Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за защитен филтър
Автор: frenchev   
Дата:   02-08-11 13:39

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за защитен филтър
Автор: frenchev   
Дата:   02-08-11 13:39

колебая се между 2 филтъра. Обектива е 24 70 ф2,8. Филтъра ще служи за защита.

единия филтър е:
B+W UV-Haze 010M MRC Slim 77 mm
http://cgi.ebay.de/B-W-UV-Haze-010M-MRC-Slim-77-mm-/110707250006?pt=DE_Foto_Camcorder_Filter&hash=it...


втория:
+W Clear 007 Filter XS-PRO Digital MRC nano 77 mm
http://cgi.ebay.de/B-W-Clear-007-Filter-XS-PRO-Digital-MRC-nano-77-mm-/110717010290?pt=DE_Foto_Camco...


има ли някой опит с посочените филтри. Или може ли някой да препоръча друг подобен филътр. Мерси на всичко отзовали се.



Публикацията е редактирана (02-08-11 13:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за защитен филтър
Автор: simbon4o   
Дата:   02-08-11 13:59

най-ми харесват Кенко/Хоя про1 серията - купувай няма сбъркаш, само те не ми дават "ефекти" във кадъра. Със и без филтъра няма разлика освен положителна. BW-то вкарва леки зелени флеърчета понякога. Ако беше за полар работата е наопаки там BW са над всички!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за защитен филтър
Автор: tzl   
Дата:   02-08-11 14:30

Или ползвай винаги сенник и не слагай филтри.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за защитен филтър
Автор: frenchev   
Дата:   02-08-11 14:40

Винаги ползвам сенник, но все пак ми се иска да имам филтър. Най вече заради прах, влага пръски и прочие. Да не търкма лещата а филтъра. А и за всеки случай

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за защитен филтър
Автор: guesswho   
Дата:   02-08-11 14:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за защитен филтър
Автор: tzl   
Дата:   02-08-11 16:48

@guesswho — виждам, че си пропуснал важна подробност. Аз не казвам, че не трябва да се ползват филтри, а съм дал _алтернатива_ (думата "Или" в началото) на това да си без филтър. А алтернативата _не е_ да си просто без филтър, а "или да ползваш сенник".

Аз също имам такива филтри (hoya pro), но имам и обективи без филтри, но сенникът е постоянно на тях (както и на другите с филтрите).

Та, човек може да има избор.

Между другото съм чувал, че първото стъкло на обектива е най-евтината част от оптиката на обектива. Не пожелавам на никого да го проверява, но съм го чувал от хора, които са чупили първото стъкло на огромни обективи ($ХХ,ХХХ) и им е струвало $100-200 да се поправят.



Публикацията е редактирана (02-08-11 17:57)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »