Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Един почти непознат класик на фотографията
Автор: abc.xyz   
Дата:   04-08-11 13:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Един почти непознат класик на фотографията
Автор: urbangrey   
Дата:   04-08-11 13:40

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Един почти непознат класик на фотографията
Автор: stoychev   
Дата:   04-08-11 13:49

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Един почти непознат класик на фотографията
Автор: дидибаев   
Дата:   04-08-11 13:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Един почти непознат класик на фотографията
Автор: мара   
Дата:   04-08-11 13:56

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Един почти непознат класик на фотографията
Автор: ilcoin   
Дата:   04-08-11 14:02

Не ми харесва [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Един почти непознат класик на фотографията
Автор: vaskoni   
Дата:   04-08-11 14:05

по леко с палците....!

Отговори на това съобщение
 Re: Един почти непознат класик на фотографията
Автор: detlene   
Дата:   04-08-11 14:10

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Един почти непознат класик на фотографията
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   04-08-11 14:25

ilcoin написа:

> Не ми харесва [smilie23]

Дали нещо ще се промени в представата на хората по света за Raoul Ubac от това, че ти не го харесваш и сочиш с пръстче надолу ...
Какво означават понятия като "харесвам" и "не харесвам", когато говорим за изкуство? По-скоро може да говорим с понятия като "разбирам" и "не разбирам", "приемам" и "не приемам", "споделям" и "не споделям", "усещам" и "не усещам" ... Харесвам или не харесвам - изкуството нали не се ограничава само в доставянето на естетическа наслада за някой (в което само по себе си няма нищо лошо) ...
Преди време, скоро май, спорихме точно с abc.xyz, тъй като той отричаше правото на същесвуване на цял дял от фотографията - пейзажната фотография. Е, сега го разбирам - ако такива са реакциите към изкуството, което той пък разбира и споделя ... Най-малкото е точно толкова неестествено да не приемаш така неаргументирано, окончателно и уверено нещо, само защото не го споделяш ...
В интерес на истината аз също не мога да се похваля, че споделям концепциите на този автор за фотографията. Но това не означава, че не го харесвам само защото не го разбирам ... Това е просто част от развитието на фотографията в един определен период - както има Адъмс, както има Берсон и както има Капа и ред други, така има и Раул Убак. Както има Да Винчи, така има и Рубенс, но така има и Пикасо - който "хареса" Да Винчи "не харсва" Пикасо или как?
И още нещо накрая - извинявам се на автора на темата за този спам - защото си е спам, той предлага на хората, които се интересуват от това изкуство да си поговорят за него, а ние спорим дали изобщо да го удостоим с "високото" си внимание [smilie23] Неприятно за общество от хора, които уж правят изкуство ...

Отговори на това съобщение
 Re: Един почти непознат класик на фотографията
Автор: abc.xyz   
Дата:   04-08-11 14:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Един почти непознат класик на фотографията
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   04-08-11 14:37

abc.xyz написа:

> Не отричам пейзажната фотография, отричам фотографията тип
> пощенска картичка и календар.
>
> ПП: Даже не я отричам, (защото не можеш да отречеш нещо, което
> тъй или иначе си го има, дори е масово,) а само й се присмивам!
>

>
> Публикацията е редактирана (04-08-11 14:31)


ОК
Така или иначе, не искам да възраждам спора с теб - исках по-скоро да покажа, че както тогава доста хора спорихме с теб убедено, сега би трябвало всички ние да сме поне също толкова възмутени от палците надолу по отношение на Убак.

Отговори на това съобщение
 Re: Един почти непознат класик на фотографията
Автор: ilcoin   
Дата:   04-08-11 14:40

Ей, нямам ли право да не харесвам нещо? Или да пишат тука е право само право на харесващите?

Ми на, не ми харесва и тва е! Нито съм ви нарекъл глупави, нито прости, нито съм казал "Да го махате тоя урод и болните му фантазии". Просто казах че не ми харесва [smilie11]

Ама на, все ще се намери някой културовед да ми обясни колко съм назадничав! Ей затва не се развива изкуството, щото съм аз тука да му преча [thankyou]

С пръстче ....

Отговори на това съобщение
 Re: Един почти непознат класик на фотографията
Автор: nikste   
Дата:   04-08-11 14:41

Към HSGeorgiev:

И аз не харесвам снимките на въпросния "класик" и не виждам какъв е проблема да изразиме мнението си. ilcoin е написал просто, че не го харесва, но пък не е уточнил защо. А ти изписа цяф ферман, за да обясняваш как това нямало значение.

Не го харесвам, защото ми се струва, че се опитва да подражава на Салвадор Дали, но някак си не ми казват нещо особено фотографиите му. Специлно снимката с жената и клетката на главата буди даже малко смях в мен. Това си е мое мнение и не го налагам на никой.

Отговори на това съобщение
 Re: Един почти непознат класик на фотографията
Автор: abc.xyz   
Дата:   04-08-11 14:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Един почти непознат класик на фотографията
Автор: abc.xyz   
Дата:   04-08-11 14:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Един почти непознат класик на фотографията
Автор: vaskoni   
Дата:   04-08-11 14:51

От позиция на времето, сега ни е лесно да отричаме с палец надолу някого, но за тогава когато са правени тези творби, са били страшно иновативни и дръзки бих казал. Сега сме преситени с информация, чукнеш на клавиатурката и готово...целия свят с можещи и не можещи е пред теб. А тогава...така ли е било? Факта че е признат за класик не ви ли говори нещо, или и тези които са го признали за такъв не разбират?
По нагоре се писа че фантазиите му били болни...алооо, ако ви дадат един шмайзер ще изпотрепите цялата интелигенция, само защото не разбирате нищичко от това което са направили, преди вас!.

Отговори на това съобщение
 Re: Един почти непознат класик на фотографията
Автор: abc.xyz   
Дата:   04-08-11 14:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Един почти непознат класик на фотографията
Автор: d_ave   
Дата:   04-08-11 14:56

и аз не го харесвам, аман от такива простотии и артЪ извращения. не мога да повярвам, че тия глупости са направили някого "класик" - като е непознат, по-добре да си остане непознат.

[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Айде сега ме дъвчете колкото си искате[smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Един почти непознат класик на фотографията
Автор: vaskoni   
Дата:   04-08-11 14:59

Историята помни и други още по фрапиращи примери- импресионистите във Франция. Прочете как са ги наричали тогава, цапачи, шарлатани, некадърници... ама какво стана сега, с тези които ги плюха тогава...никой не ги помни!
Затова писах по горе, леко с палците!

Отговори на това съобщение
 Re: Един почти непознат класик на фотографията
Автор: ilcoin   
Дата:   04-08-11 15:01

@vaskoni - Аз НЕ СЪМ КАЗАЛ че са му болни фантазиите, а че не го харесвам! Интелигентни хора сте, четете малко по-внимателно моля.

Прав си за отричането и за клавиатурата, много при това. Но това не ми помага да го захаресвам повече. Съжелявам ...

Отговори на това съобщение
 Re: Един почти непознат класик на фотографията
Автор: мара   
Дата:   04-08-11 15:01

отношението, което е субективно и честно е именно "ХАРЕСВАМ - НЕ ХАРЕСВАМ". всичко останало е опит за обективизиране.

Отговори на това съобщение
 Re: Един почти непознат класик на фотографията
Автор: vaskoni   
Дата:   04-08-11 15:15

ilcoin , никой не ти налага да го харесваш, явно не съм разбран правилно. Против съм за палеца надолу!!! Извинявам се ако съм ви засегнал,взимам думите си назад за болните амбиции, наистина не съм прочел внимателно! [smile]
мара [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Един почти непознат класик на фотографията
Автор: violator   
Дата:   04-08-11 15:19

[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Един почти непознат класик на фотографията
Автор: ilcoin   
Дата:   04-08-11 15:33

vaskoni [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Един почти непознат класик на фотографията
Автор: vaskoni   
Дата:   04-08-11 15:34

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Един почти непознат класик на фотографията
Автор: wiseacre   
Дата:   04-08-11 15:36

Впечатляващо! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Един почти непознат класик на фотографията
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   04-08-11 17:13

ilcoin, да, именно - никой не ти налага да го харесваш. Аз също писах в същия пост горе, че това не е и моя тип фотография [smile] Но "не харесвам" в комбинация с пръст надолу означава неаргументирана, непредизвикана присъда [smile] Пръст надолу не означава "не харасвам", нали, по-скоро "не става за нищо" или нещо подобно ...
Та затова - ако и аз и ти не разбираме изцяло смисъла на това изкуство (както и си е в действителност), това не означава, че трябва едва ли не да го обявим за непълноценно. А пръстчето надолу точно това означава [smile]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Един почти непознат класик на фотографията
Автор: vaskoni   
Дата:   04-08-11 17:30

HSGeorgiev [smilie24] а това означава че съм напълно съгласен с теб! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Един почти непознат класик на фотографията
Автор: ilcoin   
Дата:   04-08-11 17:59

Сега се оказа, че пръста бил виновен...

Нито съм казал че му е непълноценно изкуството, нито че е перко, нито че не става за нищо, нито съм тръгнал да пиша фермани, да търся под вола теле и да изследвам смисъла на някакъв емотикон. Казал ли съм го? Написал ли съм го?

Не ми харесва бе хора! Толкова ли е трудно да го приемете, та трябва да вадите смисъл в някакъв машинално щракнат емотикон на края на изречението и оттам да ме правите защитник на социалистическия реализъм едва ли не?

Вие наслагвате вашите мисли и комплекси за недооценена интелектуалност и естетски качества върху един емотикон (вадейки изводи за мен без да ме познавате), понеже все някой трябва да е изкупителната жертва и да седи на по-ниското стъпало за да изглеждате вие високи.

Хубаво, нека да съм аз тоя път! Дано спите спокойно тази вечер!

Отговори на това съобщение
 Re: Един почти непознат класик на фотографията
Автор: vikitovikito   
Дата:   04-08-11 18:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Един почти непознат класик на фотографията
Автор: мара   
Дата:   04-08-11 18:23

е, хората обичат [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Един почти непознат класик на фотографията
Автор: abc.xyz   
Дата:   04-08-11 20:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Един почти непознат класик на фотографията
Автор: Lalinda   
Дата:   04-08-11 21:11

Раул Юбак, не Убак.

Думата е франко-провансалска и означава онзи склон на долината, която се огрява за най-кратко време от слънцето...

Четох миналия месец една книга на Жан Жионо, "Ирисът от Суза", на френски, в която се споменаваше как героят се криел из юбака, та търсих да видя какво е...

Странното е, че после пък четох нещо от Андре Бретон, "Надя"...

Сюрреалистични съвпадения.


Отговори на това съобщение
 Re: Един почти непознат класик на фотографията
Автор: abc.xyz   
Дата:   04-08-11 23:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Един почти непознат класик на фотографията
Автор: pefoto01   
Дата:   05-08-11 02:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Един почти непознат класик на фотографията
Автор: kote   
Дата:   05-08-11 02:27

затова пък когато се опитах да представя скулптура в която участва манекен подобно на Масон изобщо не беше прието добре на ниво жури
това беше преди няколко години и се надявам да има развитие във възприятията
но илкоин и перфото01 май няма да бъдат сред феновете ми
колко сме назад просто не е истина но като знам колко култура имаме не е за чудене

Отговори на това съобщение
 Re: Един почти непознат класик на фотографията
Автор: pefoto01   
Дата:   05-08-11 02:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Един почти непознат класик на фотографията
Автор: ilcoin   
Дата:   05-08-11 10:05

Коте, няма как всички да ти харесат арта. А колкото е по-алтернативен, толкова повече се стеснява кръга.

Но да обявиш другите за назадничави, само защото не ти харесват изкуството - не мисля че е правилен подход.

Назадничави са хората, които те наричат с обидни имена, които ти пречат и те изолират заради това, което правиш. А не тези, които са достатъчно искренни да ти кажат, че не ти харесват нещата. Според мене има разлика.

Отговори на това съобщение
 Re: Един почти непознат класик на фотографията
Автор: n1x0n   
Дата:   05-08-11 10:26

До "класик" му е далечко, но има интересни неща [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Един почти непознат класик на фотографията
Автор: monochrome   
Дата:   05-08-11 10:40

Просто очите и мозъците ви са наситени с картини и звуци, които днес са навсякъде. Погледнете го през погледа на един човек, живял в началото на века.

Отговори на това съобщение
 Re: Един почти непознат класик на фотографията
Автор: мара   
Дата:   05-08-11 11:47

'сайкъделик" звучи доста прилично, ако се изпише "психеделик".

Отговори на това съобщение
 Re: Един почти непознат класик на фотографията
Автор: abc.xyz   
Дата:   05-08-11 11:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Един почти непознат класик на фотографията
Автор: мара   
Дата:   05-08-11 12:36

глупости...

Отговори на това съобщение
 Re: Един почти непознат класик на фотографията
Автор: abc.xyz   
Дата:   05-08-11 13:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Един почти непознат класик на фотографията
Автор: ivenchev   
Дата:   05-08-11 13:57

къделя

и производното

сайкъделик



(думечки които харесваме)



Отговори на това съобщение
 Re: Един почти непознат класик на фотографията
Автор: мара   
Дата:   05-08-11 13:59

първо е поангличанчен, защото тези хора просто не умеят да изрекат правилно гръцките думи и съчетания от букви. по тая линия могат да се получат забавни върволици от недоразумения, в които напълно да изчезне етимологията.

Отговори на това съобщение
 Re: Един почти непознат класик на фотографията
Автор: ivenchev   
Дата:   05-08-11 14:01

чанчен

и производното

поангличанчен


(думечки които харесваме)



Отговори на това съобщение
 Re: Един почти непознат класик на фотографията
Автор: мара   
Дата:   05-08-11 14:04

ивенчев, че ни баннат тугедър [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Един почти непознат класик на фотографията
Автор: ivenchev   
Дата:   05-08-11 14:05

що, кво станалу [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Един почти непознат класик на фотографията
Автор: papi   
Дата:   05-08-11 15:10

такава фотография не ме впечетлява...

Отговори на това съобщение
 Re: Един почти непознат класик на фотографията
Автор: dampkring   
Дата:   05-08-11 16:57

всичко с времето си

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »