Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Излекувах се от фотографската болест...
Автор: gbrain   
Дата:   03-08-11 21:20

Айде без да си правя реклама, показвам:





Публикацията е редактирана (03-08-11 21:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Излекувах се от фотографската болест...
Автор: vasil.varbanov   
Дата:   03-08-11 21:35

добре, че си го защитил така кадъра на 9 места, тъкмо мислех да го открадна


Отговори на това съобщение
 Re: Излекувах се от фотографската болест...
Автор: nodoubt   
Дата:   03-08-11 21:49

[shtrak] , следователно съществувам


Отговори на това съобщение
 Re: Излекувах се от фотографската болест...
Автор: pumona   
Дата:   03-08-11 22:08

Радвам се за удовлетворението ти в този ден и с този плам. Щом чувстваш това - имаш нужда от почивка! Поздрав!

Отговори на това съобщение
 Re: Излекувах се от фотографската болест...
Автор: gbrain   
Дата:   03-08-11 22:15

Сайтът им слага тези надписченцанца

Отговори на това съобщение
 Re: Излекувах се от фотографската болест...
Автор: nikste   
Дата:   04-08-11 00:08

mitkomitashki написа:

> А който си мисли, че не може да се наслади на момента, щото има

Нас не ни мързи да носим малко техника. Мързи ни да носим много техника. Един ДСЛР фотоапарат не е нито повече, нито по-малко. Но ако добавиш и няколко обектива, статив и други глезотийки вече става сериозна работата.

Отговори на това съобщение
 Re: Излекувах се от фотографската болест...
Автор: красис   
Дата:   04-08-11 10:56


Излекувах се от фотографската болест...

не си се излекувал рано или късно пак ще почнеш а на бас...[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Излекувах се от фотографската болест...
Автор: mamata   
Дата:   04-08-11 11:21

Четири страници словоизлияния, а от автора ни вест, ни кост.Какъв извод си правя от това?
Или темата е
"Гле'й ся къф сеир ще стане!"
или авторът си е сложил вече широките крачоли(в тон с тезата му) и само си го мести от единия в другия крачол при всеки нов коментар.
И в двата случая, погледнато отстрани, е весело.
Благодаря Ви.
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Излекувах се от фотографската болест...
Автор: Sky_Knight   
Дата:   04-08-11 11:35

Харесаха ми изказванията за техномастурбациите... В днешното консуматорско общество, не само фотографията като изкуство е зарината с цифрови лайна. Всичко е. Има всякакви джаджи, които стават все по-достъпни за масата. Грешка. Правят ги все по-достъпни за масата. Технофетишът се усети че носи моментни приливи на ендорфин и пропорционално увеличава продажбите. И сега някои хора се опитват да се лекуват. Лошо няма. Аз бях и сигурно още частично съм технофетишист. Умирах да си сменям телефоните, да си ъпгрейдна компа и прочее простотии, които съм сигурен, че 99,9% от всички тук усещате, дори и без да ги осъзнавате.

Така и още не съм си купил DSLR. Не защото нямам възможност. А защото осъзнавам нещо много ясно - техниката е само инструментът, който ще те приближи до техническо съвършенство. Всичко останало, както във всяко едно изкуство, зависи от "артиста". Не знам дали съм такъв. Но знам, че понякога виждам неща, които останалите пропускат. Но и със "сапунерка" за 400 лв нещата се случват достатъчно прилично. Като малък снимах със Зенит, лента 200 ASA и се учих на експозиция, бленда, затвор от книжки издавани през 80-те... Сега ми липсва простотата на това усещане. Ограничението, което ми даваше. Но за съжаление няма смелостта да се върна на лента.

Някой ден ще си купя DSLR. Сигурен съм. Но той ще е за съвсем конкретни цели. Защото за "артистичните" ми идеи, смятам, че и обикновеният цифров апарат е достатъчен. С много малки изключения.

А за пропуснатите моменти, мога да дам един много пресен пример от личен опит: На разходка в природен парк в Унгария, имаше уникална растителност. Слънцето залязваше, а вятърът си играеше с цветята, високите треви зад тях и създаваше усещане за невероятна свобода и спокойствие. Клекнах за да се опитам да уловя частица от това настроение. В този момент зад гърба ми чух лек тропот, приятелката ми ме дръпна рязко и пред очите ми, по пътеката срещу нас бягаха сръндак и сърна... Кучетата от близката ферма тичаха игриво след тях. Ръката ми бавно свали фотоапарата и заедно проследихме, как двете красиви животни се скриха във високите треви, гонени от кучетата, вятъра и залязващите слънчеви лъчи...


Отговори на това съобщение
 Re: Излекувах се от фотографската болест...
Автор: b-w_devil   
Дата:   04-08-11 12:13

Красив стил, Рицарю Небесни! Напълно солидарен съм с казаното от теб...

Исках само да вметна колко много ми харесва онова ДВИЖЕНИЕ във фотографската съобщност, при което Пристрастените сами си правят фото-емулсиите и хартиите, сами извършват поливката... И наистина правят уникални неща.

В ОНЕЗИ, Зелените години с един приятел стояхме по цяла нощ на тавана, пробвайки техники като ФДП, Изохелия, Соларизация... Въоръжени с един стар "кюнец" "МАГНИФАКС 6,5х9" с невероятно остър "БЕЛАР-105мм", с огромен кондензор... Но тогава разполагахме със стабилни количества огромни плаки FU-5 и други такива...

Който не е влизал в ТАКАВА МАГИЯ - той не знае каква е ИСТИНСКАТА ТРЪПКА.... При Фотошопаренето вече не е същото... Макар, че мога с него да правя и 2, и 200 - не! Твърдо не е същата Тръпка...

[beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Излекувах се от фотографската болест...
Автор: fotorafi   
Дата:   05-08-11 03:04

Пичът НЕ Е ПРАВ.Няма излекувани от вируса-Фотография. Всички сме и си живеем с диагнозата........

Отговори на това съобщение
 Re: Излекувах се от фотографската болест...
Автор: gbrain   
Дата:   05-08-11 07:09

Sky_Knight, може да пробваш да напишеш книга [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Излекувах се от фотографската болест...
Автор: van4o94   
Дата:   05-08-11 21:08

Sky_Knight това последното ми хареса! [smilie24] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Излекувах се от фотографската болест...
Автор: Miro__Slav   
Дата:   05-08-11 21:47

Благородно ти завиждам [smilie24] От както превърнах хобито си в професия нищо вече не е същото... [beer] Искам все повече и повече [smilie8] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Излекувах се от фотографската болест...
Автор: swan_   
Дата:   05-08-11 21:58

Аз пък супер много се радвам на такива, които снимат от няколко десетилетия, пробвали са какво ли не, имат огромен опит и в крайна сметка нямат една що годе прилична снимка да покажат. В тази тема са не един и двама :)

Отговори на това съобщение
 Re: Излекувах се от фотографската болест...
Автор: Miro__Slav   
Дата:   05-08-11 22:16

swan_ Прав си за това [beer] [smilie24] при това дяволски прав... Лесно може човек с хъс да им вземе хляба [beer] На мен ми костваше само месец... и няколко сватби [beer]



Публикацията е редактирана (05-08-11 22:23)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »