Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Излекувах се от фотографската болест...
Автор: pacy4   
Дата:   02-08-11 10:14


Излекувах се от фотографската болест...

Отговори на това съобщение
 Re: Излекувах се от фотографската болест...
Автор: pacy4   
Дата:   02-08-11 10:15

Точно така - излекувах се от фотографската болест. Чак сега си давам сметка, че е било болест. Вече станаха 1-2 години почти не съм снимал. Вече не пътувам навсякъде и с тежката фоточанта, светкавици и стативи, а се наслаждавам безгрижно на това което виждам с очите си. Край на многото загубени часове пред фотошоп. Край на малките радости и разочерования от всеки хубав и провален кадър, край на похарчените заплати за обективи и техника :-)
Вече доста рядко влизам тук и при всяко влизане виждам колко еднакви са повечето снимки на първата страницта - клишета все едно са вадени от един калъп всеки път. Само моделите и местата са различни. И голяма част от никовете на фотографите във форума също се смениха от времето когато се регистриах за първи път, а кадрите отпред пак са си същите.
Техинката си смятам да запазя и ако някога съм в настроение да щракам по малко, но това ще бъде само когато случайно попадна на интересен обект за снимки без да го търся заради самото снимане.
Фотографията е професия, защо да работим излишно, като не сме професионалисти :-) btw, има по- добри хобита.

Отговори на това съобщение
 Re: Излекувах се от фотографската болест...
Автор: asahi   
Дата:   02-08-11 10:16

Честито [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Излекувах се от фотографската болест...
Автор: zed   
Дата:   02-08-11 10:20

Според мен току що си се разболял![smilie7]
Край на малките радости и разочерования от всеки хубав и провален кадър- кое му е хубавото на това?[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Излекувах се от фотографската болест...
Автор: pumabg   
Дата:   02-08-11 10:27

До голяма степен съм съгласен с теб!
Но мен фотографията ме изкарва от шумният и мръсен град, позволявайки да се наслаждавам на природата и нейните обитатели ...
Това определено ми дава радост и се релаксирам...
Та с две думи ако за теб снимането е било мъка добре си направил, че си се излекувал
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Излекувах се от фотографската болест...
Автор: alextodorov   
Дата:   02-08-11 10:28

Абе днес не е петък,нали???

Отговори на това съобщение
 Re: Излекувах се от фотографската болест...
Автор: tziko   
Дата:   02-08-11 10:31

"...Фотографията е професия, защо да работим излишно, като не сме професионалисти :-) btw, има по- добри хобита."

Професия е за тези, които си вадят парите с това, за мен е хоби и не смятам да го превръщам в професия, но щом расъждаваш така, радвам се за теб, че си се излекувал. Има и по-добри хобита, колко хобита има човек зависи от свободното време и материалното състояние (е, и мързела), никъде не пише, че може да само едно. Не можеш да кажеш "това хоби е по-хубаво от онова" за всеки е различно, едни карат сърф, други тунинговат колата, трети обикалят света и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Излекувах се от фотографската болест...
Автор: venny   
Дата:   02-08-11 10:36

tziko , има и четвърти, които слагат сърфа на тунингованата кола и обикалят света [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Излекувах се от фотографската болест...
Автор: borovinka   
Дата:   02-08-11 10:37

Фотографията е сред най-често срещаните идеи за хоби и занимания в свободното време.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Излекувах се от фотографската болест...
Автор: tziko   
Дата:   02-08-11 10:38

venny, разбира се, както казах: зависи от свободното време и материалното състояние.



Публикацията е редактирана (02-08-11 10:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Излекувах се от фотографската болест...
Автор: arce   
Дата:   02-08-11 10:38

ЧЕСТИТО ! [cool]
Автор: pumabg
Дата: 02-08-11 10:27

До голяма степен съм съгласен с теб!
Но мен фотографията ме изкарва от шумният и мръсен град, позволявайки да се наслаждавам на природата и нейните обитатели ...
Това определено ми дава радост и се релаксирам...
Та с две думи ако за теб снимането е било мъка добре си направил, че си се излекувал


Пробвай с една пръчка и макара.......

Отговори на това съобщение
 Re: Излекувах се от фотографската болест...
Автор: slizia   
Дата:   02-08-11 10:50





Публикацията е редактирана (02-08-11 10:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Излекувах се от фотографската болест...
Автор: pumabg   
Дата:   02-08-11 10:51

Пробвах... Не ме влече... Скучно ми е ...

Отговори на това съобщение
 Re: Излекувах се от фотографската болест...
Автор: virtus   
Дата:   02-08-11 10:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Излекувах се от фотографската болест...
Автор: dikimee   
Дата:   02-08-11 10:55

Аз ще се излекувам... като ми свършат парите [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Излекувах се от фотографската болест...
Автор: _Bo   
Дата:   02-08-11 11:16

Честито![smilie24][beer] присъединявам се към клуба на излекуваните :-)


Отговори на това съобщение
 Re: Излекувах се от фотографската болест...
Автор: marto   
Дата:   02-08-11 11:34

pacy4 и аз те разбирам [smilie24]
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Излекувах се от фотографската болест...
Автор: ivansky   
Дата:   02-08-11 11:39

Автор: dikimee
Дата: 02-08-11 10:55

Аз ще се излекувам... като ми свършат парите


[smilie18] [smilie18] [smilie18]
моите свършиха и съм в абстиненция.

Отговори на това съобщение
 Re: Излекувах се от фотографската болест...
Автор: georgioiv   
Дата:   02-08-11 11:51

...бе щом пишеш тука и гледаш фотографиите на първа - не си се излекувал... Само ти се иска, пускаш тема за да видиш дали има и други такива за да си плачете на рамото... Или другия вариант... фотографията не те е вълнувала толкоз, колкото фетишите в нея - камери, стъкла, джаджи.... Техно-фетишист... Ако от това си се излекувал - няма лошо...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Излекувах се от фотографската болест...
Автор: jekopj   
Дата:   02-08-11 11:59

От опит знам,че няма лекуване тая краста - фотографията.
Мислиш,че вече не те влече,разкарваш техниката и се кефиш на свободното време,спестените ядове и разочарования/и средства/,но това е до време.
Нормално е човек да изпадне в такава "дупка" или творческа немощ.Изпитват го и писатели,и художници,и конструктори,и изобщо творческите натури.
След време една чужда снимка или подхвърлена фраза са в състояние да активират "болестта" с нова сила.Е,има и излекува ли се,разбира се.
Преди доста време мисля,че имаше подобна тема тук,но нямам спомен дали се е "излекувал" човекът.[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Излекувах се от фотографската болест...
Автор: nikita   
Дата:   02-08-11 12:03

Честито,но сега внимавай да не замениш едното влечение с друго.А то със сигурност пак ще е скъпо и т.н.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Излекувах се от фотографската болест...
Автор: lumix   
Дата:   02-08-11 12:10

....мисля, че се правиш на интересен ...[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Излекувах се от фотографската болест...
Автор: rPaguHaP   
Дата:   02-08-11 12:13

Излекувал се от едно, разболял се от друго. Щом пишеш, че има и по-добри хобита, значи това ти е било хоби преди време и сега си намерил някое друго, което повече ти харесва. Няма лошо.

"Фотографията е професия, защо да работим излишно, като не сме професионалисти"
Еми то и плуването е професия, ама сигурно си плуваш в морето. И автомобилните спортове са професия, но сигурно и ти управляваш автомобил. И спорта за някой е професия, а за други просто хоби...
Това че за някой нещо е професия, а за други просто хоби няма нищо общо. Двете са съвсем различни неща.

а се наслаждавам безгрижно на това което виждам с очите си.
Аз пък си се наслаждавам и след това снимам. След време като си гледам снимките ще си се наслаждавам пак по същия начин, все едно съм там. Не можа да запомня всички моменти и затова снимам. Пък и като хвърля топа... ще оставя нещо хубаво след себе си :)

Сега сигурно пишеш в някой друг форум колко яко било новоро ти хоби и т.н., но е възможно след време и от него да ти писне и да се "излекуваш".

Всичко е до време...

Отговори на това съобщение
 Re: Излекувах се от фотографската болест...
Автор: pifakiz   
Дата:   02-08-11 12:28

Не си се излекувал напълно, не се заблуждавай.[smile]

Ако беше, нямаше да напишеш това - Техинката си смятам да запазя и ако някога съм в настроение да щракам по малко.....


Отговори на това съобщение
 Re: Излекувах се от фотографската болест...
Автор: opepi   
Дата:   02-08-11 12:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »