Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 D 90 или D 5100
Автор: isaikova   
Дата:   05-08-11 12:32

Здравейте.Искам да си купя първия DSLR апарат...и съм се спряла на тези два модела...
От две години снимам с малко (не толкова малко) по-добра сапунерка на Никон -P90...Отвсякъде погледнато това ще е крачка напред...

И тук идва дилемата-кой от двата да избера...Цената им е една и съща...
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: D 90 или D 5100
Автор: Rick   
Дата:   05-08-11 14:06

най-вероятно повечето ще ти кажат Д90 :)
като сменях сапунерката си с ДСЛР, исках Д90, но паричките не стигаха и взех Д5000. няма и година по-късно си взех Д90 (преди 4 дена) :) и нещата са съвсем по-различни :)

Отговори на това съобщение
 Re: D 90 или D 5100
Автор: yakumo   
Дата:   05-08-11 14:15

Отиди в някой магазин и пробвай - ще разбереш кой е за теб.

Аз лично се чуствам тъпо с телата, които са с малко изнесени контроли, нямат горен дисплей и трябва да се рови из менютата и да се зяпа екранчето, за други това е предимство.

Не се вълнувам от въртящи се наоколо дисплеи или от видеото, но за някои това са основни предимства.

Та, така... Успех! [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: D 90 или D 5100
Автор: mitku   
Дата:   05-08-11 14:19

Зависи за какво ще го ползваш и какви обективи смяташ да вземаш.

На Д5100 главните предимства са, че е по-нов модел; има въртящ се екран; по-добра матрица - т.е. с по-нови обективи ще дава сравнително по-добро качество на снимките; по-добро видео.

На Д90 предимствата са, че е по-висок клас и е с по-добра ергономия и по-добро управление - копчета, менюта и т.н.; допълнителен информационен екран; наличие на АФ-мотор в тялото - т.е. може да има АФ и с по-стари обективи, без мотор, откъдето може да се спестят доста пари понякога; по-добър визьор - т.е. по-лесен за кадриране, особено на по-тъмно и много по-добър при ръчно фокусиране.

Трябва сама да решиш кое ти е по-важно. Аз лично бих избрал Д90. [smilie7]



Публикацията е редактирана (05-08-11 14:20)

Отговори на това съобщение
 Re: D 90 или D 5100
Автор: mihajlov2   
Дата:   05-08-11 14:41

Като техноиграчка (особено за мъже) по-удобен естествено е Д90 - копчета, врътки, горен дисплей, по-широка гама напълно съвместими обективи и т.н. Като изключим това, Д5100 също хич, ам хич не е лошо тяло...
За един любител в повечето случаи тези разлики не са чак толкова важни, освен евентуално гамата съвместими обективи (безмоторните за Д90). Така или иначе снимките правени и с двете тела с един и същ обектив, особено ако се гледат на монитор в режим fit to the screen, или ако се разпечатват до формат А4 например, пък дори и до А3, ще изглеждат почти или напълно еднакво.
Аз например имам още по-"яко" тяло [smilie5] - с още повече врътки и копчета и от D90, което е и още по-голямо и по-тежко, но не се срамувам често да снимам и със стария боен Никон D40, който е "само" 6 Мегапиксела и е много по-орязан от D5100 например, но това изобщо не му пречи да прави чудесни снимки[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: D 90 или D 5100
Автор: monochrome   
Дата:   05-08-11 14:58

D5100 мисля, че има същият сензор като D7000. А последният има невероятни шумонамаляващи алгоритми.. останах много изненадан. Единственото е, че при D5100 няма вграден мотор в тялото и ако си купиш по-стар обектив или такъв, който няма вграден мотор автофокуса няма да работи. Но това да не те спира - по-добре по-новият модел.

http://snapsort.com/compare/Nikon-D5100-vs-Nikon_D90

Отговори на това съобщение
 Re: D 90 или D 5100
Автор: isaikova   
Дата:   05-08-11 15:09

Понеже всички казват,че D90 е по-висок клас...А всеки един от нас предпочита по-високия клас,интересувам се в какво по-конкретно D90 е по-добър от 5100??
Другото,което разбрах,че трябва да влагам повече средства в обективи за 5100?
Примерно аз залитам към портретната фотография...
5100 ще успее ли да се справи с тази задачка достатъчно добре,както D90?

Също така разбирам,че с 5100 няма да успея да снимам с обектива 50/1.8. и ще ми трябва 50/1.4 ,който е значително по-добър,но и по-скъп?
Така ли е или не съм разбрала правилно?:)

Отговори на това съобщение
 Re: D 90 или D 5100
Автор: nick.sun   
Дата:   05-08-11 15:09

Наистина зависи от потребностите ти и какви обективи смятащ да купуваш занапред(дали имат АФ мотор). Пишеш,че ти е първи ДСЛР, може би Д5100 е по-добър за теб. Въртящият дисплей е плюс и за снимки от по-неудобни ъгли, правил съм креативни такива. Също и за спонтанни портретни снимки, където снимания/те не те виждат директно, снимащ ги от live View-то. Визьора на Д90 е по-голям и качествен. Сензора на Д5100 е като на Д7000. Д90 е направен от по-устойчиви материали. Вероятно повече хора ще ти пепоръчат Д90, тъй като всеки изхожда от собствената си гледна точка. Големият никонски гуру Ken Rocwell категорично препоръчва Д5100:

Forget the ancient D90, which is a leftover from the previous decade;The new Nikon D5100 exceeds the performance of this old D90 in almost every way.

Прегледай сайта му и направи наи-добрия избор конкретно за теб.
За 50мм 1.8 има нова версия с мотор 1.8G, не е необходимо да си вземате 50мм 1.4, но цената на 1.8 G е с 200лв повече от безмоторния.



Публикацията е редактирана (05-08-11 15:14)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »