Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Въпрос към собственниците на Dell U2311H
Автор: miroslavkocev   
Дата:   13-07-11 18:36

Привет,
купих монитора преди около две седмици. Като цяло е супер, има обаче нещо което доста ме дразни.
В началото си мислех че текущия прозорец прозира защото от време на време се забелязва този който е под него. Оказа се обаче че не е съвсем така, по-скоро много бавно опреснява или нещо такова, и се вижда това което последно е било отворено.
Сега например, докато пиша темата, ако скролна сайта нагоре, в сивия фон отдолу продължават да се виждат по-контрастните елементи ан сайта (полето в което пиша, лентата с надписа "всички теми" и т.н.). В първите няколко секунди ако се напъна сигурно мога да си прочета и текста, след това постепенно изчезва но имам чувството че по някой път даже не се скрива напълно. В началото си мислех че прозира текущия прозорец но в последствие разбрах какво точно се вижда. Има ли някой идея това на какво се дължи ? Времето за реакция не е малко 8ms, обаче при мен за да изчезне нещо трябват минимум 10-15 секунди, което май е доста повече от 8ms :) Страшна тъпотия е това.. направо не ми се вярва да е нормално. По някой път се вижда по-ярко и трябва повече време за да изчезне, даже имам чувството че от време на време не се скрива напълно следата...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към собственниците на Dell U2311H
Автор: vanquished   
Дата:   13-07-11 18:42

Не е нормално - сменяй го.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към собственниците на Dell U2311H
Автор: ilcoin   
Дата:   13-07-11 18:46

Не е нормално, гаранция имаш ли ?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към собственниците на Dell U2311H
Автор: miroslavkocev   
Дата:   13-07-11 18:54

Ми лошото е че не мога да намеря документа..
Дадоха ми фактура и приемо-предавателен протокол или нещо такова, май това беше гаранцията но не мога да го намеря. Фактурата я имам. Ще го търся пак тоя документ.. И на мен не ми се струва нормално, ама хич :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към собственниците на Dell U2311H
Автор: miroslavkocev   
Дата:   13-07-11 19:13

Намерих я, ще го сменям :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към собственниците на Dell U2311H
Автор: jorro_z   
Дата:   13-07-11 20:22

А дали пък случайно не е от видео-картата? Само предположение де...


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към собственниците на Dell U2311H
Автор: miroslavkocev   
Дата:   13-07-11 20:59

Ами не знам, досега не съм имал такива проблеми с монитор. Тази видеокарта е работила с поне 3 монитора и не съм забелязал подобно нещо, знам ли...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към собственниците на Dell U2311H
Автор: thumper   
Дата:   13-07-11 21:19

А от къде си го купил?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към собственниците на Dell U2311H
Автор: Suggs   
Дата:   13-07-11 21:36

Пусни един скрийншот тук.
Така ще разберем дали е от видеокартата, или от монитора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към собственниците на Dell U2311H
Автор: mihajlov2   
Дата:   14-07-11 08:49

С каква операционна система си? Да не е случайно Windows 7? При нея има разни такива "художествени" ефекти.
Но по-вероятно ми се струва да е от видеокартата. А и по какъв начин си вързал монитора към видеокартата? DSub или DVI?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към собственниците на Dell U2311H
Автор: miroslavkocev   
Дата:   14-07-11 09:38

Монитора е купен от Стемо. Към компютъра са вързани два монитора, Делл-а е на DVI порта а другия е на VGA. Екрана е споделен и се работя и на двата, при стария ги няма тия "художественни" ефекти :).
С Windows 7 съм, но досега не съм забелязал подобни неща. Изключени са всичките прозрачности и "ефекти".
Ще вържа Делл-а към лаптопа да видим дали ще го има проблема :)
Тва за скрийншота е идея, ще направя, ако е от монитора май не би трябвало да се вижда на картинката, не знам :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към собственниците на Dell U2311H
Автор: ilcoin   
Дата:   14-07-11 09:46

Аз съм със 7-ца и всички "художествени ефекти", та 99% е дефект на монитора. И на скрийна няма да се вижда, освен ако не го снимаш със фотоапарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към собственниците на Dell U2311H
Автор: miroslavkocev   
Дата:   14-07-11 09:56

Сега пробвах със скрииншот и не се вижда нищо на картинката. Правя принскриин на страницата "Нова тема" във ФФ след като съм скролнал съдържанието нагоре и сивия фон заема по-голямата част от екрана. Тогава се виждат добре тези "ефекти", вижда се полето за темата и по-контрастните елементи.
Пействам го във фотошоп и там на картинката няма нищо. Всъщност то продължава се вижда но не е на картинката а е това което изчезва постепенно и точно в този момент изглежда все едно фотошопа прозира. Като местя прозореца на шопа, тая глупост си стои на едно място , абе точно все едно прозира. Не знам дали го обясних добре ... По късно ще го вържа към лаптопа да видим какво ще стане, там имам и вариант за HDMI->DVI :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към собственниците на Dell U2311H
Автор: ilcoin   
Дата:   14-07-11 10:52

Еми, няма как да се вижда на шота, щото е хардуерен проблем на монитора.

Закачи го на лаптопа и ще стане ясно, макар че аз на твое място вече щях да съм го занесъл в сервиза ...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към собственниците на Dell U2311H
Автор: aeobs   
Дата:   17-07-11 01:20

Какво стана с лаптопа.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към собственниците на Dell U2311H
Автор: miroslavkocev   
Дата:   20-07-11 09:20

И с него е същата работа. Само да остане малко време тия дни и ще го закарам в сервиза. Имали си процедури и според тях преценявали дали може да се оправи или направо смяна.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към собственниците на Dell U2311H
Автор: Тед   
Дата:   20-07-11 15:15

Според мен ще ти го сменят. Нещо със закъснението при реакцията на матрицата не е наред.

Тества ли го преди да го купиш?
Съветвам преди покупката на монитор да си тествате бройката и за пискели, и таквиз и други работи, дето съм виждал.

Закачате го на лаптоп. Пускате програма за Тес Монитор, снимки и др. подобни - игри - по-бърз шутър и тогава скачайте в тигана.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към собственниците на Dell U2311H
Автор: Lightbender   
Дата:   16-08-11 08:24

Мониторът страда силно от т.нар. IPS GLow. Очаквах поне малко повече от този монитор при положение ,че има вече трета ревизия. Видно е , че тези ревизии са като да хвърлиш кал в очите на клиента , който си мисли , че купува подобрена версия на продукта. [smilie23] Dell.
Иначе има и добра страна. Ако се гледа на него от точно определен ъгъл (перпендикулярен на основата та екрана) и на разсотояние 1,25 метра, виолетовото оцветяване почти напълно изчезва. Но не знам какъв е смисъла да си купувате монитор от висок клас ако не можете да мръднете ни на йота.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към собственниците на Dell U2311H
Автор: asahi   
Дата:   16-08-11 08:46

Е, този не е висок клас. И в цената си го пише.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към собственниците на Dell U2311H
Автор: Lightbender   
Дата:   16-08-11 09:15

Цитирах производителя, който твърди ,че този монитор е невероятен от всеки ъгъл. Е, не е. Освен ако е имал предвид невероятно слаб от всеки ъгъл. "An incredible view from any angle.

Whether in the office or in your home, the Dell UltraSharpTM U2311H 23" Monitor lets you experience amazing color accuracy and crystal-clear images from virtually any viewing angle."

Този монитор с нищо не е по-добър от съвременен ТН монитор. Даже старият ми ТН не лилавее толкова още от 10 градуса отклонение от правия ъгъл. Ако не можете да си позволите наистина добър(скъп) монитор по-добре си купете някаква евтина алтернатива.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към собственниците на Dell U2311H
Автор: erotila   
Дата:   16-08-11 09:27

Lightbender

Всички монитори различни от CRT са конструирани да се гледат на нивото на очите като горния ръб на панела трябва да е перпендикулярен на тях. Имат и ъгъл на видимост но това е просто допълнение към това да си седнал правилно и да виждаш характеристиките на монитора в тази му специфика.

пп
перпендикулярен на основата на на екрана...

я пробвай да си затвориш очите и няма да ти лилавее

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към собственниците на Dell U2311H
Автор: Myth   
Дата:   16-08-11 09:33

Мога да твърдя, че от предшественика му съм много доволен, 2209.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към собственниците на Dell U2311H
Автор: langel   
Дата:   16-08-11 09:39

Явно при този модел нещата са на късмет.
Моят е A03 и до момента не съм забелязал нито един от описаните типични за модела дефекти. Не е невероятен, но си заслужава цената, ако попаднете на добра бройка.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към собственниците на Dell U2311H
Автор: niro   
Дата:   16-08-11 11:08

А ти го остави Вин7 да си го разпознае, или му сложи неговия си драйвер.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към собственниците на Dell U2311H
Автор: miroslavkocev   
Дата:   16-08-11 12:54

Закарах го в сервиза и от там се обадиха че ще го сменят. Иначе и аз не съм забелязал да има някакъв проблем с зрителния ъгъл. Относно Вин7, оставих го да разпознае монитора и не съм слагал драйверите на монитора. Обаче на лаптопа имам Виста и там беше същата работа, а в крайна сметка щом ще го сменят явно има проблем. Само дано не ми се падне някой от лилавата серия :)))

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »