihajlov2   
Дата:   12-08-11 16:33

Все пак ми се струва, че само с едно айфонче да се ходи на почивка, е малко прекалено. Една малка чантичка с безогледална камера с палачинка няма да натежи толкова, а пък и колкото да е хубаво айфончето като фотоапарат, безогледалката пак ще има предимство, и то значително.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: navy   
Дата:   12-08-11 16:39

Мхм, Некс 5 е перфектен за целта... а и какви панорами правиииииии.... [beer]

Та ето тук вече опираме да сърцевината на проблема:
-Като ходите на почивка защо си мъкнете фотото и лаптопите, а?

И другият акцент: - И къде си ги оставяте, ако не у дома?

[smilie7]

Няколко варианта:
-сейф
-офис
-роднина
-друго

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: DEKOV   
Дата:   13-08-11 16:50

[smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: marinovzh   
Дата:   13-08-11 21:50

Добре ще е като идея да се инсталира GPS устройство за проследяване при по скъпите фотоапарати,все пак толкова пари се дават и някой да ти го открадне си е чиста загуба.Съжалявам за случилото се.Може глупаво да прозвучи,но някой екстрасенс може да помогне,дори и полицайте ги използват.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: marinovzh   
Дата:   13-08-11 22:00

Добре ще е като идея да се инсталират при по скъпите фотоапарати GPS устройство за проследяване.Все пак даваш толкова пари и някой да ти го открадне си е чиста загуба.Съжалявам за случилото се.Може и глупаво да прозвучи но може да одидеш на екстрасенс,дори и полицията понякога прибягва до тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: asenvelikov   
Дата:   15-08-11 09:16

За съжаление си много прав. Дано се намерят, аз надали.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: mikino   
Дата:   15-08-11 10:00

Не е лошо да се поразходиш по заложните къщи. Ако са цигани, ще гледат да се отърват бързо и няма да се учудя да продадат цялата чанта за 300 кинта. Един такъв мургав ми предлагше преди време чисто нова видеокамера на Сони. Цената на кутията беше 980лв, а той ми я шиткаше за 150лв. Не я взех, но общо взето мургавите "братя" тъй правят. Ако е някой изпечен, няма да я пусне веднага и няма да е целия комплект...
УЖАСНО Е!
Никога не оставям апарата без да го виждам. Колкото и да ми е неудобно, чантата винаги е с мен.
На тия да им изсъхнат ръчичките [smilie9] !
Дано се намери техниката... Искрено го пожелавам!

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: kefalcho   
Дата:   15-08-11 10:15

Мургавите събратя продават фалшива техника копие на оригинални марки,под предтекст ,че е крадена,така че не се залъгвай.
Мога само да пожелая успех ,дано си я намериш!

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: urgan   
Дата:   15-08-11 15:06

В ибей се продават GPS тракери и цената им не е особено висока. На фона на цялата техника която може да спасиш. Може би това е едно добро решение на проблема с кражбите.

Дано се намери техниката!

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: thomas   
Дата:   15-08-11 15:16

Не искам да съм лош, но ако си оставя портфейла на улицата и ми го вземат, няма да се оплаквам тук. Как може на някой изобщо да му хрумне да си остави фотографска техника в колата!? Дори и в багажника да е, това трябва да се прави по изключение, за малко и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО само ако поставянето в багажника е станало на достатъчно отдалечено място, та да няма шанс някой да те е проследил. Но даже и така - с много резерви.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: thomas   
Дата:   15-08-11 15:25

@urgan
Наистина ли си наясно какви за GPS тракери става дума? Нямаш предвид фотографските, които просто трупат информация вътре, която после можеш да източиш по USB кабел? Защото този може да е полезен само на крадеца, ако ще снима с геотагване...

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: urgan   
Дата:   15-08-11 16:34

тези гпс тракери за които казвам са си джипиес модули които чрез смс ти изпраща точните координати където се намира, работи със сим карта където и да било по света. Както казах е много разумно решение.
потърсете в ибаей има много неща, подобно е на това само че цената е далеч от 180-300 лв доста по приемлива е [smile]

http://www.detective.bg/gps-sm-gprs-traker

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: thomas   
Дата:   15-08-11 18:19

Хм, това нещо с размер почти на кутия цигари нещо трудно мисля, че ще мога да си го скрия във фотоапарата ;-)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: urgan   
Дата:   16-08-11 09:41

Нестава въпрос да го скриваш във фотоапарата, а да го сложиш някъде в раницата или чантата все пак като ти крадът нещата не ти отварят раницата и да вземат само апарата, взема се всичко [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: _addicted_   
Дата:   16-08-11 19:25

Сocoon, пусни си жалба в полицията! Който го е направил едва ли му е за първи път и със сигурност няма да му е за последен. Все някой ден ще се издъни и може да намерят нещо от техниката ти в тях. Поне ще имат фабричните номера. Може и до Прокуратурата да я пуснеш. Те ще я пратят където трябва.
Аз също бях на Крапец в края на Юли. Беше много оживено, но нямаше разбити коли. Със сигурност са те видели, когато си оставял нещата в багажника. Крадеца е бил някъде около теб.
Дано да го хванат.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: tisho86   
Дата:   16-08-11 19:36

На мен като ми разбиха апартамента, техниката ми беше в чантата, бяха изпразнили цялото съдържание и си ми оставиха чантата...
Няма гаранция, но това устройство е перфектно за скъпа кола!

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника на морето
Автор: cocoon   
Дата:   17-08-11 08:54

_addicted_, подадохме жалба веднага, снеха отпечатъци и т.н...

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »