Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Обектив за портрети с ръчен фокус
Автор: kre10   
Дата:   30-07-11 14:09

Здравейте, искам да си купя евтин обектив за портрети може и с ръчен фокус за да може да излезе на по добра цена, но поне да има потвърждаване на фокуса
за момента се спрях на
Nikkor 135mm f/2.8 Ai но не съм го дегустирал все още. Моля ако някой колега има повече практика с тези обективи да сподели.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за портрети с ръчен фокус
Автор: kre10   
Дата:   30-07-11 14:12

Забравих да спомена че става дума за Nikon но така или иначе мисля че другите варианти са на M42

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за портрети с ръчен фокус
Автор: georgioiv   
Дата:   30-07-11 14:14

разгледай малко по надолу има тема тъкмо за такива обективи...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за портрети с ръчен фокус
Автор: aeobs   
Дата:   30-07-11 14:26

Е то щом е за Никон дилема няма.
105/2.5

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за портрети с ръчен фокус
Автор: kapitancho   
Дата:   30-07-11 15:04

105/2.5 е страхотен [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за портрети с ръчен фокус
Автор: simbon4o   
Дата:   30-07-11 17:02

135 е доста дългичко за портрети, мацките ще се оплакват че ги изкарваш дебели. Виж и 85мм 2.0, 105-цата е легендарна - много добра.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за портрети с ръчен фокус
Автор: dimodi   
Дата:   01-08-11 01:13

135 е доста дългичко за портрети, мацките ще се оплакват че ги изкарваш дебели.

Здрасти, би ли обяснил защо така? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за портрети с ръчен фокус
Автор: kvakioh   
Дата:   01-08-11 01:43

Samyang 85

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за портрети с ръчен фокус
Автор: simbon4o   
Дата:   01-08-11 12:10

обяснението за дебелостта е ясно, на 1.5 кроп се получава 200мм от 135 обектив което значи че ще ги снимаш от прилична дистанция, да кажем 7м за портрет до кръста или нещо подобно. Перспективата ще е доста различна от тази ако снимаш по-близо. Ефекта е че ушите изглеждат по-щръкнали, лицето по-обемно(просто се вижда по-голяма част от него) и т.н. с две думи: по-дебели. На 35мм 135 си е класика за портрети ама на 1.5х кроп идва с доста тясно приложение. Ако искаш има много прост вариант да тестваш, снимай с някой евтин зуум обектив на въпросните мм и сам ще разбереш подходящ ли е за твоите нужди.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за портрети с ръчен фокус
Автор: valen_tin   
Дата:   01-08-11 12:15

викаш като снимам със 70-200 ... на 70 мм слаба, на 200 дебела ... якооо ... в интерес на истината бях забелязал нещо такова ... като врътна пръстена и някак става по-голямо лицето [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за портрети с ръчен фокус
Автор: Argazki   
Дата:   01-08-11 12:25

simbon4o - я пробвая с 16мм от 1 метър па дори и на кроп, да видиш тогава коя е по-дебела ....[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за портрети с ръчен фокус
Автор: simbon4o   
Дата:   01-08-11 12:30

не съм си го измислил, ако някой има обектив, който да не зачита перспективата като закон - явно е по-напред от мен във снимането и е дал повечко пари за обектива. Аз това знам това пиша.
Иначе ако ще се шегуваме и аз имам емотиконки и мога да се посмея на поста на вален_тин [smilie18]
Освен това портрети на 16мм не снимам предпочитам класическите мм за целта.



Публикацията е редактирана (01-08-11 12:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за портрети с ръчен фокус
Автор: georgioiv   
Дата:   01-08-11 18:22

хм...
симбончо, предлагам ти да наредиш една мацка отпред и обективи от 10 мм до 180 мм. нащракай мацката с всички обективи да видим как аджеба става по-дебела със смяната на перспективата... естествено условието е мацката да седи на едно място, а ти да се дърпаш назад, че да се сменя само перспективата, всичко друго да си е същото, особенно точката в която ти седи апарата... накрая от 10 мм и 180 мм ще сравним снимките, като 10 мм. ще я кропим до зрителния ъгъл на 180мм ако на 180 изглежда по-дебела, имаш едно буре бира от мене.... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за портрети с ръчен фокус
Автор: victory13   
Дата:   01-08-11 19:05

и от мен, и от мен [smilie18] ...
ма той дали ще черпи по бира задето го отърва от заблудите [beer]

преди време бях пускал тема... преди доста време сигурно стана вече [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за портрети с ръчен фокус
Автор: kre10   
Дата:   01-08-11 19:18

Добре, накратко в тази тема си правя изводите че за портрети е най-добре да ползвам
Никор 105мм ф/2.5 АИС в евтиния вариант и АФ-ДЦ в безбожно скъпия :)

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за портрети с ръчен фокус
Автор: kre10   
Дата:   01-08-11 20:02

Всъщност ако някой продава
AF DC-Nikkor 105mm f/2D
втора употреба :)

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за портрети с ръчен фокус
Автор: 3DF   
Дата:   01-08-11 20:14

kre10
......

Но портрети се правят и с други обективи. Влезни в галерия портреет и погледни екзифа на някой портретни снимки и ще видиш, че са правени на фокусни р-я 32, 40, 62 100 мм и
си стоят добре.



Публикацията е редактирана (02-08-11 18:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за портрети с ръчен фокус
Автор: Myth   
Дата:   01-08-11 20:58

135 дори на кроп, какво им е за портрети, според мен си стават перфектни.

simbon4o недей да пишеш глупости, че се излагаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за портрети с ръчен фокус
Автор: boyanb   
Дата:   02-08-11 00:50

много се кефя кат ми каже некой, че еди кои си милиметри не стават за портрети [smilie18]

МОГА да ги правя и с 30мм и с 50мм и с 70мм и ако искам даже и с 450мм [smilie3]

та кре10 фани и пробвай няколко варианта, за да решиш кое най ти допада [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за портрети с ръчен фокус
Автор: asahi   
Дата:   02-08-11 00:59

Симо, грешиш.

От портрет до портрет има разлика. Не може да се твърди "портрет е снимка на човек до гърдите" и "най-добре такава снимка става с обектив 122мм". Всякакви крайни мнения в тази тема са неправилни.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за портрети с ръчен фокус
Автор: Alex-dan   
Дата:   02-08-11 01:02

Модела ако е дебел на 200мм, да ме прощава, не е от обектива [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за портрети с ръчен фокус
Автор: simbon4o   
Дата:   02-08-11 01:21

НЕ съм казал йог... 135 не става, казах че в повечето случаи е по-тегаво за снимане и по-масово приложение би имала една 50-ка или 85-ца за кроп матрица [smile], защо си мислите че съм казал така не знам. А за фокалните разстояние и дебелината на моделите - казах че изглежда не че е така, в нета е бъкано с примери на заснемане на един обект с различни обективи(или поне фокални дължини) всеки сам може да се убеди в това което казвам.
Това което направих е да изкажа лични предпочитания, а именно при портрети гледам да се ограничавам от 35 до 85мм обективи. И да определено един по-закръглен модел със 135-ца и със 50-ка заснет ще е голяма разликата.
С други думи или "дебели и ушати не снимаме" или снимаме както трябва, а именно правим нещата да изглеждат добре.
Ето прост пример от този сайт:
http://catchlight-studios.typepad.com/

http://catchlight-studios.typepad.com/.a/6a010534bff638970c014e8897eb8f970d-800wi




Публикацията е редактирана (02-08-11 01:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за портрети с ръчен фокус
Автор: Myth   
Дата:   02-08-11 01:52

За 135-та по принцип говорех, не специално на теб. Следващото изречение е специално за теб, че говориш глупости и по-лошото е, че продължаваш да го правиш. Отгоре на всичко излиза, че ако снимаме с 500мм или 600 и нагоре то главата направо кръгла ще излезе и ушите ще стърчат като на слон[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за портрети с ръчен фокус
Автор: aeobs   
Дата:   02-08-11 02:29

Луди хора, ей. [smilie5]
Ако имаше едно универсално фокусно разстояние нямаше да има толкова много обективи. Добре, че производителите на камери не мислят като вас.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив за портрети с ръчен фокус
Автор: ilcoin   
Дата:   02-08-11 09:29

Зрението е 90% функция на мозъка [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »