Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Обектив за портрети с ръчен фокус
Автор: Найден-Стоянов   
Дата:   02-08-11 09:44

Със симбион4о сме спорили не малко пъти,но тук е изключително прав.Който е чел книжки и е снимал достатъчно знае какво прави перспектвата....Затова за най точен и истински образ е ползването на 50мм обектив за портрети.,по късия,шорок обектив издължава лицето,съответно по дългия теле-обктив го прави по кръгло...[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за портрети с ръчен фокус
Автор: simbon4o   
Дата:   02-08-11 09:51

Myth, аеоbs тук нещата опират до това човека да си вземе един обектив. През цялото време обяснявам че по-приложим ще е 85 а не 135, не съм казал че 135 не става, портрети може и съм правил и на 450мм приравнено въпроса е че не винаги има условия да се снима по този начин и не винаги резултатите са добри.
Значи изсипаха се една камара хора които са в темата не за да говорят по темата, а да пишат глупости една след друга. Темата беше портретен обектив за никон с ръчен фокус!

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за портрети с ръчен фокус
Автор: Myth   
Дата:   02-08-11 09:56

Найден-Стоянов перспективата не зависи от фокусното разстояние на обектива [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за портрети с ръчен фокус
Автор: victory13   
Дата:   02-08-11 10:06

3DF,

понеже обучаваш човека, ползвай вярното... кадъра на филма е 2 пъти и нещо по-голям, а кроп-фактора е друго отношение, не големина [shtrak]



Публикацията е редактирана (02-08-11 10:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за портрети с ръчен фокус
Автор: tziko   
Дата:   02-08-11 10:21

Според мен най-удобно и приятно се получава с 105мм на ФФ за портрет бюст или до кръста. 135мм на кропка си мисля, че ще е дълъг, но на открито може би няма да е проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за портрети с ръчен фокус
Автор: Myth   
Дата:   02-08-11 11:03

но на открито може би няма да е проблем.



Именно!

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за портрети с ръчен фокус
Автор: 3DF   
Дата:   02-08-11 18:54

victory13

http://stockphotobg.com/bg/articles/details.php?p_id=31&type_id=10



Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за портрети с ръчен фокус
Автор: Alex-dan   
Дата:   02-08-11 19:00

Two things are evident from these images. First, the perspective distortion at the shorter focal lengths (14 and 24 mm) would be distinctly unflattering for a human subject. In contrast, the proportion of the features is much more natural at the longer focal lengths (135 and 200 mm).

От същото място дето даваш примерите. По принцип повечето пъти съм съгласен с теб, но в случая това че 135 мм примерно правели моделите дебели не ми звучи добре. [smilie3] По-скоро не ги прави тънки, а си излизат каквито са :))



Публикацията е редактирана (02-08-11 19:01)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »