Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 С какво да зареждам батерия-менте ?
Автор: moonchild   
Дата:   05-08-11 14:30

Здравейте,

получих си току-що едно менте на BP-511. Слагам я във фотоапарата - празна. Слагам я в зарядното (оригинално, Canon-ско), което започва да мига 1, после 2, после 3 пъти и после - заредено (за около 10 секунди стига до третата степен) - и съответно спира да зарежда.

Батерията все-още е празна.

Някаква идея как да оправя тази простотия ? Освен с друга батерия, естествено ;)

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да зареждам батерия-менте ?
Автор: yakumo   
Дата:   05-08-11 14:33

Понякога телата не ги приемат тези "търд-парти" заместители и, ако твоят случай е такъв, май само друга батерия е решението [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: С какво да зареждам батерия-менте ?
Автор: imitev   
Дата:   05-08-11 14:34


Моята резервна прави така понякога - вадя я и пак я слагам на зарядното и тръгва да се зарежда. Досадно е, но ми е без пари [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да зареждам батерия-менте ?
Автор: moonchild   
Дата:   05-08-11 14:57

yakumo, то проблема в случая не е в тялото, а в зарядното - по някаква причина решава, че е заредена.

imitev, пробвах 20 пъти да я извадя и сложа обратно - same shit :(

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да зареждам батерия-менте ?
Автор: boyanb   
Дата:   05-08-11 15:33

със зарядно-менте [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да зареждам батерия-менте ?
Автор: guesswho   
Дата:   05-08-11 15:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да зареждам батерия-менте ?
Автор: borovinka   
Дата:   05-08-11 16:01

Батерията определено не е наред. Това е причината за бързото изключване. Откажете се от тази батерия.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да зареждам батерия-менте ?
Автор: bvsmp   
Дата:   05-08-11 16:07

Сетих се за един много стар номер отпреди. Сложи батерията в зарядното. Включи го в контакта. След това хвани щепсела ако е с кабел ако ли не цялото зарядно и започни да го включваш и изключваш от контакта като всеки път го завърташ обратно. Така навремето се подкарваха скапали се батерии на телефоните. Просто със всяко следващо включване се разменя фазата и нулата. Не знам каква е идеята но лично съм подкарвал батерия.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да зареждам батерия-менте ?
Автор: CTEHATA   
Дата:   05-08-11 16:26

Махай таз батерия. И аз съм ползвал дълго време ментета на BP 511, и до ден днешен имам, работят си нормално.
Та съжалявам, но във Виетнам са ти продали менте менте! [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да зареждам батерия-менте ?
Автор: dobriman   
Дата:   05-08-11 16:58

Пробвай като е на зарядно да я поразместиш - аз имах някаква подобна - дето не правеше хубав контакт на зарядното и ми светеше че е заредена.

Пък една друга- не щеше изобщо да тръгне....и я зарязах в зарядното след 2-3 часа като я погледнах беше почнала да се зарежда.


И двете после си ги позлвах...

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да зареждам батерия-менте ?
Автор: asahi   
Дата:   05-08-11 17:23

Изхвърли я в контейнер за употребявани батерии.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да зареждам батерия-менте ?
Автор: tvk75   
Дата:   05-08-11 18:23

защо изобщо някой се занимава с ментета,толкова ли се мрази

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да зареждам батерия-менте ?
Автор: MixMike   
Дата:   05-08-11 18:33

tvk75 'щото са поне 5 пъти по евтини, понякога са и по-голям ампераж и държат повече и нямат разлика с оригиналните. Специално bp-511 е стара и няма от новите чипове, които комуникират с тялото и зарядното и съответно не работят коректно и не се зареждат.

За новите тела, менте батериите не са много на оферта, но пък разликата в цената е още по-голяма и се ядва.

moonchild специално BP-511 ако не се зарежда от зарядното, значи е заминала и най-добре послушай Асахи и я засили нанякъде.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да зареждам батерия-менте ?
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   05-08-11 22:32

[smilie5]



Публикацията е редактирана (06-08-11 01:53)

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да зареждам батерия-менте ?
Автор: jeremiah   
Дата:   05-08-11 22:38

НЕРИТОРИЧЕН въпрос! Хора, не ви ли е страх да ползвате такива батерии? Ами ако повредят апарата!? Евтиното е евтино, ама да не излезе скъпо? На мене ми е лесно да го кажа, моят апарат работи с АА батерии, ама ... май наистина е добре да се купуват маркови неща!

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да зареждам батерия-менте ?
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   06-08-11 01:52

А защо разликата е почти 60 лева, от магазина при нас и от ебау. Стоката е една и съща.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да зареждам батерия-менте ?
Автор: klez   
Дата:   06-08-11 02:32

jeremiah... трудна работа да ти прецака фотоапарата. Ползвал съм много Third party батерии за какво ли не включително и за телефона и проблеми не съм имал.

Към автора, с мултицет измери кво напрежение има батерията, ако е под 3.00 волта имаш 2 варианта:

Вариант 1:
Отваряш батерията, откачаш клетката от електрониката и я "възбуждаш" с някой адаптер 5 волтов докато стигне поне 3.6 волта след което я забиваш директно на зарядно (без да я слагаш в фотоапарата!) и я оставяш 24 часа

Вариант 2: Оставяш я на зарядното просто 24 часа... може и да стане :)

ако е под 2 волта напрежението или няма никво... директно я изхвърляй

Ако е над 3.5 Увери се че прави хубав контакт с зарядното, както ти казаха по-горе понякога не правят добър контакт (и мойта third party за канона е така)

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да зареждам батерия-менте ?
Автор: delivero   
Дата:   07-08-11 12:25

ЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪ
най добре е да я изхвърлиш.!!!!!!!!!!!
НО !!!!!!!!!!!
от това което обясняваш зарядното си е супер тя просто няма капацитет и затова се зарежда през трите режима на зарядното за 3 мин.

опитай да я оставиш в зарядното за дълго или както те съветват зареди я външно с някой адаптер на 5волта.
но всичко това си е МАЗОХИЗЪМ!!!!!
купувайте хубави нвща с гаранция.

давам пример за себеси.
купувал съм заместители които не са добри и през цялото време корегираш недостатъците и се опитваш да ги накараш да работят като орегиналните а това почти никога не се случва.

пример:
купих си батерия рециклирана за ЛАПТОП фуджицу сименс за скромните 135лв. оригиналната с 6месеца гаранция беше 230лв. и доволен батерията супер кара времето за което отчита лаптопа. и колко 5 цикъла хахахахахахахахах после нещо се шашна електроникаата в батерията кара 30 мин и от 60% пада на 3% след 5мин. показва 0% и после гаси лаптопа. аз му казах на лаптопа да не се гаси и на 0% изкара още 50мин. ама никой не знае колко и кога ще изгасне. работи за резервна но не може да се разчита на нея

орегиналната когато беше нова кара 1.10ч. сега след 5 години кара 50мин. какво да говорим никога не е махана от лаптопа и никакви грижи за нея

така че помислете ТРЕЗВО!!!!!



Публикацията е редактирана (07-08-11 12:29)

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да зареждам батерия-менте ?
Автор: moonchild   
Дата:   08-08-11 14:58

delivero, напълно разбираемо и правилно е това, което казваш. НО има и още нещо - преди, на 20d -то имах една батерия - менте, която караше почти двойно по-дълго от оригиналната батерия, която също издържаше доста. Та, не винаги нещото за 80 лв. е по-добро от нещото за 15 :) Точно по тази причина реших да взема пак менте - но не случих ;)

klez, благодаря - ще опитам нещата, които ми препоръча.

CTEHATA, тази не е от виетнам, а от buyincoins.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да зареждам батерия-менте ?
Автор: asahi   
Дата:   08-08-11 15:18

На ментетата и това им е проблем, че не са еднакви.

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да зареждам батерия-менте ?
Автор: delivero   
Дата:   09-08-11 14:17

разбирам те напълно. преди години купихме от павилона една батерия за видеокамера, не беше оригинална а от добра фирма произвеждаща аксесоари за мнооого марки.
БАТЕРИЯТА БЕШЕ и си е СУПЕР колегата си я ползва вече може би 5 години безотказно.

проблема е да не наринеш някоя китайска гаражна греда..... просто я хвърли.....

иначе не маркова си е супер но си носи рисковете. аз на НИКОНЯ има 3 батерии още от д80 на него година и половина и на д300 още близо 3 години и не мога да кажа че са с намален капацитет или издържат по малко всичките са оригинални. така че изборът си е твой.
но важен съвет литиево йонна или литиево полимерна батерия не тръгне ли добре не очаквай много от нея.

ако е стояла по складове много се е разредила прекалено много зарядното понеже е "умно" не може да започне да я зарежда защото не отговаря по параметри. затова ръчно трява да се "ПУКНЕ" (да ми се пукне кратуната лафа дойде от хора които ремонтират ГСМ" преди години като висяха по складове и с първото зареждане не търгваше батерията) това значи да и се вдигне принудително напрежението над 3.6волта за да я захапе зарядното (7.2волта зависимост от батерията) но на тази батерия вече може да не и се радваш.

по това което обясняваш че за около 3 минути минава през трите режима значи батерията просто няма капацитет повредена е.

ай със здраве ако имаш въпроси питай....[shtrak]



Публикацията е редактирана (09-08-11 15:16)

Отговори на това съобщение
 Re: С какво да зареждам батерия-менте ?
Автор: ilkoks   
Дата:   09-08-11 15:50

има едно просто зарядно,което се прави с трансформатор,и наредени едно след друго последователно един изправителен диод и крушка за фенер4е-от едната страна се сверзва + а от другата - за около една минута(на батерията),тя се вьзбужда и после може да се зарежда на стандартно зарядно

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »