Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 "Месец на фотографията" дискусия и анализ в Червената къща.
Автор: Photovacation   
Дата:   25-07-11 22:26

На 27.07.2011 от 19:00ч. в зала "Пеша Николова" в Център за култура и дебат "Червената къща" ще бъде организирана среща-дискусия с тема "Месец на фотографията 2011" . Д-р Катерина Гаджева и Антоан Божинов - Президент на Фондация "Фодар" ще споделят своите впечатления и препоръки от събитието. Заповядайте да го направите и вие.
Поздрав,
УС на Фотографска академия "Янка Кюркчиева"

Отговори на това съобщение
 Re: "Месец на фотографията" дискусия и анализ в Червената къща.
Автор: arce   
Дата:   26-07-11 14:00

Пълна каша и боза, беше 2 издание на :месец на фотографията:
Липсваха водещи имена или поне не се откроиха.Слаба реклама, информация и популяризация на изявите. А от работните срещи лъхаше на меркантилност......
Хубаво като идея, но лоша реализация.....

Отговори на това съобщение
 Re: "Месец на фотографията" дискусия и анализ в Червената къща.
Автор: stardriver   
Дата:   26-07-11 14:20

Отиди и им го кажи! [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: "Месец на фотографията" дискусия и анализ в Червената къща.
Автор: Brummaker   
Дата:   26-07-11 14:25

г-да и дами от Фотографска академия :

- фотографията се е развила от 80-те години ...забелязахте ли го ?

Поздрави !


Отговори на това съобщение
 Re: "Месец на фотографията" дискусия и анализ в Червената къща.
Автор: Photovacation   
Дата:   31-07-11 18:52

Здравейте,

Иска ми се да върнем темата към "темата".

За жалост, поради лични причини, не успях да присъствам на дискусията, чиято цел беше да направи обективен обзор на случилото се по време на "Месец на фотографията" 2011.
Като част от екипа, който организира събитието, за мен е изключително важно да разбера какво се хареса и още повече да чуя това, което "куцаше".

Вярвам, че събитието "Месец на фотографията" 2011 беше голяма стъпка за развитието на фотографския живот в България.

Искам да споделя малко факти:

За месец и половина в София (само в рамките на "Месец на фотографията") бяха показани над 64 изложби на автори от 7 до 87 годишна възраст. Проведоха се над 10 съпътстващи фотографски събития (дискусии, лекции, прожекция, портфолио ревю, семинари...)

По време на "Месец на фотографията се случиха няколко много важни неща:

Откриха се две нови места за Фотография - Арт Център Фотосинтезис и галерия "Личното пространство"

"Месец на фотографията" намери над 50 партньора... А това е важно, защото показва, че добрите идеи свързани с фотография могат да привлекат нужната подкрепа.
Включиха се над 20 галерии... Включи се и Столична Община, която осигури финансирането на каталога на събитието и "Моста на влюбените", където се показа една прекрасна изложба... Включиха се множество фотографски сдружения, фирми и организации свързани с фотографията.
Благодарим на всички за подкрепата и помощта!

"Месец на фотографията" постигна и това - за малко повече от месец в медиите да се говори за фотография. Истина е, че можеше, даже трябваше "говоренето" да бъде повече... но е и факт, че за фотография скоро не се е говорило толкова.

Изложбите.
Всички изложби бяха внимателно подбрани от УС на Фотографска Академия, като много от изложбите бяха подбрани съвместно с някои от партньорите на събитието.
Целта пред "Месец на фотографията" 2011 бе да покаже многообразието на фотографията, която се прави в България.
За жалост, много от хората, които се изказват за нивото на авторите, изложбите и събитието като цяло, са идвали на едва 3,4 от 64-те изложби, което донякъде им пречи да имат точна оценка на това, което се показа....
А то беше цветно и разнообразно. Имаше майсторска фотография, пред която всеки ахваше, имаше и не толкова изпипани неща, които спечелиха от начина си на представяне и заразителния ентусиазъм на авторите им. Имаше страхотни образци на "класическа" българска фотография и предизвикали множество дискусии модернистични творби... Имаше изложби на деца и на студенти и още и още.

По време на "Месец на фотографията" бяха показани около 20 премиерни изложби.

Равносметката:
Засега ще се въздържа от по-задълбочена критика към "Месеца на фотографията", защото се притеснявам да не бъда твърде мек или твърде острър :))
Конфликтът между GOSPODIN и г-н Попов, без да е особено важно кой е прав и кой е крив, показва, че има още много работа, за да може в България да има "здравословен" климат във фотографските среди.
"Месец на фотографията" 2011 за радост, доказва , че има и много хора, които са готови да работят заедно, за да може в България да се случват качествени събития и качествена фотография.

Вярвам, че диалогът по темата е изключително важен, защото той помага нещата да се подобряват с по-бързи темпове.

Ще се радвам, ако някой иска да сподели мнение, критика или дори похвала... ще се радвам да я прочета тук, в лично съобщение или да я чуя в личен разговор.

Ще се радвам на всяка идея, предложение, помощ и съвет свързани със следващия "Месец на фотографията", за да можем да създадем едно още по-стойностно фотографско събитие... А от това, вярвам никой не може да изгуби :)

С уважение...
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: "Месец на фотографията" дискусия и анализ в Червената къща.
Автор: GOSPODIN   
Дата:   31-07-11 23:57

Защо изтри коментарите в темата? Бяха много показателни за падението на известни фотографи в желанието им да угодничат и прислужват на една шефска кауза. В последния си пост ме споменаваш, но така всичко остава загадка.
Попитах само преди близо 2 месеца , кой и как реши, кои автори да участват, но едва вчера получих отговор. Толкова ли беше трудно, когато се обявяваше тази чудесна фотографска проява да се каже, че управителния съвет на ФА е решил, че тези са авторите за представянето на фотографията в България.
Критериите си ги знаете вие, но поне десетките хиляди форумци да са наясно, кой аджеба реши и защо е представен.
Въпроса ми е дикусионен, както са дискусионни и представените десетки автори. Тук е фотографски форум и трябва да има обсъждане и мнения, нали, а не само "дискусиите" в Червената къща. Точно в тази Червена къща видях доста спорни и странни представяния с огромни претенции, но без особено покритие(следва лично мнение).
Такава според мен беше изложбата „Номади” .
Не само аз , а и доста колеги не разбраха художествената причина за представянето, както и последващото обсъждане. Може и да не сме дорасли или изостанали, но все пак след, като има тема подканяща за коментар...
Не присъствах на повечето изложби по здравословни причини и поради служебна заетост.
Освен критиката , ще кажа, че подкрепям всички прояви, които издигат нивото на фотографията в България.[shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: "Месец на фотографията" дискусия и анализ в Червената къща.
Автор: nirval   
Дата:   01-08-11 00:14

браво на Здравко Господинов [cool] [shtrak] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Photovacation   
Дата:   01-08-11 00:39

И мен ме учуди изчезването на коментарите.
Не бих ги изтрил (а и честно казано не знам дали това е възможно), защото именно Вашето споменаване стои нелепо по този начин :) (вероятно е решение на администраторите)

За изложбата "Номади" и нейната авторка ще цитирам това, което пише в сайта и каталога на "Месец на фотографията":
Станислава Георгиева е родена в град София,България през 1981. От 2002 година до настоящният момент тя живее и работи в Ню Йорк. 2010 завьршва бакалавърска степен по изящни изкуства със специалност фотография в School of Visual Arts, Ню Йорк. Нейни проекти във сферата на фотографията са "Театри на жертвите: стриптийз клубове в Америка", "Непознатото Аз за теб" и '"Минало в сегашно". Като цяло темите по които работи са ангажирани с двойственият живот на имигранта чрез разглеждане на ежедневието в неговите социални аспекти погледнати отвън и отвътре - физически и психологически.

През Март, 2010 Станислава Георгиева дебютира сьс цикьл портрети на български ергени живеещи в Ню Йорк на менторската изложба във Visual Arts Gallery, Челси. Неин ментор е Даниел Паур от книжното издателство за фотография "PowerHouse Books". Проектът, наречен "Номади", е публикуван в списание "FotoVisura" както и печели наградата на New York Photo Award за най-добър проект във студентска категория. През лятото на 2010 подписва договор с WIN-Initiative – boutique stock агенция в Ню Йорк, която и организира през Септември 2010 самостоятелна изложба в Сохо. Изложбата има голям успех.

Станислава Георгиева печели редица награди като The Rhodes Family Award за забележителни постижения вьв фотографията (Outstanding Achievement in Photography) и Robin Forbes Memorial Award. Също така е номинирана за Tierney Fellowship по Фотография.


Тази изложба не беше и сред моите фаворити от това, което беше представено по време на "Месеца", но определено беше една от изложбите, които се откроиха със сериозен медиен интерес и интерес от страна на публиката.



Публикацията е редактирана (01-08-11 00:45)

Отговори на това съобщение
 Re: "Месец на фотографията" дискусия и анализ в Червената къща.
Автор: GOSPODIN   
Дата:   01-08-11 01:11

Благодаря за отговора. Това променя доста неща. Изинявам се, че те обвиних за изчезването на коментарите.

Нямам нищо против авторката на изложбата, както и на "проекта"(каква казионна дума), но просто, ако ги нямаше обясненията за какво става въпрос, доста от снимките бяха за спомен, но изкопирани 40х60.

Дано в тази тема да има повече конкретни коментари, критики и адмирации за изложбите, а не личностни нападки без покритие.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: "Месец на фотографията" дискусия и анализ в Червената къща.
Автор: gen_cho   
Дата:   01-08-11 09:58

Месецът беше чудесна инициатива, при това за първи път в толкова голям мащаб. Аз и колегите от агенцията видяхме малка част от изложбите, но считам, че като за без пари организаторите са се справили повече от чудесно. Със сигурност е имало грешки, аз също имам забележки, важното е, че е поставено началото на съвместна работа между толкова много хора и фирми, което за БГ си е направо невероятно. Нещата бяха и доста децентрализирани, така че не бива да се говори за "световен заговор". Аз лично няма да имам време и сили да се намесвам с препоръки в организацията, но с каквото мога ще помогна следващия път.

Отговори на това съобщение
 Re: "Месец на фотографията" дискусия и анализ в Червената къща.
Автор: Lalinda   
Дата:   01-08-11 11:52

Съжалявам, че прекарах месеца на фотографията в Мароко и Франция и не можах да видя нищо, нито пък да участвам в дискусията (иначе високо ценя изключителната задълбоченост на Катя, която познавам още от студентските й години и един курс по фотография, на който се озовах по случайност, също и Антоан, както и доста други наши фотографи, завършили някога ВМЕИ, няма лошо, дори напротив)...

Ама и в Париж видях доста неща, нищо, че месецът им не бе на фотографията.

Харесвам хората с размах.
[shtrak] [shtrak] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »