Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Какво зарядно да купя за eneloop?
Автор: strballer   
Дата:   29-07-11 18:44

Здравейте,
Поръчах си 8 батерии Eneloop Glitter 2000mAh. Какво зарядно да закупя, което ще е подходящо за тях? Това дали ще е качествено, с добър алгоритъм за зареждане :
http://www.technomarket.bg/products/09057952/sanyo-mqn04

Отговори на това съобщение
 Re: Какво зарядно да купя за eneloop?
Автор: valen_tin   
Дата:   29-07-11 18:48

14 лв за това ми се струват много.
последния път когато си купувах Енелууп батерии от технополис, разликата между 4 батерии и 4 батерии + това зарядно беше 1 лев [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво зарядно да купя за eneloop?
Автор: strballer   
Дата:   29-07-11 19:00

В момента с 4 батерии е 35лв, затова си поръчах направо 8 от тези цветничките :) , а зарядното отделно ще взема. Въпросът е качествено ли е все пак, предполагам да, щом го продават комплект с тези батерии, но има ли някое по-добро на подобна цена?



Публикацията е редактирана (29-07-11 19:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво зарядно да купя за eneloop?
Автор: pbg   
Дата:   29-07-11 19:29

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=21&cat=76&product=6117&show=additional

Отговори на това съобщение
 Re: Какво зарядно да купя за eneloop?
Автор: didesignbg   
Дата:   29-07-11 19:47

Всъщност и един лев е много за това зарядно. Не е добро.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво зарядно да купя за eneloop?
Автор: 3DF   
Дата:   29-07-11 21:51

Машинката ще ти върши работа по принцип нали то се продава с батериите енелоп.
Добре е да разредиш батериите до край и тогава да ги сложиш в него. Зареждаш докъто лампите угаснат. Обикновенно става след 16 часа. + - 2 часа. Говора за това , което е 14 лв.

А тук има една тема за едно добро зарядно ама, както и се пита в темата: заслужава ли си ?

Maha Powerex MH C9000



Публикацията е редактирана (29-07-11 21:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво зарядно да купя за eneloop?
Автор: veb   
Дата:   29-07-11 22:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво зарядно да купя за eneloop?
Автор: steeens   
Дата:   29-07-11 22:11

http://www.technomarket.bg/products/09057952/sanyo-mqn04


veb [smilie24]

Абсолютно си прав. Но все пак зарядното да не е с прекалено "слаб" ток, че може да не ги зарежда достатъчно. Ама пък е гот да гледаш как се менкат цифрите на "Ентелегентните" зарядни.[cool] [cool][cool]



Публикацията е редактирана (29-07-11 22:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво зарядно да купя за eneloop?
Автор: pcdoc   
Дата:   29-07-11 22:22

Здравей strballer![cool]
Въпроса със зареждащите устройства е доста сериозен и за жалост много хора не обръщат внимание на това устройство !Проблимите с остатъчния ток, с разреждането и със зарядния ток в процеса на зареждане са едни от важните въпроси при зареждането и най-вече при дългото дъхранени ена акумелаторните батерии!
Ето какво трябва да има едно зарядно устройство!

Different charging programmes
Micro processor-driven
Multi Protection System against overloading, polarity reversal, short-circuit and over charging
Automatic Cycle-Function (discharge - charge - discharge) for perfect conditioning of your batteries.
Delta Peak automatic shut down[smile]
Autostart-Timer[smile]
Adjustable Discharge current
Adjustable dischage voltage

Integrated balancer
Recognizing the state of cells
Storable user profile.

СТОЙ ВАСТРАНА ОТ ЗАРЯДНИ УСТРОЙСТВА ЗА ПАРИ ДО 25-40 ЛЕВА !!!
Ако си от София можеш да отидещ в едно магазинче на ъгъла на ул. Цар Симеон" и първата пряка след "Мария Луиза" посока "Раковски".
Тези момчета знаят какво е зарядно устройство ! Винаги са учтиви и имат добра компетентност ! От тях си купих преди 2 години първите Eneloop-батерии !
Накрая отново ще се повторя- не прави компромис със зарядното устройство за аку-батерии !
Бъди здрав и имай успех ![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво зарядно да купя за eneloop?
Автор: niks1973   
Дата:   29-07-11 22:23

Зареждам ги с китайско зарядно за 19 лв. Има си всичко - разреждане, мемори рефреш ... върши си ми идеална работа :)


Отговори на това съобщение
 Re: Какво зарядно да купя за eneloop?
Автор: Myth   
Дата:   29-07-11 22:30

Малииииии как съм се набутал преди две години за Maha Powerex MH C9000 сигурно косите трябва да си посипя с пепл, че съм можел да си взема за 30лв, пък аз съм дал към 140 а може и повече да бяха.

Maha Powerex MH C9000 заслужава си всяка стотинка.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво зарядно да купя за eneloop?
Автор: pcdoc   
Дата:   29-07-11 22:38

Ми, то всичките коли имат гуми, спирачки,мигачи, фарове , двигател, но.................. сам преценяваш ![cool]
Проблема със зареждането на аку-батерии е много сериозен и нека да не го дискутираме, защото тука не му е мястото!
Тези , които са запознати с тази проблематика, знаят за какво говоря !
STRBALLER, нека специалистите ти дадът наЙ- компетентния съвет !
Едните от тях са в това магазинче! Те ще ти кажат примерно какво е ДЕЛТА и каква е връзката с разреждането и последващия заряден ток ! Това НЕ е единственното място където можеш да получиш компетентно инфо, но според мен е много удобно , защото е в центъра на Сохия. В Conrad също има добри попадени !
Успех ![smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво зарядно да купя за eneloop?
Автор: gmir   
Дата:   29-07-11 23:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво зарядно да купя за eneloop?
Автор: ld.p.f   
Дата:   30-07-11 01:02

И аз имах наскоро подобни вълнения.
Обаче имах късмета съдбата да ме свърже с
presptc който предлага такива енелопи във форума. Човекът беше така любезен и аргументирано ми обясни от какво зависи животът на батериите,както и как "ръчно" да осъществя функциите на скъпо зарядно и аз се отказах от набелязаната МАХА.
Бях толкова въодушевен от намереното решение,че дори бях се наканил да пиша в другата подобна тема,но нямаше да е коректно заради "авторските права".Самият presptc имаше желанието скоро да пише по този въпрос с много експерименти и доказателства а не само теоритично.
Обърнете внимание как вече няколко човека пишат в темата,че се радват на батериите си без да имат скъпи зарядни (друг е въпросът ако желаете всичко да е автоматично и да не се изисква никакво усилие от Ваша страна).
Успех с правилния избор!


Отговори на това съобщение
 Re: Какво зарядно да купя за eneloop?
Автор: asahi   
Дата:   30-07-11 09:40

Сподели, ако обичаш, как "ръчно" симетрираш разряда на батериите?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво зарядно да купя за eneloop?
Автор: ld.p.f   
Дата:   30-07-11 10:23

asahi ,най-добре е да питате автора,аз с радост бих съобщил какво мисля по въпроса,но това евентуално ще направя едва след няколко дни,не е редно да споделям чужди идеи.Мене ме устройват елементарните и лесно изпълними неща с които да се съхрани живота на батериите,т.е. главното е те да не бъдат претоварени и да се зареждат бавно от напълно разредено състояние и да не прегреят накрая.Всичко това го написаха хората преди мене.Естествено не могат да се реализират всички екстри на скъпо зарядно но целта е дълъг живот на батериите и аз съм готов да ангажирам повечко време,но да си спестя разходите.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво зарядно да купя за eneloop?
Автор: prisonbreak   
Дата:   30-07-11 10:55

Зарядното е перфектно, па и щом си е е Енелупско, кво му мислиш.Имам го същото.Вземаи , нема да съжаляваш.

Щом имаш и 8 батерии, едва ли ще ги смъкниш и двата чифта на някои светкавица за един ден.

А другото за светещите лампички,
Има си инструкция, и в нея пише че 2000Ма батерии се зареждат 10 часа. А изключването на лампичките, показва че спира да работи, за да не повреди батерииките.

На 2300Ма батерии му дават максималко време от 12ч.

Вземай пич, без да му мислиш.
Аз не бих дал 100лв за зарядно.
Па който квото иска да си говори.Лично мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво зарядно да купя за eneloop?
Автор: strballer   
Дата:   30-07-11 14:55

Благодаря на всички за мненията. Ако излезе нещо от ибей на допустима цена ше купя по-скъпо зарядно, но просто в момента не мога да отделя 140лв само за него. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво зарядно да купя за eneloop?
Автор: didesignbg   
Дата:   30-07-11 17:27

Понеже много експертни мнения събра, а гледам никой не си направи труда да прочете поне какво зарядно е това mqn04
Заряден ток 2 х 2,4 волта 250 mA.
Прекъсване на заряда след 16 часа.

Какво ще рече това?
Зарядното има два канала, т.е. зарежда 2 или 4 батерии.
Батерии от 2000 mA се зареждат за 10 часа. Зарядното по никакъв начин не контролира степента на зареденост на батерията. Това е оставено изцяло на потребителя. Единствената функция е да се изключи след 16 часа. В номенклатурата на Саньо присъства под името Basic, което напълно точно го описва.

Едно зарядно дори евтино трябва да има поне микропроцесорно управление и да прекъсва заряда спрямо -ΔV. Допълнителни плюсове са термалната защита, четирите канала, опция за бърз заряд. Далеч не е нужно да дадеш 70 лева за това. Не е задължително да пазаруваш от тук, но можеш да огледаш вариантите - http://batteryshop.bg/index.php?cPath=2_167_171&osCsid=kfkqlhvjb

Има и други добри варианти, включително и ибей. Аз наскоро си купих микропроцесорно зарядно с 4 батерии с нисък саморазряд на дюрасел за 20 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво зарядно да купя за eneloop?
Автор: strballer   
Дата:   31-07-11 18:08

didesignbg благодаря ти за мнението и аз мисля, че е важно как ще се зареждат батериите, затова и пуснах тази тема. В Стара Загора някой има ли идея къде може да продават хубави зарядни? Мисля утре да намина през по-големите магазини да разгледам какво предлагат, ако не намеря може да поръчам някое от тези :
http://batteryshop.bg/product_info.php?cPath=2_167_171&products_id=2881&osCsid=kfkqlhvjb
http://batteryshop.bg/product_info.php?cPath=2_167_171&products_id=2517&osCsid=kfkqlhvjb
http://batteryshop.bg/product_info.php?cPath=2_167_171&products_id=2254&osCsid=kfkqlhvjb
http://batteryshop.bg/product_info.php?cPath=2_167_171&products_id=2978&osCsid=kfkqlhvjb
http://batteryshop.bg/product_info.php?cPath=2_167_171&products_id=2981&osCsid=kfkqlhvjb
Кое ви се струва най-добре?



Публикацията е редактирана (31-07-11 19:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво зарядно да купя за eneloop?
Автор: asahi   
Дата:   31-07-11 22:19

Това изглежда добро.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво зарядно да купя за eneloop?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   31-07-11 22:45

Myth написа:

> Малииииии как съм се набутал преди две години за Maha Powerex
> MH C9000 сигурно косите трябва да си посипя с пепл, че съм
> можел да си взема за 30лв, пък аз съм дал към 140 а може и
> повече да бяха.
>
> Maha Powerex MH C9000 заслужава си всяка стотинка.

Има един недостатък пущината. Мето свети кат електрожен да го...

Отговори на това съобщение
 Re: Какво зарядно да купя за eneloop?
Автор: asahi   
Дата:   31-07-11 23:08

Лесно се изключва. Аз я оставям в коридора да свети.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво зарядно да купя за eneloop?
Автор: hotsnail   
Дата:   31-07-11 23:22

Да предвид че никой явно няма идея от по нови технологии темата е доста безсмислена.

Това с разреждането на батериите го имаше през 80-те години и малко след туй....

карайте си с зареждачи за по 10 кинта и споко. Вече не е социализъм батерии на всякъде. С най-тъпата зареждачка 3 години изкарваш без грижи (т.е. зареждаш като паднат малко повече батерийките или като имаш много да ги ползваш).

Отговори на това съобщение
 Re: Какво зарядно да купя за eneloop?
Автор: strballer   
Дата:   01-08-11 16:56

Днес минах през техномаркет и купих Ansmann Powerline 4 mobil. Хареса ми, а и цената му не беше кой знае колко висока - 30лв.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »