Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Евтин DSLR или турбосапунер ?
Автор: van4o94   
Дата:   05-08-11 20:56

Здравейте, бих искал да се посъветвам с вас относно избор на фотоапарат. Ще копувам втора ръка от базара, имам около 350лв. за сега, и въпросът ми е дали да избера някой по-стар ДСЛР или някой по-нов турбосапнер ? Вие какво бихте препоръчали ? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин DSLR или турбосапунер ?
Автор: simbon4o   
Дата:   05-08-11 21:07

сбери повече :)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин DSLR или турбосапунер ?
Автор: mayflowerbg   
Дата:   05-08-11 21:10

не си копувай турбосапнер

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин DSLR или турбосапунер ?
Автор: дидибаев   
Дата:   05-08-11 21:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин DSLR или турбосапунер ?
Автор: tvk75   
Дата:   05-08-11 21:46

новото си е ново

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин DSLR или турбосапунер ?
Автор: simbon4o   
Дата:   05-08-11 21:51

но и старото снима и в повечето случаи предоставя повече удоволствие и възможности и има шанс да не си набутан после, новото го плащаш на двойна цена спрямо това което ще го продадеш после :)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин DSLR или турбосапунер ?
Автор: dikimee   
Дата:   05-08-11 21:55

Ако си вземеш ДСЛР никога няма да се ограничиш до 350 [smilie5] все ще си купуваш още неща.
А сапунера ще ти върши супер работа и ще ти излезе.евтино. Та парите определят. За тия пари разлика няма да видиш, даже може да.се разочароваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин DSLR или турбосапунер ?
Автор: mayflowerbg   
Дата:   05-08-11 22:09

и аз едно време се чудех, та ги натворих едни: първо нов сапунер, после турбо сапунер втора ръка, който шумеше като за световно на ISO 80, не можа да изкара и шест месеца, един от които вися на ремонт - накрая пак се бръкнах за DLSR от магазина, четири обектива (три на старо, единият дефектира, но все пак може да се снима с него), така че може да си спестиш първите два харча


Отговори на това съобщение
 Re: Евтин DSLR или турбосапунер ?
Автор: dikimee   
Дата:   05-08-11 22:18

За 350 какъв да е тоя dslr с 4 обектива [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин DSLR или турбосапунер ?
Автор: Hotsnail   
Дата:   05-08-11 22:20

Събери парички още малко и си купи спни некс или олимпус пен.

Това с дслр-а умря като идея. Дслр-а е интересен само ако ще снимаш пилци ама тогава бюджета поне 15-20 пъти трябва да вдигнеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин DSLR или турбосапунер ?
Автор: mayflowerbg   
Дата:   05-08-11 22:20

хаха, нали това му казвам, и аз исках да мина с 350 лв, накрая се минах с десет пъти повече

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин DSLR или турбосапунер ?
Автор: jeremiah   
Дата:   05-08-11 22:23

Отивам, значи, дъ си хвърля DSLR-то. Тъй де, щом е умрял, трябва да се хвърли, преди да замирише.

Извън шегата - парите наистина са малко. За отскок е добре поне 500 лв. (аз за толкоз си взех първия DSLR с китов обектив, и една година ми стигаше като параметри). Сапунер не си купувай, ще те е яд после.Успех!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин DSLR или турбосапунер ?
Автор: kudra   
Дата:   05-08-11 22:31

Аз снимам, с Панасоник ФЗ-30 вече 5 години и още не ми е омръзнал.

За един любител е перфектен.

Шумял бил много...ами да си шуми.[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Евтин DSLR или турбосапунер ?
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   05-08-11 22:33

Той и трабанта гори масло и пуши но е лека кола.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин DSLR или турбосапунер ?
Автор: mayflowerbg   
Дата:   05-08-11 22:37

хм, вторият ми апарат беше ФЗ 30
изпуши му захранването, сигурно от шума [smilie5]

и аберациите му бяха главозамайващи

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин DSLR или турбосапунер ?
Автор: headcharge   
Дата:   05-08-11 22:39

Ами зависи до колко са ти високи очакванията и какво точно търсиш като картинка. Никой отстрани няма как да ти даде готов отговор. Аз точно преди 1г. след като ми писна от една канонска сапунерка, след много четене (защото почнах напълно от нулата като инфо за отделните системи) реших че ще ми е най-изгодно да събирам алфа системка и си купих като начало точно за 350лв Konica-Minolta 5D + Minolta 35-70mm/F3.5-4.5 вместо китак и почнах да чеша крастата за DSLR, бокенца и прочие [smile] Старо моделче и т.н. но на мен ми стига на този етап колкото да се развивам и забавлявам (стабилизирана матрица, АФ моторче в тялото, никакви грижи до към 800 ISO, сравнително евтини обективи и т.н.). Естествено после се зарибяваш и почваш да търсиш още обективи. Затова ако ще е DSLR мисли с перспектива за развитие задължително, най-малкото откъм обективи. Това беше схемата която проработи при мен, при теб вероятно ще е друго. Просто разбери какво искаш и действай [shtrak]



Публикацията е редактирана (05-08-11 22:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин DSLR или турбосапунер ?
Автор: simbon4o   
Дата:   05-08-11 22:54

FZ30/50 между другото не е никак лоша идея! Много добри камери са и са ти в бюджета. Като качество на картинката и новите турбосапунери не могат много много да им се опрат. Не са бавни... за втора ръка няма да е никакъв проблем да си купиш - производство в Япония супер добра изработка, единствен проблем на 30-ката дисплея може да спре да работи, но ремонта е 40лв горе долу и после става вечен. Моя го продадох след години вярна служба и сигурно още работи там някъде :).

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин DSLR или турбосапунер ?
Автор: Hotsnail   
Дата:   05-08-11 23:42

Хубави са паналайките и минолта а2 или а200 е хубава ама са старички модели

Оглеждай базара за сони nex, Samsung nx10, Olympus pen, Panasonic g1. Те към края на продуктовия си цикъл са досат евтини некс-3 беше 600 леа нов с обектив.

Качеството на снимките от некс бие почти всички дслри на повече от година и половина, две. ( с другите нямам толкоз опит ама и те са супер готини)

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин DSLR или турбосапунер ?
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   06-08-11 00:22

Други варианти са ти някой Canon EOS 300/350D + китак... :)
Както и Nikon D50/70

Някоя Алфа на $они съшо... :)


Един ДСЛР в правилните ръце ще може да прави много повече от по-модерен турбо-сапунер;
Изключваме липсата на видео, лайв вю и повечето модерни екстри, но в крайна сметка - едното е за сметка на другото!

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин DSLR или турбосапунер ?
Автор: aldygreen   
Дата:   06-08-11 01:32

<<Той и трабанта гори масло и пуши но е лека кола.>>

Ей на това с чиста съвест да му кажеш "Бабини диветини".
Лека, че и кола е, когато си видиш ушите без огледало.[smilie18]
Същото е с DSLR-ите.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин DSLR или турбосапунер ?
Автор: Найден-Стоянов   
Дата:   06-08-11 02:32

Трабанта е кола,повече от много други...Измислена работа ,няма бензинова помпа,няма амортисьори отзад,няма водно охлаждане,радиатор...Резервоара ти е под капака,и се лепи с хелмитекс...Карал съм Трабич 2 г и е много рядко-чупеша се кола.

Аз почнах с едно Оли Е-500 с китак...Олимпус имат най хубавите китови ибективи и за 350лв може да се намери.Определено си е по-добре от кой да е турбосапун за тея пари

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин DSLR или турбосапунер ?
Автор: simbon4o   
Дата:   06-08-11 07:11

Не мисля че Е500 ще даде нещо повече от FZ50 който върви в тия пари. Преди някой да каже че греша да прочете това и да ме обори:
Олимпуса няма стабилизация, китака колкото и да е хубав на отворена бленда не може да се мери с паналайката, като се затвори блендата трябва да се вдигне исото и така освен по обяд на ярко слънце се оказва че Е500 може да няма предимства :). С панасоника бленда по-затворена от 4.0 няма да е нужна той си е остър на отворено. Панасоника има и други предимства - компактен, универсален обектив, видео(има не е цвете но има), въртящ дисплей... само дето е по-бавен от Е500 но не е фатално.
Отделно олимпус изобщо не е система с кой знае какви възможности за развитие и дори да има те са мнооого скъпи, което обесмисля начинанието.

Като цяло ако ще се ползват китаци аз съм против купуването на DSLR, предимството на тези апарати е в обективите с по-особено възможности!

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин DSLR или турбосапунер ?
Автор: Suggs   
Дата:   06-08-11 09:04

simbon4o написа:

> Като цяло ако ще се ползват китаци аз съм против купуването на
> DSLR, предимството на тези апарати е в обективите с по-особено
> възможности!

Предимството на DSLR-а е първо в матрицата:




Отговори на това съобщение
 Re: Евтин DSLR или турбосапунер ?
Автор: van4o94   
Дата:   06-08-11 09:53

На Сони Алфа, кой модели по-точно да търся, гледам че не е един, кой биха се побрали до 350-400лв. ? [smile] Чувал съм че Сони наистина са добри и правят качествени ДСЛР-и.

Отговори на това съобщение
 Re: Евтин DSLR или турбосапунер ?
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   06-08-11 10:07

За начален DSLR стават!
В този бюджет - някоя А100 или А200...

виж и тук какво има:
http://www.photopavilion.com/?page=second-hand

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »